• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

F.E.A.R - premiera - oficjalny temat gry

Pytanie

witam serdecznie,

tym tematem powracamy do oficjalnych wątków o grach wydawanych przez CD Projekt. Na pierwszy ogien - FEAR, dlugo oczekiwany FPP. W tym temacie możecie wypowiadać swoje opinie o lokalizacji gry, zgłaszali swoje uwagi odnośnie działania (jak zapewne większość z Was mogła się już przekonać do sprawnej gry w wyższych rozdzielczościach FEAR wymaga mocnej konfiguracji), jak rownież raportowali wszelkie problemy techniczne, które pojawiają się w czasie rozgrywki.

Poniżej link do naszej bazy pomocy technicznej dla gry FEAR:
http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=284

Jeśli napotkacie większe problemy z działaniem - skriny i opis przesyłajcie także bezpośrednio do nas na adres email: pomoc@cdprojekt.com, rozwiązania będziemy dodawać do bazy pomocy na stronie. dziękuję.

uwaga: wszystkie posty, które nie są/będą związane z tematem gry usuwamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

189 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.10.2005 o 14:44, ProChaoS napisał:

> czy jest szansa na FEAR-a w edycji DVD ?

Nie wiadomo, ale watpie. Takie male pytanie na, ktorej plycie jest ten film
Alma live ?

Na 5 CD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Teraz czas na moje wrazenia. Na poczatku bardzo nieppozytywne, problemy z instalacja. Wyskakiwal komunikat, ze nie wlozylem odpowiedniej plyty do napedu. Zignorowalem to i gierca sie zainstalowala. Porblemy byly z odpaleniem - tu pomogl pan z CD-Projekt i kazal odpalac gre ze skrotu a nie z kompaktu. W kazdym razie gierka w koncu poszla. Ale dlaczego placac 100 zl (no dobra, 84 zl - ma sie te znizki w Empiku :) ) musze sie tak meczyc?! Poza tym instrukcja zdecydowanie za skromna. Brak opisow wszytskich giwer i jeszcze paru rzeczy brakuje. Kolejny minus - brak wydania DVD :(


Sama gierka fajna, lokacje troche ubogie, ale dobry klimacik i w koncu AI wroga na dobrym poziomie. Zaczalem od stopnia HARD, ale za latwo bylo. Teraz jestem na najwyzszym poziomie i jest zdecydowanie lepiej. Przynajmniej jakies wyzwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wlasnie przeszedlem F.E.R.A''a w niecale 9 h. Warto bylo naprawde wydac kase na ta gre. Swietne zakonczenie z prawdziwym smakiem. Zeby tylko wiecej takich gier. Jesli ktos wacha sie kupic tej gry, naprawde polecam. Wlasnie zastanawiam sie czy nie wskszesci swoj stary klan i zrobic nowa dywizje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2005 o 22:31, ProChaoS napisał:

Wlasnie przeszedlem F.E.R.A''a w niecale 9 h. Warto bylo naprawde wydac kase na ta gre. Swietne zakonczenie z prawdziwym
smakiem. Zeby tylko wiecej takich gier. Jesli ktos wacha sie kupic tej gry, naprawde polecam. Wlasnie zastanawiam sie czy
nie wskszesci swoj stary klan i zrobic nowa dywizje.

A ma wyjśc dodatek :D!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2005 o 22:31, ProChaoS napisał:

Wlasnie przeszedlem F.E.R.A''a w niecale 9 h. Warto bylo naprawde wydac kase na ta gre. Swietne zakonczenie z prawdziwym
smakiem. Zeby tylko wiecej takich gier. Jesli ktos wacha sie kupic tej gry, naprawde polecam. Wlasnie zastanawiam sie czy
nie wskszesci swoj stary klan i zrobic nowa dywizje.


Mi tam zakończenie nie przypado do gustu. Takie... niejakie z deczka. Moim wnioskiem z zakończenia jest tylko i wyłącznie kontynuacja gry :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.10.2005 o 22:33, Dark_Kai230 napisał:

> Wlasnie przeszedlem F.E.R.A''a w niecale 9 h. Warto bylo naprawde wydac kase na ta gre. Swietne zakonczenie z prawdziwym

> smakiem. Zeby tylko wiecej takich gier. Jesli ktos wacha sie kupic tej gry, naprawde polecam. Wlasnie zastanawiam
sie czy
> nie wskszesci swoj stary klan i zrobic nowa dywizje.

Mi tam zakończenie nie przypado do gustu. Takie...
niejakie z deczka. Moim wnioskiem z zakończenia jest tylko i wyłącznie kontynuacja gry :]


No wlasnie. Zakonczenie bylo tajemnicze dajace do myslenia tz zastanowienia sie co bylo dalej...

Graczomaniak< Gdzie tak przeczytales, ze ma wyjsc dodatek ?:P Czy to plotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam wszystkich :) Ja wlasnie jestem w poczatkowej fazie nabywania fear''a ;p chodzi mi o zakup karty graficznej ktora juz mam nadzieje jest w drodze do mnie ;] Pozniej wystarczy tylko zrobic kilka krokow do empiku po egzemplarz gry ;p Co do "dywizji" jak ktos wspomnial czy tez bardziej kojarzonego jako "klan" , jest to dobry na ktory sie oczywiscie pisze :) co prawda w fear''a jeszcze nie gralem ale umiejetnosci z innych shooterow oczywiscie sa wiec bez obaw ;p jeszcze jakby ktos mogl by mi blizej opisac tryb multi , czytaj : czy duzo ludzi juz w to gra , typy rozgrywki etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Głównym powodem, dla którego zakupiłem FEAR jest twórca, a mianowicie Monolith, kolejnym klimacik,a ostatnim grafika.
A teraz najważniejsze: na moim komputerze:
- płyta ECS KT333 z prockiem Semptron 2400+;
- 1GB DDR 333;
- Radeon 9800pro (Shappire, 128MB, 256bit), sterowniki: Omega 5.8;
- Win 2K
- resztę pominę :)
gra chodzi całkiem płynnnie na ustawieniach:
- rozdziałka:916 na cośtam;
- tekstury: medium;
- efekty, oświetlenie, shaders, woda - max;
- cienie twarde, medium;
- cząstki: medium;
- ilość zwłok :) - medium;
- anizo 2x;
- bez AA (bądźmy realni...)
- modele: medium;
- szczegółowość świata: medium (lub high - praktycznie nie ma różnicy)

Nie testowałem jeszcze wszystkich ustawień tak, aby gra chodziła płynnie i ładnie wyglądała,ale to jeszcze przede mną. Zawsze też można wyłączyć DX9 i grać na efektach DX8 - skok prędkości w działaniu gry całkiem niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 14:20, maximvs napisał:

Andreal - chwalisz się ustawieniami , a podaj wyniki z testu wydajności w ustawieniach FEARA. Do przycinek łatwo się przyzwyczaić.


Może on poda później, ale ja gdy wziąłem wszystko poza AA na maksa to miałem kolejno:
12 FPS
37 FPS
89 FPS

Mój komp:
Pentium IV 2,8 GHz
512 MB RAM w Dualu
GeForce 6600 GT 128 MB
Płyty głównej nie pamiętam, a więcej rzeczy to nieważne :)

Kto gra na multi F.E.A.R. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 14:20, maximvs napisał:

Andreal - chwalisz się ustawieniami , a podaj wyniki z testu wydajności w ustawieniach FEARA. Do przycinek łatwo się przyzwyczaić.


Po pierwsze - nie chwalę się ustawieniami -gdybym to robił ,to podałbym, że wszystko ustawiłem na maksimum, po drugie piszę z pracy, więc nie mam przed oczami wyników testu - jak nie zapomnę to w domciu dokładnie zapiszę i zamieszczę:)
Powiem tam - w środkowej przedziałce miałem ok 70%, w najniższej ok 15%, reszta poszła na najwyższą (a może to było przy innych ustawieniach? Nie pamiętam)- w każdym razie całkiem komfortowo można grać i to jest dla mnie najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 09:46, ProChaoS napisał:

> > Wlasnie przeszedlem F.E.R.A''a w niecale 9 h. Warto bylo naprawde wydac kase na ta gre. Swietne zakonczenie z
prawdziwym
> > > > smakiem. Zeby tylko wiecej takich gier. Jesli ktos wacha sie kupic tej gry, naprawde polecam.
Wlasnie zastanawiam
> sie czy
> > nie wskszesci swoj stary klan i zrobic nowa dywizje.
> > > Mi tam zakończenie
nie przypado do gustu. Takie...
> niejakie z deczka. Moim wnioskiem z zakończenia jest tylko i wyłącznie kontynuacja
gry :]

No wlasnie. Zakonczenie bylo tajemnicze dajace do myslenia tz zastanowienia sie co bylo dalej...

Graczomaniak< > Gdzie tak przeczytales, ze ma wyjsc dodatek ?:P Czy to plotka.

Nie wiem czy moge powiedzieć :D, przeczytałem na nejwiekszym serwisie o grach, musisz sie domyslic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pogralem w gierke chwile wczoraj i musze powiedziec ze gra super.
Gra chodzi lepiej niz demo na moim sprzecie barton 2500@3200 nvidia 6800@16\6 1,5 giga ram nforce 2 wszystko na maxa i gra chodzi dobrze.
Dokladnie nie pamietam wynikow z testu ale podam tak mniej wiecej
33
60
130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardzo proszę (prywatnie!) wszelkie uwagi na temat zakończenia poprzedzać stosownym ostrzeżeniem, najlepiej dużymi literami. Są tu tacy, którzy ciągle czekają na swoje pudełeczko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 18:10, Domek napisał:

Bardzo proszę (prywatnie!) wszelkie uwagi na temat zakończenia poprzedzać stosownym ostrzeżeniem, najlepiej dużymi literami.
Są tu tacy, którzy ciągle czekają na swoje pudełeczko. ;)


Ja napisałem przy swoim poście, że spoiler :) Zresztą i tak nie napisałem za dużo tylko tyle, że... i tu nie dokończę, bo to to co napisałem w tamtym poście :P ( http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=682&pid=43 ). Tak naprawdę mówienie wrażeń też psuje innymgraczom zabawę, ale nie w takim stopiu jak napisanie "A wtedy pokazuje się filmik jak Archanioł Tyrael przychodzi do Ciebie i mówi..." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 18:15, Dark_Kai230 napisał:

Ja napisałem przy swoim poście, że spoiler :)


Nie no, jasne... tak na przyszłość się zabezpieczam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 20:34, graczomaniak napisał:

Co to za granie jak sie zna zakończenie gry ??? :D:/


Ja oglądałem jak grał mój brat i przeszedł...trochę mi się odechciało grąc, ale też dlatego, że szkoła, modernizacja kompa i... forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2005 o 20:50, Dark_Kai230 napisał:

> Co to za granie jak sie zna zakończenie gry ??? :D:/

Ja oglądałem jak grał mój brat i przeszedł...trochę mi się odechciało
grąc, ale też dlatego, że szkoła, modernizacja kompa i... forum :D

Ale zagraj bo naprawde warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować