Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2010 o 16:41, I_dont_know napisał:

Czy raz zakupione tytuły w AppStore na ipod''a 3G, będę mògł w przyszłości zgrać
na inny model(nowszy, np. 4g lub 5g)?

Tak, z tego co pamiętam jest limit 5 urządzeń.

Dnia 08.10.2010 o 16:41, I_dont_know napisał:

Do postu wyżej chciałbym dołączyć kolejne pytanie: Kupiłem już parę pozycji w appstrore,
jednak przed chwilką kliknąłem na kupno pewnej aplikacji. Zakup mi akceptowało mimo,
że nie mam wystarczających środków na koncie :|, moja karta nie jest kartą debetową
ani kredytową, a więc o co może chodzić?

Czasami tak jest, zapewne po ''doładowaniu'' konta wezmą pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 19:55, Lara_Dorren napisał:

Hej co mogę zrobić tym programem "iFile" , "Backgrounder" i "SBSettings" mbo nie ogarniam
;P.

Google.com
Myapple.pl
Myiphone.com.pl
Tam poszukaj, sam nie będę wszystkiego tłumaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 19:55, Lara_Dorren napisał:

Hej co mogę zrobić tym programem "iFile" ,


Możesz tym np włączyć mt, albo jak ja po ugotowaniu softa wyłączyć, bo mnie denerwował.

"Backgrounder" i

To też jakiś mt

"SBSettings" mbo nie ogarniam

Dnia 08.10.2010 o 19:55, Lara_Dorren napisał:

;P.


Nie mam pojęcia;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś rada na następujący problem? Otóż założyłem hasło na swój router i teraz za każdym razem muszę wpisywać ręcznie hasło na iPodzie gdy chcę go połączyć z siecią. Strasznie to uciążliwe, bo hasło ma ponad 20 znaków. Jest w ustawieniach opcja zapamiętania hasła, ale za każdym razem gdy ją aktywuję, ona samoistnie się wyłącza. Włączam ją, wychodzę do poprzedniego menu, wracam do tamtej opcji, a ona jest już wyłączona. Z resztą nie trzeba nawet wychodzić z menu. Wystarczy zjechać na dół strony, a po wróceniu na górę opcja jest już dezaktywowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 19:45, Zabujca_Smokuf napisał:

Próbowałeś wysuwać iPoda w dół/w górę?
Chociaż problem i tak pewnie już rozwiązany :D

Jasne od tego zacząłem:) Ta tylna klapka po roku strasznie się przyssała.
Pomogło dopiero całkowite uszkodzenie etui. Zdecydowanie odradzam tego typu ochronę
do ipoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuę rozwiązania problemu niewielkich rys które pokryły niemal całą powieszchnię tylnej (srebrnej) obudowy mojego iPoda touch. Myślałem o jakiejś paście do polerowania ewentualnie jakimś "domowym sposobie". Byłbym wdzięczny za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasta polerska do samochodu. Sam nie próbowałem, bo mam grubą folię na tyle, ale ludzie chwalą, ze im pomogło.

Oczywiście to ci nie unicestwi rys, które mają głębokość milimetra (lol, kto takie ma...), ale takie niwielkie to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój iPod jest, a właściwie był, podporządkowany do biblioteki iTunes, która zniknęła po tym jak czyściłem dysk. Teraz, gdy próbuję przegrać dodać jakieś utwory na iPod''a w nowo stworzonej bibliotece iTunes wyświetla się komunikat informujący mnie o tym, że mój iPod jest przyporządkowany do innej biblioteki - tak, właśnie tej, której nie mam, bo została usunięta.
Czy jest jakiś sposób, aby "zalogować" się do tamtej biblioteki, ew. przejść ten komunikat bez usuwania znajdującej na iPodzie muzyki/filmów itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 20:00, Zabujca_Smokuf napisał:

Czy jest jakiś sposób, aby "zalogować" się do tamtej biblioteki, ew. przejść ten komunikat
bez usuwania znajdującej na iPodzie muzyki/filmów itp?


wydaje mi się, acz pewności stuprocentowej nie mam, że korzystając z itunes''a nie obejdziesz tego problemu. ale są inne programy do dodawania zawartości na ipod''a, może którymś z nich da radę. nie umiem nic polecić, bo nigdy nie korzystałem z niczego oprócz itunes''a. w każdym razie próbuj tak albo czekaj na kolejne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Na wstępie zaznaczę, że nie wiem nic o iPodach oprócz tego, że są na dotyk ;)
Warto mieć iPoda Touch 2G? Jak jakość dźwięku? Ma jakieś przydatne, często przez was korzystane z ( po angielsku brzmiałoby lepiej ;) funkcje oprócz odtwarzania muzyki? Jak jakość dźwięku? Ile średnio trzyma bateria?
Pytam, bo mam szansę wymienić na mój starter Pack Move''a i 20 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 11:53, Harrolfo napisał:

Cześć,
Na wstępie zaznaczę, że nie wiem nic o iPodach oprócz tego, że są na dotyk ;)
Warto mieć iPoda Touch 2G? Jak jakość dźwięku? Ma jakieś przydatne, często przez was
korzystane z ( po angielsku brzmiałoby lepiej ;) funkcje oprócz odtwarzania muzyki? Jak
jakość dźwięku? Ile średnio trzyma bateria?
Pytam, bo mam szansę wymienić na mój starter Pack Move''a i 20 zł...


Mam dokładnie tego iPoda od kilku lat i musze przyznać że jestem zadowolony - jeżeli nie masz mega-nowoczesnej komórki z dotykowym ekranem minimum 3 cale to będziesz zachwycony :)

O jakości dzwięku nie mogę zbyt wiele powiedzieć - znajomi mówią, że jestem lekko przygłuchy :D. Ale jak dla mnie gra bardzo ładnie, o wiele lepiej niż empetrójka z bazaru :P
Na tym iPodzie można bardzo fajnie obejrzeć film - ekran jest duży, a oglądanie to przyjemność. Filmiki na Youtube to tak samo fajna rzecz, przede wszystkim przez bardzo przyjazny, dedykowany interfejs.
Programy, programy, programy! Mnóstwo gier, częśc naprawdę fajnych i wciągających. Ponadto takie użyteczne programy jak GaduGadu, Gazeta Wyborcza, Radio (RMF FM i ZET), Remote (sterowanie iTunesem w komputerze z poziomu iPoda)
Internet! Przeglądanie internetu to prawdziwa frajda na iPodzie :P. Jedyne co przeszkadza, to brak flash''a, ale z czasem można się przyzwyczaić :)

Teraz wady:
- musisz przygotować się na zażarty bój z iTunes''em i konwertowaniem WSZYSTKICH filmów, a nawet części muzyki (jeżeli masz coś w .aac). Apple ma taką politykę, ze wsyzscy muszą się dostosowywać do ich, niekeidy idiotycznych, standardów... W skrócie dla żółtodziobów - każdy film musisz wcześniej przerobić odpowiednim programem, co trwa trochę czasu (zależy jaki dobry masz komputer ofc). Niewygodne.
Do iTunesa musisz się przyzwyczaić - jeżeli się przekonasz, to będzie to wspaniałe narzędzie do trzymania muzyki w jednym miejscu i synchronizacji z iPodem przy okazji (tak jak to jest w moim przypadku). Jednak istnieje też szeroka grupa osób (tych, którzy trzymają swoją muzykę bez ładu i składu w Winampie na jednej wielkiej liście liczącej 10.000 piosenek) która nienawidzi iTunesa. Polecam przed zakupem ściągnij sobie legalnie ze strony Apple i spróbuj wrzucić i posegregować całą swoją muzykę :-)
- WiFi - dosłownie MUSISZ mieć w domu sieć bezprzewodową - bez połączenia z Internetem iPod jest tylko maszynką do oglądania filmów i słuchania muzyki. Dopiero kiedy połączysz go z siecią, staje się wspaniałym narzędziem i (jak uważają niektórzy) przenośną konsolą do gier. Jeżeli nie masz bezprzewodowego routera w domu, to naszykuj się na dodatkowy wydatek 100-150 zł minimum.
- Bateria - jak przystało na wszystkie współczesne urządzenia elektroniczne - jest do dupy. U mnie trzyma 2-3 dni (korzystam jedynie wieczorem, przed spaniem przez 1-1,5h). Jeżeli po zakończeniu zabawy zapomnę wyłączyć, iPod nadal trzyma połączenie WiFi i ciągnie z baterii. Następnego wieczora wysiada po kwadransie :)

Mam nadzieję że pomogłem :)
gogowitczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 20:00, Zabujca_Smokuf napisał:

Mój iPod jest, a właściwie był, podporządkowany do biblioteki iTunes, która zniknęła
po tym jak czyściłem dysk. Teraz, gdy próbuję przegrać dodać jakieś utwory na iPod''a
w nowo stworzonej bibliotece iTunes wyświetla się komunikat informujący mnie o tym, że
mój iPod jest przyporządkowany do innej biblioteki - tak, właśnie tej, której nie mam,
bo została usunięta.
Czy jest jakiś sposób, aby "zalogować" się do tamtej biblioteki, ew. przejść ten komunikat
bez usuwania znajdującej na iPodzie muzyki/filmów itp?


Bardzo łatwo - musisz zaznaczyć "ptaszka" ręczne zarządzanie muzyka w iPodzie czy też coś w tym stylu. Będziesz mógł dogrywać i usuwać piosenki z iPoda. Nie możesz natomiast kopiować z iPoda do biblioteki (takie zabezpieczenie...)

proszę o wybaczenie za double-posta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

Mam dokładnie tego iPoda od kilku lat i musze przyznać że jestem zadowolony - jeżeli
nie masz mega-nowoczesnej komórki z dotykowym ekranem minimum 3 cale to będziesz zachwycony
:)

Mam LG Cookie, ale słaby jest tam dotyk ;)

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

O jakości dzwięku nie mogę zbyt wiele powiedzieć - znajomi mówią, że jestem lekko przygłuchy
:D. Ale jak dla mnie gra bardzo ładnie, o wiele lepiej niż empetrójka z bazaru :P

Heh, to fajnie.

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

Na tym iPodzie można bardzo fajnie obejrzeć film - ekran jest duży, a oglądanie to przyjemność.
Filmiki na Youtube to tak samo fajna rzecz, przede wszystkim przez bardzo przyjazny,
dedykowany interfejs.

Super!

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

Programy, programy, programy! Mnóstwo gier, częśc naprawdę fajnych i wciągających.

Jakich gier? Gdzie się je kupuje? Są jakieś RockBando-Guitar Hero podobne? A najlepiej jakiś symulator gitary ;)

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

Ponadto takie użyteczne programy jak GaduGadu, Gazeta Wyborcza, Radio (RMF FM i ZET), Remote
(sterowanie iTunesem w komputerze z poziomu iPoda)

GG, supcio :)

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

Internet! Przeglądanie internetu to prawdziwa frajda na iPodzie :P. Jedyne co przeszkadza,
to brak flash''a, ale z czasem można się przyzwyczaić :)

Ujdzie :)

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

Teraz wady:
- musisz przygotować się na zażarty bój z iTunes''em i konwertowaniem WSZYSTKICH filmów,
a nawet części muzyki (jeżeli masz coś w .aac). Apple ma taką politykę, ze wsyzscy muszą
się dostosowywać do ich, niekeidy idiotycznych, standardów... W skrócie dla żółtodziobów
- każdy film musisz wcześniej przerobić odpowiednim programem, co trwa trochę czasu (zależy
jaki dobry masz komputer ofc). Niewygodne.

Filmy oglądam na PSP, po przekonwertowanu Allok Video to MP4 Converterem :) Do iPoda też można nim przekonwertować, więc luz.
A co do muzyki - nie odtwarza MP3 i WAV?

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

Do iTunesa musisz się przyzwyczaić - jeżeli się przekonasz, to będzie to wspaniałe narzędzie
do trzymania muzyki w jednym miejscu i synchronizacji z iPodem przy okazji (tak jak to
jest w moim przypadku). Jednak istnieje też szeroka grupa osób (tych, którzy trzymają
swoją muzykę bez ładu i składu w Winampie na jednej wielkiej liście liczącej 10.000 piosenek)
która nienawidzi iTunesa. Polecam przed zakupem ściągnij sobie legalnie ze strony Apple
i spróbuj wrzucić i posegregować całą swoją muzykę :-)

Ile kosztuje muzyka z Apple Store i czy można legalnie z polskiego ściągać?

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

- WiFi - dosłownie MUSISZ mieć w domu sieć bezprzewodową - bez połączenia z Internetem
iPod jest tylko maszynką do oglądania filmów i słuchania muzyki. Dopiero kiedy połączysz
go z siecią, staje się wspaniałym narzędziem i (jak uważają niektórzy) przenośną konsolą
do gier. Jeżeli nie masz bezprzewodowego routera w domu, to naszykuj się na dodatkowy
wydatek 100-150 zł minimum.

Szwagier ma router (mieszka piętro wyżej), a z hotspotami ogółem nie ma problemu.

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

- Bateria - jak przystało na wszystkie współczesne urządzenia elektroniczne - jest do
dupy. U mnie trzyma 2-3 dni (korzystam jedynie wieczorem, przed spaniem przez 1-1,5h).
Jeżeli po zakończeniu zabawy zapomnę wyłączyć, iPod nadal trzyma połączenie WiFi i ciągnie
z baterii. Następnego wieczora wysiada po kwadransie :)

Mhm, czyli jak mój kom ;)

Dnia 30.01.2011 o 12:12, gogowitczak napisał:

Mam nadzieję że pomogłem :)

Pomogłeś, pomogłeś, ale również mam teraz więcej pytań, co widzisz w poście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 12:19, Harrolfo napisał:

Jakich gier? Gdzie się je kupuje? Są jakieś RockBando-Guitar Hero podobne? A najlepiej
jakiś symulator gitary ;)


W iPoda i iTunesa masz wbudowany sklep z aplikacjami dla iPoda. Część z nich jest płatne, ale znaczna większość jest darmowa / darmowa z reklamami. Instalowanie ich sprowadza sie do kliknięcia zainstaluj i odczekania minutki :)

Dnia 30.01.2011 o 12:19, Harrolfo napisał:

Ile kosztuje muzyka z Apple Store i czy można legalnie z polskiego ściągać?


Niestety nie ma oficjalnie polskiego iTunes store, gdzie można kupować muzykę. Jesteś skazany na zgrywanie muzy z oryginalnych płyt / z dysku.

Zwykłe pliki mp3 działają bez problemów, a .wmv jeżeli dobrze pamiętam, sam sobie przerabia na AAC.

Poważnie, wgraj sobie zaraz iTunes''a i obczaj co i jak :). Szczególnie polecam okładki płyt, bo cover flow wygląda rewelacyjnie, zarówno na pececie, jak i na iPodzie :)

Wspomniałeś że masz PSP. Osobiście tego gadżetu nie mam, ale wydaje mi się, że ma funkcje baaardzo zbliżone do ipoda. Jeżeli ma też WiFi, to lepiej zostaw sobie tego move''a do PS3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do iTunes to jeszcze dopowiem, ze jak ma się iPoda to to się staje automatycznie jedynym narzędziem (itunes) do słuchania muzyki, bo tak czy siak na iTunes muzykę musisz mieć. Jednak, że to wszystko było tak pięknie i osom to trzeba przy tym trochę czasu posiedzieć, no i jak to już gogo wspomniał, iTunes nie lubi Winampowych list po milion piosenek. Jak nie masz na kompie całych płyt to nie wiem czy w ogóle jest sens brania iPoda. Bo jest to niewygodne i wygląda ohydnie.
Nie wiem czy tylko mi, ale iTunes nie pobiera okładek do płyt, a jak każę mu je znaleźć to mówi, że nie ma. Przez co trzeba każdą okładkę szukać w googlach i zamontować ją ręcznie. Jednak warto się pomęczyć, bo wtedy wszystko wygląda tak pięknie, że szkoda słów.

Najlepiej też jest nie trzymać muzyki w .wmv, bo też jak kolega wspomniał, iT przerabia to na .aac, co wygodne nie ejst, bo masz dwa razy więcej takiej samej muzyki. Ale o dziwo program nic nie robi z .wavami.

Największą wadą iTunes jest chyba tylko to, że wyszły wersje nowsze od 8.1. Jak coś sobie spieprzysz w sofcie na iPodzie musisz robić format, żeby wgrać starą wersję (ósemkę). Bo ni cholery nie da się usunąć nowej i wgrać starej. A czemu? Bo Apple przeszkadzało, że ludzi robili jailbreak i przez to usunęli recovery mode w nowszych wersjach.

Co do gier to się nie martw, są GuitarHero, RockBandy i inne gry z innymi tytułami "wktórychchodziotosamo". Te lepsze są oczywiście płatne i najczęściej te darmowe mają ze 2 piosenki na krzyż.

Ale serio, wgraj sobie iTunes, wejdź w sklep, pooglądaj sobie te miliony gier płatnych i tych mniej. Zorientujesz się co i jak, nie jest to jakieś bardzo trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować