Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

cholerka i znowu problem nie wiedzac co robić dalej przeczytałem troche solucji i mam w vault 15 skopiować położenie vault 13 (mam już odkryte prawie wszystkie miasta i zrobione questy oprócz vault 13 ) wcześniej nie wiedziałem że mam to zrobić bo jak wchodziłem tam do kompa to pisało jakieś pierdoły że nie mam wstepu do systemu czy coś wczesiej nie zwróciłem na to uwagi i poszedłem dalej ale teraz nie mam już w żadnym miescie nic do roboty a w tym komputerze pisze że nie ma dostepu co mam zrobić i nie moge znaleść tego schronu 13 co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można ją znaleźć na kilka sposobów, idź np do doktora z RNK i poprzyglądaj się obrazom na ścianach (któryś powinien mieć z tyłu mapkę prowadzącą do wiadomej krypty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 21:49, Steel Dogg napisał:

co robić?

Na jakim poziomie masz Naukę ?? Spróbuj jej użyć na komputerze i powinno pójść, o ile oczywiście masz ją na odpowiednim poziomie. Swoją drogą wyciągnąłeś z komputera w Vault City informacje na temat pancerza podskórnego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 21:57, Hubi Koshi napisał:

> co robić?
Na jakim poziomie masz Naukę ?? Spróbuj jej użyć na komputerze i powinno pójść, o ile
oczywiście masz ją na odpowiednim poziomie. Swoją drogą wyciągnąłeś z komputera w Vault
City informacje na temat pancerza podskórnego ??


pancerzu podskórnym? nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 22:06, Steel Dogg napisał:

pancerzu podskórnym? nie

Na "parterze" Bunkra w Vault City jest bodaj chyba w korytarzu sprawny komputer, użyj na nim Nauki i jak dobrze pójdzie dostaniesz informacje na temat pancerzy podskórnych, potem idź na przedmieście Vault City i napraw ten automat medyczny i pogadaj z doktorkiem, będzie ci mógł zainstalować pancerz podskórny, będziesz do tego jednak potrzebował normalnego pancerza gość powie ci jakiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć


ale mam jeszcze pytanie dowiedziałem sie że vault 13 można znaleźć też podczas wykonywania zadania u takiego małego chłopa w NCR chyba przy ochronie brahimów ale nie wiem gdzie mam iść żeby to zadanie wykonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 22:26, Steel Dogg napisał:

ale mam jeszcze pytanie dowiedziałem sie że vault 13 można znaleźć też podczas wykonywania
zadania u takiego małego chłopa w NCR chyba przy ochronie brahimów ale nie wiem gdzie
mam iść żeby to zadanie wykonać

Hehehehe małego chłopa, dobre XD W każdym bądź razie musisz się dostać do posiadłości która znajduje się na lewym krańcu bodaj pierwszej "miastowej" lokacji NCR, wejście jest chronione polem siłowym, nie pamiętam już jak się tam dostać bo dawno grałem, ale możesz chyba zdezaktywować pole za pomocą Naprawy, lub pogadać z doktorkiem na dole lokacji, powinien ci pozwolić zanieść lekarstwo gościowi w posiadłości. Kiedy już tam będziesz pilnował Brahminów to pojawią się Death Clawy... yyy Szpony Śmierci znaczy, wystarczy że pójdziesz po ich śladach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 22:31, Hubi Koshi napisał:

Hehehehe małego chłopa, dobre XD W każdym bądź razie musisz się dostać do posiadłości
która znajduje się na lewym krańcu bodaj pierwszej "miastowej" lokacji NCR, wejście jest
chronione polem siłowym, nie pamiętam już jak się tam dostać bo dawno grałem, ale możesz
chyba zdezaktywować pole za pomocą Naprawy, lub pogadać z doktorkiem na dole lokacji,
powinien ci pozwolić zanieść lekarstwo gościowi w posiadłości. Kiedy już tam będziesz
pilnował Brahminów to pojawią się Death Clawy... yyy Szpony Śmierci znaczy, wystarczy
że pójdziesz po ich śladach.


Dostać się tam jest bardzo łatwo... jak się gra "tym dobrym". Wsytarczy zagadać z szeryfem który stoi na rogu szulerni bodajże. Popytać o pracę, a potem nas do Westina już wpuszczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 00:12, Latniak napisał:

Dostać się tam jest bardzo łatwo... jak się gra "tym dobrym". Wsytarczy zagadać z szeryfem
który stoi na rogu szulerni bodajże. Popytać o pracę, a potem nas do Westina już wpuszczą
:)

Faaaak...T teraz pamiętam ^^ Rany naprawdę dawno w tego Fallouta grałem, kilka lat temu już będzie, ech jak ja uwielbiałem widok opadłych szczęk kumpli jak im pokazywałem ziomala wymiatacza w APA z Bozarem ^^ Zabójcza kombinacja jak dla mnie, tylko mały magazynek, a amunicja w nim diabelnie szybko ulatywała, z wiatrem w łby Ufoli można powiedzieć ^^
Z drugiej strony pamiętam jak dzisiaj jak wkroczyłem raziku pewnego do siedziby Metzgera w Den, ubrany w ten płaszczyk Strażnika Mostu o identycznych statsach co Combat Armor, do tego P90c któremu nadałem słodką nazwę Eksterminatora. I się zaczynała rzeź, normalnie czułem się niczym jakiś Ostatni Sprawiedliwy Rewolwerowiec na Pustyni wymierzający sprawiedliwość padalcowatym handlarzom niewolników. ECH ta gierka to dopiero było coś ^^
Whoops chyba się trochę rozgadałem ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 00:12, Latniak napisał:

/.../


Może napisałby ktoś czym różni się Fallout Tactis od Fallout 2? Jak jest z grą, "fajnością" i fabułą? W którąnajlepiej zagrać dla gracza nowego w gatunku i niemającego ochoty na przechodzenie F1, 2 i T :P Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2 sterujesz jedną postacią a w tacticsie sterujesz całym odziałem (kilka osób coś koło 3-5). w 2 masz zadanka poboczne i jedno główne(2 częściowe G.e.c.k. i enklawa) a w tacticsie masz 20 zadań pojedynczych na pojedynczych mapkach więcej różnic podadzą ci inni ponieważ mało grałem w tacticsa który zresztą mi sie nie spodobał ;/. osobiście bardziej polecam 1 albo 2 (tą bardziej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:28, marcin1930 napisał:

> /.../

Może napisałby ktoś czym różni się Fallout Tactis od Fallout 2? Jak jest z grą, "fajnością"
i fabułą? W którąnajlepiej zagrać dla gracza nowego w gatunku i niemającego ochoty na
przechodzenie F1, 2 i T :P Dzięki za odp.


Trochę dziwne pytanie kolego, bo skoro nie masz ochoty zagrać , to po co Ci rekomendacja ? ^_^
Ale cóż, Fallout 1 i 2 to jedne z najlepszych gatunkowo RPG, a tactics to gra taktyczna w świecie fallouta, coś w stylu starego Jagged Aliance. Najlepszy jest Fallout 2 moim zdaniem, jednak zaczynając od niego nie zrozumiesz humoru i 80% easter eggsów, gdyż nawiązują do części pierwszej. Graficznie tactics wypada najlepiej, zaś f1 i f2 nie różnią się graficznie od siebie. To tyle
Pozdrawiam

Edit: a jak jesteś "nowy w gatunku" jak to sam ująłeś to polecam The Eldesr Scroll V:Fallivion, za dwa miesiące, bo Ci nie zrobi różnicy a będziesz jednym z niewielu którym może siępodobać, bo nie będzie przesiąknięty tymi "złymi, starymi" Falloutami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:28, marcin1930 napisał:

Może napisałby ktoś czym różni się Fallout Tactis od Fallout 2? Jak jest z grą, "fajnością"
i fabułą? W którąnajlepiej zagrać dla gracza nowego w gatunku i niemającego ochoty na
przechodzenie F1, 2 i T :P Dzięki za odp.


Najlepiej zagrać w Fallouta 1, a potem na 2 to Cię ochota najdzie sama. Najwięcej możliwości ma chyba 2 aczkolwiek wydaje mi się że 1 ma lepszą fabułę i to dlatego na fajności wygrywa 1.
A tactics to nie fallout tylko gra taktyczna osadzona w świecie Fallouta, zadań to w zasadzie nie ma, polega na tym, że masz oddział masz zadanie i masz je wykonać, fabuła jest tylko po to żebyś wiedział po co oczyszczasz kolejne mapy z wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout 2 to cRPG podczas gdy Fallout Tactics to mieszanina cRPG i strategi taktycznej (Jagged Aliance czy Silent Storm).
Ta pierwsza to duży świat do którego masz swobodny dostęp masa NPC z którymi możesz rozmawiać (lub walczyć jeśli tak zadecydujesz) i wiele ciekawych miejsc które możesz zwiedzać, w F2 znajdziesz też zatrzęsienie questów pobocznych które możesz wykonywać wedle swojej woli i często na kilka różnych sposobów.
FT polega natomiast na skompletowaniu drużyny i przemieszczaniu się od jednej misji do następnej, przy czym misje polegają ogólnie na ataku na pozycje przeciwnika i albo przebicie się do celu misji albo wystrzelanie wszystkiego co się rusza. FT nie oferuje zbyt wiele pod względem wyborów - musisz przechodzić misje by uzyskać dostęp do kolejnych. Mało jest miejsc w których możesz pogadać czy dokonać zakupów, właściwie jest to ograniczone niemal wyłącznie do kolejnych baz. Elementy cRPG w tej grze sprowadzają się tylko do rozwoju swoich postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie moge znales lekarza lub kogos kto moze mnie wyleczyc od dragów niestety zostalem ćpunem i save zapisalem przez nie uwage w fallout 2 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 13:33, Taykun napisał:

Witam

Gdzie moge znales lekarza lub kogos kto moze mnie wyleczyc od dragów niestety zostalem
ćpunem i save zapisalem przez nie uwage w fallout 2 ...

W każdym większym mieście jest lekarz, San Francisco ( zaraz po wejściu do miasta po prawej ), w Republice Nowej Kalifornii, w Gecko jest lekarz ale nie wiem czy leczy z uzależnień, w Redding jest lekarz ( nawet możemy dla niego zrobić qesta związanego z lekiem na uzależnienie od Jeta, no i oczywiście w Vault City ;-)ja nigdy ćpunem nie byłem, pewnie sporo ciekawych dialogów przez to straciłem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 17:28, marcin1930 napisał:

> /.../

Może napisałby ktoś czym różni się Fallout Tactis od Fallout 2? Jak jest z grą, "fajnością"
i fabułą? W którąnajlepiej zagrać dla gracza nowego w gatunku i niemającego ochoty na
przechodzenie F1, 2 i T :P Dzięki za odp.


Fallout Tactics jest bardziej grą taktyczną niż RPG. Jest zrobiona przez inną firmę i jeśli chodzi o fabułę jest ona "niekanoniczna". Oznacza to, że jeśli zależy Ci na poznaniu fabuły to lepiej zagraj w Fallout 1 lub 2 (najlepiej zacznij od jedynki, dwójka jest DUŻO trudniejsza). Jeśli chcesz sprawdzić swoje zdolności jako dowódcy oddziału do zadań specjalnych wybierz Tactics, jeśli bogatą fabułę i wielki świat to weź oryginał. Osobiście jako fan i znawca tego świata postnuklearnego wolę oryginał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:08, morthi napisał:

w energetyczne to warto bylo inwestowac w f1...
f2 opiera sie (wg mnie) na ciezkiej broni - tutaj nawet ulepszona turboplazma jest taka
dziwnie slaba przeciwko wspomaganym pancezom mk2


To fakt. Świetny jest miotacz ognia... Niestety, trzeba podejść blisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować