Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - patch 1.1 pojawi się w przyszłym tygodniu

84 postów w tym temacie

najlepiej zamienić PCta na konsole i problem kompatybilności z głowy, pozostaje już wtedy tylko kłopot z niekompetentnością wydawców, którzy wydają swoje gry na konsole później lub wcale,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 14:35, Vito213 napisał:

Ja tam chciałbym wiedzieć dlaczego u mnie Wiedźmin działa lepiej na wysokich niż na niskich
detalach.

Najprawdopodobniej dlatego, ze jeśli masz kartę graficzna z duża ilością pamięci, ustawienie "Budżet pamięci na tekstury (MB)" Na Duży lub Bardzo duży, sprawia ze gra korzysta z większej ilości pamięci dostępnej na karcie, przez co gra chodzi płynniej. A jeśli ustawisz na "Mały" to po prostu gra nie korzysta z wszystkiego co masz dostępne w pamięci ram GPU. Natomiast kiedy GPU nie ma dużo ram, ustawienie tej opcji na "Duży " zmniejsza ilość FPS, ponieważ większość pamięci idzie na tekstury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z błędów, które zauważyłem to:

1. Przy grze w kości, gdy przeciwnik podnosi stawkę to nie ma oznaczeń czy się przebija czy rezygnuje. Są dwa okręgi, które trzeba kliknąć na ślepo, bo nie widać który jest od jakiej opcji. Przynajmniej w obozie w prologu tak miałem.
2. Dosyć niemrawo działający mechanizm bloku. Nie zawsze gra wychwyci, że wcisnąłem "E".

Poza powyższymi to w sumie błędów jako takich nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Prosimy zainstalować ostatnie sterowniki ATI Hotfix dla swojej karty

Zainstalowałem. Zresztą na tych chodzi najsłabiej, ale kit - zainstalowałem ponownie.

2. Prosimy wyłączyć filtrowanie anizotropowe, anti-aliasing i anti-aliasing adaptacyjny oraz CATALYST A.I. - wszystko robimy w panelu kontrolnym CCC

Tak? A gdzie? Bo w ostatnim hotfixowym 11.5a z poziomu AMD Vision Control Center w opcji "Gry" i "Ustawiania aplikacji 3D" możemy:
a) Ustawić anizo do minimum 2x liczba próbek na pixel, tudzież dać ''Użyj ustawień aplikacji"
b) Ustawić Catalyst AI pomiędzy Wydajność / Jakość / Wysoka Jakość. To nie stare CCC, tu wyłączyć się nie da.
c) Ustawić Tryb antyaliasing między Wydajność/Jakość.

3. Prosimy o przełączenie gry w tryb okienkowy

Przełączyłem. I co? I nic. A co najwyżej spadak FPSów gratis. Tak oryginalnej porady dawno nie widziałem...

Takie pytanie - czy ktoś z udzielających porady ma dostęp do karty ATI? Nie wydaje mi się sądząc po tym co czytam.
To że gracze zostali znowu beta testerami to jedno, ale jak już coś radzicie, to litości - może by to ktoś zweryfikował, hmm? Czytając wypowiedzi na forum odnoszę wrażenie że grę tworzono z myślą o Windowsach XP...
A za aplikacje "Launcher" to szczerze odstrzelił bym komuś klejnoty. Nie widziałem bardziej awaryjnego crapu od czasu niepaczowanego Stalker: Czyste niebo. To masakra jakaś jest...
Pozdrawiam,
K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 18:25, 1096 napisał:

Tylko co oznacza duży???
Czy przy 1GB powinienem ustawić duży/bardzo duży???

Kliknij na "Automatyczne wykrywanie" ta opcja ustawi Ci się sama, nie wiem dokładnie ile % pamięci to oznacza. Możesz poeksperymentować spróbuj Duży i porównaj FPS z Bardzo duży, ale wydaje mi się ze z 1gb będzie "Duży" najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra informacja. Nadal nie uruchomiłem swojej EK wieśka co jest żałosne. Pomoc techniczna kazała mi czekać na patcha teraz przynajmniej wiem kiedy się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra informacja. Nadal nie uruchomiłem swojej EK wieśka co jest żałosne. Pomoc techniczna kazała mi czekać na patcha teraz przynajmniej wiem kiedy się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jakoś mam szczęście, ponieważ gra działa bez większych zastrzeżeń. Czasami wyskakuje co prawda czarny ekran(szczególonie jak łączę mapę - M), ale chwilka czekania i pojawia się obraz i dalej leci. Jak dotąd ani razu mnie nie wywaliło. Oczywiście troszkę błędów w grze jest np. jak nie zniszczyłem jednego gniazda nekerów za pierwszym razem, bo nie miałem akurat kartacza, to jak wróciłem później nie mogłem już tego kartacza podłożyć. Mimo, że po użyciu amuletu, wciąż gniazdo się podświetlało.
Dla zainteresowanych parametry mojego starawego już sprzętu po "rewitalizacji": Athlon II X4 640, Radeon 3870 Toxic(grzeje się aż obudowa robi się dobrze ciepła ;)), 3 Gb Ram(niestety po aktualizacji biosu- płyta Gigabyte GA-M57Sli- S4 wykrywa czestotliwość jedynie 667, mimo, że mam 800 Mhz- a zmiana napięcia nic nie daje :( Sterowniki do grafiki najnowsze.
Ps. Co do poziomu trudności, to w jedynce było zbyt łatwo, a tutaj na normalnych jest dobrze przerypane. Chyba aż za bardzo zwiększyli ten poziom trudności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że będą pathe do gry i nowe łatki do sterów i kart graficznych, bo Mam Radka HD 4850 i ssie mi niemiłosiernie, a grę mam oryginalną, dziś kupiłem, i nie miałem żadnych problemów z instalacja z aktywacją i włączeniem gry, ale naprawdę gra ssie że masakra na minimalnych grać się nie da, naprawcie to szybko proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten patch naprawi w ogóle beznadziejną optymalizację lub konkretną przyczynę klatkowania? Chociaż u mnie jest ~30fps''ów to nie gram, bo nie jest to dla mnie ani trochę komfortowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o przełączenie gry w tryb okienkowy

Ktoś tu chyba sobie robi jaja z użytkowników ATI, jeśli na poważnie daje takie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HumanGhost

Tak, też tego doświadczam ;-)

@Krondar

Dokładnie.Przez ten czas co gra się włącza to powinna już się cała załadować.

BTW, Przypominam sobie że gra miała nie wczytywać nic w tle a mimo tego doświadczam momentami symbolu loadingu z wężem Eskulapą albo ekranu loadingu z widoczkiem gdy biegam po otwartym terenie, po którym "rzekomo" miało nie być takich cyrków.
Dziś miałem taki przypadek że

Spoiler

jak szedłem odbić Ves od Loreda i na samym końcu on wyskoczył z pokoju na Geralta z halabardą to był ciemny ekran, dzwięk ostrza wbitego w ciało i śmiech, po chwili widzę Geralta przebitego i osuwającego się na podłogę i dziękujemy ;-)


To ja się pytam gdzie tu czas by zareagować na to?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham być beta testerem i jeszcze muszę za to płacić ;) hańba barbarzyńcy. Większość gier takich jak Assassin''s Creed z przepiękną grafiką odpalam na ultra przy 1680x1050, a w Wiedźminie muszę zadowolić się niskimi, a klatek i tak mało 22-35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 18:23, Krondar napisał:

Tak? A gdzie? Bo w ostatnim hotfixowym 11.5a z poziomu AMD Vision Control Center w opcji
"Gry" i "Ustawiania aplikacji 3D" możemy:
a) Ustawić anizo do minimum 2x liczba próbek na pixel, tudzież dać ''Użyj ustawień aplikacji"
b) Ustawić Catalyst AI pomiędzy Wydajność / Jakość / Wysoka Jakość. To nie stare CCC,
tu wyłączyć się nie da.
c) Ustawić Tryb antyaliasing między Wydajność/Jakość.

a) "użyj ustawień aplikacji" to jest właśnie wyłączenie (czy raczej przerzucenie na grę) tych funkcji
b) Catalyst AI można wyłączyć zaznaczając, uwaga: "Wyłącz funkcję Catalyst A.I."
c) adaptacyjny aliasing można wyłączyć poprzez odznaczenie opcji "Włącz adaptacyjny antyaliasing".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 22:18, Nalfein napisał:

a) "użyj ustawień aplikacji" to jest właśnie wyłączenie (czy raczej przerzucenie na grę)
tych funkcji


Owszem, tak ustawiłem. I wyłączyłem z poziomu gry. I to już we Wtorek. Jakoś niewiele to zmieniło. Z poziomu CCC wyłączyć się nie da.

Dnia 21.05.2011 o 22:18, Nalfein napisał:

b) Catalyst AI można wyłączyć zaznaczając, uwaga: "Wyłącz funkcję Catalyst A.I."


Tak? To ja załączam screenshot''a. Gdzie tu widzisz "Wyłącz funkcję Catalyst A.I.". ?

Dnia 21.05.2011 o 22:18, Nalfein napisał:

c) adaptacyjny aliasing można wyłączyć poprzez odznaczenie opcji "Włącz adaptacyjny antyaliasing".


W starym CCC. W 11.5a, jest inny. Polecam Screenshot. Poniżej jest jeszcze jedna opcja tylko "Ustawienia biblioteki OpenGL" i "Potrójne buforowanie" do zaznaczenia. Proszę, nie rób ze mnie wariata, k? Bo walczę z tym od wtorku żeby coś przyspieszyć.
Przewaliłem drivery od 10.3 do obecnych... zalecane 11.5a są najmniej wydajne niestety.
Pozdrawiam

20110521225547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i reszta screena co by nie było niedomówień.

Jak się coś daje jako oficjalne info dla graczy, to by to wypadało sprawdzić. Dość już mam bycia bezpłatnym beta testerem. Gdybym chciał nim zostać, to bym się na betę zapisał, albo zatrudnił jako takowy.

20110521225844

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z teksturami podłoża. Wygląda to jakby ziemia była podzielona na kwadratowe moduły. Nie jest aż tak źle ale troche mnie razi bo wygląda to jakby podłoże ktoś przeciął nożem. Sam już nie iwem czy to jakieś artefakty czy błędy które zostaną usunięte przez patch/sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować