Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: "Dawać te remaki!", czyli którym grom należy się druga szansa

96 postów w tym temacie

Moim marzeniem byłby remake serii Legacy of Kain, ale o to się chyba nikt nie pokusi. Wystarczyłby mi tylko nowa grafika nic więcej nie trzeba by było zmieniać. I może jeszcze Theme Hospital. O to mógłby się pokusić jakiś wydawca niezależny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Mylisz postęp z degeneracją, patologią i degradacją.

Dnia 09.12.2012 o 20:47, Ostrowiak napisał:

do schronu, zaraz przybiegną Walkingdeadowcy


TWD to ideał, do którego dąży niejaki David Cage. Krótko mówiąc hybryda, czyli adventure-action (w tej kolejności). Klasyczny p''n''c tak dobrze by się nie sprzedał, zwłaszcza na konsolach (a TWD na XBLA sprzedał się ponoć znakomicie). Rozwiązywanie zagadek, znajdowanie przedmiotów itd. wystawiłoby cierpliwość wielu współczesnych graczy na ciężką próbę. Gdy oglądam let''splaye na YT, to zaczynam rozumieć, dlaczego gry są coraz prostsze. Największymi zaletami TWD są fabuła, dialogi, emocje, wybory i voice-acting, a najsłabszymi chyba właśnie gameplay, który można ująć w formułce: "pogadaj z kimś, znajdź jeden przedmiot wskazywany przez wielki punkt na ekranie, użyj/oddaj przedmiot na oczywistym celu, QTE". Krótko mówiąc żadne wyzwanie, raczej forma odbębnienia obowiązku, jaki nakłada definicja gry. TWD mi się b. podobał, ale nie jako przygodówka, tylko po prostu jako gra. Ale remake''a klasyków w rodzaju Blade Runner czy Grim Fandango w tej konwencji bym nie zdzierżył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2012 o 13:38, jasio11 napisał:

Legend of kyrandia


Ktoś mi wytłumaczy fenomen tej gry? Owszem, dobra przygodówka, grałem w nią za dzieciaka (o ile dobrze pamiętam na niej nauczyłem się rozróżniać kamienie szlachetne po kolorze), ale do klasyków Sierry (King''s Quest na przykład), to ona chyba specjalnego startu nie miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SEVERANCE : BLADE OF DARKNESS !!!

Niedoceniona i slabo zareklamowana gra. Jest do tej pory wzorem do nasladowania. System walki opary na kombinacji klawiszy daje niesamowita satysfakcje!

Obecne gry tego typu ida na latwizne.... ( 1 click = wyrafinowana sekwenca ciosow ) ??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tutaj jednej gry, a mianowicie Postal 2.
Ostatnio na facebook-u powstał fanpage facebook.com/Postal2UDK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 21:38, Piotr13PL napisał:

Marzy mi się porządny remake Wiedzmina 2 hehe : X

Oj tam, powiedzmy, że tego nieszczęsnego trzeciego aktu ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 02:21, Essau napisał:

> Marzy mi się porządny remake Wiedzmina 2 hehe : X
Oj tam, powiedzmy, że tego nieszczęsnego trzeciego aktu ; )


Od tych dwóch lat już dawno zmieniłem zdanie, ale dzięki za odpowiedź XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rimejk Kya: Dark Lineage. Albo chociaż dobrą kontynuację. Pragnę dowiedzieć się co wydarzyło się na końcu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 21:15, Pampereczek napisał:

I po co wam te rimejki... Ja chcę NOWYCH MAREK, a nie skoku na kasę bazującego na nostalgii
starszych graczy.


Tylko problem jest inny - nowe marki jak już się pojawiają to nic nowego nie wnoszą, bo już wcześniej zostało to rozpracowane na tysiące sposobów. Raz na jakiś czas pojawi się taki rodzynek, ale jest ich zdecydowanie za mało. Wniosek - jakby zrobili remake''i albo po prostu nowe wersje starych tytułów w nowej grafice to byłoby to naprawdę coś. Jak np. Serious Sam w HD, przy którym się świetnie bawiłem mimo faktu, iż jest to tak naprawdę to samo w trochę lepszej grafice. Jakbym miał powiedzieć to bardzo się cieszę, żę pojawi się Project Eternity. Bo jakby nie spojrzeć to będzie taki stary-nowy Baldur''s Gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować