Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

Witam. Nie ma ktoś pomysłu w jaki sposób zgrać z iPoda empetrójki na kompa? Padł mi twardziel i jestem w kryzysowej sytuacji, ponieważ przepadło mi dużo unikatowych nagran :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google "sharepod".
Nie wiem czy i jak działa, bo nie testowałem na sobie. Ale mówią, że dobrze sobie radzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 19:36, ferbi napisał:

Witam. Nie ma ktoś pomysłu w jaki sposób zgrać z iPoda empetrójki na kompa? Padł mi twardziel
i jestem w kryzysowej sytuacji, ponieważ przepadło mi dużo unikatowych nagran :(


ja polecam PodUtil. Jest płatny (w wersji trailowej trzeba przeklikać komunikat raz kilkaset czy kilka tysięcy plików) ale ślicznie działa i zgrywa pliki nawet z japońskimi znaczkami.
http://www.kennettnet.co.uk/software/podutil.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 19:59, W3 napisał:

Wpisz w Google "sharepod".
Nie wiem czy i jak działa, bo nie testowałem na sobie. Ale mówią, że dobrze sobie radzi ;)

Dzięki wielkie! Program super i w dodatku darmowy. Uruchamia sie bezposrednio z iPoda i jest banalny w obsludze. Dokładnie czegoś takiego szukałem. Masz u mnie piwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 19:36, ferbi napisał:

Witam. Nie ma ktoś pomysłu w jaki sposób zgrać z iPoda empetrójki na kompa? Padł mi twardziel
i jestem w kryzysowej sytuacji, ponieważ przepadło mi dużo unikatowych nagran :(


musisz kupić przejściówkę dysk -> USB albo DYSK -> IDE (nie ma chyba na SATA)
... tylko że ciężko jest taką dostać, bo dysk iPodowy ma niestandardowe złącze (znaczy standardowe, bo H100/H300/X5 też takie ma :) ) tylko niepopularne ;)

i wtedy musisz użyć programu do odzyskiwania danych (na dysku iPoda są dwie partycje - pierwsza systemowa, "nic" na niej nie ma, druga sformatowana jako FAT32 z danymi)

możesz też próbować podłączyć odtwarzacz w "disc mode", próbować go zresetować etc. szczegóły znajdziesz tutaj:
http://forum.mp3store.pl/index.php?showforum=73

i tutaj:
http://www.apple.com/support/ipod/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos z was moze sciagniete na ipoda z jogatv filmik ronaldo vs zlatan lub henry honor?? bylem na stronc ale sa same nowsze a ze starych jest tylko brazylijski ping pong:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pisanie posta drugiego z rzędu ale tamten już dawno napisałem :).
Otóż od niedawna mam swojego ipoda, jest to ipod nano 2G 2 gb .
Odtwarzać dobrze sie spisuje ma dobry dźwięk.
Rzecz, która mnie zdziwiła w nim to ładowarka, która jest na USB i służy również do przesyłania danych z kompa jak i ładowania ipoda :D.

P.S zamieściłem kilka zdjęć na gs :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak do tej chwili nie sprawiłem sobie iPoda. Ale na pewno to zrobię w niedługim czasie. Dlatego mam pytanie do użytkowników iPoda. Czy iPod jest dobrym wyborem? Czy jakość wyświetlania filmów jest dobra? Jak długo trzyma bateria? Proszę o odpowiedzi użytkowników iPodów/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety filmów nie odtwarza bo mam Nano, jeżeli chcesz mieć filmy to musisz sobie kupić Ipod''a Video, który ma Video( ALE PEWNIE O TYM WIESZ):). Nie wiem dokładnie, ale podobno windowsy mają problem z Ipodem Video i lepiej mieć Imac''a wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 19:23, Jojti napisał:

Mi niestety filmów nie odtwarza bo mam Nano, jeżeli chcesz mieć filmy to musisz sobie kupić
Ipod''a Video, który ma Video( ALE PEWNIE O TYM WIESZ):). Nie wiem dokładnie, ale podobno windowsy
mają problem z Ipodem Video i lepiej mieć Imac''a wtedy.

Ja akurat mam Macintoshe więc nie pracuję na windowsie i ten problem by mnie nie dotyczył. Sprawdzałem teraz ceny i kształtują się one ok. 1500 zł brutto. Czy to aktualne ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące słuchawek iPod''owych, tych dołączanych w zestawie. mianowicie i mi i moim kumplom po paru miesiącach urzytkowania słuchawki te padły. a to w jednej nic nie słychać, a ty trzeszczą niemiłosiernie. tak więc zna ktoś i może polecić jakieś dobre słuchawki do iPod''a i stosunkowo nie drogie (tak do 60-70 zł). pilna pomoc mile widziana; wyjeżdżam 10 i chciałbym już mieć jakieś zakupione. z góry dzięki ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 zł możesz sobie kupić 80 gb a za 1000 zł 30 gb.
Sprawdź tutaj http://sklep.apple.pl/cgi-bin/WebObjects/AppleStore.woa/2/wo/uMJJPjZqXsdFSah9I3ryOM/0.0.1.3.7.0.1.8.5.1.1
Radził bym ci poszperać na allegro bo tam właśnie kupiłem i wyszło mi taniej niż w sklepach internetowych i to o sporo ( i to za nowego).

Pizmak666- niestety nie mogę ci pomóc bo używam tych co są w zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 20:02, pizmak666 napisał:

mam pytanie dotyczące słuchawek iPod''owych, tych dołączanych w zestawie. mianowicie i mi i
moim kumplom po paru miesiącach urzytkowania słuchawki te padły. a to w jednej nic nie słychać,
a ty trzeszczą niemiłosiernie. tak więc zna ktoś i może polecić jakieś dobre słuchawki do iPod''a
i stosunkowo nie drogie (tak do 60-70 zł). pilna pomoc mile widziana; wyjeżdżam 10 i chciałbym
już mieć jakieś zakupione. z góry dzięki ; )


Hehe, iPodoweskie słuchawki to porażka :( Aż dziw że do odtwarzacza za taką kasę daję takie coś :|
Sam polecam Creativy EP 630, bardzo fajnie się słucha, dobry bass, wokal na poziomie. (na allegro za 65 zł).
Planuje kupić Auruvany też od Creativa to też powiem jak wypadają na iPodzie.
Żeby nie było mam iPoda Nano 1GB (stara edycja). Stary desing bardziej mi się podoba niż ten nowy, mimo że się rysuje.
Próbował ktoś już wrzucić na Nano Linuxa, albo inne oprogramowanie? Sam chcę to zrobić, ale może już ktoś jest w temacie i napisze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, ale raczej wolałbym takie słuchawki i wyglądzie i kształcie jak te iPod''owe. a nie takie jak te creativy EP630. wyglądają jak zatyczki do uszu i na mnie tak działają. jak z takiego typu słuchawek korzystam, mam wrażenie jakbym miał wodę w uszach. więc jakby ktoś mógł polecić coś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować