Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Ja z reguły inwestuję w naukę i medycynę bo lubię prowadzić tego typu postać więc na tego questa trafiłem już przy jednym z pierwszych podejść do gry :)
A co do metody save/load to w F2 kożystam z niej tak często że nawet mi już się nie kojarzy z oszustwem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 15:56, Karharot napisał:

Ja z reguły inwestuję w naukę i medycynę bo lubię prowadzić tego typu postać więc na
tego questa trafiłem już przy jednym z pierwszych podejść do gry :)



Nauka i medycyna? Bo ja wiem, nie zauważyłem dla tych dwóch umiejętności jakiegoś dużego zastosowania, o ile się nie mylę to naukę poza mózgiem dla tego robota wykorzystujemy tylko w nielicznych momentach, a i tam zazwyczaj wystarczy średnio rozwinięta. Medycyna natomiast przydaje się tylko przy rozmowie z doktorkami i przy terminalach medycznych, no i nogę sobie możemy sami poskładać (nie mówię tu o mini questach typu ranna krowa i chory koleś w kryptopolis:)) Co prawda mogę się mylić, w sumie jako fan fallouta powinienem trochę pokombinować z postaciami i przejść grę na różne sposoby, ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić grę bez większości questów i z mniejszą niż 20 liczbą punktów umiejętności (co przy traicie "gifted" oznacza inteligencję 10):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 18:26, Matizk napisał:

Nauka i medycyna? Bo ja wiem, nie zauważyłem dla tych dwóch umiejętności jakiegoś dużego zastosowania,

Przydaje się np. przy zdobyciu informacji na temat implantów. Ogólnie do stworzenia "perfekcyjnej" postaci która ma dostęp do największej ilości questów i najlepiej spisuje się w walce nie są to umiejętności konieczne ani nawet bardzo przydatne ale taką "idealną" postać stworzyłem sobie przy pierwszych podejściach do gry i wydawała mi się dość nudna. Przy następnych podejściach wolałem rozdzielać punkty tak aby rozwijać nauki ścisłe, medycynę, naprawę, otwieranie zamków, retorykę no i albo broń palną albo energetyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem dziwną rzecz. Otóż Fallout 1 (po polsku, spatchowany) nie zawiesza mi się, działa pięknie, zaś Fallout 2 na tym samym kompie co rusz się zawiesza, wywala do systemu, kopie i tnie jak emo. Wiecie może dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej mam takie dziwne pytanie

z Zakończenia wynika że Myron ginie przez psychola w norze, a co jeśli Myron jest ze mną kiedy rozwalamy platformę wiertniczą ? Przeżyje czy też ginie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 09:12, Pablo1989 napisał:

Ej mam takie dziwne pytanie

z Zakończenia wynika że Myron ginie przez psychola w norze, a co jeśli Myron jest ze
mną kiedy rozwalamy platformę wiertniczą ? Przeżyje czy też ginie ?


Wiesz to jest tak, że to zakończenie opowiada o tym co się dzieje po tym wszystkim, czyli nawet jeśli go miałeś w drużynie, to mógł oficjalnie cie potem opuścić bo granie w fallouta po wysadzeniu jest takie nieoficjalne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Kryptopolis i mam problem bo nie mogę dostać się do głównego miasta- mam za słby skill do lockpic i nie mogę otworzyć szafki żeby dostać przepustkę, nie wiem też jak mam znaleźć bandytów atakujących miasto skoro koleś który może mi cokolwiek powiedzieć siedzi w mieście, jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 21:55, Witcher1990 napisał:

Jestem w Kryptopolis i mam problem bo nie mogę dostać się do głównego miasta- mam za
słby skill do lockpic i nie mogę otworzyć szafki żeby dostać przepustkę, nie wiem też
jak mam znaleźć bandytów atakujących miasto skoro koleś który może mi cokolwiek powiedzieć
siedzi w mieście, jakieś sugestie?


Spoiler

Zdejmij zbroję żebyś pomykał w ciuchach z krypty to Cię wpuszczą, tylko nie mogą znaleźć u Ciebie żadnych prochów ani alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 21:55, Witcher1990 napisał:

Jestem w Kryptopolis i mam problem bo nie mogę dostać się do głównego miasta


Spoiler

Możesz wejść do biura przepustek, tam trochę naściemniać, przyjąć propozycję korupcyjną (czyli zapłacić za lipną przepustkę) a potem zaszantażować gostka, który Ci ją "sprzedał". Powinno to skutkować tym, że dostaniesz i przepustkę i kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego gościa wyłudziłem 300baksów. Co dziwne nie kupiłem od niego fałszywych papierów a i tak była opcja szantażu, że mi je sprzedał (bug?). Jak grałem ostatnim razem było tak samo... Aha i zrobiłem tak jak mi polecił kolega wyżej- pokazałem strój z krypty 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zapytanie, odnośnie patcha 1.05, dołączonego na płycie z Sagą Fallout. W readme jest napisane, aby wypakować pliki z patcha do katalogu z grą. I właśnie nie wiem za bardzo gdzie dokładnie i jakie pliki wypakować. Prosiłbym o screena, ewentualnie adres tego katalogu. To samo z poprawką do patcha.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaliczam F2 raz jeszcze, może ktoś powiedzieć Komu mam oddać holotaśmę od takiego ghulla z GECKO nie chodzi mi o tą holotaśmę dzięki której lekko usprawnia elektrownie po jej naprawieniu, bo na złomowisku niedaleko Skeetera jest taki jeden i chce aby dać komuś jego holotaśmę do Kryptopolis, rozmawiałem tam z każdą ważną osobą i żadna nie chce jej przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK już wiem komu miałem dać, ale teraz takie pytanie, kiedy dochodzi do walki np z Oprychami to oni zamiast z mną walczyć uciekają, od tego zleży że oni uciekają od nas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 04:02, Pablo1989 napisał:

OK już wiem komu miałem dać, ale teraz takie pytanie, kiedy dochodzi do walki np z Oprychami to oni zamiast z mną walczyć uciekają, od tego zleży że oni uciekają od nas ?

Jeśli chodzi o losowe starcia w których przeciwnicy nagle zaczynają uciekać to zależy to pewnie od poziomu Twojej drużyny i/lub różnicy w ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z znalezieniem klucza francuskiego. Wyczytałem z poradnika (akt desperacji), że ma go chłopiec w Kryptopolis, ale problem w tym, że chłopak mi wyparował. Nie ma go nigdzie. Zniknął, zero. Nie daje rady wyważyć drzwi w Krypcie 8. Nie mam pojęcia co robić. Nie bolało by mnie tak gdyby nie to, że muszę znaleźć super narzędzia dla ghula, który obiecał mi dać część do samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chłopca, który szuka swojej lalki (Pan Nixon) w prawej górnej części mapy? Hmmm....

Klucz jest zakopany w stercie kamieni w tej samej części mapy. Ale żeby go pozyskać, Twoja postać musi się o nim dowiedzieć... właśnie od tego chłopca.

Zarówno klucz francuski, jak i zestaw narzędzi na wymianę za kontroler paliwa znajdziesz również później podczas gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jest na to kilka sposobów ale wszystkie one to świńskie chwyty jesteś zainteresowany ?.
Aha po użyciu niektórych z nich możesz sobie popsuć przyjemność płynącą z gry.

Najmniej świński ze wszystkich chwytów.

Spoiler

Idziesz do Nowego Reno idziesz od sklepu z bronią pamiętaj musi być dzień 9 rano maksymalnie do 17:00.
Zapisz grę.
Należy zejść do piwnicy w New Reno Arms w piwnicy znajdziemy trochę przydatnych przedmiotów m.i.n. klucz francuski.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować