Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2009 o 14:38, orzech4 napisał:

Właśnie ukończyłem Fallouta 2, niestety sceny końcowe, ukazujące dalsze losy poszczególnych
miast czy osób przewijają się w takim tępie, że nie spośób się z nimi dokładnie zapoznać.
To drobiazg prawdę mówiąc, ale czy ktoś wie jak temu zaradzić?


Orzech, ten bug występuje w wersji x-klasyka, stare wersje ANG (z kradnącymi bachorami) przewijają to w normalnym tempie.

Co do komputera, zerohunter, najwyraźniej zablokowałeś terminal (użyłeś go nie mając jeszcze klucza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 03:55, seraphe napisał:

Co do komputera, zerohunter, najwyraźniej zablokowałeś terminal (użyłeś go nie mając
jeszcze klucza).



No ale co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 15:27, zerohunter napisał:

No ale co dalej?


Teraz to już nic z tym nie zrobisz, kartę możesz już spuścić w toalecie, Franka Horrigana będziesz musiał pokonać "ręcznie", bez pomocy wieżyczek (bo tylko do ich włączenia owa karta służy) :) Zaręczam, i tak jest raczej łatwo... Walić w oczy dziadowi, aż padnie :) W sumie to tylko raz tej karty użyłem, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać. Potem load game, i pokonuję Horrigana własnoręcznie. Większa satysfakcja, no i można z nim słówko zamienić (co prawda na zasadzie: "Zabije cię! Nie, to ja cię zabije!", ale zawsze.. ), przed jego rychłą śmiercią, o czym po użyciu karty mowy być nie może. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 22:28, Kreeg napisał:

Franka Horrigana będziesz musiał pokonać "ręcznie"

E tam od razu "ręcznie". Sierżant Granite z ekipą prawie go sami zabijają jak im się trochę poszczęści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 06:58, zerohunter napisał:

Uch, ale gdzie ja go znajdę itp.?


No jak to gdzie? Jak wysadzisz ten główny komputer enklawy i będziesz zwiewał stamtąd, to czy chcesz czy nie natkniesz się na niego w drodze powrotnej do statku...

Corvin0451
No nie byłbym tego taki pewien. Przynajmniej raz mi się zdarzyło, że Granite i jego ekipa nie oddał ani jednego strzału, bo zostawali gdzieś w tyle... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 08:57, Kreeg napisał:

No nie byłbym tego taki pewien. Przynajmniej raz mi się zdarzyło, że Granite i jego ekipa
nie oddał ani jednego strzału, bo zostawali gdzieś w tyle... :)



Ja Fallouta przeszedłem tylko raz, jako zły. Miałem retorykę 100%, 10 inteligencji i 5 czy 6 charyzmy, a te ludziki przed wyjściem do tej sali z Horriganem nie chciały się przyłączyć. Mówię im że platforma zaraz wyleci w powietrze a ci mi nie chcieli uwierzyć. Czy to zależy od charakteru postaci, czy to jakiś inny czynnik na to wpłynął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 10:28, Matizk napisał:

Ja Fallouta przeszedłem tylko raz, jako zły. Miałem retorykę 100%,


100% czy 100 pkt, bo to roznica? 100% w F2 to 300 pkt..

>. Czy to zależy od charakteru postaci, czy to jakiś inny czynnik na to wpłynął?

Od retoryki. Sporo powyzej 100pkt bys potrzebowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 13:50, zerohunter napisał:

Zabiłem prezydenta i nie wiem co robić...dalej...


Spoiler

Musisz wysadzić główny komputer i uciec z platformy. najprościej wyjdź innym wyjściem niż przyszedłeś. Trafisz do sali z komputerem i należy go wysadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 13:50, zerohunter napisał:

Zabiłem prezydenta i nie wiem co robić...dalej...


W skrócie:

Na początek zalecam wytłuczenie wszystkiego co się rusza we wszystkich pomieszczeniach/poziomach następnie:

Spoiler

1. Prezydentowi zabierasz kartę dostępu
2. Naukowców w sali po lewej od okrągłych schodów którymi tu trafiłeś namawiasz do wypuszczenia toksyny do wentylacji.
3. Schodzisz piętro niżej,wszystko co się rusza usuwasz. Podkładasz dynamit pod terminal przy reaktorze (pomieszczenie w prawej górnej części poziomu), jeśli go nie masz znajdziesz bodajże w jednej z szafek na poziomie gdzie musiałeś kombinować z otwieranie drzwi i gdzie był Advanced Power Armor Mk. II. Zanim podłożysz dynamit radze wytłuc wszystkich na platformie bo po wysadzeniu terminala załącza się odliczanie i raczej nie zdążysz nawiać jeśli będziesz się musiał przebijać przez baraki... Przed wysadzeniem terminala warto się jeszcze wrócić do pierwszego pomieszczenia z wieżyczkami i użyć na komputerze karty prezydenta dzieki czemu zmienisz cele dla wieżyczek i walkę z ostatnim bossem wygrają praktycznie za ciebie chyba ze nie chcesz żeby było za łatwo.
4. Wracasz do pierwszego pomieszczenia, z wieżyczkami i pokonujesz Franka Horrigana.
5. Zasuwasz na statek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 10:46, DemoBytom napisał:

> Ja Fallouta przeszedłem tylko raz, jako zły. Miałem retorykę 100%,

100% czy 100 pkt, bo to roznica? 100% w F2 to 300 pkt..

>. Czy to zależy od charakteru postaci, czy to jakiś inny czynnik na to wpłynął?

Od retoryki. Sporo powyzej 100pkt bys potrzebowal.


Nie wiem czy zauważyłeś, ale w Falloucie 2 skille są wyrażone w procentach, i największa wartość to 300%. Może i głupie, ale tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 16:39, Matizk napisał:

Nie wiem czy zauważyłeś, ale w Falloucie 2 skille są wyrażone w procentach, i największa wartość to 300%. Może i głupie, ale tak jest.


Jestem scislowcem, po duuzej ilosci matematyki - cos takiego jak 300% dla mnie nie istnieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małą prośbę: czy mógłby mi ktoś podać polską wersję słów Vica po zdobyciu przez niego kolejnego poziomu? W angielksiej wersji brzmi to tak:"Wow! I feel as if I''ve passed some arbitrary experience value and gained more power!". Nie mogę tego znaleźć u siebie.

==============>seraphe
Do skutecznej gadki potrzeba 160-180% retoryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio zrobiłem, ze tak powiem, podejście do serii Fallout, lepiej późno niż w cale ;) I powiem szczerze, że gra jest rewelacyjna! Przy pierwszym kontakcie, jakoś nie specjalnie mi podeszła, ale wieczorem zagrałem jeszcze raz, nowa postacią i wtedy się zaczęło, wciągnęła mnie na 6 godzin! Bardzo sympatycznie się gra, w tych czasach, to się nie dziwię co gra robiła z mózgami 10 lat temu. :D Nie jestem specjalnie daleko, w sumie to gdzieś na początku, o ile ta gra ma w ogóle "początek" bo otwartość świata naprawdę imponuje. :P Na razie tylko kombinuje, staram się połączyć koniec z końcem, zwiedzam itp. 4 poziom mówi sam za siebie. :P
Nie pisze tu bez powodu, mam drobne pytanie. Mianowicie czy zebrane przedmioty i pozostawione w "komodach", "szafkach" i innych schowkach znikają? Bo nie chciałbym wrócić z wyprawy i nie zastać dobytku.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 22:14, PrimitiveHuman napisał:

Nie pisze tu bez powodu, mam drobne pytanie. Mianowicie czy zebrane przedmioty i pozostawione
w "komodach", "szafkach" i innych schowkach znikają? Bo nie chciałbym wrócić z wyprawy
i nie zastać dobytku.
Pozdrawiam.


W Fallout 2 przedmioty pozostawione w szafkach nie znikają.

Jak jest w F1 to nie wiem , ale przedmioty zostawione w bazie najeźdźców nie zniknęły , podobnie z rzeczami zostawionymi w kryptach.
w innych miejscach nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edit: W obu Fallach przedmioty pozostawione gdziekolwiek zostają, tyczy się to również upuszczania na ziemi i przedmiotów po wrogach których nie zabierzemy od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 12:48, McFlash napisał:

Mam do was małą prośbę: czy mógłby mi ktoś podać polską wersję słów Vica po zdobyciu
przez niego kolejnego poziomu? W angielksiej wersji brzmi to tak:"Wow! I feel as if I''ve
passed some arbitrary experience value and gained more power!". Nie mogę tego znaleźć
u siebie.


Mam trochę inne rozwiązanie twojego problemu.

http://www.fallout3.net/

Jak widzisz za każdym razem postać awansuje zmienia jej się ilość punktów HP (zdrowie) po tym też można
poznać że postać awansowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować