Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2008 o 13:00, Adam k. napisał:

Z jakiej firmy kupic ipoda od 500 do 700 zl?


Hm, z jakiej firmy? Jest tylko jedna firma - Apple :D. Ja osobiście polecam iPoda Nano 8GB - bateria długo trzyma, mi mieści się 1200 utworów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 13:14, Adamzzz napisał:

Hm, z jakiej firmy? Jest tylko jedna firma - Apple :D. Ja osobiście polecam iPoda Nano
8GB - bateria długo trzyma, mi mieści się 1200 utworów ;).

Bardziej mnie interesuje 80 gb;]. W jakim sklepie kupi sie najtaniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2008 o 13:19, Adam k. napisał:

Bardziej mnie interesuje 80 gb;]. W jakim sklepie kupi sie najtaniej?

Ja polecam iPod Classic z 80 GB dysku. Można zamówić w iSpocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 13:19, Adam k. napisał:

Bardziej mnie interesuje 80 gb;]. W jakim sklepie kupi sie najtaniej?


80GB? Nie za dużo? Po co płacić za nieużywany dysk? Najtaniej kupisz na pewno na Allegro, ja za Nano dałem 415 złotych, podczas gdy w MM był po 799.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że jutro kupuję ipod''a nano mam pytanie:czy to formowanie (czy tam formatowanie) naprawdę pomaga pozytywnie wpłynąć na żywotność baterii i jak to dokładnie przeprowadzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dostaniesz iPoda, używaj go oporowo aż Ci padnie bateria, wtedy ładujesz na full. ot i cała filozofia. pomagać ponoć pomaga, każdy kto się na tym ''zna'' tak robi, więc nie ma co robić inaczej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rozładowaniem nie będzie problemu,trzeba się pobawić nową zabawką ;)
A można je ładować w dowolnym momencie ? Chodzi mi o to,że na przykład jak będę miał jakieś 60% powiedzmy to mogę go naładować ? Wolę się obchodzić prawidłowo,żeby nie rozwalić tej baterii czy coś,bo wymiana pewnie cholernie droga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 11:30, razormw napisał:

Jako że jutro kupuję ipod''a nano mam pytanie:czy to formowanie (czy tam formatowanie)
naprawdę pomaga pozytywnie wpłynąć na żywotność baterii i jak to dokładnie przeprowadzić ?


Odpowiadając na Twoje pytanie: nowych baterii typu Li-Ion nie potrzeba formatować. Rozładowanie do zera i naładowanie do pełna baterii ma za zadanie kalibrację, tak aby wskaźnik prawidłowo pokazywał procen naładowania ogniwa. O prawidłowym obchodzeniu się z bateriami bardzo przydatnego posta napisał swego czasu Olamagato: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=482&pid=32

Co do samego zakupu: wstrzymałbym się, bo chodzą plotki, że niedługo pojawią się nowe modele. Średni czas wprowadzania przez Apple nowych modeli nano to 268 dni. Ostatni upgrade miał miejsce 301 dni temu. Zapewne niebawem w tej samej cenie otrzymasz nowszy produkt, bądź też będzie można upolować coś na wyprzedaży starych serii. Sam czekam na upgrade lini nano, bo napaliłem się na technologię Nike+ ;)

Generalnie Apple ma politykę nieinformowania klientów o upgradzie swego hardware''u. Zazwyczaj jest tak, że wprowadzone nowe produkty dostępne są od razu, przez co kupując nawet dzień wcześniej nie mogłeś mieć pojęcia o nowej ofercie. Planując zakupy iPodów, Maków i innych towarów spod znaku nadgryzionego jabłuszka warto kierować się tą oto stroną: http://buyersguide.macrumors.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już byłem na tej stronie ;) Ale kupuje tego iPoda teraz bo potrzebuje na wyjazd :P nie robi mi,że będę miał stary model,mało ludzi co roku kupuję iPody jak wychodzą chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:13, razormw napisał:


Tak mozesz go ładować w każdym momencie ;) Ja przynajmniej tak robię, i nic mi sie jeszcze nie zepsuło.
Ale uwierz mi, ta bateria naaaprawdę długo trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:18, razormw napisał:


Ja tam aż tyle nie słucham bez przerwy :D
Ale całkiem sporo słucham, i muszę powiedzieć że naprawdę długo trzyma. Ostatni raz ładowałem tak porządnie może z 3 tyg. temu? A tak to "podładowywałem" po trochu podczas wgrywania nowych piosenek.
No i nigdy mi się nei zdarzyło żeby się całkiem rozładowało, zawsze kilka % zostawało.
Może zrobię 24h test :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:13, razormw napisał:

No już byłem na tej stronie ;) Ale kupuje tego iPoda teraz bo potrzebuje na wyjazd :P
nie robi mi,że będę miał stary model,mało ludzi co roku kupuję iPody jak wychodzą chyba.


Ja noszę się z zamiarem kupna Classica oraz Nano już dobre 2-3 miesiące. Nie wiem jeszcze czy kupię oba, ale cały czas czekam na nową linię produktów. Z zakupem jakoś specjalnie nie spieszy mi się. Póki co do biegania korzystam z jeszcze działającego, dwuipółletniego Shuffle''a, zaś do dojazdów do pracy ostatnio przesiadłem się w samochód, więc słuchawki odpadają.

Poza tym upgrade produktów nie oznacza, że będziesz miał nowy model. Ostatnie odświeżenie linii iPodów, to wprowadzenie tzw. Nano 3G. Obstawiam, że tym razzem designu nie zmienią, a za tą samą cenę otrzymamy dwukrotnie większą pojemność odtwarzacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Z zakupem jakoś specjalnie nie spieszy mi się.
a mi tak ;)
>Póki co do biegania korzystam z jeszcze działającego, dwuipółletniego

Dnia 02.07.2008 o 13:26, Klimos napisał:

Shuffle''a, zaś do dojazdów do pracy ostatnio przesiadłem się w samochód, więc słuchawki
odpadają.

Ja generalnie tego iPoda kupuję na teraz,całkiem możliwe,że go potem sprzedam i kupię Classic 80 GB,lub po prostu poczekam na nową serię,albo na iPhone 3G (najprawdopodobniej)

Dnia 02.07.2008 o 13:26, Klimos napisał:

Poza tym upgrade produktów nie oznacza, że będziesz miał nowy model. Ostatnie odświeżenie
linii iPodów, to wprowadzenie tzw. Nano 3G. Obstawiam, że tym razzem designu nie zmienią,
a za tą samą cenę otrzymamy dwukrotnie większą pojemność odtwarzacza.

Czyli taj jak między Nano 1G a 2G.Dodali 8 GB i większą paletę kolorów.A moim zdaniem w odtwarzaczu małym (jakim jest Nano) pamięć aż 16 GB nie jest potrzebna.Jeśli ktoś chce dużo pamięci to kupi Classic albo Creative Zen''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam już swojego iPoda nano.Podłączyłem go 10 minut temu do komputera,Windows wykrył,że podłączam iPoda a iTunes nic (miałem je cały czas włączone,przed podłączeniem też).W instrukcji pisze,że Asystent ustawień może wystartować po kilku minutach jeżeli jest ładowana bateria.Do jakiego stopnia się musi naładować żeby ten asystent się włączył ? Trochę się niecierpliwie ;)


EDIT: A przed chwilą Windows wywalił problem z instalacjąsprzętu..czyli chodzi o iPoda bo tylko jego mam podłączonego..."Potrzebny plik usbaapl.sys z Mobile Device Setup Disk"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie związane z grami na iPoda. Chciałbym sobie kupić kilka nowych gier, ale nie mogę ich kupić w sklepie iTunes ze ze względu na ograniczenia krajowe. Czy jest jakiś inny (legalny ofc) sposób kupienia tych gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
Mam pytanie apropo itunes i i tunes store. Otóż kupiłem sobie ostatnio gierkę. Oczywiście się ściągnęła itd. Męczy mnie jednak jedna rzecz. Otóż gdy będę robił formata, czy potem i tunes wykryje mi te gry ( po samym loginie itp. Czy będę ją musiał kupować na nowo, Ponieważ nie zauważyłem zablokowania synchro z grami. Po prostu aktualizuje co jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 04:40, wszyscytg napisał:

witam
Mam pytanie apropo itunes i i tunes store. Otóż kupiłem sobie ostatnio gierkę. Oczywiście
się ściągnęła itd. Męczy mnie jednak jedna rzecz. Otóż gdy będę robił formata, czy potem
i tunes wykryje mi te gry ( po samym loginie itp. Czy będę ją musiał kupować na nowo,
Ponieważ nie zauważyłem zablokowania synchro z grami. Po prostu aktualizuje co jest...


Moim zdaniem będziesz musiał nagrać tę gierkę na pen-drive''a, a po formacie wrzucić do folderu ''Zakupionych''. Ja tak bym zrobił, ale nie jestem do końca pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować