Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

ASUS Mars II i Matrix GTX 580 - nadchodzą dwa potwory

16 postów w tym temacie

A właśnie zastanawiałem się nad zmianą karty graficznej, i myślę ze jeśli cena będzie w granicach jakiegoś (najlepiej zdrowego) rozsądku to z pewnością ją kupię . Wygląda kosmicznie jak na "Mars" przystało ;). Z takim chłodzeniem to z pewnością OC nie będzie jej straszne, co mnie cieszy bo i jej przydatność jeśli chodzi o coraz wyższe wymagania odnośnie wydajności, wydłuży się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 17:19, Ortalius napisał:

A właśnie zastanawiałem się nad zmianą karty graficznej, i myślę ze jeśli cena będzie
w granicach jakiegoś (najlepiej zdrowego) rozsądku to z pewnością ją kupię . Wygląda
kosmicznie jak na "Mars" przystało ;). Z takim chłodzeniem to z pewnością OC nie będzie
jej straszne, co mnie cieszy bo i jej przydatność jeśli chodzi o coraz wyższe wymagania
odnośnie wydajności, wydłuży się.


To na fotach, to akurat nie jest Mars, tylko Matrix. Myślę, że dwuprocesorówka będzie jeszcze bardziej kosmiczna. Cena pewnie też... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 17:26, Myszasty napisał:

> A właśnie zastanawiałem się nad zmianą karty graficznej, i myślę ze jeśli cena będzie

> w granicach jakiegoś (najlepiej zdrowego) rozsądku to z pewnością ją kupię . Wygląda

> kosmicznie jak na "Mars" przystało ;). Z takim chłodzeniem to z pewnością OC nie
będzie
> jej straszne, co mnie cieszy bo i jej przydatność jeśli chodzi o coraz wyższe wymagania

> odnośnie wydajności, wydłuży się.

To na fotach, to akurat nie jest Mars, tylko Matrix. Myślę, że dwuprocesorówka będzie
jeszcze bardziej kosmiczna. Cena pewnie też... ;P


Fakt. Zdążyłem zauważyć swój błąd ale postanowiłem się nie fatygować z edycją mojego posta gdyż spodziewałem się że ktoś mi to prędzej czy później wytknie ;D. I wcale nie mam niczego złego na myśli. Tak czy inaczej, a propos wyglądu karty, to kształty ma naprawdę świetne, tył płytki zabezpieczony co bardzo mi się podoba, nie jak to ma miejsce w niektórych modelach. Oraz ładnie się będzie komponować z niektórymi płytami Asusa ;). No i zajmie niestety aż 3 sloty, ale jest to w miarę do przeżycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 17:45, Ortalius napisał:


Fakt. Zdążyłem zauważyć swój błąd ale postanowiłem się nie fatygować z edycją mojego
posta gdyż spodziewałem się że ktoś mi to prędzej czy później wytknie ;D. I wcale nie
mam niczego złego na myśli. Tak czy inaczej, a propos wyglądu karty, to kształty ma naprawdę
świetne, tył płytki zabezpieczony co bardzo mi się podoba, nie jak to ma miejsce w niektórych
modelach. Oraz ładnie się będzie komponować z niektórymi płytami Asusa ;). No i zajmie
niestety aż 3 sloty, ale jest to w miarę do przeżycia.


No to jeszcze dorzucę, że standardowo obsługuje ona 3-way SLI. Pewnie niedługo ASUS zapowie jakiegoś maximusa matrix edyszyn z tytanowymi wzmocnieniami i trzema pancernymi slotami pci... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"GF110 i wyposażony w 3 GB pamięci VRAM", tego niestety nie wiesz, bo żadne źródło prasowe ASUS nie podało specyfikacji modelu MARS, wstępnie przypuszcza się, że może być to 3 GB, po wielkości sekcji - o czym autorze nie wspomniałeś.

"Oparta na chipsecie GF110 karta pracować będzie standardowo z zegarem GPU 816 MHz" - otóż rozczarowuje mnie niedokładność w interpretacji autora "szyszastego", ponieważ zegar określa drugi z modeli MATRIX dla GTXa 580 z planów ASUS - Platinum, pierwszy Standard będzie taktowany zegarem 782 MHz, czyli odpowiednio o 10 MHz większy dla wersji Standard i o 44 MHz dla wersji Platinum od referencyjnego układu 580 GTX. O dwóch modelach już tutaj nie wspomniano...

Szanowny autorze, nie wymagaj proszę od czytelników szacunku redaktorskiego dla swej formy, kiedy dostarczasz informacji niekompletnych, bo czyta cię grono o tyle kompetentne o ile mająca więcej niż 15 lat - bo jeśli się za pisanie człowieku bierzesz to rób to rzetelnie, a nie po łebkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 18:56, Poledouris napisał:

ciach


Niestety, nie dostałem materiałów od ASUS-a, bazowałem na obcojęzycznej stronie, z którą tłumacz google nie do końca sobie poradził. Stąd pewnie nieścisłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 18:56, Poledouris napisał:

"GF110 i wyposażony w 3 GB pamięci VRAM", tego niestety nie wiesz, bo żadne źródło prasowe
ASUS nie podało specyfikacji modelu MARS, wstępnie przypuszcza się, że może być to 3
GB, po wielkości sekcji - o czym autorze nie wspomniałeś.


No jak już prostujesz to sam postaraj się o informacje DOKŁADNE , właśnie według Asusa informacje takie jak ilość pamięci, szerokosc szyny czy sekcja zasilania są dokładnie podane ( pod linkiem jest fotka z materiałów asusa rozsyłanych do zainteresowanych )

http://www.purepc.pl/files/Image/news/2011/05/ASUS-GTX580_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 20:53, SimplyLucas napisał:

> "GF110 i wyposażony w 3 GB pamięci VRAM", tego niestety nie wiesz, bo żadne źródło
prasowe
> ASUS nie podało specyfikacji modelu MARS, wstępnie przypuszcza się, że może być
to 3
> GB, po wielkości sekcji - o czym autorze nie wspomniałeś.

No jak już prostujesz to sam postaraj się o informacje DOKŁADNE , właśnie według Asusa
informacje takie jak ilość pamięci, szerokosc szyny czy sekcja zasilania są dokładnie
podane ( pod linkiem jest fotka z materiałów asusa rozsyłanych do zainteresowanych )

http://www.purepc.pl/files/Image/news/2011/05/ASUS-GTX580_1.jpg


A pewny jesteś że to ASUS rozsyłał, czy przepisujesz i wklejasz za Pure PC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 18:53, Myszasty napisał:

>
> Fakt. Zdążyłem zauważyć swój błąd ale postanowiłem się nie fatygować z edycją mojego

> posta gdyż spodziewałem się że ktoś mi to prędzej czy później wytknie ;D. I wcale
nie
> mam niczego złego na myśli. Tak czy inaczej, a propos wyglądu karty, to kształty
ma naprawdę
> świetne, tył płytki zabezpieczony co bardzo mi się podoba, nie jak to ma miejsce
w niektórych
> modelach. Oraz ładnie się będzie komponować z niektórymi płytami Asusa ;). No i
zajmie
> niestety aż 3 sloty, ale jest to w miarę do przeżycia.

No to jeszcze dorzucę, że standardowo obsługuje ona 3-way SLI. Pewnie niedługo ASUS zapowie
jakiegoś maximusa matrix edyszyn z tytanowymi wzmocnieniami i trzema pancernymi slotami
pci... ;)


Haha, tak, i o rozmiarze ''gargantuic-ATX'' ;).

Dnia 25.05.2011 o 18:53, Myszasty napisał:

"GF110 i wyposażony w 3 GB pamięci VRAM", tego niestety nie wiesz, bo żadne źródło prasowe
ASUS nie podało specyfikacji modelu MARS, wstępnie przypuszcza się, że może być to 3
GB, po wielkości sekcji - o czym autorze nie wspomniałeś.

"Oparta na chipsecie GF110 karta pracować będzie standardowo z zegarem GPU 816 MHz" -
otóż rozczarowuje mnie niedokładność w interpretacji autora "szyszastego", ponieważ zegar
określa drugi z modeli MATRIX dla GTXa 580 z planów ASUS - Platinum, pierwszy Standard
będzie taktowany zegarem 782 MHz, czyli odpowiednio o 10 MHz większy dla wersji Standard
i o 44 MHz dla wersji Platinum od referencyjnego układu 580 GTX. O dwóch modelach już
tutaj nie wspomniano...

Szanowny autorze, nie wymagaj proszę od czytelników szacunku redaktorskiego dla swej
formy, kiedy dostarczasz informacji niekompletnych, bo czyta cię grono o tyle kompetentne
o ile mająca więcej niż 15 lat - bo jeśli się za pisanie człowieku bierzesz to rób to
rzetelnie, a nie po łebkach.



http://assets.vr-zone.net/12355/matrix.jpg
http://assets.vr-zone.net/12355/mars.jpg
Mysle ze jest sie na czym oprzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio producenci wypuszczają coraz więcej wyżyłowanych GTX 580. MSI, Gigabyte, Zotac, Evga i pewnie jeszcze jakieś. Czas i na Asusa. Zobaczymy jak będzie z ceną, przewiduję że pewnie jakieś 200 zł poniżej ceny HD6990. Ciekawi mnie nowe chłodzenie, które Asus ma zamiar zamontować w tej karcie w wersji Mars. Być może zostanie ono stosowane na szeroką skalę tj. DirectCu, tyle że do Radeonów HD7xxx i GF GTX 6xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 00:27, Szynkars napisał:

Ostatnio producenci wypuszczają coraz więcej wyżyłowanych GTX 580. MSI, Gigabyte, Zotac,
Evga i pewnie jeszcze jakieś. Czas i na Asusa. Zobaczymy jak będzie z ceną, przewiduję
że pewnie jakieś 200 zł poniżej ceny HD6990. Ciekawi mnie nowe chłodzenie, które Asus
ma zamiar zamontować w tej karcie w wersji Mars. Być może zostanie ono stosowane na szeroką
skalę tj. DirectCu, tyle że do Radeonów HD7xxx i GF GTX 6xx.


Poprzedni MARS był kartą exclusive. Ten tez najprawdopodobniej będzie (to będą 2x580 na jednym PCB). Wiec znowu walną zaporową cenę, wyzyłują karte do ostatnich mhz''ow... i tyle będzie z tego :) Raczej nigdzie indziej owego chłodzenia nie zobaczysz :) Ot tak dla renomy i entuzjastów, co za duzo kasy maja xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko czekać na testy, to one pokażą czy ta karta w ogóle jest warta uwagi. Możliwe, że zrobią taką robotę jak ostatnio Nvidia, wezmą starą kartę GTX 460 (w tym przypadku GTX 590), trochę podkręcą i dadzą cenę o kilkaset zł wyższą. Dochodzi do tego jeszcze niereferencyjne chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować