Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie kupimy już CD-Action i Playboksa w kioskach Ruchu?

127 postów w tym temacie

mimo ze CD-Action, "schodzi na psy" (nic wiecznie dobre nie jest, prawda?) to ciągle jest to chyba jedyne dobre czasopismo z grami, fakt, recenzje niektore sa okropne (Portal 2, WTF?) to ciagle pelniaki, i dosc czesto plakaty sa bardzo mile widziane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w mieście chyba nawet nie ma kiosku Ruch ;). Chociaż, jeden chyba jest, ale nie pamiętam czy go przypadkiem nie zamknęli... W każdym razie ja problemów z ich kupnem nie mam. Ale jeśli coraz więcej placówek zaprzestanie wsółpracy z Bauer to kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 17:14, Blazkovic napisał:

Moim zdaniem "zlote czasy" CD-A ma juz dawno za soba i to nie tyle z powodu rosnacej
dostepnosci internetu jako takiego, ale z powodu wyraznych zmian na rynku. Pare lat temu
srednio na numer bylo 15-20 recenzji gier na samego pc, teraz np. w numerze "okolo-swiatecznym"
jest 10-15 gier na 3 platformy. Liczac drobnice w ktora malo kto zagra i słabo ocenione
badziewia. Nie ma po prostu o czym pisac, co tu kryc. 3 wielkich wydawców polyka male
firmy i kroi kolejne odcinki serii, ktorych zbyt jest niejako gwarantowany.


Jakbyś miał konsolę to narzekałbyś ,że piszą o PC?Prawda ,choć dla nie których smutna ,sporo tytułów wychodzi teraz wyłącznie na konsole.Nawet kontynuacje danych tytułów zmieniają platformy docelowe.Choćby osławiony Crysis.Część też zarówno na konsole jak i piece więc nie narzekałbym na ilość recenzji.Po prostu tak jak kiedyś zmienili płyty CD na DVD tak teraz dopasowali się do sporej grupy osób które mają więcej niż jedną platformę w domu.

Dnia 30.05.2011 o 17:14, Blazkovic napisał:

Probuja uatrakcyjnic pismo wieksza liczba publicystyki i artykulow "okologrowych", testami
smartfonow, tabletow i cholera wie czego jeszcze, co ma bardzo maly zwiazek z "powaznymi"(?)
grami jako-takimi (chyba ze kogos podnieca brzeczacy maly dotykowy ekranik, ja tam nie
zamierzam sie w to bawic, po grubo ponad 10 latach grania na pc).
Ale jak juz pare osob napisalo - wszystko to mozna znalezc w necie. Stety lub niestety.


Ty się nie zamierzasz w to bawić ,ja np bardzo chętnie.Wiesz pismo nie jest pisane dla kilku osób ,tylko trzeba każdemu dogodzić na tych 150 stronach.Trochę ciężko nie uważasz?
Publicystyka jest dla tych których to interesuje ,jeśli jest ciekawy temat i warto o nim napisać to czemu nie.Trochę biedny by był magazyn z 20 czy 30 suchymi reckami i nic więcej.

Dnia 30.05.2011 o 17:14, Blazkovic napisał:

Juz nie mowiac o ocenach ktore po prostu smiesza (tak, tak, wiem, ocena bardzo subiektywna
rzecz - nie jestem z tych ktorzy uwazaja ze moja racja jest najmojsza), ale sami powiedzcie,
ze z pamieci strzele: Arcania 7+, Black Ops 8+, Bulletstorm 8, Dead Space 2 8+, James
Bond: BloodStone 7+(!), Medal of Honor 7+ - czy to nie wyglada smiesznie? To jednak prawda
ze nie wypada postawic przecietnej grze od NIEprzecietnego wydawcy oceny mniejszej jak
7? Ja rozumiem ze np. dobrych fps-ow teraz jak na lekarstwo, ale to nie znaczy ze szajs
staje sie dobry bo innego wyboru nie ma. Najgorsze jest to, ze recenzuja i oceniaja te
"przeboje miesiaca po premierze" pokroju Bulletshitu, ludzie ktorzy siedza w temacie
gier od lat.


No tutaj to już przesadzasz.Podałeś parę gierek bez ładu i składu byle by oceny pasowały.Jak tak recenzent uznał to tak wystawił.Nie dotyczą (te gry) nawet jednego gatunku.
Jak Ci się nie podoba recenzja to Twoja sprawa, też się nie zgadzam ze sporą liczbą ,ale nie da się wystawić oceny którą wszyscy uznają za odpowiednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nieciekawie się zrobiło. Dobrze, że mam Kolportera niedaleko pracy to chociaż tam kupię.
Ehh jak zwykle pewnie wszystko obraca się wokół kasiorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście, koło mnie oprócz 2 kiosków Ruchu i Żabki są też inne kioski, więc problemów mieć nie będę. Ale współczuje tym, którzy nie są w takiej dobrej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście, koło mnie oprócz 2 kiosków Ruchu i Żabki są też inne kioski, więc problemów mieć nie będę. Ale współczuje tym, którzy nie są w takiej dobrej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co kojarzę [sam nie palę - ale reszta rodziny kurzy jak parowozy] to takie np Mocne koło 12zł kosztują, więc cena +/- orientacyjna podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empik znajdzie sobie nowego dostawcę. Jeśli mają tyle stracić na prasie to wypowiedzą umowę z Ruchem. Empik to sklep głównie z prasą i książkami. Potem sobie dorzucili inne rzeczy. Zatem bez prasy ten sklep nie ma praktycznie prawa egzystować. Wszyscy zaczną korzystać z Amazon... O kurka wodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2011 o 17:14, Blazkovic napisał:

Ja rozumiem ze np. dobrych fps-ow teraz jak na lekarstwo, ale to nie znaczy ze szajs
staje sie dobry bo innego wyboru nie ma.


swego czasu w pewnym artykule na gramie dotyczącym RPGów autor udowadniał coś zupełnie przeciwnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaży gazet nie poprawia fakt, że niestety ich jakość merytoryczna pikuje w dół (zaś serwisy branżowe już od dawna są profesjonalnym medium). Playbox to jakiś dramat - zakupiłem pierwszy numer, ale nie byłem w stanie przeczytać go do końca. Po co to komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno no.. pewnie ktoś z nich coś przeskrobał ;) albo jak zawsze chodzi o kasę ;) i tak to brukowce więc w sumie mi to obojętne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 20:11, Kraju napisał:

To widzę że cena drastycznie wzrosła. Nawet nie wiedziałem.


Byłem po zakupy, aż z nudów sprawdziłem =P
Mocne duża paczka [25 sztuk] = 11.15zł, więc pomyliłem sie ździebko.
Ale założę się, że jakieś "zagramaniczne szlugarety" bym do 15zł luzem też znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 20:18, Lurrcio napisał:

Playbox to jakiś dramat - zakupiłem


Co za debil wymyślił tą nazwę ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 20:37, Kafar napisał:

> Playbox to jakiś dramat - zakupiłem

Co za debil wymyślił tą nazwę ?:D


A tak ogólnie to tą nazwą zrobili plagiat. Klan był pierwszy z PlayBoxem. I nie tylko Klan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kafar
Co za debil wymyślił tą nazwę ?:D
---

Nic nie mow. Ciekawa sytuacje mialem zanim kupilem ten numer:
Ja: Poprosze Playbox
Sprzedawczyni [cyniczny usmiech, podaje z polek za soba Playboya]
Ja: Nie, nie - Playbox!
S [zmieszana, znalazla w koncu tego Playboxa miedzy innymi gazetami "komputerowymi", tuz obok... tych z ekhm paniami ;) obejrzala na spokojnie okladke i mowi]: A, to jakies inne gierki dla duzych chlopcow.
Ja: Yyy, dziekuje, do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować