Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2007 o 02:11, Amistan napisał:

Ale to jest przegięcie. Prawie wszystkie opcje dialogowe to:
"ugh"
"chcę siusiu"
i tym podobne. Nawet Sulik z takimś kims nie chce gadać (!).
Da się w ogóle kogoś przyłączyć z taką inteligencją do ekipy? Przy takich dialogach?


Można bez Mentatsów przyłączyć bodajże Dogmeat''a w jednym z losowych spotkań. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać gościem tłukącym głównie młotkiem.
W sumie fajna ta broń biała. Młot wspomagany rządzi. Problem tylko z tym dystansem - trzeba jednak podejść do wroga. Ale z ekipą mutatów z byłej armii Mistrza poradziłem sobie w pojedynkę, więc to jednak skuteczna alternatywa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zainteresowalem sie grami RPG: Fable, KOTOR, Saga Baldura, Sacred. Bardzo m isię podobają, zastanawiam się nad zakupem Sagi Fallouta w Extra klasyce. Warto? Czy to naprawde taka swietna gra RPG. Dodam ze ejstem raczej poczatkujacym fanem gier fabularnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 10:09, cdbimbrownik napisał:

Witam. Ostatnio zainteresowalem sie grami RPG: Fable, KOTOR, Saga Baldura, Sacred. Bardzo m
isię podobają, zastanawiam się nad zakupem Sagi Fallouta w Extra klasyce. Warto? Czy to naprawde
taka swietna gra RPG. Dodam ze ejstem raczej poczatkujacym fanem gier fabularnych:)



Chłopie, kupuj bez zastanowienia.F1 i F2 to jedne z najlepszych rpgów świata jakie kiedykolwiek powstały.Może graficznie odstaje troszkę od produkcji ,jakie wyżej wymieniłeś ale jak się wciągniesz w rozgrywkę to nawet nie zwrócisz na to uwagi.Ja nie jestem jakimś wielkim fanem gier rpg ale Fallout to Fallout. W tę gre po prostu trzeba zagrać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, F:T to trochę inna gra.To nie jest stricte rpg.Tu wykonujesz szereg następujących misji, choć również możesz poruszać się po mapie świata i ją eksplorować.też rozwijasz swoim bohaterom statystyki , kupujesz lepsze pancerze , broń itp. ale to już nie to samo co F1 i F2. No a nuż Ci się spodoba F:T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 10:09, cdbimbrownik napisał:

zastanawiam się nad zakupem Sagi Fallouta w Extra klasyce. Warto?


Z pewnością. Najlepiej gdybyś zagrał najpierw w Fallout 2 (najłatwiej się wczuć w grę - jest najlepszy z serii) a potem pograł w Fallouta 1. Co do Fallout: Tactics to już inna sprawa, pod względem rozgrywki bliżej mu do gier typu Silent Storm czy Jagged Alliance niż do klasycznego RPG, potraktuj go jako dodatek do F1 i F2, nawet jeśli ci się nie spodoba to będzie to niewielka strata przy dziesiątkach godzin dobrej zabawy jakie zapewnią ci orginalne Fallouty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 14:31, Karharot napisał:

Z pewnością. Najlepiej gdybyś zagrał najpierw w Fallout 2 (najłatwiej się wczuć w grę - jest
najlepszy z serii) a potem pograł w Fallouta 1. Co do Fallout: Tactics to już inna sprawa,
pod względem rozgrywki bliżej mu do gier typu Silent Storm czy Jagged Alliance niż do klasycznego
RPG, potraktuj go jako dodatek do F1 i F2, nawet jeśli ci się nie spodoba to będzie to niewielka
strata przy dziesiątkach godzin dobrej zabawy jakie zapewnią ci orginalne Fallouty.


A ja się nie zgadzam.
Ja najpierw grałem w Fallouta 2 a potem dopiero w część pierwszą i uważam że to nie jest dobra kolejność.
W F2 jest zresztą bardzo dużo odniesień do "jedynki". Zbyt wiele rzeczy pozostaje niezrozumiałych.
Tak naprawdę to dopiero za drugim razem - już po przejściu F1 część druga podobała mi się naprawdę tak jak na to zasługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część pierwsza ma moim zdaniem kilka minusów, niektóre są małe i zrozumiałe jak napszykład mniejszy arsenał i generalnie mniej przedmiotów, niestety dwa największe które mogą popsuć i utrudnić rozgrywkę to ograniczenie czasowe (ma się ograniczoną ilość miesięcy na wykonanie głównych questów) i tragiczny limit poziomu na który można awansować. Te dwie ostatnie cechy powodują że - przynajmniej w mojej opini - gra staje się mniej dowolna i trudniejsza, dlatego lepiej do niej przystąpić kiedy już dość dobrze się zna wszystkie jej mechanizmy, a przy okazji jest się już tak wciągniętym w klimat serii że te błędy grze się po prostu wybacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 22:48, Karharot napisał:

Część pierwsza ma moim zdaniem kilka minusów, niektóre są małe i zrozumiałe jak napszykład
mniejszy arsenał i generalnie mniej przedmiotów, niestety dwa największe które mogą popsuć
i utrudnić rozgrywkę to ograniczenie czasowe (ma się ograniczoną ilość miesięcy na wykonanie
głównych questów) i tragiczny limit poziomu na który można awansować.


Limit doświadczenia? Nie przypominam sobie... prawdopodobnie w ogóle do niego nie doszedłem ;-)))
Ale pod koniec nigdy nie narzekałem na mały "power". Może to kwestia zbalansowania postaci?
A jeżeli chodzi o limit czasu to dowiedziałem się o nim dopiero od kolegi, bo choć ja grałem niezbyt spiesznie to jakoś nigdy go nie przekroczyłem.
A jeżeli chodzi o mniej przedmiotów i mniejszy arsenał. Dla mnie to nie jest wada, zresztą w F2 zdecydowana większość broni to badziewie, nad używaniem którego nikt rozsądny nawet się nie zastanawia. No, doszły bronie na amunicję bezłuskową - te są rzeczywiście ciekawe.
Podobnie jest z przedmiotami - niewiele naprawdę przydatnych rzeczy doszło w F2, większość to tylko klimatyczne ciekawostki.
Nota bene - bardzo ciekawy przedmiot był w F1 - stealth boy. Pamiętacie go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 22:48, Karharot napisał:

ograniczenie czasowe (ma się ograniczoną ilość miesięcy na wykonanie
głównych questów)


czy ja wiem czy to źle. IMO dodae to całe rozgrywce pewnego rodzaju tragizmu i dynamiki. gracz nie ma czasu na bezcelowe tułanie się po pustkowiach, tylko musia działac rozważnie i przemyslanie - nie mozna pozwolic sobie na błąd - dodajee to grze bardzo dużo realizmu... nie uważam tego za błąd ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 22:48, Karharot napisał:

Część pierwsza ma moim zdaniem kilka minusów, niektóre są małe i zrozumiałe jak napszykład
mniejszy arsenał i generalnie mniej przedmiotów, niestety dwa największe które mogą popsuć
i utrudnić rozgrywkę to ograniczenie czasowe (ma się ograniczoną ilość miesięcy na wykonanie
głównych questów) i tragiczny limit poziomu na który można awansować. Te dwie ostatnie cechy
powodują że - przynajmniej w mojej opini - gra staje się mniej dowolna i trudniejsza, dlatego
lepiej do niej przystąpić kiedy już dość dobrze się zna wszystkie jej mechanizmy, a przy okazji
jest się już tak wciągniętym w klimat serii że te błędy grze się po prostu wybacza.


Trudniejsza na pewno nie jest, bo bardzo łatwo można sobie podbić każdy skill do maksymalnego poziomu (200%). Co do ograniczenia czasowego, to nie jest ono wcale takie małe. SPOILER! A po wykonaniu questu z Water Chipem limit wynosi 500 dni, więc bardzo ciężko go przekroczyć. :) END OF SPOILER! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam - to chyba (nie dam sobie nic obciąć, ostatnio w F1 grałem z 3 lata temu) jesli zdobyło się water chip i rozwaliło mutantów w military base - w ogóle nie było limitu czasu na zabicie mastera i zniszczenie dzieci katedry ;f ale to tylko cos mi sie tak wydaje, nie jestem w 100% pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest limit i wynosi tyle, ile napisał Sarafan_Knight. Nie wiem, ja jakoś nie odczuwałem w pierwszym Falloucie braku czasu. I zawsze jak go przechodzę to wydaje mi się dużo łatwiejszy od części drugiej. Częściej się trafia przeciwników, npcom rzadziej mylą się cele, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 23:36, hito_kun napisał:

Jest limit i wynosi tyle, ile napisał Sarafan_Knight. Nie wiem, ja jakoś nie odczuwałem w pierwszym
Falloucie braku czasu. I zawsze jak go przechodzę to wydaje mi się dużo łatwiejszy od części
drugiej. Częściej się trafia przeciwników, npcom rzadziej mylą się cele, etc.


I tak jest w rzeczywistości. Ja bez większych problemów trafiałem w przeciwników z bazooki, mając ok. 30-40% Big Guns... Co do czasu, to jest go aż nadmiar. ;) I jeszcze można zwiększyć jego limit na odnalezienie Water Chipa w czasie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w polskiego Fallouta, wersja z Nowej Extra Klasyki - czysta, bez patchów. Przyłączyłam Sulika i bydlę nie chce mi awansować z okazji moich awansów :/ Zastanawiam się, czy to jakiś bug, czy powinnam cierpliwie poczekać do trzeciego awansu, z okazji którego dostanę perka. Tak w ogóle, to bardzo zabugowana jest ta wersja? Da się zagrać bez patcha? I czy gdybym zainstalowała patcha, trzeba by było zaczynać grę od nowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 17:08, Epiphany napisał:

Gram w polskiego Fallouta, wersja z Nowej Extra Klasyki - czysta, bez patchów. Przyłączyłam
Sulika i bydlę nie chce mi awansować z okazji moich awansów :/ Zastanawiam się, czy to jakiś
bug, czy powinnam cierpliwie poczekać do trzeciego awansu, z okazji którego dostanę perka.
Tak w ogóle, to bardzo zabugowana jest ta wersja? Da się zagrać bez patcha? I czy gdybym zainstalowała
patcha, trzeba by było zaczynać grę od nowa???


NPC przeważnie awansują na levelach, w których gracz dostaje perka, tak więc czekaj cierpliwie. :) Oczywiście zdarzają się też awanse na innych poziomach. Wszystko zależy od szczęścia. :)

Wersja z NXK posiada zaimplementowane wszystkie najnowsze oficjalne patche. Pozostało oczywiście kilka bugów, ale jest ich naprawdę mało i nie są jakoś szczególnie przeszkadzające.

Istnieją też patche nieoficjalne. Jeżeli jesteś zainteresowana, to warto poszukać. Jeden z nich jest szczególnie warty uwagi (1.05).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować