Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

iPod - porady, opinie, problemy

586 postów w tym temacie

A ja też mam pytanie co do iTunes. Bo ściągnąłem sobie za darmo jakąś gierkę, na mojego iPoda touch i nie wiem jak teraz to skopiować na iPoda. Jak kliknę prawym na to urządzenie, i wybiorę "przenieś zakupione rzeczy" to nic się nie dzieje, tzn. tylko pisze że synchronizuje, a na iPodzie nie ma tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem dotyczący iPoda Nano. Mianowicie miałam formata komputer. Dlatego zainstalowałam ponownie iTunes, ale mój iPod nic! Proszę pomocy! Co mam zrobić by działał? By iTunes go wykryło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Tak, heretyk jest bliski nawrócenia :P Nie biczować, proszę ;)
A do rzeczy - jestem bliski kupna iPoda Touch i... No właśnie, jakie macie o nim zdanie, polecacie? Niby z niego trochę korzystałem, ale to i tak nie jest to, co mieć go na własność, więc proszę o opinie... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 23:40, Mr.M napisał:


Ja co prawda nie mam Ipoda touch, ale mój kuzyn ma i czasami mi go pożycza ;P I jak dla mnie to on jest zdecydowanie za duży. Tzn. jeśli chcesz też oglądać filmy to jest fajny, ale jeśli chcesz tylko słuchać muzyki, to nano spokojnie wystarcza. Moim zdaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w Touch jest to ,że przy każdej zmianie piosenki trzeba go wyciągać z kieszeni .Ja jestem przyzwyczajony do małych odtwrzaczy ,kiedy piosenka mi nie pasi to wkładam rękę do kieszeni i ją zmieniam .Toucha trzeba odblokować i zmienić utwór co jest upierdliwe .Nie wspomnę o jego wielkości ,rysowaniu się obudowy i nieodpowiedni jest dla osób z grubymi paluchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 10:59, jackass napisał:

Najgorsze w Touch jest to ,że przy każdej zmianie piosenki trzeba go wyciągać z kieszeni
.Ja jestem przyzwyczajony do małych odtwrzaczy ,kiedy piosenka mi nie pasi to wkładam
rękę do kieszeni i ją zmieniam .Toucha trzeba odblokować i zmienić utwór co jest upierdliwe


2x click! na klawisz Home i piosenka się zmieni :)

Dnia 14.08.2008 o 10:59, jackass napisał:

.Nie wspomnę o jego wielkości ,rysowaniu się obudowy i nieodpowiedni jest dla osób z
grubymi paluchami


Wielkość zła nie jest, rekompensuje to jego wielofunkcyjność i możliwość wgrywania dodatkowych programów, notatki i tym podobne. Co do palców, to jest przecież opcja stylusów, dla mnie świetne wyjście ;)
I jeśli chodzi o rysowanie się - wystarcza futerał.

I ps. czy 830zł za używanego 16gb to dobra cena? Dodatkowo dostaję futerały, wszystkie papiery itp., słowem - prawie jak nówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 23:40, Mr.M napisał:

Hm. Tak, heretyk jest bliski nawrócenia :P Nie biczować, proszę ;)
A do rzeczy - jestem bliski kupna iPoda Touch i... No właśnie, jakie macie o nim zdanie,
polecacie? Niby z niego trochę korzystałem, ale to i tak nie jest to, co mieć go na własność,
więc proszę o opinie... ;-)


Hmm.. ja miałem okazję obcować przez jakiś czas z Touchem i muszę powiedzieć, że jest on zdecydowanie za duży. Podzielam zdanie kolegów powyżej, zmiana piosenek i ogólnie korzystanie z tego interfejsu jest naprawdę upierdliwe.

Jeżeli zależy ci na słuchaniu muzyki, polecam Nano lub Classica. Dodatkowo dochodzi cena - 830 złotych za odtwarzacz to za dużo moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2008 o 09:05, Adamzzz napisał:


Hmm.. ja miałem okazję obcować przez jakiś czas z Touchem i muszę powiedzieć, że jest
on zdecydowanie za duży. Podzielam zdanie kolegów powyżej, zmiana piosenek i ogólnie
korzystanie z tego interfejsu jest naprawdę upierdliwe.


Zmiana piosenek... Wystarczy kliknąć na przycisk Home - takie trudne?... Interfejs dotykowy uwielbiam, dla mnie jest to bardzo intuicyjne.

Dnia 18.08.2008 o 09:05, Adamzzz napisał:


Jeżeli zależy ci na słuchaniu muzyki, polecam Nano lub Classica. Dodatkowo dochodzi cena
- 830 złotych za odtwarzacz to za dużo moim zdaniem.


Na touchu fajnie też ogląda się wszelkie wideo, a do tego jest wielofunkcyjność - może to pierdółki, ale bez wielu rzeczy (np. maps) trudno w ogóle mi się obejść :) Dla mnie to taki smartphone bez telefonu i bardzo się on przydaje - wiem to z doświadczenia choćby ;)
Nad classiciem myślałem, prawda, ale... Jakoś aż tak mi się on nie spodobał, nie miał plusów Toucha, a co do nano... Toleruje tylko 2g, którego nigdzie nie mogłem znaleźć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę związaną z iPodami..jakby widział ktoś gdzieś na aukcji,albo w jakimś sklepie internetowym (ale w sensownej cenie,a nie że za 1300 złoty tak jak widziałem Oo) iPoda U2 (nie ważne czy ten z kolorowym,czy monochromatycznym wyświetlaczem) to żeby tu napisał jak znajdzie ;] bo ja szukam,szukam i nigdzie nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 09:05, Adamzzz napisał:

Jeżeli zależy ci na słuchaniu muzyki, polecam Nano lub Classica. Dodatkowo dochodzi cena
- 830 złotych za odtwarzacz to za dużo moim zdaniem.


Szukanie nie boli - ja mam od wczoraj nowego nieużywanego iPoda Touch''a 8 GB za 550 zł. Co prawda "tylko" 8 GB, ale jak nie jesteś jakimś totalnym maniakiem to ci to spokojnie powinno wystarczyć.
Niestety nie mogę się rozpisywać bo zaraz jadę kupić "pokrowiec" na moje cudo ;P Tył się bardzo szybko pokrywa ryskami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 11:18, kapistar1 napisał:

Szukanie nie boli - ja mam od wczoraj nowego nieużywanego iPoda Touch''a 8 GB
za 550 zł. Co prawda "tylko" 8 GB, ale jak nie jesteś jakimś totalnym maniakiem to ci
to spokojnie powinno wystarczyć.
Niestety nie mogę się rozpisywać bo zaraz jadę kupić "pokrowiec" na moje cudo ;P Tył
się bardzo szybko pokrywa ryskami...


Kolega znalazł za tyle używanego 16GB przeszło miesiąc temu. Ceny w tym czasie nieco się zmieniły, poza tym ta sprawa (z moich informacji) jest już nieaktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:58, razormw napisał:

A ja mam prośbę związaną z iPodami..jakby widział ktoś gdzieś na aukcji,albo w jakimś
sklepie internetowym (ale w sensownej cenie,a nie że za 1300 złoty tak jak widziałem
Oo) iPoda U2 (nie ważne czy ten z kolorowym,czy monochromatycznym wyświetlaczem) to żeby
tu napisał jak znajdzie ;] bo ja szukam,szukam i nigdzie nie ma :/


Ja na pewnym bardzo znanym portalu aukcyjnym znalazłem jednego za 444 złote, 30GB.

[Sorki za dwa posty pod rząd]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od przedwczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem Ipoda Touch...
I mam pytanie - wgrałem sobie płytki z muzyką, no i pozostaje tylko wgrać okładki. Ale Itunes nie może ich znaleźć (no cóż, takie mało znane płyty jak "Dark Side of the Moon" itp. ...) Więc pozostaje ręczne wgrywanie. Szkoda tylko, że albumów jest kilkadziesiąt, bo wgrywanie tych @#! okładek jest strasznie czasochłonne, więc czy jest jakiś program do ściągania ów okładek, czy cokolwiek innego co ułatwi mi życie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 16:23, gogiell napisał:

Od przedwczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem Ipoda Touch...
I mam pytanie - wgrałem sobie płytki z muzyką, no i pozostaje tylko wgrać okładki. Ale
Itunes nie może ich znaleźć (no cóż, takie mało znane płyty jak "Dark Side of the Moon"
itp. ...) Więc pozostaje ręczne wgrywanie. Szkoda tylko, że albumów jest kilkadziesiąt,
bo wgrywanie tych @#! okładek jest strasznie czasochłonne, więc czy jest jakiś program
do ściągania ów okładek, czy cokolwiek innego co ułatwi mi życie ?


Polecam poczytanie sobie tego tematu a dokładniej komentarzy użytkowników tego portalu ( http://www.myapple.pl/iphone-tutoriale/69632-dodawanie-okladek-cover-flow.html ). Dają mnóstwo przykładów jak wgrać okładki. Możliwe, że trzeba być zalogowanym. Jeśli tak to daje ci link do jednego z programów do wklejania okładek albumów.

http://www.mp3tag.de/en/download.html

Nie ściąga on tak po prostu automatycznie okładek ale znacznie ułatwia wklejanie ich :) cyt. "Zaznaczamy pliki, przeciągamy grafikę wprost z przeglądarki (żadnego zapisywanie i kopiowania) na odpowiednie pole i klikamy zapisz. Żadnego otwierania menu i podmenu jak w iTunes. Działa z wszelkimi rozmiarami okładek, trzeba tylko pamiętać, że im większa, tym bardziej wzrośnie waga pliku. 300 na 300 spokojnie wystarcza do iPhone (fullscreen i coverflow)."
I daje też link do strony która szuka okładek albumów:
http://www.seekacover.com/

Wpisujasz w prawym górnym rogu nazwę albumu. Niestety nie zna wielu polskich zespołów... więc czasami trzeba doszukać tu:
http://www.google.pl
No to chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem: chciałem na moim iPodzie Touchu ver. 1.1.4 zainstalować przez ZiPhone (ściągnięty z Jailbreaka) ten tzw. Installer żeby przez niego zainstalować sobie tam GG. Ściągnąłem program, podłączyłem iPoda i wszystko elegancko gra ( masa białych literek lata po czarnym tle). Po 4 minutach zauważyłem że iPod się zaciął - widnieje komunikato takiej treści:
"Oct 1 20:XX:XX launchd[13]: can''t exec /bin/sh for single user: No such file or directory"
Przestraszyłem się i poczytałem w programie ZiPhone że (mniej więcej) jeżeli ten proces trwa dłużej niż 3 minuty, przerwij go bo coś jest nie tak. I przerwałem. Problem w tym, że na moim iPodzie - uwaga - nadal są te literki i ten komunikat!!!! Użyłem już nawet twardego resetu poprzez przytrzymanie jednocześnie tych dwóch przycisków, ale po włączeniu nadal są te literki i ten komunikat! Najgorsze jest to, że nie mogę przywrócić ustawień fabrycznych w iTunes bo ten z kolei NIE WIDZI MOJEGO IPODA ;((
Jestem w kropce, błagam o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem, otóż w moim iPodzie shuffle II generacji, wersja 1GB nie ma wyświetlacza, czy to normalne? Jak można to naprawić? Podobno wgranie nowego firmware rozwiązuje tą przykrą usterkę, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 23:41, Dominik84 napisał:

Ja również mam problem, otóż w moim iPodzie shuffle II generacji, wersja 1GB nie ma
wyświetlacza, czy to normalne? Jak można to naprawić? Podobno wgranie nowego firmware
rozwiązuje tą przykrą usterkę, czy to prawda?

Wytłumacz mi najpierw w jaki sposób wgranie firmware''a może spowodować samoistne pojawienie się wyświetlacza w jakimkolwiek urządzeniu? Jeżeli odpowiesz mi na to pytanie to bardzo chętnie opowiem Ci jaki firmware rozwiąże ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować