Zaloguj się, aby obserwować  
gogiell

Terraria

367 postów w tym temacie

1.3 ponoć już tuż tuż.
Góra dwa miesiące i powinno nadejść, a według zapowiedzi ma contentem przyćmić 1.2.4

Dnia 27.02.2015 o 08:58, Ring5 napisał:

Eee... ale to nie jest tak, ze do zrobienia klucza potrzebujesz Jungle Key, dropiacy
z Plantery, ktora jest bossem HC? Nie musisz miec tych bossow juz ubitych? Bardzo dawno
nie gralem i nie pamietam juz, jak to wyglada.


No właśnie też nie pamiętałem, jak to było, zajrzałem na wiki i.... :/
Prime padł dosyć łatwo, ale The Twins na "szwarcenegera" (113dmg i 66 armoru) nie dadzą się załatwić.
Zjeżdżam Spazamatisma do minimum i zwyczajnie obsrywa mnie na śmierć za pomoca tego przeklętego Cursed Flame.
W areny nie chce mi się bawić, ale coś trzeba będzie wymyśleć, bo bliźniaki są główna przeszkoda by zdobyć lepszy sprzęt.

Co do budowania, to też na razie olałem i większość enpeców siedzi w commieblockach.
Poczekam już na 1.3 z budowaniem całej wioski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2015 o 09:30, meryphillia napisał:

1.3 ponoć już tuż tuż.


To samo mówili w ubiegłym roku. Od lata ;)

Dnia 27.02.2015 o 09:30, meryphillia napisał:

ma contentem przyćmić 1.2.4


Naprawdę na to liczę, a zapowiedzi wyglądają bardzo apetycznie.

Dnia 27.02.2015 o 09:30, meryphillia napisał:

No właśnie też nie pamiętałem, jak to było, zajrzałem na wiki i.... :/


Ja też już wiele rzeczy pozapominałem. Uroki odstawienia gry na dłużej. Ale o kluczach pamiętałem, bo mnie też to sieknęło. Wróciłem do gry po dłuższej przerwie, postanowiłem trochę pofarmić, a tu zamiast klucza wypada mi forma do niego. I zonk - co z tym mam niby zrobić. Dobrze, że wiki jest :)

Dnia 27.02.2015 o 09:30, meryphillia napisał:

Prime padł dosyć łatwo, ale The Twins na "szwarcenegera" (113dmg i 66 armoru) nie dadzą
się załatwić.


I to jest coś, o czym pisałem już jakiś czas temu. Obecnie spora część wrogów (a konkretniej - hardmode''owe wersje "zwykłych" bossów) jest mocno przegięta i gracz solo ma ogromne problemy. Gdy możliwe było korzystanie z aren (np. hellstone), dawało się ich przejść bez trudu. W tej chwili popadli ze skrajności w skrajność. Z Fishronem męczyłem się parę tygodni, zanim w końcu udało mi się znaleźć optymalne połączenie areny, broni i gadżetów, które pozwoliło mi na jego ubicie. A i wtedy było to właściwie na styk, bo niewiele brakowało, a bym padł.

Dnia 27.02.2015 o 09:30, meryphillia napisał:

W areny nie chce mi się bawić, ale coś trzeba będzie wymyśleć, bo bliźniaki są główna
przeszkoda by zdobyć lepszy sprzęt.


Jeśli nie chcesz grać multi, to obawiam się, że bez odpowiednich aren będzie Ci baaaaaardzo ciężko.

Dnia 27.02.2015 o 09:30, meryphillia napisał:


Co do budowania, to też na razie olałem i większość enpeców siedzi w commieblockach.


U mnie podobnie - buduję absolutne minimum, jakiego potrzebują i tyle. Do tego sobie warsztat, magazyn i na tym kończy się moja inwencja twórcza, cała reszta czasu poświęcona jest eksploracji :)

Dnia 27.02.2015 o 09:30, meryphillia napisał:

Poczekam już na 1.3 z budowaniem całej wioski...


To samo mówiłem chyba przy okazji każdego większego update''u ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2015 o 14:38, Ring5 napisał:

Jeśli nie chcesz grać multi, to obawiam się, że bez odpowiednich aren będzie Ci baaaaaardzo
ciężko.


Nie taki diabeu jednak straszny.
Godzinę temu udało się w końcu rozłupać bliźniaki.
Po "naćpaniu się" miksturkami Wrath, Rage i Endurance wystarczyło owe 113 dmg i 66 armor i "arena" z trzema posagami serduszek.
Plantera padła przy drugim podejściu dopiero, gdyz za pierwszym razem nie miałem Heart Lantern i zabrakło jakichś 500hp do ubicia zieleniny.

A rng w tej grze dobija ostatnio.
Dwa światy pod rząd bez Crimson Chest...

Dnia 28.02.2015 o 14:38, Ring5 napisał:

To samo mówiłem chyba przy okazji każdego większego update''u ;)


U mnie zawsze jakieś tam zaczątki wioski stoją, niestety jednak nigdy nie udało się w całości takowej wybudować. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 17:46, meryphillia napisał:

Diabli by ich...


To jest ten moment, kiedy moglbym powiedziec "a nie mowilem?", ale taki nie jestem, wiec tego nie zrobie... chociaz moglbym. Ale nie powiem.

To najbardziej odwlekany dodatek w prawie czteroletniej historii Terrarii. Mam tylko nadzieje, ze tego nie schrzania.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam by mieli niby schrzanić?
To nie Chucklefish przeca. ;D

Skoro zawartość ma być bogatsza niż 1.2.4, to i nie dziwne że potrzebują sporo czasu na zbalansowanie i dopracowanie wszystkiego.
Przeżyjemy, doczekamy zresztą tak w ogóle. ;)


Od trzech dni próbuję wydropić The Axe z Plantery... :/
Nigdy tego nie miałem i się teraz uwziąłem, ale co dziwniejsze strasznie rzadko teraz znajduje się kwiatki przywołujące tą zieleninę.
Co prawda na moim głównym świecie, nieco corruption zeżarło mi dżunglę, ale i tak z racji że to big world to dżungla dość spora, a kwiatki znajduję cholernie rzadko.
Sprawdziłem na small world i też niezwykle rzadko pojawia się kwiatek.
Albo rng się uparł na mnie, ale wydawało mi się że przed 1.2.4 mozna było znaleźć znacznie częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nieźle :D.Dzięki temu tematowi przypomniałem sobie o biednej Terrarii w mojej bibliotece na Steamie.Z zakupem nowego dodatku wstrzymam się.Dobrze by było dorwać go za śmieszną sumę w przecenie letniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otherworld to raczej spinoff niż dodatek do Terrari.
Zapewne taki ćwiczebny rzut przed Terraria 2 nad którą niby już z mozołem pracują.
Natomiast (jesli o to Tobie chodziło) 1.3 do aktualnej Terrari oczywiście będzie za darmo, bo to tylko patch z po prostu bogatą zawartością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 22:07, meryphillia napisał:

Od trzech dni próbuję wydropić The Axe z Plantery... :/


Powodzenia. Nie pamietam, ile mi to zajelo, ale na pewno o tym pisalem wczesniej. W kazdym razie teoretycznie farmienie Plantery jest mozliwe, wymaga tylko duuuuuzo cierpliwosci. Musisz wykarczowac ogromna czesc podziemnej dzungli, potem porobic z blota "grzadki", a nastepnie biegac z jednego konca na drugi w poszukiwaniu cebulek Plantery. Zajmuje od groma czasu, ale przy obecnym drop rate The Axe i tach chyba w ten sposob bedzie szybciej.

W kazdym razie zycze z tym powodzenia. Ja po zdobyciu The Axe odpuscilem sobie Terrarie, bo chwilowo mam chyba caly end-game''owy sprzet, a budowac teraz nic nie bede, bo po 1.3 i tak trzeba bedzie na 100% zaczynac nowy swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż takich zmian w mechanice z tego co wiem nie będzie by trzeba było nowy świat tworzyć.
Jedynie chyba że chciałoby się od nowa całkwicie zacząć.

Ja tam nawet się nieco zabrałem za swoją wioskę i obecnie siedzę nad jaskinią dla Truffle.
Następne w kolejce jest przebudowanie nieco i skończenie w ogóle wieży dla Wizarda i Dziada, a później skoro w końcu mam materiały z temple, pewnie wezmę się za siedzibę dla Witch Doctor, czyli nieco zajęcia jest.
Z nudów może do 1.3 nawet całą wioskę zrobię. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 23:31, meryphillia napisał:

Aż takich zmian w mechanice z tego co wiem nie będzie by trzeba było nowy świat tworzyć.
Jedynie chyba że chciałoby się od nowa całkwicie zacząć.

W 1.3 zostanie wprowadzony ulepszony generator biomów (podziemne świątynie, nowe biomy itp), więc jeśli chcesz się w pełni cieszyć updatem nowa mapka to must create ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 23:31, meryphillia napisał:

Aż takich zmian w mechanice z tego co wiem nie będzie by trzeba było nowy świat tworzyć.


"New mini-biomes"
"Enchanted sword shrine"
Juz te dwie rzeczy wymagaja nowego swiata, a to przeciez wierzcholek gory lodowej.

Dnia 06.03.2015 o 23:31, meryphillia napisał:

Z nudów może do 1.3 nawet całą wioskę zrobię. ;]


Ja sie na razie wstrzymuje. Nadal nie mam swojego kompa, korzystam z laptoka zony, wiec nie mam za bardzo jak sie przyssac na stale do gry. Poczekam do premiery 1.3, moze kilka dni urlopu sobie wtedy wezme? Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubi się sandboxy w których można stracić masę czasu, to brać w ciemno.
Tym bardziej że Terraria ma masę contentu, a w lipcu dochodzi jeszcze więcej za sprawą kolejnego patcha.
W gre można pobawić się "na raz" zwyczajnie przechodząc ją od "drewnianego miecza" do ostatniego bossa, a można też bawić się nią przez przynajmniej kilkanaście miesięcy budując sobie wszelakie wymysły wyobraźni i jednocześnie próbując zdobyć wszystko co się da w grze.

Z tym ostatnim może być problem, bo w grze wystepuje jeden z wredniejszych rng jakie spotkałem.
Patrząc na mój post z marca gdy rozpocząłem próby zdobycia najrzadszego itemku w grze, można zrozumieć jak wredny jest ów rng, bowiem itemku nie udało mi się zdobyc do dzisiaj, choć próbuję kilka razy praktycznie codziennie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 16:57, Outlander-pro napisał:

Terraria jest w promo na steamie, zatem powiedzcie - czy warto i dlaczego warto kupić
tę grę?


Pewnie już musztarda po obiedzie, ale...

Odpowiedź może być tylko jedna. Brać i się nie zastanawiać. Ja Terrarię kupiłem w 2011 roku. Od tego czasu spędziłem przy niej ponad 1000 godzin. Jak na gierkę, za którą (wtedy) dałem bodajże 12 euro, całkiem nieźle. Niewiele tytułów może się takim rezultatem pochwalić.

Gra jest, moim zdaniem, genialna w swej prostocie i, co ciekawe, żaden jej klon jak na razie nie sięgnął jej poziomu. Niektórzy piszą, że to Minecraft 2D, ale jest to taką samą bzdurą, jak napisanie, że Super Mario Bros to Mirror''s Edge 2D. To zupełnie inna gra. Jeśli grałeś kiedykolwiek w Metroida, Castlevanię (tę "prawdziwą"), to w Terrarii poczujesz się jak w domu :D

Jak napisał już Meryphillia, grę można "przejść" na wiele sposobów - albo "od zera do bohatera", albo szukając sprzętu, bawiąc się w farmę itp. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ja przez długi czas próbowałem stworzyć optymalną arenę do Eventów, by móc radzić sobie z nimi w pojedynkę. Nadal są zmiany, które mógłbym wprowadzić :)

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem tej gry, to znaczy, że do tego gatunku coś Cię ciągnie. A to z kolei oznacza, że będziesz się świetnie bawił. Kupuj śmiało :)

@ Meryphillia

Mówisz o The Axe? Czy znowu coś się zmieniło i jest coś o mniejszym drop-racie od niej? Ja swoją The Axe dorwałem dopiero po zbudowaniu farmy w dżungli. Duuuuuuuuuuuużo dynamitu na to poszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 13:43, Ring5 napisał:

Mówisz o The Axe?


Weź nawet nie irytuj.
Nie zliczę już ile Planter padło; trzy stacki temple key już wyrzucałem z ekwipunku i prawie kolejny mam, a The Axe nadal nie chce wredne rng dropnąć. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 14:02, meryphillia napisał:

Weź nawet nie irytuj.


Hur, hur, hur... :]

Cierp, cierp, ja cierpiałem, nie widzę powodu, bym był w tym osamotniony :] Ale serio, zrób sobie farmę Planter, bez tego będzie bardzo ciężko. Ja na ten cel przeznaczyłem sporą część dżungli podziemnej. Najpierw teren oczyściłem (nie wiem, ile platynki w dynamitach poszło się tentegować), potem się narobiłem budując farmę (po prostu poziome platformy z Mud, korzystając z Jungle Grass Seeds), a potem biegałem w tę i z powrotem jak idiota, rozwalając kolejne "cebulki" Plantery. W końcu mi The Axe dropnęła, ale naprawdę byłem blisko poddania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować