Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2008 o 18:18, Pyton15 napisał:

Witam mam pytanie czy opłaca się kupować ipod-a touch?? Jeśli ktoś ma to czy może napisać
jak mu działa (tzn czy się nie psuje itp.) i moze ktoś wie w jakim sklepie jest najtańszy??


Po Co Ci ipod Touch ?? Kup sobie od razu iPhone tak jak ja to zrobiłem. Ipod Touch Palmptop i telefon komórkowy w jednym. Ktoś Ci wyskoczy z Ipodem touchem i sie pochwali nim to ty też wyciągniesz iPhone''a i mozesz powiedzieć ze też masz :) i powiedzieć że masz więcej.

EDIT:
Widzę ze Klimos Ci to bardziej jeszcze wytłumaczył

PS:
Klimos dawno mnie nie było ale widze że Awansowałes Nocny Marku :) Nikogo bym sie innego nie spodziewał z takim Tytułem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2008 o 19:40, Klimos napisał:

Wypowiadałem się już w tym wątku kilkakrotnie na ten temat i z mojej perspektywy odpowiedź
jest wciąż ta sama: NIE. Dlaczego? iPod Touch to taka wersja demo iPhone''a i uważam,
że warto nieco dopłacić do pełnej funkcjonalności.



Ja właśnie zamierzam kupić Ipoda Touch 2g i nie zgadzam się z tobą. Mam do wyboru jeszcze tanszego Iphona (900zł w abo), ale jednak kupuję Touch''a (1000zł). Dlaczego? Bo chcę dobrego Ipoda a nie telefon. Iphone 3g nie przekonał mnie swoją ideą telefonu, klawiatura ekranowa jest za mała (a nie można go obrócić na bok podczas pisania SMS, sprawdzałem w Orange), a brak tak oczywistej funkcji jak "odpowiedz" woła o pomstę do nieba.
Pozatym, teraz korzystam z SE K750i + słuchawki HPM-82. Mimo iż sprzęt nieźle odtwarza muzykę, to wkurzało mnie to że na każdy spacer/wyjazd/przechadzkę muszę brać telefon, tylko po to aby posłuchać muzy. Niekiedy po prostu chciałbym się ulotnić z tego świata, bez wibrującego fona w kieszeni.
Wg. mnie Ipod Touch nie jest "wybrakowany", to tylko Ipod dla ludzi którzy nie chcą kupować telefonu, a odtwarzacz muzyki.

BTW, Ipod Touch 2g ma jeszcze funkcję Genius, wbudowany sensor Nike + Ipod (to mi się przyda, bo biegam często, a buty Nike+ już mam :-) oraz duużo lepszy procesor (Apple wydało już gry które działają poprawnie tylko na Touch 2g, jakiś tenis na Itunes store). Więc nie wiem co tutaj jest wybrakowane :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2008 o 19:53, rob300i napisał:

Ja właśnie zamierzam kupić Ipoda Touch 2g i nie zgadzam się z tobą. Mam do wyboru jeszcze
tanszego Iphona (900zł w abo), ale jednak kupuję Touch''a (1000zł). Dlaczego? Bo chcę
dobrego Ipoda a nie telefon. Iphone 3g nie przekonał mnie swoją ideą telefonu, klawiatura
ekranowa jest za mała


Co Ty gadasz... od klawki to się odczep. Ja na początku też się tego bałem ale miesiąc czasu i pisze SMSy w rekordowych tempach. Anyway nawet jeśli zrobisz błąd czyli zjesz literkę czy coś to on sam ustawi na właściwy wyraz .. wklasie się ścigałem z kolesiem na pisanie smsów i słownik T9 mu nie pomógł z nudów pisałem notatki w notatniku to co kazali pisać na lekcjach a już nie powiem o Tym telefonie jako ściądze jeżeli nie masz w poblizu WIFI to wykup pakiet; ja tak mam w Plusie gdyż ja mam 8 gigowego iPhone''a tego pierwszego 2G i sobie go ogarnąłem ze stanów chyba w kwietniu więc sporo czasu temu. Safari i jade z koksem aż się pali długopis oczywiście trzeba uważać na tzw "PRZYPAŁ" żeby nauczyciele się nie pokapowali że powsta nowa generacja ściągania na lekcjach <-- wiadomo o co chodzi ;_) co do słuchania na nim muzyki nie mam zastrzeżeń czy to łud szczęścia jakiś czy co to ja nie wiem :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi o to mi chodziło. Może i bym kupił IPhone ale niestety nie mam tyle kasy a nie chce mi się czekać i zbierać poza tym nie przeszkadza mi noszenie oddzielnie telefonu i odtwarzacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 19:53, rob300i napisał:

Ja właśnie zamierzam kupić Ipoda Touch 2g i nie zgadzam się z tobą. Mam do wyboru jeszcze
tanszego Iphona (900zł w abo), ale jednak kupuję Touch''a (1000zł).

900zł w abo ?? 1000zł za IPod Touch ?? To pierwsze w abonamencie powinno kosztować dużo taniej ,to drugie na Allegro niedawno widziałem po 600 ,700 zł .Przepłaciłbyś .Do tego IPhone ma 8GB pamięci a nie 2GB i ma wszystko to samo co Touch ,plus telefon .

Dnia 15.12.2008 o 19:53, rob300i napisał:

Iphone 3g nie przekonał mnie swoją ideą telefonu, klawiatura
ekranowa jest za mała (a nie można go obrócić na bok podczas pisania SMS, sprawdzałem
w Orange), a brak tak oczywistej funkcji jak "odpowiedz" woła o pomstę do nieba.

Telefon jest do pindy .Nawet nie idzie sprawdzić czasu połączeń .Opcja "odpowiedz" przy pisaniu SMS jest jak najbardziej .SMSy pisze się zgrabnie i szybko ,jak przytrzymasz palucha na klawiaturze ,to możesz płynnie wybrać literkę ,dodatkowo telefon sam koryguje błędy o domyślne wyrazy jak babola strzelisz .Poza tym jest aplikacja umożliwiająca pisanie po obróceniu telefonu .

Dnia 15.12.2008 o 19:53, rob300i napisał:

Wg. mnie Ipod Touch nie jest "wybrakowany", to tylko Ipod dla ludzi którzy nie chcą kupować
telefonu, a odtwarzacz muzyki.

No takie zapewne było założenie .

Dnia 15.12.2008 o 19:53, rob300i napisał:


BTW, Ipod Touch 2g ma jeszcze funkcję Genius,

3g też ma ,ale powiedz mi co to jest ? Widziałem ,że można to włączyć przez ITunes ,ale pojawił się komunikat ,że zostanie sprawdzona moja biblioteka audio to zrezygnowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 19:40, Klimos napisał:

Aha, i koniecznie kup odtwarzacz drugiej
generacji (znany jako iPod Touch 2G).

Why ? To samo tyczy się IPhone`a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2008 o 19:05, jackass napisał:

900zł w abo ?? 1000zł za IPod Touch ?? To pierwsze w abonamencie powinno kosztować dużo
taniej ,to drugie na Allegro niedawno widziałem po 600 ,700 zł .Przepłaciłbyś .Do tego
IPhone ma 8GB pamięci a nie 2GB i ma wszystko to samo co Touch ,plus telefon .


Ipod Touch 2G oznacza że jest to sprzęt z drugiej generacji. A 1000zł bo to właśnie ta nowa generacja (za to się płaci) oraz ponieważ biorę 16GB. 900zł za Iphona to mało w polskich sieciach. Popatrz na stronie ery ile kosztuje 16GB. Ok. 1400zł w całkiem dużym abo.

Dnia 16.12.2008 o 19:05, jackass napisał:

Telefon jest do pindy .Nawet nie idzie sprawdzić czasu połączeń .Opcja "odpowiedz" przy
pisaniu SMS jest jak najbardziej .SMSy pisze się zgrabnie i szybko ,jak przytrzymasz
palucha na klawiaturze ,to możesz płynnie wybrać literkę ,dodatkowo telefon sam koryguje
błędy o domyślne wyrazy jak babola strzelisz .Poza tym jest aplikacja umożliwiająca pisanie
po obróceniu telefonu .


O, to fajnie! Ale jednak wolę mieć w kieszeni mojego Sony Ericsson''a a w drugiej Ipod''a Touch :-)

Dnia 16.12.2008 o 19:05, jackass napisał:

3g też ma ,ale powiedz mi co to jest ? Widziałem ,że można to włączyć przez ITunes ,ale
pojawił się komunikat ,że zostanie sprawdzona moja biblioteka audio to zrezygnowałem
:)


Wybierasz jedną piosenkę, a genius szuka innych o podybnym nastroju i brzmieniu. W recenzjach Ipod''a piszą że sprawdza się to świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się kiedyś z jakąś alternatywą współpracującą z ipodem oprócz iTunesa?
Bo szczerze mówiąc doprowadza mnie on ostatnio do szewskiej pasji! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić Ipod Shuffle 4gen 1GB. Mam pytanie: w jaki sposób zgrywa się na niego mp3? Czy po podłączeniu USB Ipod pojawia się jako dysk wymienny? Czy mp3 można wrzucać tylko i wyłącznie poprzez Itunes (to program do zarządzania muzyką na PC czy tylko sklep??) Opiszcie proszę całą procedurę - jestem zielony a nie chcę wydać kasy na marne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 21:16, st63 napisał:

Witam, mam zamiar kupić Ipod Shuffle 4gen 1GB.

4 generacja? Shufle o ile dobrze kojarzę, to wyszedł jedynie w dwóch wersjach.

Dnia 02.01.2009 o 21:16, st63 napisał:

Mam pytanie: w jaki sposób zgrywa się na niego mp3?
Czy po podłączeniu USB Ipod pojawia się jako dysk wymienny?

Jest opcja używania iPoda jako dysku wymiennego, ale...

Dnia 02.01.2009 o 21:16, st63 napisał:

Czy mp3 można wrzucać tylko i wyłącznie poprzez Itunes

...muzyki nie wgrywasz przez kopiuj-wklej. Docelowo służy do tego iTunes, ale podobno istnieją wtyczki np. do Winampa, które umożliwiają kopiowanie muzyki z innych odtwarzaczy.

Dnia 02.01.2009 o 21:16, st63 napisał:

(to program do zarządzania muzyką na PC czy tylko sklep??)

Jedno i drugie, z tym że nie tylko PC, również MAC. I co gorsza, opcja sklepu jest niedostępna dla Polski, musisz założyć konto na Anglię, Stany czy inny kraj, gdzie działa sklep z muzyką.

Dnia 02.01.2009 o 21:16, st63 napisał:

Opiszcie proszę całą procedurę - jestem zielony a nie chcę wydać kasy na marne:/

Tu nie ma co opisywać. Program jest bardzo prosty w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

a czy przez itunes można kopiować na ipoda własną muzykę? czy tylko tę zakupioną w sklepie? (wiesz o co mi chodzi :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić (kto być może kupił taki zestaw) czy Ipod Shuffle 4gen 1GB + słuchawki Creative EP-630 to dobre połączenie? Chodzi mi o jakość muzyki. Nigdy nie miałem okazji posłuchać dźwięków z ipoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Sam mam te słuchaweczki, ale używam ich z Ipodem Nano 3gen. I jakośc dźwięku jest bardzo ładna, ja nie mam żadnych zastrzeżeń.

Nie wiem tylko czy Ipod shuffle jest taki fajny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 11:14, st63 napisał:

Może mi ktoś doradzić (kto być może kupił taki zestaw) czy Ipod Shuffle 4gen 1GB + słuchawki
Creative EP-630 to dobre połączenie? Chodzi mi o jakość muzyki. Nigdy nie miałem okazji
posłuchać dźwięków z ipoda.


Skąd ty wziąłeś tego Shuffle 4G? Przcież ukazały się tylko dwie generacje szufelki. Chodzi ci o tego z klipsem do ubrania, czy o starszego, białego prostokąta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:15, rob300i napisał:

Skąd ty wziąłeś tego Shuffle 4G? Przcież ukazały się tylko dwie generacje szufelki. Chodzi
ci o tego z klipsem do ubrania, czy o starszego, białego prostokąta?


znalazłem w ofercie sklepu dlatego pytałem o niego:

http://www.komputronik.pl/MP3_/_Video__odtwarzacze/iPod_Shuffle_4gen_1GB_srebrny/pelny,id,61920/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować