Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2011 o 15:51, gogowitczak napisał:

W iPoda i iTunesa masz wbudowany sklep z aplikacjami dla iPoda. Część z nich jest płatne,
ale znaczna większość jest darmowa / darmowa z reklamami. Instalowanie ich sprowadza
sie do kliknięcia zainstaluj i odczekania minutki :)

Chyba ostatnia seria pytań ;)
Jak się doładowuje konto Apple Store bez karty?

Dnia 30.01.2011 o 15:51, gogowitczak napisał:

Wspomniałeś że masz PSP. Osobiście tego gadżetu nie mam, ale wydaje mi się, że ma funkcje
baaardzo zbliżone do ipoda. Jeżeli ma też WiFi, to lepiej zostaw sobie tego move''a do
PS3 :P

Ma Wi-Fi, ale nie działa YouTube, a i sam net wolno chodzi. Jako odtwarzacz muzyki jest też nieporęczny, mam go do filmów i gier.
Na Move''a przeszła mi ochota, tym bardziej, że nie ma żadnych sensownych gier na jednego ;)

Ok, biorę tego iPoda, dzięki wielkie za Twoją pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są do kupienia karty-zdrapki, patrz na allegro. Ale przelicznik jest cholerny, 4zł = 1$. Na prawdę tego nie potrzebujesz :P

Ja nadal bym zostawił na Twoim miejscu move''a - zamiast wymieniać go na starego iPoda :>. Pomyśl o perspektywie machania mieczem/siekierą/krzesłem w grach typu GoW czy Dante''s Inferno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomocy!


Jak wkładam słuchawki do mojego ipoda (touch) to muzyka leci i z słuchawek i z głośnika (jak zmieniam poziom głośności, to w głośniku się zmienia, a w słuchawkach pozostaje cały czas na tym samym poziomie)


Czy mieliście taki problem?
Czy jest to skomplikowana usterka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć konto na iStore z iTunes. Wszystko idzie elegancko, ale dochodzę do momentu, w którym muszę podać numer karty kredytowej, aby przejść dalej. Nie mam karty, a pobierać chcę tylko darmowe rzeczy. Jest jakiś magiczny sposób na przejście dalej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj założyć konto przez iPoda (łaj faj i klik w aplikacje "itunes"). Raz chcąc tam założyć miałem opcje, że nie mam karty. Jak nie będzie tego to zawsze można wpisać byle co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wystarczy wpisać byle co, numer musi się jedynie zmieścić w polu do jego wpisywania :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak z moimi starymi słuchawkami, wtedy pomogło po prostu dociśnięcie portu do wtyczki, może się jednak zdarzyć, że Twój problem jest bardziej skomplikowany i pomoże jedynie reklamacja/wymiana na nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale nie mogę edytować, a wpisanie dowolnych cyfr nie działa...

EDIT: Ok, trzeba najpierw było wybrać darmowy content, potem założenie konta z tego poziomu i pojawiła się dopiero przy takim zakładaniu konta opcja, że nie ma się karty kredytowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już było to pytanie ale:
Jaki program najczęściej używacie do przetwarzania filmów tak aby można je było oglądać np. na iPod touch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 19:36, Axuwax napisał:

Pewnie już było to pytanie ale:
Jaki program najczęściej używacie do przetwarzania filmów tak aby można je było oglądać
np. na iPod touch?

Ja używam iPodME, potrafi konwertować z filmy i wrzucić napisy.
Dobry tut: http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-konwertowac-filmy-na-iphone-a-z-napisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 19:36, Axuwax napisał:

Pewnie już było to pytanie ale:
Jaki program najczęściej używacie do przetwarzania filmów tak aby można je było oglądać
np. na iPod touch?

IMO polecam AllConverter to iPhone. ustawiasz jaką chcesz jakoś, jak potrzebujesz, podajesz ścieżkę do napisów i viola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2011 o 19:36, Axuwax napisał:

Jaki program najczęściej używacie do przetwarzania filmów tak aby można je było oglądać
np. na iPod touch?


Jeśli masz MacOS to możesz użyć HandBrake. Ale generalnie konwersja filmów do .mp4 jest stratna jakościowo, nie polecam tego rozwiązania :)
Ja osobiście do oglądania video używam wersji VLC Player dla iOS (niestety, już wycofana, a szkoda, bo darmowa).
Możesz użyć jednak np. AVPlayer czy innej aplikacji tego typu (jeśli jest inna), która może odtwarzać filmy bezpośrednio z .avi czy innych formatów.
Ja osobiście polecam takie wyjście, szybsze i wygodniejsze :)

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 11:33, I_dont_know napisał:

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy raz kupione aplikacje w AppStore mogę pobrać jeszcze
raz bez ponoszenia ponownych kosztów?


Tak. Póki masz dostęp do swojego konta w iTunes, możesz je usuwać i pobierać ile tylko chcesz razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ipod nano trzeciej generacji.
Leżał praktycznie nie używany ponad rok. Już na początku sprawiał problemy (nie wiem dokładnie jakie, ale nie chciał się zbytnio włączać na pewno).
W obecnej chwili po podłączeniu do itunes łączy się po pewnym czasie (ma problem z połączeniem się przez USB na starym kompie z Win XP, na Win Vista łączy się bezproblemowo). Ma starą wersję softu 1.1.2, przy próbie zaktualizowania do 1.1.3 rozłącza się i wywala błąd 1417).
W teorii bateria jest naładowana, bo w widoku menu jest ona podświetlona na zielona, jednakże przy widoku synchronizacji i połączenia jest ona na szaro podświetlona, więc nie wiem ostatecznie jak jest z tym ustrojstwem.

Problem polega na tym, ze po odłączeniu od komputera, ipod zwyczajnie nie chce się uruchomić.

Szybkie pytanie i liczę ba szybką odpowiedź. ;)

Bateria kaput, czy jednak problem tkwi gdzieś indziej i już się z tym spotkał i rozwiązał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nvm

Wyczytałem w końcu, że baterię trzeba ładować raz na miesiąc, by działała poprawnie. :F
Mega propsy dla producenta za ułatwienia w wymianie baterii. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dziesięć miesięcy musiałem rozstać się z moim Touchem i... Właściwie nie wiem od czego teraz zacząć... Jakie gry(najlepiej darmowe) są teraz na topie, jakie warte zainteresowania wyszły przez ten czas(posiadam 8 GB 3 gen(czyli w sumie 2 g, iOS 3.1.3)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować