Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2 doczekał się patcha 1.1 - gra nie ma już DRM

122 postów w tym temacie

Zainstalowałem patcha i.. żałuję. o ile wcześniej miałem stabilnie działającą grę to teraz da się gołym okiem zauważyć spadki płynności gry przy takich samych ustawieniach. Żenada. Po włączeniu Frapsa program pokazuje o kilka FPS''ów mniej i wahania nawet o 10-15 w zależności od oświetlenia w danym punkcie miasta.
Zawiodłem się. Jedyny plus to o połowę krótszy czas oczekiwania na uruchomienie gry.
Stwierdzam ze smutkiem, ze nie było warto zainstalować czegoś robionego tak na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 16:31, TobiAlex napisał:

Jezu, co Ty masz za sprzęt, że instalacja potrawa 2h? I Wiedźmin Ci na tym chodzi? U
mnie instalacja gry trwa poniżej 5 minut.


Procesor: Intel Pentium(R) Dual-Core E5200 2.50GHz
Karta graficzna: ATI Radeon HD 3870
2 GB RAMu

I tak, Wiedźmin mi na tym chodzi. Jakoś w końcu przeszedłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 19:33, HumanGhost napisał:

Zainstalowałem patcha i.. żałuję. o ile wcześniej miałem stabilnie działającą grę to
teraz da się gołym okiem zauważyć spadki płynności gry przy takich samych ustawieniach.
Żenada. Po włączeniu Frapsa program pokazuje o kilka FPS''ów mniej i wahania nawet o
10-15 w zależności od oświetlenia w danym punkcie miasta.
Zawiodłem się. Jedyny plus to o połowę krótszy czas oczekiwania na uruchomienie gry.
Stwierdzam ze smutkiem, ze nie było warto zainstalować czegoś robionego tak na szybko.

jeżeli tylko to masz to jesteś farciarzem.
Ja zrobiłem save w akcie II iorwetha i zainstalowałem patcha i o to co mi się trafiło
- po patchu gra stała się nie grywalna na 1920x1080 custom configu gdzie przed patchem miałem 20-45 fps a teraz ledwo 10-20fps na low detalach dzięki temu gówienku
- RAM zżera mniej mi po patchu tylko w wyniku gra stała się cholernie niestabilna przez co mam wywalenia do windy co 5-10 min. Przed patchem niezłą porcję ram mi wcinało ale za to stabilna była nie to co teraz...
- klawiatura i kamera podczas walki mi się blokuje niemal za każdym razem przed patchem tylko raz mi coś takiego się zdarzyło
- sytuacje żę niby fps 35 a klatkuje na potęgę i zmiana zasięgu widzenia nic nie zmienia w tej kwestii
- obsługę pada tak samo co Tenebrael pisał - zwalił totalnie ten patch poza tym nie zawsze wykrywa go (mam wireless xbox pad for windows !!)
- kłopoty z dźwiękiem - raz jest, raz go nie ma, raz jest wyciszony albo raz wali z bomby...
- system trafień oraz wskazywania celu to pomyłka - wcześniej nie było z tym problemów

jedyne plusy to że nie spierniczył mi jeszcze interakcji z otoczeniem i ekwipunku oraz to że gra szybciej się odpala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu patcha gra nie działa jak należy,
Podczas uruchamiania wyskakuje jakiś "error" i gra odpala się w oknie i to w dodatku na cienkim pasku.
Tak, mam monitor z formatem 4:3. Wcześniej nie było tego problemu.
Słowem już nie wspomnę o tym, że dalej nie mogę zainstalować DLC (kurtka i kupiec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem pierwszy blue screen. Super ten patch, nie ma co..
Da sie go odinstalować czy trzeba cała grę odinstalować i zainstalować bez tego dziadostwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2011 o 20:03, KingMan napisał:

Procesor: Intel Pentium(R) Dual-Core E5200 2.50GHz
Karta graficzna: ATI Radeon HD 3870
2 GB RAMu

Mam niewiele lepszy. Mógłbyś napisać jak ta gra działa na takim sprzęcie? Masakra ogólna, czy jednak jakaś przyjemność z grania jest?
Właśnie zamówiłem grę i nie wiem, czy już żałować, czy jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:16, Growin napisał:


> Procesor: Intel Pentium(R) Dual-Core E5200 2.50GHz
> Karta graficzna: ATI Radeon HD 3870
> 2 GB RAMu
Mam niewiele lepszy. Mógłbyś napisać jak ta gra działa na takim sprzęcie? Masakra ogólna,
czy jednak jakaś przyjemność z grania jest?
Właśnie zamówiłem grę i nie wiem, czy już żałować, czy jeszcze nie.


Działa dość dobrze. Czasami wyłącza się po ok. dwóch godzinach grania. No i pojawia się czarny ekran podczas rozpoczęcia pewnej walki na pięści w drugim akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra jak czytam co niektórzy po zainstalowaniu patcha mają...
U mnie zbyt wielkich zmian nie zauważyłem. No może poza tym że już nie trzeba czekać 1 min na włączenie się gry.
Nadal w 1 akcie gra mi się cholernie tnie a o dziwo w następnych aktach śmiga aż miło. Nie wiem jak z innymi aspektami które były skopane wcześniej ale mam przeczucie że bez zmian. Za to nadal mi się gra wywala ale wcześniej też lubiła.
Stwierdzam też że im więcej razy człowiek gra (gram drugi raz magiem) tym więcej widzi baboli i niedociągnięć.
No cuż, będzie trzeba czekać na Wiedźmin 2 EE. Sad but true...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktos niedawno porównywał CDPR do Obidianu. Czyzby CDPR takze posiadło wspaniałą umiejętność dokładania kolejnych "niespodzianek" z patchami? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie wiem co się dzieje: u mnie gra śmiga dobrze na w miarę średnich ustawieniach, a ludzie którzy mają sprzęt lepszy ode mnie piszą, że haczy?

To nie wiem w takim razie co tam jest poinstalowanie, ale pod xp działa, a pod 7 baboli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 21:51, HumanGhost napisał:

Dziś miałem pierwszy blue screen. Super ten patch, nie ma co..
Da sie go odinstalować czy trzeba cała grę odinstalować i zainstalować bez tego dziadostwa?

Nie da się a przy reinstalce gry automatycznie go ściąga dla jaj odpaliłem 1024x768 kosmos max 10 fps na low detalach mam pytanie co te lenie z CDP RED chlali przed robieniem patch''a bo na trzeźwo to nie przejdzie. Czytałem zagraniczne fora sporo ciekawostek niektórym co mają win 7,vistę i xp poprawiło wydajność ale w zamian po 1 godz. gry równo nonstop BSOD i trzeba użyć przywracania systemu by ten wogóle zaskoczył - każda inna akcja ponoć kończy się zamuleniem kompa i kolejnym BSOD!! Inne przypadki odpaliłali na laptopie i gra bez zarzutów działa po patchu lapek zdechł(czyt przegrzał się).

Czemu odnoszę wrażenie że to jest powtórka z GTA IV i CoD:BO. Do G3 tego nie można przyrównać bo G3 ma magiczną optymalizację + nie ma żadnych loadingów co jest rzadkością w cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 23:17, Zgreed66 napisał:

A ktos niedawno porównywał CDPR do Obidianu. Czyzby CDPR takze posiadło wspaniałą umiejętność
dokładania kolejnych "niespodzianek" z patchami? :P

Lepiej żeby im do Obsidianu było bliżej niż do Treyarch ci to dopiero mają talent naprawić 1 rzecz mało ważną a spier**lić 30 jeszcze bardziej niż było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patch zainstalowany... w końcu nawet w taki sposób, że i gra działa. Zgodnie z tym co podała mi obsługa techniczna z CDPR: jeśli w czasie patchowania występuje u was błąd opisywany jako niekompletna lub błędna instalacja gry to musicie grę odinstalować i zainstalować ponownie ale tym razem w lokalizacji bez polskich znaków (np: c:\Witcher 2). Wtedy instalator sam pobierze patch, etc. etc.

Problem: nie działają mi żadne DLC i co gorsze nie mogę ich w żaden sposób dodać - może to mieć coś wspólnego z niedziałającymi (chyba) serwerami CPDR... terribad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 23:17, Zgreed66 napisał:

A ktos niedawno porównywał CDPR do Obidianu. Czyzby CDPR takze posiadło wspaniałą umiejętność
dokładania kolejnych "niespodzianek" z patchami? :P

Obsidiana długo nikt nie pobije. Niektóre gry naprawiali dopiero w drugim dodatku...

Ale bugi były, są i będą. Dlatego śmieszy mnie to jak niektórzy się podniecają czy zagrają dzień (a nawet tydzień) wcześniej czy później. Większość gier poza fps''ami (które mają niezwykle prymitywną konstrukcję) zaczyna działać zgodnie z założeniami najwcześniej pół roku po oficjalnej premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 00:48, Olamagato napisał:

Ale bugi były, są i będą. Dlatego śmieszy mnie to jak niektórzy się podniecają czy zagrają
dzień (a nawet tydzień) wcześniej czy później. Większość gier poza fps''ami (które mają
niezwykle prymitywną konstrukcję) zaczyna działać zgodnie z założeniami najwcześniej
pół roku po oficjalnej premierze.


Ba, no pewnie. Ale z drugiej strony pomniejsze niedziałajace questy moge zrozumieć. Ale jednak sypiace sie, nie zoptymalizowane gry to jednak nie jest co czego oczekujemy. Sczegolnie po takich gierkach które dostają 9-10/10
Chyba jednak wolałbym poczekać jeszcze te 2tygodnie, nawet miesiąc, aby spokojnie dopracowali optymalizacje i stabilność gry. A takie pomniejsze błedy, niedopracowania zostawili sobie na pozniej ;) ale to utopia ;p
Hmm, nie dawno gdzies pisałem, ze juz wolałem jak jakaś gra miała termin wydania "When It''s done".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle. Widać CDR RED lubi uszczęśliwiać ludzi na siłę. Ehh.. może zmiana sterowników pomoże. Choć przy moim Radku 4890 najnowsze sterowniki chyba nic nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zgodnie z tym co podała mi obsługa techniczna z CDPR: jeśli w czasie patchowania występuje u was błąd
> opisywany jako niekompletna lub błędna instalacja gry to musicie grę odinstalować i zainstalować
> ponownie ale tym razem w lokalizacji bez polskich znaków (np: c:\Witcher 2). Wtedy instalator
> sam pobierze patch, etc. etc.
>
Już przy pierwszej instalacji instalowałem w folderze bez polskich znaków. Na razie instalowałem trzy razy: raz dwie godziny i wyskakiwał ten sam błąd, co teraz przy patchowaniu, potem PIĘĆ GODZIN i znowu błąd, za trzecim razem instalowałem z dysku twardego i po kolejnej dwugodzinnej instalacji udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 01:03, Zgreed66 napisał:

Ba, no pewnie. Ale z drugiej strony pomniejsze niedziałajace questy moge zrozumieć. Ale
jednak sypiace sie, nie zoptymalizowane gry to jednak nie jest co czego oczekujemy.

Właśnie to jest problemem. Questa jest łatwo naprawić. Żeby grafika działała pod milionem różnych konfiguracji (również wadliwych), to już trudniejsze.

Dnia 28.05.2011 o 01:03, Zgreed66 napisał:

Chyba jednak wolałbym poczekać jeszcze te 2tygodnie, nawet miesiąc, aby spokojnie dopracowali
optymalizacje i stabilność gry.

Część błędów wychodzi dopiero przy masowych instalacjach. Dowolny producent może przetestować 30-50 różnych komputerów, ale pecetów ze wszystkimi kombinacjami części i ustawień jest o kilka rzędów wielkości więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować