Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

A gdzie te drzwi się znajdują?
Jakby co to wytrychy występują w czterech wersjach: 2 zwykłe i 2 elektroniczne:
- Lockpicks (wytrychy) - do zdobycia m. in w Gecko
- Expanded Lockpick Set (rozszerzony zestaw) - m. in. w Republice Nowej Kalifornii
- Electronic Lockpick (elektroniczny wytrych) - m. in. Republika Nowej Kalifornii, San Francisco
- Electronic Lockpick MKII (ulepszony elektryczny wytrych) - San Francisco, Navarro

PS. Jeśli chodzi o drzwi w radioaktywnych jaskiniach (niedaleko Klamath) to musisz posiadać obojętnie który elektroniczny wytrych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 20:23, Vormulac napisał:

PS. Jeśli chodzi o drzwi w radioaktywnych jaskiniach (niedaleko Klamath) to musisz posiadać
obojętnie który elektroniczny wytrych.

to zostało to w końcu poprawione? bo był jakiś bug, że nie dało się ich otworzyć elektronicznym wytrychem mkII (działał tylko zwykły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie. Ja gram na wersji UK, z Restoration Projekt i dwoma pomniejszymi modami (ale to na broń, więc to one tego nie zmieniają). Co do PL to faktycznie odpada wytrych MKII, bo tu jakiegokolwiek patcha nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze takie pytanie co należy zrobić aby móc pracować dla rodziny Morodino, bo jak pytam o to Małego Jesusa to on mi odpowiada, że jestem za słaby i żebym poszukał roboty gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2008 o 23:39, Nufiko napisał:

To mam jeszcze takie pytanie co należy zrobić aby móc pracować dla rodziny Morodino,
bo jak pytam o to Małego Jesusa to on mi odpowiada, że jestem za słaby i żebym poszukał
roboty gdzie indziej.


Po prostu, wejdź na górę i pogadaj z Dużym Jezusem, jego syna nawet nie słuchaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak mam przymocować ten cholerny dynamit do prętu ? Kiedyś mi się udawało a teraz nie mam pojęcia jak to zrobić..
2. Co trzeba zrobić żeby załatwić sprawę Gecko w nie-pokojowy sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 09:28, Vincent Law napisał:

1. Jak mam przymocować ten cholerny dynamit do prętu ? Kiedyś mi się udawało a teraz
nie mam pojęcia jak to zrobić..

Mocujesz pręt na wagoniku, potem mocujesz na pręcie dynamit i popychasz wagonik. Tak samo jakbyś zasilał samochód.

Dnia 26.06.2008 o 09:28, Vincent Law napisał:

2. Co trzeba zrobić żeby załatwić sprawę Gecko w nie-pokojowy sposób?

Wyłączyć reaktor. Wtedy każdy zacznie Cię atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 10:57, Vormulac napisał:

> 1. Jak mam przymocować ten cholerny dynamit do prętu ? Kiedyś mi się udawało a teraz

> nie mam pojęcia jak to zrobić..
Mocujesz pręt na wagoniku, potem mocujesz na pręcie dynamit i popychasz wagonik. Tak
samo jakbyś zasilał samochód.

No tyle wiem, tylko jak zamocować na pręcie dynamit? Skoro dynamit mogę tylko położyć nastawiony na ziemię...
Instrukcje jak dla głupka, bitte. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 11:16, Vincent Law napisał:

No tyle wiem, tylko jak zamocować na pręcie dynamit? Skoro dynamit mogę tylko położyć
nastawiony na ziemię...
Instrukcje jak dla głupka, bitte. Z góry dziękuję za pomoc.

kliknij na koniec pręta, jak już ten ostatni będzie na wózku. w sumie to ja największe problemy miałem z znalezieniem rzeczowego pręta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając pierwszy raz w F2 zgubiłem pręt w jakiejś losowej lokacji i niestety Baza Wojskowa została dla mnie zagadką. Przynajmniej do następnego razu, gdy grałem w Falla :).


Swoją drogą nie wiem czemu nie można było po prostu położyć tego dynamitu przed wrotami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 21:39, Vincent Law napisał:

Jak można wyłączyć elektrownie w Gecko? W terminalu jest jakaś komenda czy co?

Tak. Musisz poprzez terminal sterować robotem kolejno po każdym urządzeniu aż do końca. Wystarczy spisać sobie na kartę urządzenia i odpowiednio wybierać komendę na terminalu. Na końcu będziesz miał do wyboru instalację uszkodzonej części albo zakręcenie zaworu chłodzenia. Zakręć zawór i po elektrowni.
Możesz też sam, ręcznie to zrobi ale promieniowanie może być zabójcze jak nie będziesz miał odpowiednich dropsów by je zażyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co chodzi z tą kryptą 21-rzekomo znajdującą się na terenach polski?Tzn.wydaje mi się to mało prawdopodobne bo krypty to projekt Amerykanów więc nie było raczej powodu budować jakiejś w Polsce,poza tym[spoiler]krypty były eksperymentem społecznym[koniec spoilera] więc co miało być nie tak w tym że krypta 21 znajdowała się na terenie polski?Więc jak to jest,polska krypta to fakt czy wymysł polskich fanów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 23:15, Bingolo napisał:

Może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co chodzi z tą kryptą 21-rzekomo znajdującą się
na terenach polski?


Twórcy Fallouta stworzyli coś na wzór mega FAQ odnośnie Fallouta, jego świata i różnych wątków bez odpowiedzi. FAQ rozrósł się trochę tak więc nazwano go Biblia Fallouta. Jednym z rozdziałów w Biblii jest właśnie temat pozostałych krypt.

Krypta 8
Krypta kontrolna, miała otworzyć się i zasiedlić okolice po 10 latach. Vault City to rezultat... Niestety.

Krypta 12
Aby zbadać wpływ napromieniowania na ludzi, drzwi Krypty 12 miały się nigdy nie zamknąć... To właśnie jest Krypta Necropolis... a rezultatem eksperymentu są ghoule.

Krypta 13
Ta krypta miała pozostać zamknięta przez ponad 200 lat aby zbadać wpływ długotrwałej izolacji na ludzi. Awaria water chipa zmusiła Nadzorcę do improwizacji i użycia Mieszkańca Krypty jako swojego pionka. Późniejsze badania nad Kryptą 13 prowadzone przez Enklawę przybliżyły ją do planu zakończenia wojny.

Krypta 15
Miała być zamieszkiwana przez ponad 50 lat przez ludzi o radykalnie różnych poglądach. To dlatego sposób mówienia Aradesha z Fallouta 1 jest nieco "multikulturowy".

Krypta 27
Ta krypta była nieco zatłoczona, przydzielono do niej 2000 ludzi - czyli dwa razy więcej niż standardowo. Położenie Krypty 27 jest nieznane.

Krypta 29
Nikt w tej krypcie nie był starszy niż 15 lat w momencie, gdy do niej wchodził. Rodzice byli kierowani do krypt o innych przeznaczeniach. Podobno Harold pochodzi z tej Krypty.

Krypta 34
Zbrojownia była przeładowana bronią i armorami i nie została zabezpieczona.

Krypta 36
Syntetyzatory jedzenia były tak zaprojektowane, aby produkować jedynie cienką, wodnistą polewkę.

Krypta 42
W tej krypcie nie było żarówek o mocy większej niż 40 watów.

Krypta 53
Większość wyposażenia była tak zaprojektowana, aby rozwalić się po kilku miesiącach. Jeżeli naprawy były możliwe, to miały być maksymalnie kłopotliwe.

Krypta 55
W całej Krypcie nie było ani jednej kasety z nagraniem rozrywkowym.

Krypta 56
Wszystkie kasety z rozrywką zostały usunięte oprócz tych zawierających jednego z bardzo kiepskich aktorów komediowych. Socjologowie przewidywali klęskę jeszcze szybszą niż Krypty 55.

Krypta 68
Wśród tysiąca ludzi, którzy do niej weszli, była tylko jedna kobieta.

Krypta 69
Wśród tysiąca ludzi, którzy do niej weszli, był tylko jeden mężczyzna.

Krypta 70
Urządzenia szyjące kombinezony ochronne miały się rozwalić wcześniej niż po pół roku.

Krypta 106
Do klimatyzacji wprowadzono środki odurzające już 10 dni po zamknięciu wrót.

Wieść niesie, że były aż 122 krypty eksperymentalne. Większość z nich jest do dyspozycji Fanów Fallouta i ich fantazji.


Jak więc widzisz, nie ma wzmianki o krypcie 21. Oznacza to, że jest to jedna z tych krypt, które zostawiono dla wyobraźni fanów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 00:04, Igor FCBayern napisał:

Krypta 69
Wśród tysiąca ludzi, którzy do niej weszli, był tylko jeden mężczyzna.


Chciałbym być na jego miejscu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 11:45, Talionis napisał:

> Krypta 69
> Wśród tysiąca ludzi, którzy do niej weszli, był tylko jeden mężczyzna.

Chciałbym być na jego miejscu ;]


offtop
Klasa IIb IV l.o w Częstochowie oprócz mnie jeszcze dwóch kolegów. Chciałbyś być na moim miejscu? Szczerze wątpie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 16:22, Blackhand napisał:

A którą z tych krypt obrał za swoją siedzibę Master? 56 ;)?

Jak chodzi o Ricziego Graya to pochodził on z krypty 8.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 00:04, Igor FCBayern napisał:

Twórcy Fallouta stworzyli coś na wzór mega FAQ odnośnie Fallouta, jego świata i różnych
wątków bez odpowiedzi. FAQ rozrósł się trochę tak więc nazwano go Biblia Fallouta. Jednym
z rozdziałów w Biblii jest właśnie temat pozostałych krypt.

/ciach/

Jest też wzmianka w biblii że z wysokim skilem "science" można te dane znaleźć w komputerze V13 ,albo VC - już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować