Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Jestem w Klamath, podchodzę do jakiegoś zapijaczonego pana, mówi, że nauczy mnie walki na pięści, ok, czas przewija się o kilka godzin i widzę napisy tam w okienku w lewym dolnym rogu "+1 Current Radiation Level". Ot tak z niczego. Wczytywałem i spałem ale zawsze w tym samym czasie (nad ranem czasu w grze) dostawałem za nic napromieniowanie. Czemu?
Gram na Restoration modzie jeśli to ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biję się w pierś, bowiem w Restoration nie grałem, ale wydaje mi się, że zasady napromieniowania nie uległy zmianie i otrzymana dawka jest niewielka. Sprawdź w karcie postaci.
Sam czegoś takiego nie miałem na zwykłej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 03:32, Krzycho napisał:

Podwyższanie poziomu umiejętności powyżej 100 daje coś [to znaczy pewnie cośtam daje ale czy się opłaca]?

Do wykonania (lub też raczej wykonania w najlepszy możliwy sposób) niektórych questów możesz potrzebować skilla przekraczającego 100% (np. zmontowanie dla SkyNetu robota z mózgiem cybernetycznym wymaga nauki na poziomie 121%) jest to jednak rzadkie i ma niewielkie znaczenie w grze więc o ile nie przechodzisz któryś raz z rzędu próbując wycisnąć z gry wszystko co możliwe najprawdopodobniej nie będziesz chciał się w to bawić. Jedyne skille naprawdę warte rozwinięcia powyżej 100% to te związane z bronią z której korzystasz do momentu w którym szanse trafienia w oczy przy mierzonym strzale z niej osiągną 95% (max).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bronie to skille powyżej 100% zwiekszają prawdopodobieństwo trafienia przy większych dystansie do wroga (np. przy 300% będziesz miał na całym zasięgu broni 95% szans) a co do innych jak leczenie, nauka, naprawa to im większy procent tym większa szansa na ich skuteczność, 100% nie oznacza że będzie już ci się zawsze udawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 12:30, Woo-Cash napisał:

Którą postacią gra się najciekawiej? Złodziej, wojownik czy dyplomata? ;P


IMO dyplomata. Daje możliwość wykonania największej ilości questów. Chociaż szczerze mówiąc to zazwyczaj robię sobie kolesia broń ręczna, retoryka, kradzież. Taki koleś jest dobry w gadce, wszystkie ciekawe rzeczy z kieszeni wydobędzie a i jak komuś się coś nie podoba to argument też ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyć te sejfy? Lokacja to Hubologist Stash (Level Two). Chyba nie było jej bez Restoration Patcha bo na fallout wiki nie mogę nic o tym znaleźć.

20101025154717

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 15:48, Krzycho napisał:

Jak otworzyć te sejfy? Lokacja to Hubologist Stash (Level Two). Chyba nie było jej bez
Restoration Patcha bo na fallout wiki nie mogę nic o tym znaleźć.

To w takim razie ciężko ci będzie znaleźć odpowiedź na jakiejś polskiej stronie.
Grałem ostatnio w podstawową wersję i rzeczywiście tego tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 15:48, Krzycho napisał:

Jak otworzyć te sejfy? Lokacja to Hubologist Stash (Level Two). Chyba nie było jej bez
Restoration Patcha bo na fallout wiki nie mogę nic o tym znaleźć.



Nie mam zielonego pojęcia, ale zgaduję że albo musisz mieć duży skill otwierania zamków, ewentualnie spróbuj wysadzić dynamitem, może coś da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie drobne pytanko odnośnie nowego systemu - da się jakoś naprawić różne błędy wyświetlania w F2 na Win7 (64bit)? Jakieś różowe, zielone piksele, filmiki to już w ogóle tragedia, nic na nich nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tryby zgodności przetestowane? Jak tak, to spróbuj powyłączać fajerwerki w Windowsie (Aero i s-ka), możliwe, że to pomoże, ewentualnie wrzuć high resolution patcha (szukaj na NMA). Istnieje też metoda ekstremalna - włączenie procesu explorer.exe (w Menedżerze zadań) na czas gry w Fallouta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem.. Dlaczego gdy próbuję strzelać mam napisane, że brak amunicji? Skoro mam amunicję w plecaku i pasuje ona do broni.. ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A załadowałeś broń? Klikaj PPM (o ile dobrze pamiętam) w dolnej części ekranu (tam gdzie widzisz obrazek broni) aż dojdziesz do czynności "reload" i potwierdź ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2010 o 11:48, Karharot napisał:

A załadowałeś broń? Klikaj PPM (o ile dobrze pamiętam) w dolnej części ekranu (tam gdzie
widzisz obrazek broni) aż dojdziesz do czynności "reload" i potwierdź ją.


Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem z Falloutem 2. Kupiłem go kilka lat temu w pakiecie z "jedynką" i Tacticsem i na moim starym kompie (maszyna iście archaiczna- ale za to z Win XP- dziś już niezdatna do użycia) wszystko śmigało elegancko (jako jedne z nielicznych gier działały). Teraz postanowiłem ponownie zainstalować dwójkę, i wszystko by było fajnie, gdyby nie to że pojawia się jakiś dziwny problem z grafiką (screen w załączniku). Problem ten występuje na ekranie tworzenia postaci, w filmikach, czasem nachodzi na grę. Podejrzewam, że to wina systemu (na nowym kompie mam 64-bitowego Wina 7) ale sam system nie jest w stanie pomóc (tj. standardowe "Rozwiąż problemy ze zgodnością" nie działa). Żeby się upewnić, że to nie wina np. zniszczenia płytki, ściągnąłem z neta (nie bijcie...przecież mam oryginała) kopię i uruchomiłem. To samo. Co robić? Pomóżcie proszę.

20101128125952

20101128130005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego i o ile dobrze pamiętam to pomogło uruchomienie gry exekiem z głównego folderu. Skrót na pulpicie czy w menu start zawsze uruchamiał grę z taką grafą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2010 o 13:31, Satruss napisał:

Miałem coś podobnego i o ile dobrze pamiętam to pomogło uruchomienie gry exekiem z głównego
folderu. Skrót na pulpicie czy w menu start zawsze uruchamiał grę z taką grafą.



Negative.
Niestety, ta metoda nie działa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować