Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2008 o 21:50, sig. napisał:

jest też chyba od tego specjalny perk (odkrywca?) a może to w tactisie było....

Był w dwójce perk Explorer, więc nie wydaje ci się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 21:03, Gumar napisał:

A od czego zależą te losowe spotkania na mapie świata? (jeśli od czegoś zależą w ogóle
:P)

Są miejsca na mapie w których spotkania losowe występują częściej w innych rzadziej.
Explorer ten perk zwiększa szanse na spotkanie nowych miejsc także chyba także losowych spotkań lub tylko spotkań specjalnych.
Ranger i Scout na 100% zwiększa szanse na spotkania specjalne, ale na zwykłe nie. Przy spotkaniu wiesz z kim będziesz miał do czynienia, ale nie zwiększa szansy na samo spotkanie.
Umiejętność Outdoorsman na częstość chyba nie wpływa, przy wysokiej po prostu będziesz miał szanse wyboru walczyć czy nie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 22:05, THE WITCHER1990 napisał:

> Witam
> Jakie mój bohater musi spełnić wymagania żeby okradać sklepikarzy w grze? Mam
40%
> w skillu kradzież zachodzę sklepikarza w trybie skradaj a on nic prawie nie ma,
może
> coś robię zle ?
Najlepiej iść do Kryptopolis i tam okraść sklepikarza, który ma sporo przydatnego sprzętu
m.in amunicję do karabinu myśliwskiego (czy jak się to nazywało:D). Później lecisz na
San Francisco i okradasz ochroniarzy przed sklepem (choć nie jest to łatwe) no i poza
tym można jeszcze i iść do New Reno i spróbować okraść tamtejszego sklepikarza, co też
łatwe nie jest:/ A upolować można sporo np jeźdźców koło Vault City czy wszystkie rodziny
w Nowym Reno (ale to najlepiej zrobić później jak już wykonasz dla nich zadania). Miłej
gry. Hmm może sam zainstaluje F2 i znowu zagram?


Ochroniarzy to się okrada na bazarze w NCR, w San Fran można płacić kasą sklepikarzom, a potem ją kraść. Poza tym wszystko się zgadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 21.12.2008 o 09:17, Jestem_be napisał:

Ochroniarzy to się okrada na bazarze w NCR, w San Fran można płacić kasą sklepikarzom,
a potem ją kraść. Poza tym wszystko się zgadza :)

>
No możliwe dawano nie grałem więc mogło mi się pomylić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z save''ami w fallout 1 i 2. Podczas gry zdarza mi sie ze nie moge zapisac gry - wyskakuje mi "blad podczas zapisu, nie mozna zapisac stanu gry". Zaznacze ze mam orginalnego fala (sage) i wystarczajacaz ilosc miejsca na dysku. uruchamialem w trybie zgodnosci probowalem instalowac na roznych dyskach ale nic nie pomoglo. probowalem wszystkich slotow. Szukalem tez w google ale nic nie znalazlem. Czytalem ze niektorzy ludzie maja taki sam problem ale jakos nikt nie wie co z tym zrobic. Blad ten znacznie czesciej wystepowal w 1 niz w 2, jest bardzo wkurzajacy bo np. po udanej ciezkiej bitwie nie moge zapisac i musze wczytywac wczesniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 14:10, ir0ncurtain napisał:

> Zakładam że amsz Vistę: spróbuj uruchomić z uprawnieniami administratora (prawy
klik
> Uruchom jako administrator)

mam xp+SP2


Sprobuj zainstalowac na dwojke restoration project, poprawia duzo bledw moze poprawi i ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mama sporo pytan co do tego moda:
- czy bedzie dzialal z polska wersja
- czy istnieje polski odpowiednik
- czy bede musial zaczac gre od poczatku
- ktora wersja moda jest najnowsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 11:13, Nufiko napisał:

Zakładam że amsz Vistę: spróbuj uruchomić z uprawnieniami administratora (prawy klik
Uruchom jako administrator)


Pomimo ze mam XP zrobilem tak ak napisales i chyba pomoglo. Nie jestem pewnien czy to dokladnie to ale bardzo mozliwe pooniewaz nic innego nie zrobilem. Jezeli ktos kiedys bedzie mial podobny problem to niech sprawdzi czy to rzeczywiscie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powróciłem do Fallouta 2... po tylu latach znalazłem płytę jeszcze z CD-Action no i zainstalowałem. Teraz pytanie: mógłby mi ktoś opisać, jak dotrzeć do Krypty 13? Szpony Śmierci mnie nie zaprowadziły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do prezydent RNK Tandi i przyjmij od niej zadanie związane z Kryptą 15, na 3 poziomie owej Krypty znajdziesz komputer z którego będziesz mógł wyciągnąć informacje o położeniu Krypty 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 01:01, Karharot napisał:

Udaj się do prezydent RNK Tandi i przyjmij od niej zadanie związane z Kryptą 15, na 3
poziomie owej Krypty znajdziesz komputer z którego będziesz mógł wyciągnąć informacje
o położeniu Krypty 13.

No już odebrałem to zadanie i co? Nie wiem jak dojść do Krypty 15... jak dochodzę do lokalizacji to oprócz obozu tych ludzi nie ma nic. Później w tej chatce, co są ci bandyci i ta kobieta, co przetrzymują ją są drzwi. Są zamknięte...
btw. jak dostać lepszy pancerz? Mam metalowy teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już uwolnisz tą dziewczynę to wróć do wioski i pogadaj z jej matką oraz z przywódcą tej wioski a dostaniesz kartę otwierającą te drzwi.

Dnia 02.01.2009 o 14:09, Kalejdoskop86 napisał:

btw. jak dostać lepszy pancerz? Mam metalowy teraz.


W RNK czasami można kupić pancerz bojowy, lepszy możesz znaleźć w Bazie Wojskowej a jeszcze lepszy w Navarro (są to pancerze wspomagane które oprócz doskonałej ochrony dają też bonus do siły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha, dzięki za pomoc. Tylko jeszcze coś: czemu w już dwóch savach pojawia mi się, że błąd odczytu? Jest jakiś program, aby to naprawić? Bo poprzedni save mam już dosyć stary... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię tu odpowiedzieć bo nie zetknąłem się z czymś takim. Jedyne co mogę tu poradzić to żebyś wykonywał sejwy często i na różnych slotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 15:50, Karharot napisał:

Niestety nie potrafię tu odpowiedzieć bo nie zetknąłem się z czymś takim. Jedyne co mogę
tu poradzić to żebyś wykonywał sejwy często i na różnych slotach.

Wykonuję i nic! :/
Teraz problem jest gorszy, bo na jakim bym slocie nie zapisał, to i tak jest ten błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja F2 z CDA to wersja nieupatchowana. Jeśli masz cd z demami z tamtego numeru, to jest na nim patch, znajduje się on w Tawernie RPG (dziwnym trafem na płycie w folderze z patchami znalazł się niewłaściwy). Problem w tym, że po jego zainstalowani i tak będziesz musiał zacząć grę od początku (sejwy z różnych wersji gry nie są ze sobą "kompatybilne"). Przyczyną problemów ze stanami gry może też być system, którego używasz (zakładam, że masz co najmniej XP) lub system plików na partycji, na której zainstalowałeś grę (o ile jest to NTFS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 17:33, Blackhand napisał:

Wersja F2 z CDA to wersja nieupatchowana. Jeśli masz cd z demami z tamtego numeru, to
jest na nim patch, znajduje się on w Tawernie RPG (dziwnym trafem na płycie w folderze
z patchami znalazł się niewłaściwy). Problem w tym, że po jego zainstalowani i tak będziesz
musiał zacząć grę od początku (sejwy z różnych wersji gry nie są ze sobą "kompatybilne").
Przyczyną problemów ze stanami gry może też być system, którego używasz (zakładam, że
masz co najmniej XP) lub system plików na partycji, na której zainstalowałeś grę (o ile
jest to NTFS).

Mam Windows Vistę 32bit. Wszystko chodziło super (tylko jak uruchamiałem z pulpitu to dziwne kolory były o.0) , aż do pewnego momentu. Jednego save''a nie dało się odczytać (pisało, że błąd podczas wczytywania) , wczytałem poprzedniego. Chodziło ok, aż zapisałem grę. Wtedy znowu jak chciałem wczytać save''a to znowu wyskoczył błąd. :/
Dodatek Restoration Project nie pomógł, tyle powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować