Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare odejdzie od klimatów sci-fi i fantasy?

76 postów w tym temacie

Bioware pewnie myśli, że skoro czasy współczesne są w modzie wśród strzelanek, to i uda im się to zrobić w swoich grach.

Może w końcu zaczęli myśleć poważnie o opuszczeniu rynku cRPG i skupieniu się na tym, co im dobrze wychodzi?
W końcu strzelanki z elementami RPG sprzedają się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BioWare zdominowało rynek RPG-ów fantasy? o.O Czy to wynika z jakichś danych liczbowych? Bo jeśli nie, to pozwolę sobie mieć odmienne zdanie ;) Z cRPG fantasy i pochodnymi w stylu action-RPG i HnS nie jest jeszcze tak źle, żeby mówić o dominacji BioWare. Tak, myślę również o nieco bardziej lajtowych produkcjach, bo samo BioWare również rasowych, klasycznych cRPG już nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Porównajcie sobie Baldur''s Gate z tym, co jest dzisiaj... Spójrzcie na to, czym stały się Dragon Age II oraz Mass Effect 2 i 3 - to całkowicie odmienne rzeczy"

Oj, tu się zgodzę. Choć chyba nie w takim kontekście, w jakim miał to na myśli autor :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej zrobią BG III w starym, dobrym stylu... chyba tylko na to czekam, na nic więcej. Bez żadnych cudaków i innych Hawke''ów. Baldura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie beda to zmiany na lepsze bo jak pisza:
"Naszym celem jest poszerzenie naszego grona odbiorców, sprzedać więcej kopii, zdobyć sobie więcej fanów"

Będzie jeszcze więcej hype''u i jeszcze więcej gówna typu Dragon Age 2. Powinni cofnąć się w czasie i zobaczyć na czym polegała kultowość dawnych crpgów, to by nie musieli szukać nowych inspiracji. Ale to jest jasne, że planują kolejny skok na kasę.

CDP > Bioware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 15:37, architekt21 napisał:

Brawo Bioware ,mam nadzieje że to im się uda.


Rozumiem bycie fanboyem, ale to już lekka przesada. Ktoś w Bio odkrył że istnieją inne settingi niż Heroic Fantasy/Space Opera i już trzeba ich za to chwalić ? Faktycznie chyba cRPGfan wrócił.

Sam chętnie zagrał bym w coś osadzonego we współczesności. Vampire Bloodlines i Alpha Protocol były świetne. Pomysł z dramatem policyjnym nawet do mnie przemawia, chociaż trąci mi to Heavy Rain i L.A. Noire. Niestety nie wierzę w zdolność Bioware, do napisania dobrej historii. Znając ich, dostali byśmy kalkę Maxa Payne''a, albo Die Hard, z pseudowyborami i epickimi przerywnikami filmowymi.

Szkoda że na AP2 są raczej marne szanse. Mimo pozornej Mass Effectowatości, jest jednym z najlepszych cRPG wydanych w ostatnich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 15:53, Crask napisał:

Faktycznie chyba cRPGfan wrócił.


Nie chyba. To na pewno on. Podobny styl pisania, nick również (21), wychwalanie Bioware''u, "mistrzowie" i tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 15:54, Henrar napisał:

> Faktycznie chyba cRPGfan wrócił.

Nie chyba. To na pewno on. Podobny styl pisania, nick również (21), wychwalanie Bioware''u,
"mistrzowie" i tak dalej...


Hahah, "busted" - jesteś takim szeryfem gramu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 15:11, Muradin_07 napisał:

Niech lepiej zrobią BG III w starym, dobrym stylu... chyba tylko na to czekam, na nic
więcej. Bez żadnych cudaków i innych Hawke''ów. Baldura...

Nie, BG niech lepiej zostawią w spokoju.
Dragon Age był ich przykładem robienia gry w ''starym dobrym stylu''.


'Uważam, że nasza zdolność do tworzenia i rozumienia różnych kontekstów w grach rozwinęła się.
Niech to dunder świśnie motyla noga jego mać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 15:31, Rzepik napisał:

A może tak steampunk?

Chcesz żeby jeszcze jeden genre zepsuli? Fantasy i S-F już załatwione (nawet Wiedźmin lub Deus Ex nowy nie ratują tu sytuacji - BioWare za szybko wypluwa z siebie kolejne koszmarki kategorii cRPG), pora brać się za współczesność. Mam nadzieję, że wzorem DA będzie to ich autorski setting, a nie kolejna skrzywdzona przez ''miszczuf'' licencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsidian udowodniło, że da się zrobić dobrego, ciekawego cRPGa osadzonego w współczesnych realiach. (Nim się posypią na mnie gromy to radzę przez chwilę nie myśleć o stanie technicznym produkcji i zwrócić wyłącznie uwagę na występujące w niej postaci i jej rewelacyjny scenariusz). Dobrze byłoby jednak, gdyby BioWare wróciło do swojej formy sprzed produkcji Dragon Age. O ile Mass Effect 1 i 2 bardzo mi się podobały, o tyle oba DA były jak dla mnie mocno średnimi produkcjami. (Byłoby miło znowu zobaczyć coś tak dobrego jak KotOR, czy BG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsidian udowodniło, że da się zrobić dobrego, ciekawego cRPGa osadzonego w współczesnych realiach. (Nim się posypią na mnie gromy to radzę przez chwilę nie myśleć o stanie technicznym produkcji i zwrócić wyłącznie uwagę na występujące w niej postaci i jej rewelacyjny scenariusz). Dobrze byłoby jednak, gdyby BioWare wróciło do swojej formy sprzed produkcji Dragon Age. O ile Mass Effect 1 i 2 bardzo mi się podobały, o tyle oba DA były jak dla mnie mocno średnimi produkcjami. (Byłoby miło znowu zobaczyć coś tak dobrego jak KotOR, czy BG).

EDIT: Bardzo przepraszam za tego przypadkowego, podwójnego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, ta, jasne! :D
A Obsidian zrobi grę bez bugów a Acti odpuści CoD''a w tym roku. Są rzeczy które się nie zmieniają, a pierwszą z nich jest BioWare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 16:15, nXc napisał:

Nie, BG niech lepiej zostawią w spokoju.
Dragon Age był ich przykładem robienia gry w ''starym dobrym stylu''.


No niby DA miał być takim "nieoficjalnym spadkobiercą BG"... czyli BioWare chyba zapomniał co to jest "stary dobry styl" i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 15:11, Muradin_07 napisał:

Niech lepiej zrobią BG III w starym, dobrym stylu... chyba tylko na to czekam, na nic
więcej. Bez żadnych cudaków i innych Hawke''ów. Baldura...


Brrrr, nie kracz, bo jeszcze usłyszą i wpadną na taki pomysł. Zrobienie kontynuacji BG przez BioWare jest najgorszym koszmarem, jakiego żadnemu fanowi starych, dobrych cRPG bym nie życzył. Jeszcze gdyby się za to Obsidian wziął, to miałbym cień nadziei, że MOŻE coś z tego będzie. Ale BioWare zrobiłoby z BG kolejną siekę, z pustą fabułą, durnym, narzuconym bohaterem, światem w postaci korytarzy, z walką polegającą na mashowaniu przycisków, i ogólnie, grę anty-MM ("dla idiotów").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie szefostwa Bioware =

...Uhm co jeszcze można spierd..ić żeby zarobić....pomyślmy....

Niestety nóż mi się otwiera w kieszeni kiedy patrzę na ich obecne wątpliwej jakości "dokonania" i pomyślę że ta firma odpowiedzialna jest za BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować