Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2007 o 18:07, KrzychW napisał:

Jak byłem w tych jaskiniach , to nie udało mi się do bunkra dostać.O ile dobrze pamiętam była
tam jakaś winda , niedaleko NPCa czekającego na ratunek , której nie uruchomiłem.Postać była
wtedy na niskim poziomie i za wiele nie mogłem zdziałać.Jakie zdolności są do tego potrzebne?

Chodzi ci o Jasknię niedaleko Klamath ?? Przede wszystkim wysoki poziom Naprawiania, żeby naprawić generator znajdujący się obok Windy, a następnie wysokie zdolności w otwieraniu zamków i o ile się nie mylę elektroniczny wytrych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba naprawić generator (umiejętność naprawy gdzieś z 60%) a potem należy otworzyć drzwi windy elektronicznym wytrychem (jest to pewna złośliwość - trafia się na ten skarbiec zaraz na początku gry jednak elektroniczny wytrych potrzebny do jego otwarcia można zdobyć dopiero po długim czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynacie grę? Klasycznie- po kolei miasta, wszystkie q, itd? Ja zawsze pierwsze co robie to ide do San Francisco, biore q z planami lataczy,potem do Navarro, zabijam ciecia na stacji, schodzę do podziemi i wałuję oficera że jestem rekrutem. Zabieram sprzęt i plan. I tak na początek dostaje świetne uzbrojenie i zbroję, i conajmniej 20k xp (za oddanie planów). A potem ide do Klamath i kontynuuję grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 18:14, Karharot napisał:

Najpierw trzeba naprawić generator (umiejętność naprawy gdzieś z 60%) a potem należy otworzyć
drzwi windy elektronicznym wytrychem


Naprawę rozwinąłem w stopniu wystarczającym , ale wytrycha elektronicznego nie mam , więc na razie mogę sobie odpuścić.Prawdopodobnie kiedy już będę mógł się do zbrojowni dostać , nie będę nic z niej potrzebować , chyba że naprawdę jakieś super wyposażenie tam znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co tam jest to Bozar. Oprócz niego jest tam Ulepszony Bojowy Pancerz, pistolet laserowy i parę innych rzeczy (głównie amunicja i chyba też granaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że to dziwna prośba ale : mam Fallouta 2 (orginalnego jakby co) po angielsku... Jest gdzieś dostępne spolszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Follout 1 i 2 to dwa bardzo dobre cRPG osadzone w postnuklearnych realiach. Mają doskonały klimat i oferują olbrzymią swobodę działania.
Fallout Tactics to taka sobie gra taktyczna (coś w rodzaju Jagged Aliance czy Silent Storm ale słabsze) osadzona w tych samych realiach (chociaż w innym miejscu) co F1 i F2, teoretycznie podobnie jak te dwie gry oferuje pełną swobodę poruszania się, jednak w praktyce żeby posunąć fabułę naprzód musisz iść w konkretne miejsce i wykonać konkretną misję, cała reszta planszy to po prostu bezssensowne losowe spotkania. Fabuła tej gry nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 21:56, Daviochlebak napisał:

Chciałem zapytać: który Fallout jest lepszy 1, 2 czy Tactics? Nie wiem, bo nie interesowałem
się nigdy Falloutami. Z góry dzięki za pomoc :)

W fallouta 1 nigdy nie grałem, zaś 2 i tactics to zupełnie rożne gatunki. Fallout 2 to crpg (prawdziwy a nie jedna z tych współczesnych podróbek) zaś tactisc to strategia taktyczna (wyruszamy na misje małą drużyną, max 6 osobową, z czego 5 można sobie dobrać a jedną robimy na początku i ona jest cały czas w drużynie) z elementami crpg (special jak najbardziej jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 21:56, Daviochlebak napisał:

Chciałem zapytać: który Fallout jest lepszy 1, 2 czy Tactics? Nie wiem, bo nie interesowałem
się nigdy Falloutami. Z góry dzięki za pomoc :)

Każdy jest inny :P ale najlepsza jest 2, tactics grałam troche w demo :P(pełniak nie chce ruszyć O_o) Jednak i tak sądze, że 2 jest (jak na razie) najlepsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 21:51, Mao Z napisał:

...
Jest gdzieś dostępne spolszczenie?

Jest nieoficjalne spolszczenie (zarówno do "1" jak i "2"), które powstało na długo przed tym, jak CDP wpadł na pomysł zlokalizowania obu gier (to jakby ktoś miał wątpliwości co do jego legalności). Niestety, nie pamiętam, skąd można je ściągnąć (wydaje mi się, że było na Wasteland Rangers, ale głowy nie daję), ale zdaje mi się, że ktoś już w tym (albo poświęconym "jedynce") temacie podawał linki. Wiem, nie bardzo Ci pomogłem, spróbuję odszukać w swoim "archiwum" CD-ka, na którym wypaliłem pliki z tymi spolszczeniami i wrzucić je na jakiegoś FileFronta or sth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć jak ten topic żyje w posty :) Anyway, chciałem spytać czy ktoś dokładnie wie co ile poziomów własnych dany NPC rośnie w jeden swój ? Wiem że Sulik i Marcus co trzy... ale co to reszty to mam wątpliwości. Kiedyś prowadziłem tabele gram po raz kolejny i sie nie zgadza >.< :P Btw. jaki macie ulubiony moment w grze lub co was raduje szczególnie ? Mnie te BIAŁE komentarze kiedy dany NPC zpoziomuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 16:30, KrzychW napisał:

Może ktoś pamięta , gdzie znajdę Wytrych Elektroniczny? Obskoczyłem kilku kupców i nie mogę
nigdzie dostać tego towaru.



W New Reno Arms w piwnicy, chyba w lodówce, ukryta jest w lewym dolnym rogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 16:43, Matizk12 napisał:

W New Reno Arms w piwnicy, chyba w lodówce, ukryta jest w lewym dolnym rogu


Dzięki.Bez pomocy chyba nie znalazłbym wejścia do piwnicy.Zresztą z lodówką również nie byłoby łatwo.A stoi w lewym górnym rogu.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 17:19, KrzychW napisał:

> W New Reno Arms w piwnicy, chyba w lodówce, ukryta jest w lewym dolnym rogu

Dzięki.Bez pomocy chyba nie znalazłbym wejścia do piwnicy.Zresztą z lodówką również nie byłoby
łatwo.A stoi w lewym górnym rogu.:-)

W sklepie na tankowcu w SF zawsze były wytrychy ale pewnie dopiero po dojściu do pewnego poziomu albo odwiedzeniu jakiegoś miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nawarro znalazłem ulepszony wytrych elektroniczny, bez narazania sie - w jakiejs skrzynce. A teraz moje pytanie : jestem w Navarro, jestem żołnierzem, dostałem rozkaz pilnowania hangaru - mam z tamtad zabrac cos dla cesarza i Brotherhood''ów, gdzie szukać? Jak zdobyć? W warsztacie coś jest ale bez alarmu tego sie nie da zabrać! Help ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować