Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wysyłka Wiedźmina 2 w liczbach

35 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2011 o 13:52, AjKnowJu napisał:

Artykuł ujowi, nie wiem cze muście się taki czepili tego wiedźmina... czemu nie pisaliście
takich rzeczy na temat innych wielkich hitów jak np. Starcraft II, Mafia 2, Fable 3,
i tak dalej i tak dalej... huh? Trochę mnie to bawi.



Trochę zrozumienia, to oni sprzedawali przeciez EK;)
Mafia 2, Starcraft... No tak, to są lub mialy być wielkie gry ale przecież nie są polskie? :P Nie zapominaj że patriotyzm gra tutaj ogromną rolą.
Zeby byla jasność, mi hype na wiedźmina się zdecydowanie podoba, wreszcie mamy promocje gry na zachodnim poziomie i jestem pewien ze takie naklady na marketing wyjda tylko na dobre "graniu" w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tematy na newsy związane z grą się kończą, CDP sypnął kasą to trzeba dalej jakoś grę reklamować... Szkoda tylko, że nie raczyliście napisać o ilości uszkodzonych kolekcjonerek, jak tutaj już wspomniano. Najlepiej pominąć niewygodne dane, bo oczywiście ważniejsze jest jakiej ilości myszastych nakład odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 14:07, mronoth napisał:

zartujesz chyba, kazda nowa gra chodzi mi spokojnie w 30+ fps na najwyzszych detalach,
w wiedzminie2 moge liczyc tylko na 20-22fps w najnizszych ustawieniach graficznych (akt1),
tak niewiele fps to mialem tylko na niezoptymalizowanym dx10 na veryhigh w crysis1 i
to miejscami a nie wlasciwie caly czas


Strasznie dziwne, jestes pewien ze wylaczyles to uberprobkowanie? Ja mialem identyczny problem na poczatku, wszystkie nowe gry to u mnie minimum 40fpsów w najwyzszych a tutaj po wlaczeniu mialem... 15:/ Na szczescie cała sprawe rozwiazalo odznaczenie tego próbkowania w ustawieniach, gra od tego czasu chodzi tak jak wszystkie nowosci czyli mega plynnie w max detalach.
Do tego może dojść problem jezeli masz nvidie, ale o tym pisal Lucas w jakims newsie. Prblem z kartami tej firmy to faktycznie mega fail i tutaj moge sie zgodzic.

Dnia 21.05.2011 o 14:07, mronoth napisał:

no co Ty, zadnych problemow nie bylo, dzieci tylko nie umialy przepisac kodu, patche
do launchera to tez jakis wymysl, jakbys nie mogl uruchomic gry przez 2-3 doby od zakupu
to bys inaczej pisal


Ale nie mialem więc nie marudze :)

@Arcling
A slyszales zeby jakakolwiek firma, kiedykolwiek chwaliła się swoimi niepowodzeniami?:) Nie wiem czy może urodziłeś się wczoraj ale to całkiem normalne że nie podaje siętakich danych publicznie. Swoja droga nie wiem czy dla gracza wazne jest ile bylo popsutych glow, wazne zeby jego egzemplarz zostal szybko wymieniony a koszulka ktora dostanie jako rekompensate dobrze na nim lezala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z tą wysokością to trochę przegieliście! Czemu nie porównaliście jej z wysokością CN Tower w Toronto? A ja na tej wieży byłem. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 14:15, Pralkosuszarka napisał:

Strasznie dziwne, jestes pewien ze wylaczyles to uberprobkowanie? Ja mialem identyczny
problem na poczatku, wszystkie nowe gry to u mnie minimum 40fpsów w najwyzszych a tutaj
po wlaczeniu mialem... 15:/ Na szczescie cała sprawe rozwiazalo odznaczenie tego próbkowania
w ustawieniach, gra od tego czasu chodzi tak jak wszystkie nowosci czyli mega plynnie
w max detalach.
Do tego może dojść problem jezeli masz nvidie, ale o tym pisal Lucas w jakims newsie.
Prblem z kartami tej firmy to faktycznie mega fail i tutaj moge sie zgodzic.

tak wylaczylem uberprobkowanie, w minimalnych i maksymalnych niewiele sie zmienia wydajnosc, na samym poczatku gry sprawdzalem uberprobkowanie i roznica byla 12->36fps gdy wylaczylem, dalej gralem bez, az do aktu1 gdzie mam niezaleznie czy w lesie czy mieiscie - 20-25fps, uberprobkowania nie wlaczalem, byloby wtedy pewnie 7-8fps, komputer mam identyczny z zalecanych wymagan, 3dvision mialem odinstalowane, innym zreszta podobnie chodzi wiec to problem niezoptymalizowanej gry, moze jak ktos ma nowsze gpu to nie widzi roznicy miedzy wiedzminem2 a innymi grami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 14:15, Pralkosuszarka napisał:

Swoja droga nie wiem czy dla gracza wazne jest ile bylo popsutych
glow, wazne zeby jego egzemplarz zostal szybko wymieniony a koszulka ktora dostanie jako
rekompensate dobrze na nim lezala.

Ważniejsze aby taka sytuacja się nie przytrafiła i aby wydawca wywiązał się ze swoich obietnic. Tak się niestety nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 14:33, Arcling napisał:

> Swoja droga nie wiem czy dla gracza wazne jest ile bylo popsutych
> glow, wazne zeby jego egzemplarz zostal szybko wymieniony a koszulka ktora dostanie
jako
> rekompensate dobrze na nim lezala.
Ważniejsze aby taka sytuacja się nie przytrafiła i aby wydawca wywiązał się ze swoich
obietnic. Tak się niestety nie stało.


I uwazasz ze podanie do publicznej wiadomosci ilosci zwroconych kolekcjonerek w tym pomoze?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W wyniku błędu produkcyjnego otrzymaliśmy także Edycję Kolekcjonerską z numerem 0000 –
> postanowiliśmy, że zlicytujemy ją na jakiejś aukcji charytatywnej.

To może dorzuczcie Wiedźmina 1 EK (Na allegro ostatnio się sprzedał za za 450) + Wiedźmin 2 EK No 0000 i przynajmniej 1000 pln wyciągniecie na cene wyjściową :)

Ciekawe za ile pójdzie taki pakiet :D

Właśnie ile EK Wiedźmina 2 zostało 500? 400? Swoją drogą przynajmniej 800 zamówień musiało zostać anulowanych przed wysyłaniem EK. Podajcie jakieś statystyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 17:14, Shade napisał:

Właśnie ile EK Wiedźmina 2 zostało 500? 400? Swoją drogą przynajmniej 800 zamówień musiało
zostać anulowanych przed wysyłaniem EK. Podajcie jakieś statystyki :)


O tak,to byłaby rzeczywiście jakas ciekawa informacja (jesli zostało ich naprawdę duzo hehe;)). Tylko koniecznie podajcie ją w porównaniu z długoscią mostu po przeliczeniu boku pudełka...;)

Ps Nie wiem kto wymyslał te "ciekawostki", ale w większości są równie fascynujące, co pewnie to zwijanie paragonów. Moze to był koles co zwija paragony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 10:30, Ring5 napisał:

> Ilosc rezygnacji - dane utajnione

Zawsze możemy sobie sami zrobić małą listę rezygnacji. Na pewno była jedna z EK. Moja.

I ja też! Ja też! ;)

Nie miałem serca wydawać 230zł i bujać się z uszkodzonymi i porośniętymi czarnym kłakiem popiersiami, pękniętymi płytami, artbookami drukowanymi do góry nogami (?). Za dużo głosów na "nie" zaczęło pojawiać się w Internecie.

Polecam natomiast edycję premium. Za 79zł (a dopiero co była premiera!) żona nabyła mi egzemplarz z plakatem (miła pani w markecie zadała sobie sporo trudu, żeby ten plakat wyrwać spod lady), czym byłem autentycznie zdziwiony (ceną i bonusem, bo ponoć tylko w Tesco taka promocja była, a tymczasem żona w Tesco promocji nie widziała na oczy, za to dziś trafiła przypadkiem w Auchan). Wieszać go nie będę, ale miło mieć taki dodatek do premierowego wydania gry, ot tak, dla połechtania ego.
Soundtrack, płyta z filmami, screenami i zdjęciami (przy okazji: nie śliniłem się na każdy skrawek informacji nt. wieśka pojawiający się w necie i starałem się ich unikać jak ognia, więc ta płyta jest dla mnie naprawdę fajną ciekawostką, a nie rozczarowaniem), poradnik, jakieś dwie dziwne figurki papierowe Wieśka i Jaskra (niech sobie leżą, składać ich raczej nie będę), i równie dziwna moneta na doczepkę. Wszystko ładnie wydane, nieuszkodzone. Jestem bardzo zadowolony.
Mało który wydawca tak wydaje dzisiaj gry jak CDP tę edycję Wieśka. Klasa. W przypadku niektórych wydawców (LEM!) dostaję płytę, pudełko i wydrukowany tekst licencji za prawie dwa razy takie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje sprzedaż w Polsce Wiedźmina 2 i sprzedaż na świecie Wiedźmina 2 .
Te liczby są najważniejsze.

Oraz ile EK sprzedanych, ile gier w wersji pudełkowej i jaki procent to w wersji elektronicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 08:44, Ring5 napisał:

A podacie jeszcze, ile pre-orderów anulowano oraz ile egzemplarzy EK wróciło z punktów
odbioru osobistego?


Pewnie nie podadzą ponieważ anulowanych pre-orderów W2 EK musiało być bardzo dużo.
Numer mojego zamówienia oscylował między 1100 a 1200 - już dokładnie nie pamiętam, a EK, którą otrzymałem ma numer 635. Tak więc około 500 osób musiało anulować pre-order. A wiem, że EK z przedziału 0001-1000 wysyłali po kolei, według kolejności zgłoszeń i jeśli osoba z tego przedziału zrezygnowała to w jej miejsce wchodziła osoba, która zamówiła jako numer 1001.

Czyli anulowań musiało być sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować