Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie kupimy już CD-Action i Playboksa w kioskach Ruchu?

127 postów w tym temacie

Krzysiek Ogrodnik

Jak donosi Gazeta Wyborcza Ruch, największy dystrybutor prasy w kraju, wymówił umowę dystrybucyjną wydawnictwu Bauer. Firma od 1 czerwca ma zaprzestać dystrybucji 32 tytułów tego wydawnictwa, w tym CD-Action i magazynu Playbox.

Przeczytaj cały tekst "Nie kupimy już CD-Action i Playboksa w kioskach Ruchu?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Jak zwykle ci na górze się przepychają a ci na dole przez to dostają po tyłkach.
Na szczęście jest jeszcze Kolporter...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jak zawsze poszło o pieniądze. Jestem jednak ciekawy czemu nie dało się dojść do porozumienia. Bauer to jeden z największych, jak nie największy wydawca pism w Polsce. 32 tytuły w dystrybucji robią swoje, a większość z nich sprzedaje się w naprawdę dużym nakładzie. Dla Ruchu będzie to duża strata pieniędzy. Straci na tym również Empik, dużo ludzi kupuje tam prasę. Mało punktów sprzedaży będzie, gdzie znajdziemy pisma tego wydawnictwa. Miejmy nadzieję że wszystko zakończy się szybko i przy pomyślnym porozumieniu obu stron. Bo niestety, ale na takim czymś stracą nie tylko obie strony konfliktu, ale również czytelnik, a budowa zaufania czytelnika jest długa i trudna, a stracić ją można nawet małą błahostką, choć ta do takich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Sprzedaż prasy komputerowej spada z roku na rok, a mniejsza ilość punktów dystrybucyjnych na pewno jej się nie przysłuży."

nie przysłuży im się działalność takich portali jak gram.pl między innymi gdzie wszystko to za co muszę zapłacić CDA mam za friko, to co oni mają na wyłączność, zaraz po wydaniu pisma serwisy mi to zaoferują w postaci newsów za friko, cena CDA (16,99 zł) jest nie mała ;(, jak się to kupi to odsprzedać się nie kalkuluje, w przeciwieństwie do gier z Alledrogo.pl :(, no i kupując używki gram w to co chce a nie to w co ktoś mi zaproponuje - jest różnica! :)

sprzedaż będzie mniejsza, aż całkiem zaniknie, chyba że wyłączą internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie przez te reklamy erotycznych gier i filmów na końcu magazynu. W telewizji dzisiaj mówili. Bauer produkuje i reklamuje we własnych wydawnictwach takie bezeceństwa i nawet Radek Pazura wszedł z nimi na wojenną ścieżkę. Zastraszyli Ruch i teraz będzie trzeba te narzędzia szatana sprowadzać innymi drogami.

(Telewizja śniadaniowa = instant win)

Myślę, że obie firmy się dogadają. Bauer wydaje wiele bardzo popularnych czasopism, więc rezygnacja z ich dystrybucji to miecz obosieczny. Ktoś kto jest przyzwyczajony do takiego np. To i Owo, nie przerzuci się nagle na inny program TV, tylko dlatego że nie ma go w kiosku obok. Po prostu pójdzie do innego. A rezygnacja z pisma to też rezygnacja z klienta, który mógł by do swojego Bravo, czy CDA kupić jeszcze krzyżówkę, długopis albo batonika. Rozbrat z Bauerem może być dla kiosków równie nieprzyjemny jak dla wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 12:42, Zak napisał:

ciach


A nie pomyślałeś że jak nie będzie konkurenci w postaci gazet to na gram też mogą wprowadzić opłaty? Powierz pewnie że przerzucisz się na inny serwis ale tak naprawdę to tylko kwestia czasu kiedy tego typu portale będą tak samo płatne jak kiedyś gazety (w sumie już spora część ma abonament). Choć faktem jest że rynek gazet będzie się kurczył bo tak naprawdę mają coraz mniej ekskluzywnych materiałów a po za tym newsy są stare bo trzeba czekać miesiąc na publikacje gazety a w internecie wiem o nowince 15 minut po tym jak się ukaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego, że personalnie uważam CDA [obecne CDA] za szmatławiec pokroju Faktu [upchany ostatnio reklamami ... fixów knorr... zaprawdę okołogrowe reklamy nie ma co], to jednak z ta ceną - jesteś smieszny.

16.99 to jest pi razy oko cena paczki fajek albo 6paka piwa, tudzież 10cio minutowej wizyty na solarium.
Przyrównując ją więc do tych trzech chyba najbardziej stereotypowych męsko-damskich używek wymienionych wyżej cena jest bardzo na miejscu biorąc pod uwagę zawartość DVD z pełniakiem.

W zasadzie jedynym plusem CDA były pełne wersje, bo czasem [jak ostatnio RE5 o którego sobie kolekcję uzupełniłem] trafiło się coś fajnego i można było zaoszczędzić parę zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam szczerze to żałował nie będę. Ostatnio CD-Action mocno podupadło jakościowo, zrobiło się bardziej czasopismem dla nastolatków, niż poważnie traktującym o grach. Bardziej hype''owo nastawione, niż merytorycznie. No i kompletnie bezsensownie zbratało się z konsolami, które mają już swoje sztandarowe tytuły, i CDA tam do niczego niepotrzebne.

Oczywiście wiem, że nie ma to nic wspólnego z tym, że nie będzie go Ruch dystrybuował, ale faktem jest, że cała sprawa raczej mi mocno wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 12:42, Zak napisał:

"Sprzedaż prasy komputerowej spada z roku na rok, a mniejsza ilość punktów dystrybucyjnych
na pewno jej się nie przysłuży."

nie przysłuży im się działalność takich portali jak gram.pl między innymi gdzie wszystko
to za co muszę zapłacić CDA mam za friko, to co oni mają na wyłączność, zaraz po wydaniu
pisma serwisy mi to zaoferują w postaci newsów za friko, cena CDA (16,99 zł) jest nie
mała ;(, jak się to kupi to odsprzedać się nie kalkuluje, w przeciwieństwie do gier z
Alledrogo.pl :(, no i kupując używki gram w to co chce a nie to w co ktoś mi zaproponuje
- jest różnica! :)

sprzedaż będzie mniejsza, aż całkiem zaniknie, chyba że wyłączą internet :)



15,99 akurat.
16,99 jak dają plakaty i inne dodatki albo lepsze pełne wersje.Raczej ze świecą szukać takiej ceny za RESIDENT EVIL 5 z dostawą.Zresztą sama cena zaraz spadła po tym jak się gierka znalazła wśród pełniaków w CDA.Co do newsów jasne tylko siedź teraz dzień w dzień i przeglądaj po 3-4 serwisy w kółko ,żeby wyłapać wszystko.Niekiedy różnica w czasie wyniesie i z tydzień.Poza tym nie wszystkich zaproszą za granicę z takiego internetowego serwisu do studia ,żeby przetestował jakąś nową produkcję , nie wspomnę już o recenzjach pisanych zgodnie z własnymi odczuciami ,a nie żeby opchnąć tytuł.Nikt nie zmuszą do kupna ,wolisz serwisy to czytaj serwisy ,ja wolę kupić sobie w kiosku i przeczytać co tam nowego w branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 12:57, Pietro87 napisał:

Przyrównując ją więc do tych trzech chyba najbardziej stereotypowych męsko-damskich używek
wymienionych wyżej cena jest bardzo na miejscu biorąc pod uwagę zawartość DVD z pełniakiem.


Ekhm, stawiam, ze dla pirata wszystko drogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to świetnie.. mam nadzieję, że wypracują jakiś kompromis, bo nie bardzo mam ochotę jeździć po całym mieście, by dorwać najnowsze CD-Action. chciałbym, żeby było jak do tej pory z dostępnością tego pisma i tego nam oraz Ruchowi i Bauerowi życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, whatever. I tak człowiek kupuje to pismo jedynie dla pełniaków. Bo niestety do czytania to tam niewiele ciekawego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 12:42, Zak napisał:

nie przysłuży im się działalność takich portali jak gram.pl między innymi gdzie wszystko
to za co muszę zapłacić CDA mam za friko, to co oni mają na wyłączność, zaraz po wydaniu
pisma serwisy mi to zaoferują w postaci newsów za friko, cena CDA (16,99 zł) jest nie
mała ;(

Serwisy typu gram.pl to akurat zły przykład - tutaj masz dużo serii artykułów sponsorowanych (Wiedźmin 2 najlepszym przykładem), często o najmniejszych bzdurach i pomijanie wielu ważniejszych informacji o innych rzeczach tylko dlatego, że jedna firma płaci a inne nie (czytając tylko takie serwisy o pewnych rzeczach zwyczajnie się nie dowiesz lub informacje nie będą wystarczające). Z drugiej strony masz serwisy typu Gry-Online gdzie większość zawartości jest dostępna tylko po wykupieniu abonamentu. Albo artykuły sponsorowane albo abonament... lub jedno i drugie :P

Dnia 30.05.2011 o 12:42, Zak napisał:

no i kupując używki gram w to co chce a nie to w co ktoś mi zaproponuje
- jest różnica! :)

Z używkami jest taka sprawa, że nie we wszystko wkrótce będziesz mógł pograć w ten sposób :P Lub będzie takie granie mocno okrojone. Polecam między innymi artykuł: http://www.grasz.org/publicystyka/wtorny-rynek-gier-ku-zagladzie,1,1,5056

Dnia 30.05.2011 o 12:42, Zak napisał:

sprzedaż będzie mniejsza, aż całkiem zaniknie, chyba że wyłączą internet :)

Nie sądzę, z racji tego, że serwisy internetowe są bardziej śmieciowe. Może gdy kiedyś rozpowszechnią się jakieś lepsze czytniki, to większość pism przejdzie na formę cyfrową, ale i tak prasa może przetrwać wtedy jako nisza, zwłaszcza pisma specjalistyczne.

A co do decyzji Ruchu - firma tylko na tym straci. Od lat zresztą kojarzyli mi się oni z mocno ograniczonym wyborem tytułów względem konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie nie wyobrażam, by taki Empik (gigant swoją drogą coraz większy - a to niepokoi) był na tyle uzależniony od Ruchu, by tracić przez to dostęp do wszelakich Ekszynów i innych Bravo-Pokemon. A nawet jeśli, to i tak rozejdzie się po kościach, jak to zwykle w polskim piekełku bywa ^^

Co do zejścia CDA na psy - jak mogło zejść bardziej, kiedy psie było od początku - takie przynajmniej miałem informacje od jakiejś grupy nazwanej Antyfani - a AR to przecież ich Trybuna Ludu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ruch S.A. odwarzył się pokazać gest kozakiewicza największemu wydawnictwu w Polsce to znaczy, że szwaby chcieli RUCH oszwabić, a ten się nie dał.

Wielki może więcej, więc pewnie Bauer chciał dać Ruchowi prowizję tak małą że nawet by nie pokryło to kosztów, teraz Bauer przemyśli sprawę i podzieli się zyskiem.
Widać nie wszyscy w Polsce to cioty, które kłaniają się przed szwabem który pluje im w twarz.

Dogadają się, ale przynajmniej szwab nie będzie się panoszył jak na swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze że kiedyś mi się o wiele lepiej czytało to czasopismo. Niektóre recenzje są tak dziwnie napisane i przez to źle się je czyta. Ale zawsze coś tam znajdę dla siebie. A teraz tu takie kwiatki. Mam nadzieję że się dogadają bo teraz lataj po wszystkich sklepach i się pytaj o CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować