Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2008 o 14:20, Karharot napisał:

Niezbędna jest walka tylko z jednym (za to największym i najwredniejszym) reszta zostawi
Cię w spokoju o ile tylko Ty ich nie zaczepisz, jeden mały oddział będziesz mógł zresztą
nawet przekonać do współpracy...

Ale ponoć mam minutę zanim rdzeń wybuchnie i jeśli ich nie zabije to raczej nie zdążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przekonać kolesi z oddziału EK żeby pomogli mi rozwalić Frankiego?Mam charyzmę na 9 poziomie i za chiny nie chcą mi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 16:36, Bingolo napisał:

Jak przekonać kolesi z oddziału EK żeby pomogli mi rozwalić Frankiego?Mam charyzmę na
9 poziomie i za chiny nie chcą mi pomóc.


A Speech masz odpowiednio rozwinięty? Łatwiej go zabić kluczem prezydenckim aktywując wieżyczki- same go zabiją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 16:40, Szczur22 napisał:

> Jak przekonać kolesi z oddziału EK żeby pomogli mi rozwalić Frankiego?Mam charyzmę
na
> 9 poziomie i za chiny nie chcą mi pomóc.

A Speech masz odpowiednio rozwinięty? Łatwiej go zabić kluczem prezydenckim aktywując
wieżyczki- same go zabiją.

A da się mieć i chłopczyków i wieżyczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pro po tych cholernych wieżyczek, dlaczego nie mogłem ich uaktywnić, żeby walczyły po mojej stronie? ;/ Miałem klucz prezydencki, a nic nie mogłem zdziałać przy tym terminalu obok Franka. Jak pierwszy raz grę przechodziłem to bez problemu wszystko działało, a teraz? Jedyne co mogłem przy tym terminalu zrobić to wejść w pomoc i poczytać jak to nie mogę się zalogować oraz zobaczyć, że licencja jakiegoś tam programu wygasła ileś tysięcy dni temu. Nawet opcja "użyj to" nie działała i przez to miałem spory problem w walce...musiałem mocno kombinować aby pokonać tego dużego dupka co ma chyba z 20 pkt akcji, a na atak zużywa tylko 4.

Bingolo da się, bo sam tak przeszedłem kiedyś grę, wtedy walka praktycznie trwa z 2-3 tury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 16:41, Bingolo napisał:

> wieżyczki- same go zabiją.
A da się mieć i chłopczyków i wieżyczki?


Tak, ale chłopaki szybko giną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 16:52, Szczur22 napisał:

> > wieżyczki- same go zabiją.
> A da się mieć i chłopczyków i wieżyczki?

Tak, ale chłopaki szybko giną.

Ale nie walczą ze mną więc z 4 chłoptasiami mam spokój i obrażenia wali mi tylko Franklin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 16:52, Gawełek napisał:

A pro po tych cholernych wieżyczek, dlaczego nie mogłem ich uaktywnić, żeby walczyły
po mojej stronie? ;/ (..)

Ja tak miałem gdy grałem w Fallouta 2 pierwszy raz. A nawet jeszcze gorzej, bo w ogóle nie mogłem aktywować terminalu! Jedynie w okienku w lewym dolnym rogu pojawiał się napis, że oglądam wygaszacz ekranu :/ Do dzisiaj nie wiem dlaczego tak się stało. Możliwe, że Twoja postać ma za słabo rozwiniętą którąś z umiejętności odpowiedzialnych za wiedzę informatyczną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 16:54, Bingolo napisał:

> > > wieżyczki- same go zabiją.
> > A da się mieć i chłopczyków i wieżyczki?
>
> Tak, ale chłopaki szybko giną.
Ale nie walczą ze mną więc z 4 chłoptasiami mam spokój i obrażenia wali mi tylko Franklin.


O ile pamiętam to oni nie włączają sie do walki. PRzechodzisz obok nich, drzwi się zamykają i bijesz Franka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie Frank(albo jego kawałki:P)gryzie ziemię.Przeszedłem Fallouta,i chodź zakończenie było przewidywalne(nie chodzi mi o te scenki które ukazywały to co działo się potem)to jednak przyniosło emocje.
Ale coś mnie gryzie,zabiłem Franka(ostatnie PW wyrąbałem mu ja)ale nie dostałem pancerza bossa i noża bossa,które o ile się nie mylę zdobywało się po zabiciu Franklina.Może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie dostałem tych przedmiotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych przedmiotów nie można zdobyć (być może jakiś mod to zmienia ale ja nic o tym nie wiem). Jeśli chodzi o to dlaczego to pancerz i tak by na głównego bohatera nie pasował a broń być może była częścią ciała Franka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2008 o 20:32, Bingolo napisał:

Ale coś mnie gryzie,zabiłem Franka(ostatnie PW wyrąbałem mu ja)ale nie dostałem pancerza bossa i noża bossa,które o ile się nie mylę zdobywało się po zabiciu Franklina.Może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie dostałem tych przedmiotów?


Tego nigdy się nie dostawało. Nawet jak się porozmawia z konającym Frankiem to mówi, że włączył mechanizm samodestrukcji w swoim pancerzu czy coś w tym stylu.
Teraz, jako bohater, odwiedź chociażby Nowe Reno:
- Miss Kitty pójdzie z tobą na radkę (jak masz dużą charyzmę i inteligencję)
- W warsztacie ulepszą Ci samochód
- ksiądz Tully da Ci mały prezent
itd. w innych miejscach też coś można zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np w Vault City, w krypcie masz komputer, z którym kiedyś pewnie już się kontaktowałeś (ten, co ściągnąłeś od niego mapy i była opcja dialogowa "pokaż draniowi środkowy palec" :)) Teraz jest opcja "pokaż kciuki ku górze" ściągniesz creditsy czy coś takiego, dostaniesz poradę, z którego komputera skorzystać. A za każde skorzystanie z owego komputera masz 20000 exp. i możesz go używać ile chcesz. 5 minut i osiągasz 99 poziom (twoja drużyna też się rozwija), masz kilkadziesiąt perków. Jeśli przeczytałeś wcześniej książkę Tullego, to teraz hulaj dusza, możesz wysłać całą bazę w Navarro w kosmos itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 13:49, Vormulac napisał:

A wtedy mając tak podrasowaną postać warto poszukać "Holy Hand Grenade", zadający 300-500
obrażeń. Cudo. :)


A jest więcej niż jeden? Bo jak jest tylko jeden, to szkoda go używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 13:52, HELMOOT1 napisał:

A jest więcej niż jeden? Bo jak jest tylko jeden, to szkoda go używać.

Jeden. Unikat. Rarytas.
SPOILER
Do zdobycia tylko poprzez "specjalne/losowe miejsce/spotkanie" - jak np. Cafe of Broken Dreams czy Guardian Portal. Miejsce to zwie się Arthur Knights i tam dowiadujemy się trochę na ten temat a jak dobrze poprowadzimy rozmowę to i będziemy mieli szczęście to trafimy do jaslini - Vorpal Rat Cave - i tam znajdziemy granat. Perki takie jak Explorer czy Ranger zwiększają skuteczność.
END SPOILER
Działa tylko w najnowszej, spatchowanej wersji gry (ang., w pl nie wiem ale raczej nie), jak i w modzie Restoration Projekt (super mod).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 14:05, Vormulac napisał:

i w modzie Restoration Projekt (super mod).


Byłby super gdyby nie byłby strasznie dziurawy ;/. Mam najnowszą wersje tego moda i co z tego? Nie można zabić Big Jezusa oraz nie można zdobyć paliwa do tankowca w uczciwy sposób (czyli po proszenie o Shi). Jeżeli takowe czynności się zrobi to przy każdej próbie wejścia do centrum San Francisco gra będzie się wieszać. Po prostu super robotę odwalili twórcy ;/, dzięki nim nie mogę sobie teraz pograć po rozwaleniu Enclavy, bo zostałem uwięziony pod tankowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio?
Z Big Jezusem nie miałem żadnego problemu. co do Shi to nie wiem bo jeszcze nie jestem na tym etapie gry.

PS. Gram na wersji UK z modem w wersji 1.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki dziwny problem, mam pewne drzwi, które muszę otworzyć i pisze że da radę przy użyciu wytrychów i teraz pytanie gdzie je mogę znaleźć. Sprawdziłem wszystkie sklepy w Nowym Reno i Broken Hills i nigdzie nie znalazłem. Nie ma też na żadnej z półek w Broken Hills.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 20:04, Nufiko napisał:

A ja mam taki dziwny problem, mam pewne drzwi, które muszę otworzyć i pisze że da radę
przy użyciu wytrychów i teraz pytanie gdzie je mogę znaleźć. Sprawdziłem wszystkie sklepy
w Nowym Reno i Broken Hills i nigdzie nie znalazłem. Nie ma też na żadnej z półek w Broken
Hills.

Ja znalazłem w San Francisco albo w RNK ale były też chyba w Gecko.Ewentualnie możesz próbować cały czas otworzyć te drzwi bez użycia wytrychów,może po pewnym czasie Ci się uda(mi się udało:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować