Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Zaczołem grać w Fallouta 2. Mam wersje oryginalną od CDP ale bardzo starą, taką chyba że jeszcze nie było można wtedy rejestrować. I chciałbym wiedzieć czy możne grać w języku polskim ? Mam wersje angielską, czy jest może jakaś łatka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 17:20, Grizzly. napisał:

Zaczołem grać w Fallouta 2. Mam wersje oryginalną od CDP ale bardzo starą, taką chyba że jeszcze
nie było można wtedy rejestrować. I chciałbym wiedzieć czy możne grać w języku polskim ? Mam
wersje angielską, czy jest może jakaś łatka ?

Nawet jeżeli jest to radzę Ci kupić nową grę z polską wersja. Polska wersja to bowiem spolszczona amerykańska edycja gry. Ta którą posiadasz to wersja europejska. Mam obie. W wersji europejskiej jest masa bugów, mniej zadań,a niektórych nie da się normalnie rozwiązać (zaginiony syn Balthasów Johny- nie znajdziesz go nigdy, bo w tej grze nie ma dzieci!). No i ten wszędobylski bagażnik. Fallout 2 kosztuje chyba teraz z 9,90 zł. Zastanów się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro masz wersję europejską to pytam z ciekawośći czy w kryptopolis/valutcity jest przy rozmowie o rozmnażaniu (z pielęgniarką w krypcie) taka opcja zastanawiałem się czy to wersja europejska gry bez dzieci (albo coś podobnego) bo w pl jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 17:29, Corporal napisał:

> Zaczołem grać w Fallouta 2. Mam wersje oryginalną od CDP ale bardzo starą, taką chyba
że jeszcze
> nie było można wtedy rejestrować. I chciałbym wiedzieć czy możne grać w języku polskim
? Mam
> wersje angielską, czy jest może jakaś łatka ?
Nawet jeżeli jest to radzę Ci kupić nową grę z polską wersja. Polska wersja to bowiem spolszczona
amerykańska edycja gry. Ta którą posiadasz to wersja europejska. Mam obie. W wersji europejskiej
jest masa bugów, mniej zadań,a niektórych nie da się normalnie rozwiązać (zaginiony syn Balthasów
Johny- nie znajdziesz go nigdy, bo w tej grze nie ma dzieci!). No i ten wszędobylski bagażnik.
Fallout 2 kosztuje chyba teraz z 9,90 zł. Zastanów się.


Miałem tego Fallouta już ładne pare lat i nigdy w niego nie grałem, teraz zaczołem i jestem w chyba czwartym mieście, chyba to po Den gdzie trzeba uwolnić tego Vic. Tak tylko chciałem sobie pograć. Czyli moge mieć wersje polską ? Na pudełku od gry pisze że jest tylko instrukcja w języku polskim. Ale gra już nie jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 17:39, sig. napisał:

skoro masz wersję europejską to pytam z ciekawośći czy w kryptopolis/valutcity jest przy rozmowie
o rozmnażaniu (z pielęgniarką w krypcie) taka opcja zastanawiałem się czy to wersja europejska
gry bez dzieci (albo coś podobnego) bo w pl jest.


Nie powiem ci bo chyba jeszcze tam nie doszedłem i chyba nie dojde bo trudno mi się gra w języku angielskim :( Ale czy CDP wydawałoby europejską wersje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 17:48, Grizzly. napisał:

Miałem tego Fallouta już ładne pare lat i nigdy w niego nie grałem, teraz zaczołem i jestem
w chyba czwartym mieście, chyba to po Den gdzie trzeba uwolnić tego Vic. Tak tylko chciałem
sobie pograć. Czyli moge mieć wersje polską ? Na pudełku od gry pisze że jest tylko instrukcja
w języku polskim. Ale gra już nie jest :(


Akurat dwa dni temu widziałem w Empiku "Fallout - saga" czyli część pierwszą, drugą i Tactics razem. Za 20 PLN. No to akurat okazja aby kupić. Jakbym jeszcze nie miał - nie przepuściłbym. Grałem w Fallouta (obie części) po angielsku i po polsku i niestety muszę przyznać że bez naprawdę doskonałej znajomości języka traci się dużo przyjemności z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 17:39, sig. napisał:

skoro masz wersję europejską to pytam z ciekawośći czy w kryptopolis/valutcity jest przy rozmowie
o rozmnażaniu (z pielęgniarką w krypcie) taka opcja zastanawiałem się czy to wersja europejska
gry bez dzieci (albo coś podobnego) bo w pl jest.

Już dawno w to nie grałem, ale coś takiego było :) "zastanawiałem się czemu tu nie ma dzieci?" Pielęgniarka powiedziała coś o cyklu urodzin, a moja postać "Tu nie ma dzieci bo to europejska wersja gry" :))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2007 o 17:48, Grizzly. napisał:

Miałem tego Fallouta już ładne pare lat i nigdy w niego nie grałem, teraz zaczołem i jestem
w chyba czwartym mieście, chyba to po Den gdzie trzeba uwolnić tego Vic. Tak tylko chciałem
sobie pograć. Czyli moge mieć wersje polską ? Na pudełku od gry pisze że jest tylko instrukcja
w języku polskim. Ale gra już nie jest :(

Na dodatek w tej wersji wszystkie ghule z Gecko zaatakują Cię gdy tylko się zbliżysz. Zapomnij o normalnym rozwiazaniu problemu Reaktora! Ja się skradałem a gdy mnie atakowali to uciekałem! Nie można też było rozwiązać problemu uzależnienia w Redding, bo gdy przychodziłem pierwszy raz do tego miasta, to lekarz JUŻ mi dziękował za wykonanie tego zadania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to było nieoficjalne spolszczenie do obu Falloutów (powstało jeszcze przed wersją PL), niestety nie wiem, gdzie można je teraz znaleźć (coś mi świta, że było ono na Wasteland Rangers albo 13 Schronie). Możesz poszperać po stronach ze spolszczeniami, ale prawdopodobnie znajdziesz tam raczej spolszczenie bazujące na oficjalnej wersji PL (czyli takie niespecjalnie legalne :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie. W bazie wojskowej (tej z uwięzionymi supermutantami) na 4 poziomie mój skaner pokazuje, że na tym poziomie są jeszcze przeciwnicy. Nie mogę tam w żaden sposób się dostać, czy to bug? Dołączam screenshot.

20070126191854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:21, Corporal napisał:

...

Jak wybijesz wszystkich z tego poziomu to finito nie ma nikogo więcej.
Co do kropek to istnieją podejrzenia, że oznaczają one wszystkie przywoływane potwory przez szefa mutantów (te, co nie zdążył przywołać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:29, Vormulac napisał:

Jak wybijesz wszystkich z tego poziomu to finito nie ma nikogo więcej.
Co do kropek to istnieją podejrzenia, że oznaczają one wszystkie przywoływane potwory przez
szefa mutantów (te, co nie zdążył przywołać).

Heh to dużo ich nie przywołał :) Przynajmniej wiem, że wybiłem wszystko.... Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 19:36, Corporal napisał:

> Jak wybijesz wszystkich z tego poziomu to finito nie ma nikogo więcej.
> Co do kropek to istnieją podejrzenia, że oznaczają one wszystkie przywoływane potwory
przez
> szefa mutantów (te, co nie zdążył przywołać).
Heh to dużo ich nie przywołał :) Przynajmniej wiem, że wybiłem wszystko.... Dzięki

Jesli chcesz zdobyc duzo expa to pozwol mu przywolac sporo tych potworkow :) Tyle ze z czasem moze byc coraz trudniej bo bedzie ich wiecej i wiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć (na dobry początek witam :)
Wow myślałem patrząc na liczbe postów w temacie, że umarł on śmiercią kliniczną :P (spodziwałem się ich więcej).
Heh jednak są jeszcze aktywni na tym forum fani Sagi Fallouta. Mam takie pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Otóż gram w drugą część tej wyjątkowej gry i trochę się boję, iż może nie będę mógł jej ukończyć już za pierwszym razem. Obawy te wynikają z tego, że jestem chyba w połowie gry tzn. w New Reno mam wykonywać teraz questy dla rodzin mafijnych. Cały problem polega na tym, iż pokazała mi się wizja (we śnie) kobiety z mojej wioski, którą muszę uratować. Nie wiem czy nie lepiej zacząć grać już od nowa, bo może za dużo czasu straciłem. Pewnie przez to, że jak uwalniałem tego NPC''a mechanika od radia :p leczyłem się czekając kilka dni aż mi energia trochę wzrośnie (nie miałem odpowiedniej ilości środków leczących).
Moje pytanie brzmi: ile razy wizja tej kobiety mi się pokaże (widziałem ją 2 razy), a może jest tak, iż nie ma to żadnego znaczenia. Pamiętam, że w pierwszej części gry było również ograniczona liczba dni na odnalezienie chyba procesora stąd też moje obawy co do F2.
Plz help :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie musisz obawiać się, że gra zaatakuje ni stąd ni zowąd napisem: Game Over. Babka pokaże się jeszcze trzeci raz, ale i tak nic się nie stanie. Możesz sobie spokojnie grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 17:48, NomenNescio napisał:

Plz help :|


Nic się nie bój. Nie ma limitu czasu. Nawet gdy po pewnym czasie stanie się dziwna sytuacja, i bedziesz myślał że przybyłeś za późno- nie bój się. Żadnego limitu ni ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizja pojawia się 4 razy i nie radzę ci zaczynać gry odnowa bo nawet ja wszystkie się niepojawią to jak znajdziesz kryptę 13 to pojawi ci się ta 4 i ludzie z twojej wioski zaginą więc możesz spokojnie grać:)))
miłej zabawy:)
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i rozwianie moich wątpliwości. Nie spodziewałem się tak szybkich i wyczerpujących odpowiedzi. Nie ma to jak pomoc użytkowników forum/gram.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak fajnie ze ludzie dalej graja w fallouta :) Nawet majac nowe rpg''i ludzie ktorzy nigdy nie grali w fallouta przekonuja sie dzis do niego :) A ja znowu zainstalowalem wszystkie czesci i przechodze po kolei:P
Pytanie. Duzo z Was przechodzilo gre uzywajac big weapons i meele weapons jednoczesnie? Jak tworzyliscie postac? Zazwyczaj gram inteligentnym snajperem ...albo zwyklym pakerem:P Raz sie bawilem big weapons, a teraz sprawdzam inne mozliwosci bo tamta postac nie za bardzo mi wyszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj gram postacią z Int. 10, "gifted", retoryka, small guns, kradzież. Reszty nie pamiętam :)
A tak abstrachując od tematu chciałem napisać coś o Shi. A więc, jeżeli się nie mylę czyta się to "szi", a nawiązuje ona w oczywisty sposób do Japończyków.
Po japońsku liczy się tak (to nie zapis fonetyczny, a krzaczków na klawiaturze nie mogę znaleźć)
1 - yć, 2 - ni, 3 - sa, 4 - szi (dalej nie podaję bo nie potrzeba).
Nie byłoby to takie dziwne, gdybym nie przeczytał ostatnio, że w japońskim, odczyt liczby cztery oznacza "śmierć" (dosłownie) i np. u nich w hotelach czasami nie występuje to piętro.
Czyli wychodziłoby na to, że ci uważani za dobrych nazywają siebie "śmierć"...
Fallout ciągle zaskakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować