Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2009 o 17:26, Wojman napisał:

> Mam pytanie na jakiej zasadzie działa internet w ipodzie touch 3G?

Laczy sie z internetem przez wi-fi. Jesli masz w domu bezprzewodowy, albo pojdziesz do
miejsca, w ktorym sa hot spoty to bedziesz mogl sciagac maile, przegladac strony etc.
Natomiast jesli nie bedzie w poblizu zrodla dla internetu to wtedy kaplica.


No chyba że masz iPhone wtedy to stary szaleństwo jest wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do aplikacji. Jeżeli zgram je sobie na przenośny dysk z folderu mobile aplication a potem wkleję je do innego kompa z itunesem to on je odczyta? jeżeli tak to czy te aplikacje będzie można zgrać na ipoda touch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 10:45, szaq138 napisał:

No chyba że masz iPhone wtedy to stary szaleństwo jest wszędzie.


Mam iPoda Touch, mam tez iPhone. :) Przyznaje, ze czasem internet w iPhone bardzo mi sie przydaje, szczegolnie jak gdzies na miescie jestem i musze sie dowiedziec np. jak gdzies dojechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 11:05, Wojman napisał:

> No chyba że masz iPhone wtedy to stary szaleństwo jest wszędzie.

Mam iPoda Touch, mam tez iPhone. :) Przyznaje, ze czasem internet w iPhone bardzo mi
sie przydaje, szczegolnie jak gdzies na miescie jestem i musze sie dowiedziec np. jak
gdzies dojechac.


W jakiej sieci jeśli można spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 11:34, szaq138 napisał:

W jakiej sieci jeśli można spytać.


Takie rzeczy tylko w Erze. :) I jestem zadowolony ze swojego operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 12:31, Wojman napisał:

> W jakiej sieci jeśli można spytać.

Takie rzeczy tylko w Erze. :) I jestem zadowolony ze swojego operatora.


Dobra to zadam Ci teraz parę pytań, ponieważ chcę zmienić w lutym operatora z Play na Erę (kończy mi się umowa).
Oczywiście chodzi o zakup iPhone''a przy okazji.

Jaki masz abonament, ile płacisz overall - czyli czy masz jakiś dodatkowy pakiet internetowy, czy ci starcza itd.
Mój kumpel kiedyś przyjechał do W-wa z MacBookiem i iPhonem i pamiętam że net na iPhonie udźwignął nasze 2 laptopy bez problemu.
Co prawda rachunek potem był kosmiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2009 o 12:37, szaq138 napisał:

Jaki masz abonament, ile płacisz overall - czyli czy masz jakiś dodatkowy pakiet internetowy,
czy ci starcza itd.


Abonament mam za 195 PLN brutto. Za iPhone 3Gs zaplacilem 299 PLN. Mam w nim 350 minut na rozomwy do wszystkich sieci (mowiac wszystkie, mam na mysli wszystkie, lacznie z Playem) wymienne oczywiscie na SMSy. W abonament jest takze wliczony internet do wykorzystania 2 GB. Limit ten spokojnie mi wystarczy, miesiecznie wykorzystuje mniej niz 1 GB (obejrze sobie jakies fimiki na youtube, poczytam newsy, zajrze na forum etc). W Erze masz o tyle fajnie, ze mozesz dostosowac taryfe na iPhone do swoich potrzeb, choc oczywiscie wiaze sie to z kosztami. Jak cos to Laid Back ma moj numer telefonu. :) A dalsza dyskusje na temat iPhone proponuje przeniesc do watku o iPhone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 17:54, Markush napisał:

Czy da się wgrać jakiś plik tekstowy na ipoda touch?

EDIT oczywiście, zeby go jeszcze można było przeczytać.

Najlepsza opcja (łącznie z PDFem) to wysłanie go sobie na maila i odebranie przez program pocztowy z Toucha .Wtedy zawsze działa ,bez potrzeby instalowania czegokolwiek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 17:57, jackass napisał:

Najlepsza opcja (łącznie z PDFem) to wysłanie go sobie na maila i odebranie przez program
pocztowy z Toucha .Wtedy zawsze działa ,bez potrzeby instalowania czegokolwiek .

Nie otwiera większych plików. W appstore są programy które radzą sobie z dużymi PDFami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeszcze takie pytanie. W tym itunes jak mam teraz płyty nagrane i kiedy chcę pobrać okładkę to mi każą założyć konto, tylko, że tam trzeba wpisać numer karty, takowej nie posiadam i zastanawia mnie cy da sie to jakoś ominąć? Ew. co tam na "chama" za cyferki mógłbym powpisywać? :) Albo moze jest inny sposób na wgranie okładki
Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego muszę być zalogowany w sklepie, jakby nie mogło to automatycznie nagrywać okładek. Jeszcze dziwniejsze jest to, że z domyślnych piosenek z Visty okładki podobierało, a do moich płyt nie dobiera. Płyty oczywiście oryginalne mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Otwierasz itunes---> klikasz prawym przyciskiem na dany album---->informacje----> i jeśli
masz oryginalną płytę to przenosisz obrazek w miejsce do tego przeznaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo mam pytanie związane z iPodem.

Byłem sobie dzisiaj w MM i bawiłem się iPod Touchem 2G 16GB. Bardzo mi się spodobał, głównie przez dotykowe menu, które wkurza, ale z drugiej strony sprawia frajdę (Obok był Nano i nawet nie wiedziałem jak to bydle obsłyżyć :P).
Poczytałem w sieci o 2G oraz 3G i doszedłem do wniosku, że lepiej brać 3G. W RTV Euro AGD znalazłem za 999zł, a na allegro ceny są ciut wyższe. No i w sklepie jest ciut bezpiecznej. :P Czytałem też, że na Touchu można pograć w gry. Jak wygląda ich zakup? Są jakieś darmowe, które ściąga się z AppStore? W ogóle są jakieś problemy z iPodami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 17:40, Michal_Raven napisał:

Poczytałem w sieci o 2G oraz 3G i doszedłem do wniosku, że lepiej brać 3G.

No i dobrze wywnioskowałeś. :) Ja niestety muszę się męczyć ze swoim 1G.... ahh

Dnia 12.01.2010 o 17:40, Michal_Raven napisał:

W RTV Euro
AGD znalazłem za 999zł, a na allegro ceny są ciut wyższe. No i w sklepie jest ciut bezpiecznej.

Na Amazon.com iPody są tanie jak barszcz. Tylko z płatnością problem jest, bo to w końcu w Ameryce.

Dnia 12.01.2010 o 17:40, Michal_Raven napisał:

:P Czytałem też, że na Touchu można pograć w gry. Jak wygląda ich zakup?

W gry pograć można i niektóre mogą nawet konkurować z tymi co wydawane są na PSP. A zakup ich wygląda tak, że wchodzisz w iTunes (i to jest największa wada Apple), wybierasz program jaki chcesz zakupić, kupujesz, a kasę Apple kradnie ci z karty kredytowej. Dlaczego kradnie? Bo niektóre gry maja tak kosmczne ceny jak 8 euro... A to w sumie sporo jak na gry na taką konsolkę. Oczywiście są też takie po np. 4 euro, alebo po 1 euro.

Dnia 12.01.2010 o 17:40, Michal_Raven napisał:

Są jakieś darmowe,
które ściąga się z AppStore?

Są gry darmowe, niektóre bardzo fajne.

Dnia 12.01.2010 o 17:40, Michal_Raven napisał:

W ogóle są jakieś problemy z iPodami?

Prócz iTunes, które oczwyście w Polsce dostępne nie jest (tzn. to iTunes na ipodzie, nie program na kompie)? Hmm, no to nie wiem co jeszcze moze być wadą... Może to, że nie można tworzyć folderów, przez co wszystkie gry i appsy muszą być na pulpitach, co jest denerwujące jak ktoś sobie ściągnie 200 darmowych dupereli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie skopiować mój post z forum Apple, na którym nikt mi nie odpowiedział, mam nadzieję, że Wy mi pomożecie.

Jestem posiadaczem najnowszej wersji iPoda shuffle i od pewnego czasu zepsuły mi się słuchawki(te z pilotem), a mianowicie zepsuł się całkowicie ów pilot. Mogę słuchać muzyki, ale nie mam prawie żadnej kontroli nad tym, co aktualnie jest odtwarzane. I stąd moje pytanie: czy słuchawki od innych produktów Apple będą kompatybilne z moim shuffle(np. te z iPhona, bądź nano?). A jeśli nie to znacie może jakieś zamienniki, albo przejściówki? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, bo jestem mocno sfrustrowany tą sytuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 16:33, Karanthir666 napisał:

Chcę sobie kupić iPod nano 5G 16GB (ze wskazaniem na ten większy). Macie jakieś opinie
lub zastrzeżenia?

Ja dostałem takowy na gwiazdkę. Było to dla mnie mega zaskoczenie, pozytywne oczywiście. A mówiąc
szczerzę to jestem z niego zadowolony pod każdym względem, kupuj w ciemno. Oczywiście takie rzeczy jak
kamerka są dla mnie zbędne, bo kto kupuje ipoda żeby kręcić filmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2010 o 08:06, Dark_elves napisał:

Ja dostałem takowy na gwiazdkę. Było to dla mnie mega zaskoczenie, pozytywne oczywiście.
A mówiąc
szczerzę to jestem z niego zadowolony pod każdym względem, kupuj w ciemno. Oczywiście
takie rzeczy jak
kamerka są dla mnie zbędne, bo kto kupuje ipoda żeby kręcić filmy?

Ciut za późno. Już dawno kupiony :) Ale mam do niego dwa zastrzeżenia. To, że można go łatwo włączyć po wyłączeniu i regulacja głośności. A tak poza tym, to jest świetny. Duża pojemność, dobre słuchawki, duża możliwość sortowania utworów itd. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś mi się spierdzieliło w moim Touchu i przez ponad tydzień zastanawiałem się nad przywróceniem ustawień fabrycznych. Kiedy w końcu się na to zdecydowałem, iPod w cudowny sposób sam się naprawił. Jednakże zapytam tak na przyszłość - czy przywrócenie ustawień fabrycznych skasuje mi wszystkie save''y w grach i aplikacjach? Przeszedłem ponad połowę GTA:CW i żal mi było tego postępu, nie chciałoby mi się grać od nowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować