Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2008 o 23:20, Grizzly. napisał:

Mój kolega ma Ipoda Touch i się pyta czy są jakieś gry na niego. Są jakieś ? Jak są to
gdzie można je ściągnąć ?

tak sa wystarczy wejsc na www.apple.pl i wejść w zakładkę pobieranie(jest na stronie głównej na górze po lewej) tam już znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym kupić ipoda ale nie wiem jakiego możecie mi doradzić jaki jest najbardziej wart swojej ceny (nastawia m sie na toucha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:33, bodzio152 napisał:

Chciał bym kupić ipoda ale nie wiem jakiego możecie mi doradzić jaki jest najbardziej
wart swojej ceny (nastawia m sie na toucha)


Jakbym miał kupować Touch''a, to już wolałbym dołożyć trochę i nabyć iPhone''a.
Ostatnio znudził mi się już trochę mój Shuffle pierwszej generacji i zastanawiam się pomiędzy przenośnością (8GB nano) a pojemnością (160 GB Classic). Oprócz tego gdzieś w oddali mam jeszcze wizję kupna właśnie iPhone''a, jak tylko wyjdzie wersja 3G.
Co do zakupu iPoda to radziłbym się nieco wstrzymać. Apple lubi znienacka wypuszczać nowe modele i może się okaza, że sprzęt kupiony przedwczoraj jest przestarzały, bo właśnie wyszła nowa wersja. Plecam sprawdzić na stronce: http://buyersguide.macrumors.com/ kiedy ostatnio był update danej linii produktów i zgodnie z tamtejszym zaleceniem dokonać zakupu, bądź też przeczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już w łapach miałem wszystkie iPody.

Toucha łatwo uszkodzić (woda etc.). Nano mało wygodny. Suffle dobry do biegania i na rower. Classic najbardziej uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 21:59, pretorianie napisał:

Jestem tego samego zdania co Klimos. Jak ma to być Touch to należy troszkę dołożyć i
zakupić iPhone.

No nie wiem iPhone nie ma slotu na karty pamięci w przeciwieństwie do toucha jeśli się nie myle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:53, lama123 napisał:

No nie wiem iPhone nie ma slotu na karty pamięci w przeciwieństwie do toucha jeśli się nie myle ;]


Mylisz się. Touch też nie ma - jest to po prostu iPhone z wyciętą funkcją telefonu. Poza tym, po co Ci slot na karty, gdy masz do 32 GB wewnętrznej pamięci - to 4 razy więcej niż największe z popularnie dostępnych dziś na rynku kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie co zawiera ostatni update - firmware 1.1.2. do ipoda nano 3g/classic ?

Bo "*bug fixes " mnie nie satysfakcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania filmów w formacie RMVB na przykład :)
A IMO iPhone to jest najdebilniejszy telefon jaki kiedykolwiek powstał nie rozumiem takiego podniecenia nim...
WI-FI czasami nie działa, mała pamięć, brak slotów na karty...
Żaden to telefon 3G IMO najwyżej 2.5G -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 00:00, lama123 napisał:

Do oglądania filmów w formacie RMVB na przykład :)

Zależy co kto lubi... Flmu w RMVB w życiu nie widziałem, a chcąc coś przygotować do iPoda, wrzucę to w iTunes czy Quick Time i za trochę mam przekonwertowane...

Dnia 06.05.2008 o 00:00, lama123 napisał:

A IMO iPhone to jest najdebilniejszy telefon jaki kiedykolwiek powstał nie rozumiem takiego podniecenia nim...

Nie jest to telefon idealny, bo pewnie taki nigdy nie powstanie, ale wszystkie telefony, które miałem w ciągu ostatnich 10 lat, łącznie z Nokią N73, którą posiadam obecnie, uznałbym za bardziej debilne...

Dnia 06.05.2008 o 00:00, lama123 napisał:

WI-FI czasami nie działa,

A 95% albo i więcej dostępnych na rynku aparatów w ogóle tej funkcji nie posiada.

Dnia 06.05.2008 o 00:00, lama123 napisał:

mała pamięć,

16GB to mało? Jako backup danych, bardziej się zewnętrzny dysk twardy, albo Time Capsule przyda...

Dnia 06.05.2008 o 00:00, lama123 napisał:

brak slotów na karty...

Przy takiej ilości pamięci gadżet absolutnie zbędny. W swojej Nokii mimo posiadania karty 2GB, nie wiem czy więcej niż 256MB miałem jednocześnie nagrane.

Dnia 06.05.2008 o 00:00, lama123 napisał:

Żaden to telefon 3G IMO najwyżej 2.5G -.-

Primo - iPhone nie jest telefonem 3G i nigdy takim nie był. Obsługa UMTS zostanie dodana w tym roku (wg plotek w czerwcu).
Secundo - jaka powierzchnia Polski jest pokryta zasięgiem UMTS? Warszawa + centra kilku największych miast? Co mi po tym, że mam telefon 3G, jak w Polsce nigdy nie mogłem z tej funkcji skorzystać, bo zawsze byłem poza zasięgiem. I żeby nie było, że żyję na zadupiu - mój dom rodzinny mieści się na obrzeżach Łodzi, max. 10 km w linii prostej od centrum miasta. Co innego w Danii, gdzie mieszkam i pracuję od kilku miesięcy - tam ''3G'' na telefonie mam non-stop. Do zachodu jeszcze nam daleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś pomoże z wyborem??
Chcę kupić sobie w najbliższym czasie odtwarzacz i jai kupić???
W oko wpadł mi iPod??
Ale jaki wariant jest najlepszy a zarazem tani???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 00:00, lama123 napisał:

A IMO iPhone to jest najdebilniejszy telefon jaki kiedykolwiek powstał nie rozumiem takiego
podniecenia nim...

Ludzie podniecają się różnymi rzeczami. A tak na poważnie to nie wiem czy zauważyłeś, ale coraz więcej telefonów robi się na podobieństwo iPhone. LG Prada, później kolejna wersja LG (nie pamiętam dokładnie nazwy) następnie Samsung zrobił również coś podobnego.
Niestety dla Ciebie (bo uważasz, że to debilny telefon) chyba coraz więcej będzie takich telefonów na rynku.

A co do filmów na iPoda, nigdy nie oglądałem filmu (oczywiście na iPodzie) w takim formacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 06:36, pro100vnik napisał:

A może mi ktoś pomoże z wyborem??
Chcę kupić sobie w najbliższym czasie odtwarzacz i jai kupić???
W oko wpadł mi iPod??
Ale jaki wariant jest najlepszy a zarazem tani???


Jeśi chodzi o tani, to z nowego shuffle''a będziesz zadowolony. Wersja 1GB kosztuje coś koło 150 złotych:
http://www.apple.com/pl/ipodshuffle/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają najbardziej telefoniki z serii P Sony Ericssona ;)
Łączą to co w iphone najlepsze + większą wygodę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 10:00, lama123 napisał:

Mi się podobają najbardziej telefoniki z serii P Sony Ericssona ;)
Łączą to co w iphone najlepsze + większą wygodę:)


No widzisz... są gusta i guściki. Ja na przykład w życiu nie kupiłbym telefonu od SE. Nasłuchałem się sporo niepochlebnych opinii od znajomych czy rodziny. Sam też przez krótki okres czasu miałem do czynienia z telefonem tej firmy i najmilej tego nie wspominam. Żeby nie było, byli też zadowoleni, ale przeważały raczej opinie negatywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie lekko związane z tematem a mianowicie.
Czy jeżeli chodzi mi tylko o muzę to opłaca się kupować iPoda czy lepiej wydać trochę więcej kasy na słuchafony (jak dzwony ;P) i dobrą mp3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 11:14, BANITA PL napisał:

Mam pytanie lekko związane z tematem a mianowicie.
Czy jeżeli chodzi mi tylko o muzę to opłaca się kupować iPoda czy lepiej wydać trochę
więcej kasy na słuchafony (jak dzwony ;P) i dobrą mp3?

Może nie znam się aż tak bardzo na odtwarzaniu muzyki, ale w iPodzie są różne opcje do dostrajania dźwięku, których nie widziałem w innych tego typu odtwarzaczach. Jak dla mnie muzyka przez iPoda jest bardzo dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 09:16, Klimos napisał:

Jeśi chodzi o tani, to z nowego shuffle''a będziesz zadowolony. Wersja 1GB kosztuje coś
koło 150 złotych:
http://www.apple.com/pl/ipodshuffle/

Hmmm... Od jakiegoś czasu również zastanawiam się nad kupnem iPoda. Nie mogę się zdecydować na którego. Najbardziej odpowiada mi Classic, ale cena póki co przerasta moje możliwości. Shuffle niespecjalnie mi się podoba, ale cena jest bardzo przekonująca. Poza tym muzyki słucham głównie gdy jestem w ruchu. Czy to na spacerze, czy na rowerze... W takim przypadku Shuffle wydaje się być odpowiedni.
Mam tylko pytanie odnośnie tych ulepszonych modeli - po czym poznać, która wersja jest nowsza, a która starsza? Czy to w ogóle coś zmienia, wpływa na przywileje w iTunes etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:18, Igor FCBayern napisał:


Ja Ci mogę polecić nowego Ipoda Nano, jest dosyć mały, długo bateria trzyma, i można też oglądać filmy :) Ogólnie jest bardzo fajny, sam mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować