Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2006 o 16:42, karczmiarz napisał:

> to zależy co lubisz jak grasz :) charyzma jest m.in po to że jak masz jej wysoki poziom
to
> możesz przejść całą grę bez użycia broni :P
> mi się w każdym razie bardzo przydawała


I wlasnie o to mi chodzilo. Dzieki za odp.

Ale trzeba też przy tym uwzględnić inteligencję. Bo głupek rozmową konfliktów raczej nie rozwiąże :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde sama charyzma nie jest za tak wazna co umiejetnosc "Speech", ktora sie na niej opiera, wiec przy wiekszej charyzmie jest po prostu wieksza na starcie. Ale mozna grac i z Cha 2 i przekonywac ludzi rozmowa, jesli sie wezmie "Speech" jako jedna z glownych umiejetnosci i rozwinie do wysokich wartosci z tego co pamietam.
Ale przy niskiej charyzmie i wysokiej inteligencji masz na tyle duzo punktow, ze szybko mozna to nadrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 16:48, pkapis napisał:

Tak naprawde sama charyzma nie jest za tak wazna co umiejetnosc "Speech", ktora sie na niej
opiera, wiec przy wiekszej charyzmie jest po prostu wieksza na starcie. Ale mozna grac i z
Cha 2 i przekonywac ludzi rozmowa, jesli sie wezmie "Speech" jako jedna z glownych umiejetnosci
i rozwinie do wysokich wartosci z tego co pamietam.
Ale przy niskiej charyzmie i wysokiej inteligencji masz na tyle duzo punktow, ze szybko mozna
to nadrobic.

No cóż...
B. ważna jest inteligencja - charyzmatyczny głupek NICZEGO nie rozwiąże. Retoryka służy tylko do przekonywania, a na ilość opcji dialogowych wpływa inteligencja. Charyzma jest średnio ważna bo suma summarum, retoryka to "retoryka + 2*charyzma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 16:37, karczmiarz napisał:

Chcialbym wiedzieć jaki wpływ ma poziom charyzmy na dialogi w Fallout2. Obskoczylem kilka stron
o Falloucie i w czesci dotyczacej tworzenia postaci gracze twierdza ze przydaje sie ona w tworzeniu
wiekszej druzyny, a jesli chodzi o dialogi to niewiele pomaga.
Jesli tak, to w jaka ceche warto pakowac punkty aby miec mozliwosc innego rozwiazywanie konfliktow.


Charyzma ma wpływ na wysokość speech (nie pamietam jaki jest polski odpowiednik) i handel oraz na ilość NPC w drużynie(wysokość charyzmy dzielona przez 2). A speech + inteligencja ma wpływ na możliwości dialogowe. Speech na 100 wystarczy na załatwienie więkoszści zadań pokojowo. Tylko do negocjacji z żołnierzami w Enclave potrzebny jest o wiele wyższa wartość.
Jeśli chcesz mieć wariant innego rozwiązywania konfliktów to powinieneś wziąść tag na speecha i 8-9 inteligencji.
Wysoka charyzma przydaje się jak gra się kobietami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2006 o 16:52, Rzezim napisał:

> Chcialbym wiedzieć jaki wpływ ma poziom charyzmy na dialogi w Fallout2. Obskoczylem kilka
stron
> o Falloucie i w czesci dotyczacej tworzenia postaci gracze twierdza ze przydaje sie ona
w tworzeniu
> wiekszej druzyny, a jesli chodzi o dialogi to niewiele pomaga.
> Jesli tak, to w jaka ceche warto pakowac punkty aby miec mozliwosc innego rozwiazywanie
konfliktow.

Charyzma ma wpływ na wysokość speech (nie pamietam jaki jest polski odpowiednik) i handel oraz
na ilość NPC w drużynie(wysokość charyzmy dzielona przez 2). A speech + inteligencja ma wpływ
na możliwości dialogowe. Speech na 100 wystarczy na załatwienie więkoszści zadań pokojowo.
Tylko do negocjacji z żołnierzami w Enclave potrzebny jest o wiele wyższa wartość.
Jeśli chcesz mieć wariant innego rozwiązywania konfliktów to powinieneś wziąść tag na speecha
i 8-9 inteligencji.
Wysoka charyzma przydaje się jak gra się kobietami.


Czyli w przypadku kiedy np. Corka wodza zostanie porwana przez bandytow i bedzie trzeba ja uwolnic bez rozlewu krwi (tzn. przekonac wrogiego bossa do oddania dziewki). Lub np przekonac jakiegos bandyte do zejscia ze zlej drogi. Najbardzej przyda sie wtedy:

1.wysoki speech (retoryka).
2.wysoka inteligencja
3. i na koncu dopiero charyzma.

Jednym slowem mozna miec 150 steech i 2 charyzmy i nie odczuc braku charyzmy podczas dialogow?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 29.12.2006 o 17:01, karczmiarz napisał:

Jednym slowem mozna miec 150 steech i 2 charyzmy i nie odczuc braku charyzmy podczas dialogow?


Oj nie bardzo, córkę wodza z jedynki możesz wykupić jeżeli masz sporo umiejętności targowania i dobrą gadkę. Jeżeli któryś ze współczynników ma mniej niż 4 to jest to tragedia. Chociaż ja W Falloucie 2 wykonuje wszystkie Questy z 2 punktami wytrzymałości (endurance). Najważniejsza jest inteligencja, bo to dostep do zadań- nie może być mniejsza niż 6, charyzma u kupca i osoby z dobrą gadka powinna wynosić 7-8 punktów. Na resztę ma wpływ poziom umiejętności gadki. Jeżeli chcesz zobaczyć jak wielki wpływ w Fallout ma wygląd i gadka, to zagraj kobietą, z 9 punktami charyzmy i inteligecji i cechą opcjonalną Sexapill. Gra się zupełnie inaczej, nie przegadasz tylko 2 osób Horrigana i przywódcy bandytów z Krypty 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst z corka wodza (z F1) podalem tylko przykladowo, bo napewno w F2 pojawiaja sie podobne zadania wymagajace negocjacji itp.
Chcialbym ukonczyc gre z mozliwie najwieksza iloscia wykonanych questow, a co wazniejsze to zeby wykonywac je w sposob nie koniecznie tylko silowy.
Isteresuje mnie tez dodatkowe "zlecenia" (questy) ktorych jak juz ktos powiedzial idiocie nikt nie zaproponuje.
W zwiazku z tym staram sie uporzadkowac ktora z tych elamentow powinna liczyc sie najbardzej:

Speech, INTELIGENCJA, CHARYZMA.

Napisze jeszcze ze w F1, corke wodza uwolnilem po przestraszeniu herszta bantytow (nie placac mu i nie zabijajac), mialem wtedy IN 7, CH 6 i wysoki Speech (ok100). Wnioskuje wiec ze w F1 najbardziej liczyla sie um speech sposrod tych trzech elementow. Ale to bylo F1, dlatego chcialbym wiedzec jak sytuacja postaci gadajacych zmienila sie w drogiej czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz więc wiedzieć to co inni odkryli po kilkukrotnym przejściu gry? ;))) Za zadania rozwiązane pokojowo otrzymujesz na ogół 2 razy tyle punktów doświadczenia, jeżeli na końcu światyni prób przekonasz Camerona, że walka to nie ostateczne rozwiązanie otrzymasz 600 zamiast 300 punktów doświadczenia. W NCR jeżeli przekonasz policjanta, aby się nie wysadzał otrzymasz 6000 punktów doświadczenia (pomaga zdolność empatia). Najważniejsze są Inteligencja (ilość opcji dialogowych), percepcja (spostrzegawczość - wpływa na ilość dostępnych zadań, nie wierzysz to pograj z percepcja poniżęj 6 punktów, najlepiej mieć z 8) charyzma (wygląd, sposób przekonywania), a potem zdolność gadki speech. W handel nie inwestuj, strata punktów, ja mam tyle złomu że nie mam go gdzie sprzedać. Polecam taką postać. Siła 6, wytrzymałość 2 (podnosi sę buffotami i jetem), percepcja 8, charyzma 8, inteligencj 8-9, zręczność 10, szczęście 4 (podniesie o 2 hubolog w NCR). Cechy opcjonalne, chudzielec i uzdolniony Gifted (najważniejsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. mam problem... gram w F2 po raz "n" i nadal nie wiem do czego mi szczype radskorpiona znalezione w chatce koło pastwiska na którym Torr pilnuje braminów w kalmath... wiecie może po co one są..? po co są one... one są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 13:25, Lukullus napisał:

Cześć. mam problem... gram w F2 po raz "n" i nadal nie wiem do czego mi szczype radskorpiona
znalezione w chatce koło pastwiska na którym Torr pilnuje braminów w kalmath... wiecie może
po co one są..? po co są one... one są?

Jest to przedmiot z zadania, które się nie pojawiło w finalnym produkcie. Miało miec związek z bracmi Dunton. Dlatego możesz sobie je odpuścic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:26, Cezar14 napisał:

Znacie jakieś fajne triki do F2 typu zmień imię na "......" a w mmieście "...." dostaniesz
"..."???

Raczej nie, przynajmniej ja nie słyszałem.
Możesz sobie jednak stworzyc postac, z maksymalnymi statami i umiejętnościami. Ja przeważnie daje sobie jak gram wszystko na 10, a umiejętności to podnosze podczas gry. Wystarczy najprostrzy edytor, np. WinHex. Przy tworzeniu postaci zapisac sobie wartosci siły, zręczności itp. Zrobic save na ekranie tworzenia i wyjśc z gry. Potem w edytorze odszukac te wartości i zmienic na wartośc 10 czyli 0A. Da ci to dostęp do wszystkich perków + bonusy od statów + zniesienie ograniczeń związanych ze zbyt małymi statami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 17:06, Vormulac napisał:

wartośc 10 czyli 0A. Da ci to dostęp do wszystkich perków + bonusy od statów + zniesienie ograniczeń
związanych ze zbyt małymi statami.


Dzzięki pobawię się w to;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 16:26, Cezar14 napisał:

Znacie jakieś fajne triki do F2 typu zmień imię na "......" a w mmieście "...." dostaniesz
"..."???

Musisz grać kobietą o imieniu Buffy. W Den (chyba u Becky, ale nie pamiętam u kogo) dostaniesz nieco sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z gra, a mianowicie wywala mi do windowsa w momecie kiedy wracam do miasta "Nora". Bład wygla da tak:

FALLOUT2 spowodował błąd: nieprawidłowa strona w
module KERNEL32.DLL przy 0167:bff9da1a.
Rejestry:
EAX=00820040 CS=0167 EIP=bff9da1a EFLGS=00010206
EBX=bff87fe9 SS=016f ESP=0081ff24 EBP=00820044
ECX=0081fff0 DS=016f ESI=0082014c FS=1937
EDX=00820064 ES=016f EDI=00820064 GS=0000
Bajtów w CS:EIP:
50 51 ff 75 08 8d 85 e0 fe ff ff 50 ff 75 0c e8
Stos:


Doadam jeszcze ze gra wywala na save pozniejszym: od momentu dotarcia do New California Republic, Wykonania misji dla Kryptopolis itp. Na wczesniejszych saveach moze grac bez bledow.
Chociaz juz wczesniej zdazaly mi sie sytuacje ze gra wypadala do wina.
Ma zainstalowanego Patha 1.05 i latke do niego dodana na plycie Fallout Saga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy u kogoś po ukończeniu gry pokazł się slajd z informacją o Myronie (twórca Jetu z Noego Reno), w której by nie zginął zadźgany przez jednego z uzależnionych jego wynalazkiem? U mnie nigdy nie było inaczej, pomimo że jest w mojej drużynie i pomaga mi stworzyć lekarstwo na Jet, rozwiązując tym samym problem Redding.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 13:00, Corporal napisał:

Mam pytanko, czy u kogoś po ukończeniu gry pokazł się slajd z informacją o Myronie (twórca
Jetu z Noego Reno), w której by nie zginął zadźgany przez jednego z uzależnionych jego wynalazkiem?

Zawsze będzie tylko ten opis. Istnieje tylko jedno zakończenie dla tego wątku, podobnie jak dla zakończenia wątku o:
- Arroyo
- o tym gangu z tankowca
- Krypty 13
- i wspomnianym Myron''ie

Ale za to inne lokacje mają więcej zakończeń, np. rekordzistą jest Nowe Reno z 10 możliwymi zakończeniami. Reszta ma po około 4 zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem - jestem w radioaktywnych jaskiniach, zabiłem wszystkie gekony, znalazłem Smiley''a ale nie mogę znaleźć wyjścia! na mapie też nie jest zaznaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 14:07, ravenger napisał:

a ja mam taki problem - jestem w radioaktywnych jaskiniach, zabiłem wszystkie gekony, znalazłem
Smiley''a ale nie mogę znaleźć wyjścia! na mapie też nie jest zaznaczone

O czym Ty mówisz? Wróć po prostu tą drogą, którą przyszedłeś !-) Po drabince. Jest tam winda ale bez elektronicznych wytrychów nie zwiedzisz tego co kryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować