Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: "Dawać te remaki!", czyli którym grom należy się druga szansa

96 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2011 o 21:09, Michael-O napisał:

@kerkas - ciekawy punkt widzenia. Aczkolwiek trzeba zadać sobie pytanie czy oryginały
wciąż żyją w pamięci graczy lub czy zdążyły w niej w ogóle zaistnieć.


Niektóre tytuły nie powinny zostać zapomniane:
Panzer general
Alone in the dark
Close Combat
Syndicate
System shock
UFO: Enemy Unknow
Discworld
Operation Stealth

>Jaki jest sens

Dnia 30.05.2011 o 21:09, Michael-O napisał:

w robieniu sequela grze, o której "ktoś gdzieś kiedyś słyszał, że jest dobra, ale nie
zagrał, bo przeszkodziły mu w tym piksele wielkości pięści". Stąd też pomysł na remaki
takich właśnie Dzieł :)


Teraz rozumiem i faktycznie to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie sobie po raz n-ty przechodzę FFVII i szczerze mówiąc gra będzie wymagać pewnych, aczkolwiek kosmetycznych zmian w fabule i będzie musiała lekko spoważnieć. Wyobraża sobie ktoś pewien szczególny wątek w Wall Market w HD? Bo ja niespecjalnie :P Ogólnie na remake czekam głównie z jednego powodu - odświeżony soundtrack w wersji orkiestralnej - i to cały, a nie tylko wyrywki jak np w Distant Worlds ;)

Co do BG, to moim zdaniem gra jest właściwie perfekcyjna i robienie gry w oprawie Dragon Age''a by sporo zepsuło klimat. Za to chętnie bym widział połączenie całości sagi w jedną paczkę na tym samym engine (tak, wiem, że jest taki mod ale wolałbym widzieć coś takiego od Bioware), dostosowanie technicznie pod obecny sprzęt i nieco więcej poligonów. Rzut izometryczny ftw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2011 o 09:00, KulpaDawid napisał:

Napiszę nieśmiało, że cieszyłbym się, gdyby wyszedł remake gry Sea Dogs. Tak, tej pierwszej
i najlepszej... :)


Sea Dogs doczekał się remake-u
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9764&pid=1
ponadto
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2130
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6417
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=10686
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4526

Coby nie robić off-topa
Pomyślałem i marzą mi się nowe wersje:
Dust: A Tale of the Wired West
Tombstone 1882

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MegaRace (1 lub 2, trójka to jakaś pomyłka była) - ścigałka przy której wszystkie Need For Speedy, Flatouty i Burnouty to po prostu szmiry (imo - oczywiście ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Osti:

> Sierra, zrobicie to dla nas?

Sierra została zlikwidowana przez Activision przy okazji fuzji z Vivendi Games, a i tak był to zaledwie wątły cień dawnego imperium.

> Marzy mi się komplet Leisure Suit Larry 1-7 Special Edition dostępny do pobrania z XBLA i PSN

Bluźnisz człowieku. Jedyną słuszną platformą dla przygodówek jest komputer. Point''n''click forever!

> Aha, i do nagrywania dialogów zaproście tę samą ekipę! Aktorzy w oryginale byli po prostu rewelacyjni - wyróżniał się zwłaszcza Mark Hamill, czyli Joker z Batman: Arkham Asylum.

Roy Conrad, odtwórca roli Bena w Full Throttle, nie żyje od 9 lat, więc Twój apel jest delikatnie mówiąc niestosowny. Poza tym po kiego grzyba nagrywać jeszcze raz coś, co wyszło genialnie?

> Akcja gry toczy się równolegle z wydarzeniami znanymi z obrazu Ridleya Scott, co pozwoliło twórcom na osadzenie w grze wielu wątków pobocznych oraz kilku możliwych zakończeń.

Nieprawda. Gra Blade Runner przedstawia alternatywną wersję wydarzeń filmowych.

> Czego chcieć od remake''a tej produkcji? Oprawy godnej 2011 roku - to pewne,

Jaki jest sens robienia remake''u gry, która wygląda nieźle nawet dzisiaj? Proponuję odpalić ją na swoim komputerze - ja grałem mniej więcej pół roku temu.

> Czy tylko ja widziałbym w nowej wersji elementy znane z gier akcji? Koncept aż prosi się o ich implementację!

Nie wiem, czy tylko Ty, ale pewne jest jedno: ponownie bluźnisz. Jeśli mieliby z tego zrobić jakąś denną zręcznościówkę, to nigdy nie powinni tego dotykać. A kysz, duszo nieczysta! :[

> Szczerze mówiąc nie obraziłbym się gdyby odświeżony Blade Runner pod względem mechaniki rozgrywki przypominał Heavy Rain, naprawdę. Z tym, że nie wyobrażam sobie, aby usunąć z tej gry konieczność odwiedzania miejsc zbrodni i przesłuchiwania świadków. Zaraz, zaraz. A może coś na wzór L.A Noire?

Do głębi mierzą mnie Twoje insynuacje, że gra wymaga "odświeżenia gameplayu", czyli pozbawienia tej gry wszystkiego, co stanowiło o jej sile - a więc interfejsu point''n''click i spokojnego tempa akcji, przerywanego od czasu do czasy pościgami. Wróć do swojej konsoli i tam pozostań, jeśli zamierzasz agitować za tak plugawymi pomysłami.

> Posiadaczu licencji, kimkolwiek jesteś, zgłoś się!

Nie trzeba się specjalnie wysilać, by się dowiedzieć, że licencję ma EA - Blade Runner niedługo zagości na GOG-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 17:07, Vojtas napisał:

Bluźnisz człowieku. Jedyną słuszną platformą dla przygodówek jest komputer. Point''n''click
forever!


Kinect tez sie moze nadawac, albo te machajło z PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 17:11, Zgreed66 napisał:

Kinect tez sie moze nadawac, albo te machajło z PS3 :)


To jest dobre co najwyżej dla egzaltowanych małolatów chcących poskakać na pontonie albo wyczochrać tygrysa. Zaś sam Kinect to porażka (i nie mówię tu o sprzedaży). Myszka jest najlepsza do point''n''click.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 11:46, Michael-O napisał:

A to, że odchodzimy od formuły point & click to także efekt ewolucji gatunku


Point''n''click w gatunku adventure jest szczytem ewolucji - nie ma lepszego, bardziej poręcznego interfejsu - no może z wyjątkiem tabletu, który jest równie intuicyjny. Jeśli przygodówka, to na pewno nie na konsoli.

Dnia 28.05.2011 o 11:46, Michael-O napisał:

- kto stoi w miejscu ten się cofa.


Mylisz postęp z degeneracją, patologią i degradacją.

Dnia 28.05.2011 o 11:46, Michael-O napisał:

Dlatego nie miałbym nic przeciwko wspomnianemu przeze mnie
Blade Runnerowi w konwencji a'' la Heavy Rain. Rzekłem :)


A ja w pełni zgadzam się z Craskiem - namawiasz wręcz do zbrodni na kultowej grze, a to jest niewybaczalne. Jeśli chcesz, to się cofaj z całym swoim konsolowym repertuarem, ale klasycznych przygodówek w to nie mieszaj. A HR i Fahrenheit przygodówkami nie są. Dziękuję, do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 20:47, Ostrowiak napisał:

> Mylisz postęp z degeneracją, patologią i degradacją.

do schronu, zaraz przybiegną Walkingdeadowcy

Vojtas też w to grał, nawet wspominał o tym na forum i chyba był zadowolony z tego co pamiętam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 20:54, Ostrowiak napisał:

to mój schron paleolitycznych pointnclicków dalej zatrzaśnięty

dynamizmu się zachciało, burżujom

A co powiesz jak Valve przy premierze "H-L3" wyda specjalny kontroler do gry w formie repliki łoma? Już chyba nawet taki swego czasu powstał w ich laboratoriach... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować