Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Witam. Mam pewien problem, nie dotyczy on trudności przy przejściu gry, ale jest to jakaś sprawa techniczna. Mianowicie: gdy przeszedłem pierwszą część gry, w filmie, który mówi o późniejszych wydarzeniach na Pustkowiach, kolejne plansze bardzo szybko się przełączają (jakbym klikał myszą) i nie dają mi szansy przeczytania podpisów. Nawet lektor nie nadąża z czytaniem. Podobny problem zauważyłem już w Falloucie 2, gdy pierwszy raz zginąłem i pojawiła się plansza z moim trupem, która również szybko znikła nie dając przeczytać podpisu. Wyłączałem napisy i zmniejszałem prędkość ich przesuwania, włączałem grę w trybie zgodności z Win95 i Win98 i naprawdę nie wiem co zrobić. Czy miał ktoś podobny problem? Czy wie jak go rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc.

PS. Jeśli się może przydać to podaję konfiguracje kompa: Winodws XP, Athlon 64 Dual Core 5000+, GeForce 8600 GT, 2GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 10:33, Daviochlebak napisał:

Witam. Mam pewien problem, nie dotyczy on trudności przy przejściu gry, ale jest to jakaś
sprawa techniczna. Mianowicie: gdy przeszedłem pierwszą część gry, w filmie, który mówi
o późniejszych wydarzeniach na Pustkowiach, kolejne plansze bardzo szybko się przełączają
(jakbym klikał myszą) i nie dają mi szansy przeczytania podpisów. Nawet lektor nie nadąża
z czytaniem. Podobny problem zauważyłem już w Falloucie 2, gdy pierwszy raz zginąłem
i pojawiła się plansza z moim trupem, która również szybko znikła nie dając przeczytać
podpisu. Wyłączałem napisy i zmniejszałem prędkość ich przesuwania, włączałem grę w trybie
zgodności z Win95 i Win98 i naprawdę nie wiem co zrobić. Czy miał ktoś podobny problem?
Czy wie jak go rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc.

Miałem podobne problemy.
W jedynce wystarczyło jak głupi naciskać klawisz Print Screen (nie trzymać wcisnięty, tylko walić non stop, możliwe, że inny klawisz też zadziała - ja używałem tego, bo myślałem, że robi screeny, a to trochę mocy zabiera).
W dwójce odpalić w tle jakiś program co zabierze CAŁĄ moc przerobową kompa - wtedy Fall dostanie minimum procka i normalnie odtworzy epilog. Jakis benchmark, albo co. Ja po prostu sobie skompilowałem program, który wykonywał nieskończoną pętlę. Wszystko się nada, bylebyś miał w użycie procka 99%.
Podejrzewam, że rozwiązanie do dwójki zadziała również w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 12:17, Vel Grozny napisał:

Miałem podobne problemy.
W jedynce wystarczyło jak głupi naciskać klawisz Print Screen (nie trzymać wcisnięty,
tylko walić non stop, możliwe, że inny klawisz też zadziała - ja używałem tego, bo myślałem,
że robi screeny, a to trochę mocy zabiera).
W dwójce odpalić w tle jakiś program co zabierze CAŁĄ moc przerobową kompa - wtedy Fall
dostanie minimum procka i normalnie odtworzy epilog. Jakis benchmark, albo co. Ja po
prostu sobie skompilowałem program, który wykonywał nieskończoną pętlę. Wszystko się
nada, bylebyś miał w użycie procka 99%.
Podejrzewam, że rozwiązanie do dwójki zadziała również w jedynce.


To ja do takich celów polecam darmowy program kulki. Jest już dość stary ale z powodu źle napisanego zeżera 100% rdzenia więc dla wielordzeniowych procesorów wystarczy odpalić go tyle razy ile jest rdzeni i też zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ostatnio zacząłem grać w F2 doszedłem do Kryptopolis w którym dostałem misje zabicia bandytów napadających na miasto. Ten strażnik powiedział że przychodzą z południa więc się tam wybrałem przeszedłem kilkanaście kratek i trafiłem tylko na jakieś psy i kretoszczury. Jest jakaś dokładna lokalizacja miejsca pobytu tych bandytów czy pojawiają się losowo? Jeśli są dokładnie w jakimś miejscu to byłbym wdzięczny jeśli ktoś zaznaczyłby to miejsce na jakiejś mapie lub powiedział, która to kratka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 15:56, Kostka XXL napisał:

Witam,
Ostatnio zacząłem grać w F2 doszedłem do Kryptopolis w którym dostałem misje zabicia
bandytów napadających na miasto. Ten strażnik powiedział że przychodzą z południa więc
się tam wybrałem przeszedłem kilkanaście kratek i trafiłem tylko na jakieś psy i kretoszczury.
Jest jakaś dokładna lokalizacja miejsca pobytu tych bandytów czy pojawiają się losowo?
Jeśli są dokładnie w jakimś miejscu to byłbym wdzięczny jeśli ktoś zaznaczyłby to miejsce
na jakiejś mapie lub powiedział, która to kratka.

http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=724&PART=120&PAGE=1 tutaj masz miejsce obozu bandytów, o ile dobrze pamiętam postać radząca sobie z pułapkami może w tej misji znacznie zredukować ilość zużywanych stimpacków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny mały problem ;) Jak można dostać jakąś prace od Małego Jezusa, bo gdy pytam go o prace to mówi, że nie wyglądam na silnego i żebym poszukał gdzie indziej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 19:08, Kostka XXL napisał:

Mam kolejny mały problem ;) Jak można dostać jakąś prace od Małego Jezusa, bo gdy pytam go o prace to mówi, że nie wyglądam na silnego i żebym poszukał gdzie indziej ?

On nie daje zadań. Jego stary na I piętrze daje zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 19:32, Vormulac napisał:

On nie daje zadań. Jego stary na I piętrze daje zlecenia.

Ale chce, żeby mnie zarekomendował u swojego starego bo jak od razu idę do Dużego Jezusa to zaczyna się walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby otrzymać jego rekomendację musisz mieć siłę na wysokości co najmniej 6 punktów, Mały Jezus zaakceptuje Cię też jeśli będziesz nosić jakikolwiek pancerz bojowy lub wspomagany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 19:51, Karharot napisał:

Aby otrzymać jego rekomendację musisz mieć siłę na wysokości co najmniej 6 punktów, Mały
Jezus zaakceptuje Cię też jeśli będziesz nosić jakikolwiek pancerz bojowy lub wspomagany.

Kiepsko... Mam 5 punktów siły ;| a do znalezienia jakiegoś pancerza wspomaganego to pewnie daleko jeszcze.
Nie ma jeszcze jakiegoś sposobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 20:05, Kostka XXL napisał:

Kiepsko... Mam 5 punktów siły ;| a do znalezienia jakiegoś pancerza wspomaganego to pewnie
daleko jeszcze.
Nie ma jeszcze jakiegoś sposobu?


Spróbuj na czas rozmowy zażyć jakieś prochy podnoszące siłę, to powinno poskutkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 20:11, Karharot napisał:

Spróbuj na czas rozmowy zażyć jakieś prochy podnoszące siłę, to powinno poskutkować.

Dobry pomysł :) Musze teraz poszukać wygrzewu czy jak to się tam nazywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, znów mam mały problem. Mianowicie, Zaius, mutant obok kopalni za nic nie chce mi powiedzieć o zadaniu czyli naprawieniu systemu oczyszczania powietrza w kopalni. W rozmowie z nim mam mało opcji dialogowych, ale nie gram głupolem. Wie ktoś czy robię coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:26, Daviochlebak napisał:

Ech, znów mam mały problem. Mianowicie, Zaius, mutant obok kopalni za nic nie chce mi
powiedzieć o zadaniu czyli naprawieniu systemu oczyszczania powietrza w kopalni. W rozmowie
z nim mam mało opcji dialogowych, ale nie gram głupolem. Wie ktoś czy robię coś nie tak?


Najpierw musisz wykonać zadanie dla Marcusa szeryfa z Broken Hill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować