Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

A czy przed podróżą nie brałeś może wygrzewu/psycho/jetu/mentatów/innych prochów? Wszystkie prochy zwiększają na jakiś czas jakieś atrybuty/umiejętności, jednak jak ich działanie się skończy, to twoje atrybuty mają (na pewien czas) niższe wartości niż przed zażyciem tego narkotyku. Nie ma się jednak co martwić, z czasem wartości same wracają do normy. No, chyba że twoja postać się uzależniła, to już trochę gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 15:26, Abi_Dalzim napisał:

Co może spowodować nagły spadek caryzmy?

Bardzo wysokie napromieniowanie (powyżej 600). Choć w takim wypadku dostałbyś też po innych statach...

Dnia 21.09.2009 o 15:26, Abi_Dalzim napisał:

Dziwna sprawa. Kiedyś też zauważyłem spadek jednopunktowy, ale to było po Reno i myślałem,
że to dlatego, że jestem Hieną Cmentarną albo dlatego, że mam odgryzione ucho

To wina odgryzionego ucha. O ile wiem nie da się go przyszyć, jedyne co można zrobić to nie pozwolić go sobie odgryźć w ostatniej walce na arenie.

-> Kreeg
Uzależnienie też może obniżyć jakiś atrybut ale o ile pamiętam żaden proch nie dawał po charyzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 15:44, Karharot napisał:

To wina odgryzionego ucha. O ile wiem nie da się go przyszyć, jedyne co można zrobić
to nie pozwolić go sobie odgryźć w ostatniej walce na arenie.

Taaa, łatwo powiedzieć :) Ta walka i tak się ślimaczyła przez 7 czy 8 rund, a wygrałem tylko dlatego, że mój oponent "haniebnie spudłował i stracił turę" co gra chyba policzyła za nokaut :)

--> Kreeg - z zasady nie biorę żadnych prochów, ale może to chodziło o te Mentaty, które łyknąłem przed rozgrywką w szachy ze skorpionem (dopiero od roślinki się dowiedziałem, że aby z nim wygrać musze znać odpowiedni gambit).
Da się jakoś to wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ 2x up

Wydaje mi się, że to właśnie mentaty dawały po charyźmie (i inteligencji, zdaje się). Mogę się jednak mylić, dość dawno nie grałem :) A jak to wyleczyć? Jeśli to wina prochów, to samo powinno przejść, po jakimś czasie. Pochodź sobie po mapie bez celu, i sprawdzaj co jakiś czas czy już przeszło (powinieneś otrzymać też wtedy stosowny komunikat na tym "ekraniku" w lewym dolnym rogu ekranu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 16:07, Karharot napisał:

Abi_Dalzim
Kreeg
Mentaty dają po inteligencji (-3) i zręczności (-2). Efekty wszystkich uzależnień (za
wyjątkiem Jetu) mijają po 7 dniach.



Eee, chyba trochę wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 17:20, Abi_Dalzim napisał:

Kurdę, no to co może powodować takie drastyczne spadki charyzmy(z 5 na 2)?


A implantów podskórnych sobie nie robiłeś?? za każdy jak dojdziesz do 2 poziomu -1 charyzmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 17:33, Matizk napisał:

A implantów podskórnych sobie nie robiłeś?? za każdy jak dojdziesz do 2 poziomu -1 charyzmy

Nie, nic takiego nie robiłem (nawet nie wiedziałem, że takie coś jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb w komputerze medycznym Krypty w Kryptopolis a zdobędziesz o nich informacje, 1 poziom obydwu implantów można zainstalować bez żadnych strat więc warto się w to pobawić.
A póki co odpal grę i pochodź przez tydzień lub dwa po pustkowiach, cholera wie co to może być ale może minie z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, grzebałem w Krypcie już, ale mam za małą wiedzę medyczną i nic nie rozumiem (INT 10, nauka 140%).
Czy w komputerze głównym w krypcie w Kryptopolis znajde położenie krypty 13? Bo pokazuje mi 8 i 15, a w 15 juz byłem i tez nic nie znalazłem (holodysk o szpiegu tylko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 20:05, Abi_Dalzim napisał:

Czy w komputerze głównym w krypcie w Kryptopolis znajde położenie krypty 13?

Nie.

Dnia 21.09.2009 o 20:05, Abi_Dalzim napisał:

Bo pokazuje mi 8 i 15, a w 15 juz byłem i tez nic nie znalazłem (holodysk o szpiegu tylko).

Informacje o położeniu Krypty 13 są w jednym z komputerów na 3 poziomie Krypty 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2009 o 20:14, Karharot napisał:

Informacje o położeniu Krypty 13 są w jednym z komputerów na 3 poziomie Krypty 15.

Hmmm, no to trzeba sie wybrać jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 08:23, Abi_Dalzim napisał:

> Informacje o położeniu Krypty 13 są w jednym z komputerów na 3 poziomie Krypty 15.

Hmmm, no to trzeba sie wybrać jeszcze raz :)



Informacje o położeniu krypty 13 można zdobyć na 3 sposoby (ten którego szukasz jest 1 jak nie chcesz to nie musisz reszty czytać:)

Spoiler

1.W krypcie 15, w przeciwległym pomieszczeniu do tego gdzie musiałeś się tłuc z bandytami musisz się dostać do jedynego chyba sprawnego komputera

2.Jak masz wysoką sztukę przetrwania to jak pójdzisz pilnować brahimów u Westina(?) w RNK pojawi się znacznik do krypty 13

3 W tym samym ranczu możesz kupić mapę z położeniem krypty 13 za 10000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się kojarzy że jest jeszcze 1

Spoiler

Ponoć jak odpowiednio poprowadzi się rozmowę z doktorem z RNK, to okaże się że za obrazem ma mapę z zaznaczoną kryptą 13




Zakładam naturalnie że interesuje nas tylko krypta 13 w obecnym czasie
Spoiler

a tuż przed wydarzeniami z "jedynki", dość fajna lokacja losowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem jak dostać się do enklawy?

i czemu jak idę do krypty 13 to są tam jakieś kundle i wagonik zamiast jakiegos budynkiu i wrót? tak było w poradniku ze sa jakies wrota ale zadnej wzmianki o kundlach i wagonie ptrosze was o pomoc bo juz sam niewiem jak zdobyc ten geck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować