Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2007 o 11:33, Tajemnic napisał:

A! I mam takie pytanie - ile jest sposobów poradzenia sobie z elektrownią w Gecko? Robot, nafaszerowanie
się RadXami i oddanie tego raportu. Coś jeszcze?


Można jeszcze - jeśli nie mylę z innym questem, ale chyba nie - przekonać pewnego przemądrzałego ghoula, aby sam naprawił elektrownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można, spędziłam kiedyś pół godziny nad tym, caly czas ładowałam grę od nowa żeby tylko w końcu się zgodził... w końcu się zdenerwowałam i urządziłam małą rzeź :D:D ale tak na serio to zawsze w ten sposób to załatwiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko - czy Fallouta 1 i 2 da się odpalić w wyższych rozdziałkach (lub ewentualnie czy Fallout 2 ma lepszą grafikę? bo po screenach tego nie widać)? Mianowicie pograłem nieco w demko F1, ale mocno mnie zniechęciła ta nieco archaiczna już grafika :/ Wiecie, tak to jest jak się dużo gra w nowości graficzne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 01:58, Sth`Devilish napisał:

Mam takie małe pytanko - czy Fallouta 1 i 2 da się odpalić w wyższych rozdziałkach (lub ewentualnie
czy Fallout 2 ma lepszą grafikę? bo po screenach tego nie widać)? Mianowicie pograłem nieco
w demko F1, ale mocno mnie zniechęciła ta nieco archaiczna już grafika :/ Wiecie, tak to jest
jak się dużo gra w nowości graficzne ;-)


Nie da się odpalić. Tylko w Falloucie T. można było zmieniać rozdzielczość.
Fallout 2 ma lepszą grafike niż Fallout 1 (co zreszto jest logiczne bo wyszedł później)

Jeśli nie grałeś nigdy w Fallouta to lepiej jest zacząć od 2 (wiem brzmi to trochę dziwnie).

DemoBytom - pisałeś, że masz mało spotkań - wiesz to może być kwestia kompa (z tego co widziałem na Twoim sajcie masz "sprzęt" podobny do mnie. I to raczej kwestia sprzętu a nie wydania gry. Aby na mapie gra chodziła wolniej trzeba obciążyć kompa :O.

Ostatnio naszło mnie na granie w Fallouta 2 nawet juz mi nieźle szło 13 lev - APA, Gauss Rifle, samochód z wszystkimi usprawnieniami - i poszedłem do bazy EPA - którą dodaje Mod o identycznym tytule. Niestety gdzieś wcielo mi samochód i chyba zaczne grać od nowa:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 01:58, Sth`Devilish napisał:

Mam takie małe pytanko - czy Fallouta 1 i 2 da się odpalić w wyższych rozdziałkach (lub ewentualnie
czy Fallout 2 ma lepszą grafikę? bo po screenach tego nie widać)? Mianowicie pograłem nieco
w demko F1, ale mocno mnie zniechęciła ta nieco archaiczna już grafika :/ Wiecie, tak to jest
jak się dużo gra w nowości graficzne ;-)


jak napisal Rzezi powyzej nie da rady...ale jak sie do tej grafiki przyzwyczaisz nie bedziesz chcial innej :) Ona ma swoj klimat...ma byc brudna, niedoskonala, zapikselowana...postnuklearna:P dlatego obawiam sie fallouta 3 i silnika obliviona.

Rzezim -> zainstalowales tego moda EPA na wersji polskiej, spatchowanej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy mógłbyś w takim razie zrobić mi jakiegoś screena z Fallout 2 (tak przykładowo), żeby pokazać jak bardzo lepsza jest grafika w F2? :) Ale to taki pełnoekranowy screen, a nie jak te miniaturki co widzę na różnych stronach ;P Mam kurcze na prawdę ogromny dylemat, bo z jednej strony w ogóle mnie nie ciągnie do postnuklearnych klimatów (wolę fantasy, BG i WoW jak coś ;]), ale z drugiej wstyd w takiego klasyka nie zagrać, tymbardziej, że jak widzę, dialogi są po prostu wyśmienite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej czy ktoś z was ukończył F2 tak, aby stać się członkiem rodziny Bishopa i pomóc mu tym samym przyłaczyć Vault City do NCR? Jestem ciekaw jakie jest zakończenie. Tych dotyczących New Reno jest dużo, ale co dzieje się z owym Vault City? Jeżeli pomożemy im uporać się z problemem najemników, to zkończenie wygląda tak, że miasto pogrąża sie w stagnacji i ksenofobii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 18:56, Sth`Devilish napisał:

Mam prośbę, czy mógłbyś w takim razie zrobić mi jakiegoś screena z Fallout 2 (tak przykładowo),


Takie przykładowe dwa screeny znalazłem w internecie:
http://www.application-systems.de/macplay/fr/Resources/fallout2_09.jpg
http://www.gamedb.com/games/01006/screen2_lg_01006.jpg

To nie jest miniaturka... po prostu taka jest rozdzielczość tej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to generalnie rzecz biorąc, widzę że wiele nie wyróżnia Fallouta 2 od jedynki w kwestii grafiki :P A powiedzcie mi, jak jest w tej grze z walkami? Są w czasie realnym, czy turowo? Bo jeśli to pierwsze i wygląda to tak jak w Fallout Tactics, to mam spore obawy czy ta gra nie doprowadziłaby mnie czasem do szewskiej pasji :P A tego w grach najbarzdiej nie lubię, jak nie da się jakiegoś fragmentu prześć wyłącznie ze względu na nie wygodę w sterowaniu (tutaj nadmienię, że np w takim BG wygoda gry jest, za to w demku F1 już sam kursor i sposób interakcji z otoczeniem już wzbudził we mnie mieszane uczucia:/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 20:04, Harvenar napisał:

Fallout ma turowy tryb walki i chwała mu za to. Czas rzeczywisty nie pasowałby do tej gry :)


No, no to to już przemawia za :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 19:13, Corporal napisał:

Hej czy ktoś z was ukończył F2 tak, aby stać się członkiem rodziny Bishopa...

Nigdy nie lubiłem tego buca więc też nigdy się do jego rodziny nie przyłączałem. Masz tu wszystkie możliwe zakończenia. Wraz z opisem co należy zrobić by dane zakończenie się pojawiło. Tak samo jest też napisane o screenach jakie mogą się pojawić.
Tłumaczyć mi się nie chce ale nie trzeba 5 lat nauki by skumać co jak.

Arroyo
1. Arroyo re-settled using G.E.C.K.: You always get this, even if you don''t have any G.E.C.K. at this point (for instance, you let both of them blow up with the Enclave).

Modoc
1. Modoc is razed after Slags are killed by the townspeople: Deliver the message, then offer to help and fail, or join the people of Modoc in an attack on the Slags.
2. Modoc disperses after Slags are killed: Kill the Slags yourself, or deliver the message and immediately refuse to do any more.
3. Modoc flourishes: Make peace between Modoc and the Slags.
4. Modoc disperses due to drought: Don''t deliver the message and don''t kill the Slags.

There are two pictures for Modoc, one "apples" picture for ending 3, one "desert" picture for all the others.

The Den
1. The Den disperses: Kill Metzger and Rebecca.
2. The Den flourishes: Kill Metzger but not Rebecca.
3. The Den becomes a haven for raiders: Don''t kill Metzger, kill Big Jesus Mordino.
4. The Den becomes a slaver central: Don''t kill Metzger, don''t kill Big Jesus Mordino.

There are two pictures for the Den: one "wall" picture for endings 1 and 3, one "sign" picture for endings 2 and 4.

Vault City
1. Population driven to NCR by radiation: Don''t fix the power plant (blowing it up works too).
2. VC independent, Westin and Lynette marry (!): Fix the power plant, kill the raiders, expose Bishop''s plan and deliver the two holodisks but do not collect the final reward from Randal (bug), and don''t kill Westin or Lynette (obviously).
3. VC annexed by NCR: Fix the power plant, don''t bring the Account Book or Bishop''s Holodisk to Lynette.
4. VC becomes part of NCR: Fix the power plant, kill the raiders and bring the Account Book or Bishop''s Holodisk to Lynette. (You get this one if you fail to get ending 2 for any reason, e.g. killing Westin or picking up the reward.)

New Reno
1. Everyone dead: Kill all four bosses.
2. Tribals arise: Impregnate either Bishop woman and leave her alive, and tell Mrs Bishop she should move on.
3. Bishop child: Impregnate either Bishop woman and leave her alive, but do not tell Mrs Bishop to move on.
4. Bishops rule: Leave the Bishop family in control (see below).
5. Salvatores rule: Leave the Salvatore family in control.
6. Mordinos rule: Leave the Mordino family in control, and don''t get ending 7.
7. Mordinos wane: Leave the Mordino family in control, deliver Jet to Dr Troy but do not return for the Jet Antidote (bug).
8. Wrights seize power violently: Leave the Wright family in control, and enter the SAD.
9. Wrights attack Mordinos and get slaughtered: Leave the Wright family in control, take but do not finish the murder quest and don''t attack the Wrights.
10. Wrights rule fairly: Leave the Wright family in control, don''t enter the SAD, and either finish the murder quest (in any way), turn the Wrights hostile (which sets the murder quest to finished), or do not take the murder quest at all.

There are two pictures here, one "sign with cobwebs" picture for ending 1, one "lit sign" picture for every other ending.

Richard Wright''s murder
1. Murder solved: Solve the murder quest correctly.
2. True murderer never found: Finger a suspect other than the Salvatores.

You always get ending 2 if you attack the Wrights at any time during the game, even if you never got the quest to begin with.

Myron
1. Myron dead and forgotten: Hear Myron''s name from Jules, Little Jesus, Renesco, Reed or Myron himself, and don''t have him killed during the game.

Gecko
1. Gecko destroyed: Blow up the power plant.
2. Gecko and Vault City form uneasy truce: Fix the power plant but don''t get the Reactor Holodisk from Festus.
3. Gecko invaded by Vault City: Fix and optimize the power plant.

There are two pictures for Gecko; both show the power plant, but for ending 3 the lights are on.

Redding
1. Redding annexed by Vault City: Deliver the Jet antidote, leave and return to downtown Redding at least one day later, and don''t kill Dr Johnson (even after the cure is administered).
2. Redding in league with New Reno: Sell the chip to McGrew, don''t get ending 1.
3. Redding in league with NCR: Sell the chip to LeBarge, don''t get ending 1.
4. Redding deserted: Don''t sell the chip, don''t get ending 1.

Redding has two pictures showing different mining equipment, one for endings 1-2 and one for endings 3-4.

Broken Hills
1. Mutants dead, BH disperses: Kill the mutants in the mine.
2. Uranium runs out, BH disperses: Get Marcus to put the mutant-haters in jail.
3. Racial wars erupt, BH disperses: Do neither of the above.

New California Republic
1. NCR established: Complete the deal between NCR and Vault 15.
2. NCR expansion slowed: Don''t complete the deal, don''t kill Westin.
3. Carlson rules corruptly: Don''t complete the deal, kill Westin but not Carlson.
4. NCR under military rule: Don''t complete the deal, kill Westin and Carlson.

The NCR has two pictures, both showing the flag; for endings 2-3 the flag is in tatters.

Vault 15
1. Vault 15 joins NCR: Complete the deal with NCR.
2. Vault 15 deserted: Don''t complete the deal.

Vault 15 has two pictures: for ending 1 it shows the "improved" V15 map as it looks in the game, while ending 2 has a proper picture of a shack in a barren desert (just like the place looked in Fallout, yay! None of that where-the-heck-did-that-come-from cliff wall stuff).

Vault 13
1. Genocide: Either kill Gruthar, or return to Vault 13 after the massacre.

San Francisco
1. Population disperses after rampage: Turn the Shi hostile.
2. Sentient plant problems: Kill Dr Wong without turning the Shi hostile.
3. The Shi flourish: Don''t turn the Shi hostile, don''t kill Dr Wong.

There are three SF pictures, all showing the arch by the town entrance; for ending 1 it''s got cobwebs on it, for ending 2 it has lots of green vines (evil plant, brr), and for ending 3 it''s festooned with lamps and vines.

Tanker vagrants
1. Vagrants move on: You always get this (even if you kill them).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Co do dialogow dodam ze w polskiej wersji, te pikantne teksty sa naprawde swietne:D Zreszta bede zamieszczal u mnie na GS''ie jutro to co udalo mi sie narazie z F2 PL wyciagnac :)
Co do sterowania...to jak z gothiciem...trzeba sie przyzwyczaic. A potem jest naprawde dobrze:) Zreszta, teraz nie zamienilbym sterowania w falloucie na nic innego, bo jest po prostu najwygodniejsze do systemu turowego i naprawde bardzo proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie jest prościutkie. Pięć minut treningu i wszystko już idzie odruchowo. Swoją drogą, zastanawia mnie dlaczego to Bozar jest "bronią wizytówkową" Fallouta a nie powiedzmu Gauss albo Avenger. I wiecie co? Falka przeszedłem lekko licząc 15 razy. I ciągle potrafi mnie zachwycić i zadziwić. A "trójkę" robi Bethesda. Bueeee!!!
I (mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jak reklama) chciałbym polecić wszystkie "Tributy" z "Trzynastego Schronu". Po prostu wpiszcie "Fallout" do wyszukiwarki i będzie to pierwsza stronka. Kliknijcie "Twórczość" a potem "Muzyka". Są to zajefajne pliczki. Ktoś wyciął wszystkie głosy i puścił niezłą muzyczkę. Początek drugiego jest genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A "trójkę" robi Bethesda. Bueeee!!!

Co do tego to nawet i ja mam obawy, wszak Bethesda znana jest z robienia gier przepięknych, urzekających grafiką i rozbudowanym światem, a jednocześnie... bezpłciowych :P Co z resztą udowodnili Oblivionem - cudna grafika (+ wieszająca się co 15 min gra :D), świat zaprojektowany z wielkim rozmachem i ... wyjątkowo denne dialogi, nieciekawa fabuła i nuda towarzysząca zwiedzaniu bliźniaczopodobnych lokacji, zapełnionych całą masą podobnych do siebie jak 2 krople wody stworków ("Atak Klonów"?).

Nie grałem jeszcze w pełniaka Fallouta, ale mam nadzieję, że Bethesda dostanie jakiś solidny zastrzyk pozytywnie zakręconych pomysłów, bo jeśli Fallout 3 miałby być zaawansowanym benchmarkiem, to nic tylko zbojkotować całą produkcję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dla wszystkich Falloutowców.
Który Fal jest wg. was lepszy?
Ja wolę dwójkę:
- Więcej miast
- Więcej broni
- Więcej wszystkiego :P
- Nie ma tego @#%@%%@ limitu 150 a potem 200 (chyba) dni.
Czekam na wsze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 01:58, Sth`Devilish napisał:

Mam takie małe pytanko - czy Fallouta 1 i 2 da się odpalić w wyższych rozdziałkach (lub ewentualnie
czy Fallout 2 ma lepszą grafikę? bo po screenach tego nie widać)? Mianowicie pograłem nieco
w demko F1, ale mocno mnie zniechęciła ta nieco archaiczna już grafika :/ Wiecie, tak to jest
jak się dużo gra w nowości graficzne ;-)

A właśnie, że się da odpalić F2 w wyższych rozdziałkach :P. Trzeba tylko ściągnąć programik jeden z jakichś stron fanowskich ( np. z No mutants Allowed) i gitara gra. Tylko z taką zmienioną rozdziałką to F2 nie wygląda za pięknie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 12:38, Tajemnic napisał:

Który Fal jest wg. was lepszy?


Jedynka to dla mnie tylko taki wstęp do dwójki. Da się przejść [grając dokładnie, zwiedzając wszystkie lokacje itp] w kilka dni. Dwójka jest znacznie dłuższa, bardziej nieliniowa, ma rozbudowaną fabułę... Nie widzę ani jednego punktu, w którym FO1 górowałaby nad FO2.
Chociaż nie, widzę. Dogmeat oczywiście :)

Dnia 19.02.2007 o 12:38, Tajemnic napisał:

- Nie ma tego @#%@%%@ limitu 150 a potem 200 (chyba) dni.


Jak grałam pierwszy raz, to, pamiętam, bardzo bałam się, ze się nie zmieszczę ;) W praktyce nigdy jednak nawet nie zbliżyłam się do tych limitów, więc IMO jakoś szczególnie upierdliwe nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować