Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: "Dawać te remaki!", czyli którym grom należy się druga szansa

96 postów w tym temacie

Ha, jak zobaczyłem nazwę tematu to pomyślałem "jasne, że FFVII". Wchodzę i obrazek z FFVII. ;)
No ale chwilowo belka przenosi na główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic nie szkodzi, że nie widać artykułu. Jak remake to Final Fantasy 6 i 7 oczywiście. I Front Mission 3 najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 10:28, buggeer napisał:

Może dzięki dzisiejszej nauczce przestaną bawić się w zapowiedzi artykułów tylko będą
od razu całe? Marzenia...


No właśnie szczerze, to nie do końca rozumiem, jaki jest sens, by link kierował najpierw do streszczenia artykułu, a dopiero potem do pełnego tekstu. To znaczy, niby ok, można się zorientować najpierw, o czym jest ale... przecież zorientować się można po samym wstępie do artykułu, więc nie wiem, po co te zajawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 10:28, buggeer napisał:

Może dzięki dzisiejszej nauczce przestaną bawić się w zapowiedzi artykułów tylko będą
od razu całe? Marzenia...

Może da się radę jakoś nakłonić osoby to robiące do zaniechania tych praktyk :D. Czyli akcja pod tytułem "Precz z zapowiedziami artykułów i ich belkami, artykuł od razu po kliknięciu w tytuł na stronie głównej/liście artykułów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszamy, mieliśmy drobny problem techniczny. Teraz powinno już wszystko działać tak, jak należy. Mam nadzieję, że sam tekst Wam się spodoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 10:56, marcin-malysza napisał:

Może da się radę jakoś nakłonić osoby to robiące do zaniechania tych praktyk :D. Czyli
akcja pod tytułem "Precz z zapowiedziami artykułów i ich belkami, artykuł od razu po
kliknięciu w tytuł na stronie głównej/liście artykułów."


Jestem za:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur w połączeniu z modem na rozdzielczość nie wygląda źle.

"Nie tak dawno Final Fantast" mała literówka.


Mam wrażenie że gdyby zrobiono remake FFVII to byłaby to najlepsza gra wszechczasów. Zostawić mechanikę walki, grę wrzucić w pełne 3D, cutscenki, rozmowy wyglądałyby jak w Advent Children, mimika twarzy, detale...

Chciałbym też remaki VIII i IX.
Choć byłbym też zadowolony gdyby wydali remaki VII, VIII i IX po prostu z nowymi tłami (bo tamte dzisiaj są tak rozpikselowane że nic nie widać) i ewentualnie lepszymi modelami postaci. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 10:49, Tenebrael napisał:

No właśnie szczerze, to nie do końca rozumiem, jaki jest sens, by link kierował najpierw
do streszczenia artykułu, a dopiero potem do pełnego tekstu. To znaczy, niby ok, można
się zorientować najpierw, o czym jest ale... przecież zorientować się można po samym
wstępie do artykułu, więc nie wiem, po co te zajawki.


2 kliknięcia = 2 odsłony na liczniku wejść na stronę. Więcej wejść = profit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł. Full Throttle mnie zainteresował - widziałem to kiedyś w koszu w markecie, jak zobaczę jeszcze raz, to kupię. :)

Aha. Baldur nie jest niedoścignionym wzorem. Torment jest. Wiem, że to jak walka z wiatrakami, ale kiedyś może ludzie mi uwierzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzicie Panowie, artykuł jest dwuetapowy (a nawet więcej), bo wtedy reklamy wyświetlą się więcej razy. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.

Artykuł ciekawy, ale moim zdaniem remake''i mają średni sens. Gracze, którzy kochają te gry, kochają je w starej formie, a graczy nowych odrzuci archaiczny gameplay ("Mamo! Życie się samo nie regeneruje!!!!!111one11"). Za to nie obraziłbym się za remake w sensie technicznym - działający bezproblemowo na dzisiejszych systemach (i przez systemY nie mam na myśli jedynie Visty i Win7 - miło by było gdyby to było multiplatformowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu zainstalowałem BG1 z modem trilogy ( dostępny na płycie z grą w edycji "Legendy RPG") i grafika jest ok. Od prawie dwóch tygodni mam przerwę na wiedźmina, ale jak tylko go skończę, wracam do BG :)
Jestem przeciwko remake''owi, chyba że byłoby to dokładne przeniesienie gry w trzeci wymiar (AD&D 2,5, questy, NPC, wszystkie lokacje z przeciwnikami i skarbami dokładnie odwzorowane). Za remake inspirowany BG i za uproszczone BG 3 o którym coś ostatnio przebąkują, zdecydowanie podziękuję.

A jaki remake chciałbym zobaczyć? Sid zrobił Colonization, więc teraz czas na Alpha Centauri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł remake''ów nie jest zły. Tyle, że najczęściej gorzej z realizacją. Dlatego nie oburzałbym się od razu na kogoś, kto zabiera się za wskrzeszenie Baldur''s Gate. Zapewne wyjdzie z tego lipa i wtedy zwyczajnie się ją ominie. Jednak jeśli ktoś stanie na wysokości zadania i zrobi to, jak trzeba, to miło będzie pograć.

Więc dlaczego nie dać komuś szansy, tylko od razu grozić pięścią: "Nie ruszajcie Baldura!" ?

BTW: co to są te "REMAKI" ? Jakiś podgatunek gnurchlacza będziewiastego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie napotkałem wielu problemów ze starymi grami na win7. Co prawda w całkiem zamierzchłe czasy się nie udawałem, ale posłuszeństwa odmówiło mi tylko stare jak świat Dark Earth. Ale co się nie robi dla takich gier - wyciągnąłem kompa sprzed 2000 roku, w garażu odszukałem monitor 15'''' no i jazda ;)

Chyba najlepiej do celów remake nadają się przygodówki, toteż widzę, że sporo znalazło się ich w tekście. Odświeżone wersje Małpiej Wyspy to małe cuda były. Poza tym z chęcią zobaczyłbym uwspółcześnione wersje jakiś klasycznych FPSów - imo to one się najszybciej starzeją. Wrzucić do takiego NOLFa lepszą grafikę, fizykę na miarę dzisiejszych czasów (pamiętam jakie wrażenie robiły swego czasu animacje wrogów spadających ze schodów) i można grać! Sam przeszedłem obie części nie dalej jak pół roku temu, ale jednak przydałyby się choćby tekstury w wysokiej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 11:25, Headbangerr napisał:

BTW: co to są te "REMAKI" ? Jakiś podgatunek gnurchlacza będziewiastego ?

Tak, kuzyni smalhurhów i fafkulców.

"Bardzo wysoki poziom trudności, świetna jak na owe czasy muzyka i oczywiście sama rozgrywka - wciągająca, ale i ucząca pokory. Battletoads był dla mordobić tym, czym jest Bulletstorm dla współczesnych FPS-ów."
W czym Bulletstorm jest podobny do tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 11:25, Headbangerr napisał:

/...ciach.../

Fakt, zrobić "remake" to jedno lecz zrobić to tak by było wyśmienicie to drugie. Samo podciągnięcie rozdziałki do HD było by co najmniej chybione przy niektórych grach które i bez większej rozdzielczości pikselują jak szalone. Jestem bardziej za całkowitą renowacją, takie "PIMP my games".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować