Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2009 o 20:08, JayL napisał:

Jest jakiś inny sposób na uwolnienie Vica niż zbieranie kasy? Jeśli nie - skąd ją skombinować?
Wykonałem parę zadań w Norze i zarobiłem raptem chyba 80$. Mam wczesny lvl [bodaj 4 czy
3], słabą zbroję i broń, więc jakieś misje z walką raczej odpadają.


Udaj się do Kryptopolis tylko wejdż do miasta w nocy , przy pomocy łomu obrób wszytkie szafki , sprzedaj sprzęt za pomocą przepustki wejdż do miasta sprzedaj resztę "fantów" powinienieś zebrać 1000$ , jesli nie zebrałeś kwoty okradnij sprzedwcę wyjdż z miasta odczekaj ze 2 dni wejdż z powrotem sprzedaj fanty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 20:08, JayL napisał:

Jest jakiś inny sposób na uwolnienie Vica niż zbieranie kasy? Jeśli nie - skąd ją skombinować?
Wykonałem parę zadań w Norze i zarobiłem raptem chyba 80$. Mam wczesny lvl [bodaj 4 czy
3], słabą zbroję i broń, więc jakieś misje z walką raczej odpadają.


Jeśli grasz kobietą możesz się przespać z Metzegerem, wtedy cena za Vica spada o połowę.
Innej opcji prócz walki i zapłaty podstawową kwotą nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 20:08, JayL napisał:

Jest jakiś inny sposób na uwolnienie Vica niż zbieranie kasy? Jeśli nie - skąd ją skombinować?
Wykonałem parę zadań w Norze i zarobiłem raptem chyba 80$. Mam wczesny lvl [bodaj 4 czy
3], słabą zbroję i broń, więc jakieś misje z walką raczej odpadają.

Zrób ze 2 lvle i będziesz miał sensowne szanse. Jeden ze slaverów stojących przed budynkiem zawsze ma w kieszeni Psycho. Ukradnij, użyj i wybij wszystkich (Metzgerowi możesz najpierw jeszcze rąbnąć shotguna dla dodatkowego ułatwienia). Jeśli nie masz możliwości kradzieży, to faktycznie będzie trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 21:09, Corvin0451 napisał:

Zrób ze 2 lvle i będziesz miał sensowne szanse. Jeden ze slaverów stojących przed budynkiem
zawsze ma w kieszeni Psycho. Ukradnij, użyj i wybij wszystkich (Metzgerowi możesz najpierw
jeszcze rąbnąć shotguna dla dodatkowego ułatwienia). Jeśli nie masz możliwości kradzieży,
to faktycznie będzie trudniej.

Zanim nabiję dwa lvle trochę się zejdzie, więc chyba jednak będę okradał wszystkich po kolei. :P Mam kradzież na bodaj 40%, a i metoda save/load mi niestraszna (tak ubiłem boga szczurów i wydostałem się drugą stroną. Na bodaj 2 lvlu bez broni palnej). Ale jeśli wcześniej zdobędę PD niż kasę, to skorzystam z Twojego sposobu, o ile nie ma to jakichś poważnych konsekwencji.

SpecShadow
"Niestety" gram facetem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 11:05, JayL napisał:

Ale jeśli wcześniej zdobędę PD niż kasę, to skorzystam z Twojego sposobu,
o ile nie ma to jakichś poważnych konsekwencji.

Nie ma. Reszty miasta nie będzie obchodzić to że skasowałeś Metzgera, co prawda w ten sposób zablokujesz sobie możliwość przynależności do Łowców Niewolników ale i tak nic dobrego z tej przynależności nie wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę jakiegoś NAPRAWDĘ bogatego kupca? Bo wytłukłem Chanów z Krypty 15, zabrałem im calutki stuff [nawet jeden nabój się nie ostał] a teraz nie mam gdzie tego opchnąć... BTW przeciążenie towarzyszy jest szkodliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 20:25, JayL napisał:

Gdzie znajdę jakiegoś NAPRAWDĘ bogatego kupca?

Najlepiej handluj z kupcami którzy mają na stanie różne leki, prochy i dopalacze i bierz je zamiast pieniędzy a jak będziesz chciał coś kupić po prostu płać tym stuffem a pieniędzy używaj jedynie do wyrównywania drobnych różnic wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 20:25, JayL napisał:

Gdzie znajdę jakiegoś NAPRAWDĘ bogatego kupca? Bo wytłukłem Chanów z Krypty 15, zabrałem
im calutki stuff [nawet jeden nabój się nie ostał] a teraz nie mam gdzie tego opchnąć...
BTW przeciążenie towarzyszy jest szkodliwe?


W San Francisco jest dwóch kupców zaraz przy wejściu do miasta , towary można zamienić na Power Armour , pistolet i karabin gausa , amunicję do tej broni , miotacz ognia , lekarstwa i wiele innych wpadnij naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2009 o 21:26, kerkas napisał:

W San Francisco jest dwóch kupców zaraz przy wejściu do miasta , towary można zamienić
na Power Armour , pistolet i karabin gausa , amunicję do tej broni , miotacz ognia ,
lekarstwa i wiele innych wpadnij naprawdę warto.

Problem w tym, że nie wiem jeszcze, gdzie jest San Francisco. Ot, Gecko, New Reno, Kryptopolis, Klamath, RNK [właśnie tu jestem], Nora, Broken Hills [nie byłem], Redding [nie byłem] i obie Krypty odkryłem. Z tych miast, które odwiedziłem, niestety pod względem handlowym zadowolony nie jestem - ciężko znaleźć dobrego kupca. No cóż, pogadam z ludźmi i może się dowiem gdzie to SF jest. A jak nie, to zastosuję się do rady Karharota - w kilku miastach takowych kupców widziałem, a i w Krypcie 15 lekarz ze stuffem jest. A propos - kasa im się "odradza"?

PS: 2 razy mi prąd wyłączyli, jak to pisałem... Na szczęście FF zapamiętuje treść postów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 12:16, JayL napisał:

> W San Francisco jest dwóch kupców zaraz przy wejściu do miasta , towary można zamienić

> na Power Armour , pistolet i karabin gausa , amunicję do tej broni , miotacz ognia
,
> lekarstwa i wiele innych wpadnij naprawdę warto.
Problem w tym, że nie wiem jeszcze, gdzie jest San Francisco. Ot, Gecko, New Reno, Kryptopolis,
Klamath, RNK [właśnie tu jestem], Nora, Broken Hills [nie byłem], Redding [nie byłem]
i obie Krypty odkryłem. Z tych miast, które odwiedziłem, niestety pod względem handlowym
zadowolony nie jestem - ciężko znaleźć dobrego kupca. No cóż, pogadam z ludźmi i może
się dowiem gdzie to SF jest. A jak nie, to zastosuję się do rady Karharota - w kilku
miastach takowych kupców widziałem, a i w Krypcie 15 lekarz ze stuffem jest. A propos
- kasa im się "odradza"?

PS: 2 razy mi prąd wyłączyli, jak to pisałem... Na szczęście FF zapamiętuje treść postów...


U tych w San Francisco tak a nie wiem jak u tego "kasjera" w Redding. Jak wchodzisz do miasta to w kasynie za kratami jest jeden co wymieni wszystko za kasę, nie pamiętam jednak jak u niego uzupełniania się kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

San Francisco szukaj w okolicach lewego dolnego ekranu mapki, to nie krypta 13 nie trzeba wcześniej dowiadywać się gdzie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asortyment u wszystkich sprzedawców (w tym też ich zapas kasy) się odnawia co jakiś czas, ale ogólnie nie warto specjalnie na to wyczekiwać (chyba że akurat brakuje ci jakiejś amunicji i koniecznie musisz uzupełnić zapasy TERAZ). Karharot ma oczywiście rację - używanie prochów jako waluty jest bardzo sensowne, zawsze tak robię, bo samej kasy jest mało dostępnej. Jeśli sprzedawcy nie mają wystarczająco dużo prochów, to możesz też brać amunicję - co prawda nie jest pozbawiona wagi jak prochy, więc do noszenia w kieszeni się nie nadaje, ale za to wchodzi do bagażnika bez ograniczeń (a przynajmniej tak wynika z moich obserwacji), więc możesz ją bez problemu wozić ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 12:56, S1G napisał:

San Francisco szukaj w okolicach lewego dolnego ekranu mapki, to nie krypta 13 nie trzeba
wcześniej dowiadywać się gdzie jest.

Dzięki.

Jeszcze tylko jedno pytanie [póki co]: mam ograniczenie czasowe na zdobycie GECK''a? Już dwa razy mi się ten plemienny, hm, lekarz pokazał, więc nie wiem, czy nie muszę pospieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 14:35, JayL napisał:

> San Francisco szukaj w okolicach lewego dolnego ekranu mapki, to nie krypta 13 nie
trzeba
> wcześniej dowiadywać się gdzie jest.
Dzięki.

Jeszcze tylko jedno pytanie [póki co]: mam ograniczenie czasowe na zdobycie GECK''a?
Już dwa razy mi się ten plemienny, hm, lekarz pokazał, więc nie wiem, czy nie muszę pospieszać.


Ograniczenie czasowe jest niemniej jak nie rozwiążesz tego questa to nic się nie stanie.
Tylko zapomniałem co robiła Starsza wioski po tym jak go przyniosłem o czasie, pamięta ktoś co wtedy było. Bo chyba ona nie mówiła nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te przekazy szamana służą popędzeniu Cię, to fakt, jednak nie musisz się spieszyć, gdyż czas na znalezienie GECKA masz nieograniczony i czas w jakim go znajdziesz nie wpłynie na fabułę
Pozdrawiam
Edit: kolega powyżej mnie uprzedził, i dowiedziałem się czegoś nowego ^^. Gdy ja zaniosłem o czasie, to fabuła nic się nie zmieniła, ale nie będę tu spoilował ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 14:35, JayL napisał:

Jeszcze tylko jedno pytanie [póki co]: mam ograniczenie czasowe na zdobycie GECK''a?
Już dwa razy mi się ten plemienny, hm, lekarz pokazał, więc nie wiem, czy nie muszę pospieszać.

Nie, nie masz ograniczeń czasowych.
Sny są maksymalnie cztery. Kiedy odnajdziesz GECKa, nieważne jak pospieszałeś, przyśni się ten ostatni.

EDIT: Przynieść o czasie? Pierwsze słyszę. Zawsze zdążał mi się przyśnić tylko jeden sen, po odnalezieniu GECKa śnił się ten ostatni. Nawet raz specjalnie gnałem ile sił po niego (GECKa) w stylu speedrun, po odnalezieniu śnił się ten ostatni sen, a co się dzieje, kiedy się przyśni, to nie będę zdradzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 14:45, Hellmut napisał:

Nie, nie masz ograniczeń czasowych.
Sny są maksymalnie cztery. Kiedy odnajdziesz GECKa, nieważne jak pospieszałeś, przyśni
się ten ostatni.


Można z tego wywnioskować że nieważne jaki czas i tak wioskę czeka ten sam los gdy tam przybędziemy, z GECK lub bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 14:48, SpecShadow napisał:

Można z tego wywnioskować że nieważne jaki czas i tak wioskę czeka ten sam los gdy tam
przybędziemy, z GECK lub bez?

Tak, ja tak myślę.

Po czwartym, ostatnim śnie (a śni się on zawsze, po czterech miesiącach bodajże lub wcześniej, po odnalezieniu GECKa) zastaniesz wioskę

Spoiler

w stanie opłakanym, z zabitym Hakuninem i zerwanym mostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleh, znów mam problem. Jak dostać się do magazynów na poziomie 2 w Krypcie 8? Niektóre pootwierałem po zwiększeniu siły Wygrzewem, ale reszta się opiera. A potrzebny mi moduł, który ponoć można tam znaleźć. Sorry, że tak wciąż o wszystko się pytam, ale nieczasowy jestem, żeby samemu godzinami się głowić - i tak dziś 2h zmarnowałem na dobieranie ekwipunku i owe dochodzenie jak ten moduł zdobyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować