Zaloguj się, aby obserwować  
gogiell

Terraria

367 postów w tym temacie

Dzięki za opinie Panowie, ostatecznie się na razie nie skusiłem, bo nie czułem się dostatecznie przekonany, czy taka gra mi się spodoba. Często mam problem z sandboxami gdzie "można wszystko" bo zwykle okazuje się, że po dosłownie paru godzinach zrobię wszystko co mnie interesuje, a hasło "rób wszystko" okazuje się "rób tak naprawdę nic". Tak miałem z Minecraftem, gdzie w tydzień zdobyłem wszystkie itemy, surowce, pierdoły i zbudowałem tuzin różnych budowli, domów, zamków, pól uprawnych, automatycznych systemów zbierania grzybów, zagród dla zwierząt i nie wiadomo czego jeszcze :P Ale może dam jeszcze Terrarii szansę :)

Zresztą i tak mam na razie zbyt wiele gierek do ogrania w kolejce, dlatego też się powstrzymałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat takiego ciśnienia nie mam by psuć sobie moja uroczą dżunglę dla jakiegoś głupiego itemku. ;)
Kiedyś dropnie i tak, a jak mówię prawie 400 Planter padło, więc akurat farmienie jej nie stanowi zbytniego problemu.
Tylko te wredne rng...

Outlander-pro >>> Niby w Terrari chodzi o to samo co w Minecrafcie, czyli dziesiątki godzin marnowane a "komu potrzebne budowanie, eksplorowanie i miłe spędzanie czasu" ;), ale mimo wszystko nie ma co porównywać z nim z racji o wiele bogatszego contentu, a także skupianiu się przede wszystkim na walce, gdzie w MC walka to tylko dodatek, bez którego teoretycznie można sie obyć nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 14:31, meryphillia napisał:

Akurat takiego ciśnienia nie mam by psuć sobie moja uroczą dżunglę dla jakiegoś głupiego
itemku. ;)


No to stwórz nowy świat, dobij do Plantery (mając end-game''owy sprzęt, nie zajmie Ci to dużo czasu) i tam zrób farmę. Nie kojarzę, jaki teraz jest drop-rate, kiedyś było chyba 1:4000, potem zmienili chyba na 1:2500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 15:59, Makowiec napisał:

Znacie jakiś przyjemny serwer publiczny? Pograłbym z kolegą a nie bardzo jest gdzie.


Oj, tu nie pomogę, od początku gram solo :( Ale może spróbuj zadać takie pytanie na oficjalnym forum Terrarii? Podejrzewam, że tam szybciej ktoś Ci udzieli odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby cokolwiek miało taki droprate, to byś mógł nawet latami całymi nie dropnąć. ;)
Aktualnie ma 1:200, a w 1.3 mają ponoć zwiększyć szansę.
Gdy się gitarka pojawiła w 1.2 miała drop 1:400 albo 1:350.

Ciśnienia nie mam i kiedyś się w końcu wydropi.
Niech no dawają juz te 1.3. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 16:06, meryphillia napisał:

Jakby cokolwiek miało taki droprate, to byś mógł nawet latami całymi nie dropnąć. ;)


Ale przecież takie drop-rate''y już w historii Terrarii były. Klucze, jak tylko się pojawiły, miały, o ile mnie pamięć nie myli, drop rate na poziomie 1:2500*. Dopiero potem to trochę poprawiono. Ale i tak nie są pod tym względem rekordzistami. Przedstawiam Slime Staff, mającą drop rate na poziomie 1:10000 http://terraria.gamepedia.com/Slime_Staff :D

A już myślałeś, że z The Axe jest ciężko :P


* - pamiętam, że korzystałem z farmy kluczy

Spoiler

czyli bunkier otoczony przez Spiky Ball Traps, nad nim Meteorite, żeby pojawiały się Meteor Heads, w łapie Water Candle... Zostawiałem włączonego kompa i szedłem do roboty. Po 3 dniach dropnął mi pierwszy klucz :D A jak wypadł mi Crimson Key, prawie się popłakałem ze szczęścia, że w końcu będę miał Vampire Knives.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 17:55, meryphillia napisał:

Będzie co farmić widzę. ;D


Luzik. Akurat niski drop rate tu nie jest za wielkim problemem, budujesz odpowiednio dużą Slime Farm i w końcu wypadnie :) Ale gdybyś chciał ją uzyskać "legalnie", jako normalny drop, wtedy rzeczywiście życzę szczęścia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 18:05, Ring5 napisał:

Ale gdybyś chciał ją uzyskać "legalnie", jako normalny
drop, wtedy rzeczywiście życzę szczęścia :D


No raczej.
Tysiące, jeśli nawet nie dziesiątki tysięcy ubiłem obslizgów i nawet nie miałem pojęcia o istnieniu tej lagi.
Ale jak wspominałem wcześniej, rng w Terrari jest najwredniejszym z jakim się spotkałem w grach. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skasowałem postać i czekam na paczyk.

The Axe now has a 1 in 50 chance to drop from Plantera, down from 1 in 200.

Może tym razem uda się gitarkę zdobyć. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 14:21, meryphillia napisał:

Właśnie skasowałem postać i czekam na paczyk.


Ja zdecydowanie zaczne od zera, ale starej postaci nie kasuje. Za duzo czasu i wysilku w nia wlozylem. Na dodatek pamietam, jak trudni sa bossowie z Hardmode bez odpowiedniego sprzetu. Wole miec mozliwosc powrotu do end-game''owego sprzetu, jesli nie da sie tego przejsc normalnie.

Dnia 28.06.2015 o 14:21, meryphillia napisał:

Może tym razem uda się gitarkę zdobyć. ;D


Niepoprawny optymista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 18:13, Ring5 napisał:

Na dodatek pamiętam, jak trudni są bossowie z Hardmode bez odpowiedniego
sprzetu.


Bez przesady.
Jedynie Twins sprawiają lekki problem w drodze do Vampire Knives.
Co prawda teraz się zmieni nieco na niekorzyść skoro same VK mają dostać nerfa, a bossowie mają zostać jakoś wzmocnieni.
Pożyjemy, zobaczymy.

Co do kasacji wszystkiego, to Terraria obok Factorio czy Just Cause 2 jest jedną z tych nielicznych gierek sandboxowych, które z przyjemnością zaczynam od całkowitego zera i nie mam z tym żadnych problemów, bo tyle radości daje granie.
Zresztą mam zachomikowane gdzieś pliczki światów i postaci sprzed paru miesięcy, więc zawsze moge wrócić, jak nowa terraria okaże się za trudna. ;D

Dnia 28.06.2015 o 18:13, Ring5 napisał:

Niepoprawny optymista...


Tym razem już rng na pewno nie będzie aż tak podłe.
Oby... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 18:33, meryphillia napisał:

Bez przesady.


A jednak ;) Zaraz po wprowadzeniu Hardmode miałem ogromny problem z tymi bossami. Gdyby nie funkcjonujące w tamtych czasach glitche (jeśli można to tak określić), np. zrobienie areny z Hellstone, pokonanie ich solo byłoby niesamowicie trudne.

Dnia 28.06.2015 o 18:33, meryphillia napisał:

Co prawda teraz się zmieni nieco na niekorzyść skoro same VK mają dostać nerfa, a bossowie
mają zostać jakoś wzmocnieni.


Podobno ma być lepsze AI. Oby rzeczywiście tak było, a nie skończyło się jedynie zwiększeniem ich HP do obłędnych ilości, bo to już zwykłe oszukiwanie by było.

Dnia 28.06.2015 o 18:33, meryphillia napisał:

Co do kasacji wszystkiego, to Terraria obok Factorio czy Just Cause 2 jest jedną z tych
nielicznych gierek sandboxowych, które z przyjemnością zaczynam od całkowitego zera i
nie mam z tym żadnych problemów, bo tyle radości daje granie.


Ja również, ale jednak poświęciłem bardzo dużo czasu na farmienie, mam prawie wszystkie przedmioty w grze, i zwyczajnie szkoda mi by było to wszystko wyrzucić na śmietnik. Choć, z tego co widzę, farmienie zostaje znacznie ułatwione poprzez zwiększenie droprate''u rzadkich przedmiotów. Trochę szkoda... Miałem The Axe zanim zdobycie jej było łatwe ;)

Dnia 28.06.2015 o 18:33, meryphillia napisał:

Tym razem już rng na pewno nie będzie aż tak podłe.



Ależ oczywiście, naturalnie. Zdecydowanie.

Parsk...


No, jeszcze kilka godzinek i update! Ciekawe, czy uda się dziś pograć, zanim żona zabierze kompa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest!

Nowa postać, nowy świat, tryb Expert... Zginąłem już kilkadziesiąt razy, a jeszcze nawet nie doszedłem do poziomu jaskiń. O_o Jest naprawdę ciężko. Każdy potwór zabiera obłędne ilości HP, pancerz już nie jest tak skuteczny, jak wcześniej, surowców jakby minimalnie mniej (a może to teraz ja mam pecha do RNG), na dodatek trafiłem na świat, w którym wszędzie jest od groma wody :/

Ale zabawa przednia! Nie mogę się doczekać nowego sprzętu, nowych broni i nowych biome''ów... Terraria stała się jeszcze lepsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet już zaprzestałem zbierania własnych nagrobków.
Tyle tego na mapie... ;D

Na expercie faktycznie coś mniej surowców.
Znelźć jakiś kwiatek, to jak wygrana w totka, metale rzadko porozrzucane, że nawet pancerz z Iron/Lead, to pełen wypas.
Gdyby nie strój Gi od pierwszego napotkanego handlarza, to byłoby masakrastycznie.

Poza tym...
Deszcz ślimaków... MASAKRA! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 14:48, meryphillia napisał:

Ja nawet już zaprzestałem zbierania własnych nagrobków.


Mimo, że jeszcze nie pokonałem żadnego bossa, mam wrażenie, że gram na Hardmode O_o Naprawdę mocno podciągnęli poziom trudności... Aż boję się pomyśleć, co będzie, jak zacznę Hardmode na Expercie.

Dnia 01.07.2015 o 14:48, meryphillia napisał:

nawet pancerz z Iron/Lead, to pełen wypas.


Mnie się w końcu udało zebrać dość Platynki na cały zestaw (plus kilof i miecz). Próbowałem dojść do Lochu, żeby zmierzyć się ze Skeletronem. Mhm... nawet nie znalazłem Lochu, zginąłem w Corruption. Teraz jestem w trakcie robienia sobie tunelu od bazy w stronę krawędzi ekranu, w ten sposób uniknę większości przeciwników.

Jest ciężko. I nie zapowiada się, by było łatwiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2015 o 16:05, Ring5 napisał:

Mimo, że jeszcze nie pokonałem żadnego bossa, mam wrażenie, że gram na Hardmode O_o


Hardmode na normalnym świecie, to pikuś w porównaniu do Experta, tym bardziej na samym poczatku, gdy pokonanie jednego slima, to nie lada wyzwanie. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ring5 czytałem trochę twoje posty o jakiej wersi terki mówicie?

Dnia 01.07.2015 o 10:27, Ring5 napisał:

Nowa postać, nowy świat, tryb Expert... Zginąłem już kilkadziesiąt razy, a jeszcze nawet
nie doszedłem do poziomu jaskiń. O_o Jest naprawdę ciężko. Każdy potwór zabiera obłędne
ilości HP, pancerz już nie jest tak skuteczny, jak wcześniej, surowców jakby minimalnie
mniej (a może to teraz ja mam pecha do RNG), na dodatek trafiłem na świat, w którym wszędzie
jest od groma wody :/

Czy chodzi ci o MediumCore?

Czytałem twój plan który napisałeś 2 lata temu podziwiam twoją aktywność.

Nie wiem do czego dążyć podam ci moje osiągnięcia, a jeżeli będziesz mógł odpowiesz ok?
Oto moje osiągnięcia:
-Żelazny Pancerz
-Iron miecz
-Lead Łuk
-Blowpipe
-Płetwy
-Aglet (+ 3 defense)
-7 topazu (czekam aż znajdę więcej na innych świtach aby mieć topaz staff)
-Nie wydobyte rubiny (ok. 8 sztuk)
-machina to przekształcywania slashu
-mam możliwość przywołania cthulchu
-szpony dodające manę
-3 gwiazdy many
-160 życia
-mnóstwo rud, shurikenów, kasy itp.
-Npc:
1.Merchant
2.Ten drugi Merchant
3.Gościa od dynamitu
4.Pielęgniarkę
5.Od farb NPC
6.Guide
-Mam też 5 sztabek golda i 4 platinum oraz 30 silvera
-zabiłem nimfę
-mam mnóstwo corruption i crimson''ów (ponieważ mam chyba z 30 światów)
Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować