Zaloguj się, aby obserwować  
Sandarfen

Władca Pierścieni - pewien problem do rozwiązania

13 postów w tym temacie

A chodzi dokladniej o argumenty do udowodnienia tezy Adaptacje filmowe Władcy Pierścieni są wiernymi ekranizacjami dzieł J.R.R Tolkiena. byłbym wdzięczny za podrzócenie propozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 18:37, Sandarfen napisał:

A chodzi dokladniej o argumenty do udowodnienia tezy Adaptacje filmowe Władcy Pierścieni
są wiernymi ekranizacjami dzieł J.R.R Tolkiena.
byłbym wdzięczny za podrzócenie propozycji
:)


Jak dla mnie to nie są aż tak bardzo wierne książką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż...zdecydowanie nie są wiernym odwzorowaniem dzieł J.R.R Tolkiena.Wiele wątków zostało usunietych z filmowych adaptacji,a poza tym wiele szczegółów nie jest dokładnie odwzorowana.To oczywiście tylko moja opinia,ale chyba o to ci chodziło.Jakby co mogę się troszke więcej na ten temat rozpisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 19:02, Frozen- napisał:

Cóż...zdecydowanie nie są wiernym odwzorowaniem dzieł J.R.R Tolkiena.Wiele wątków zostało usunietych
z filmowych adaptacji,a poza tym wiele szczegółów nie jest dokładnie odwzorowana.To oczywiście
tylko moja opinia,ale chyba o to ci chodziło.Jakby co mogę się troszke więcej na ten temat
rozpisac :)



I właśnie tu jest pies pogrzebany ja też uważam że jest nie do końca wierną adaptacją, ale teza jest taka i ją musze udowodnić niestety, niewiem moze cos wymysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z reszta. Te adaptacje nie są w 100% wierne.
Co o Tomie Bombadilu i Starym Lesie?
Co o Kurhanach?
I zadna Armia Umarłych nie odbijała Gondoru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwazam ze to nie jest wierne odwzorowanie książki, ale jakoś mi się lepiej film ogląda niż czyta chociaż lubie czytać książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy to jest wielka kicha!!!
Poczytajcie książki ( LotR-a czytałem po 13 razy każdy tom ) , to dzięki książką rozwiajmy wyobraźnie, to one dają nam radość, przyjemność. A filmy...? Można oglądać, jasne, po to są, ale nie można ich równać z książkami. Na filmie widzimy to co wyobraził sobie rażyser, scenażyscta, ale one nam NIC nie dają. Nie rozwijają nas.
Dlatego też uważam, iż trylogia Jacksona jest - jako adaptacja dzieła Tolkiena, całkowicie pozbawiona całej ''magii'' jaką stwożył autor książki, film ogląda się jako...jako zwykłą, amerykańską produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. Filmy swoją drogą a książki swoją, nie należy porównywać jednych do drugich. Wogóle nie lubie ekranizacji książki, bo każdy powinien mieć indywidualne spojrzenie i wyobrażenie o książce, a nie narzucone przez reżysera... Bo mimo woli zapamiętuje się obraz z filmu i to burzy obraz książki , którą się czytało lub będzie się czytać albo gorzej - zastepuje się książkę filmem... Co książka to książka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 18:37, Sandarfen napisał:

A chodzi dokladniej o argumenty do udowodnienia tezy Adaptacje filmowe Władcy Pierścieni
są wiernymi ekranizacjami dzieł J.R.R Tolkiena.
byłbym wdzięczny za podrzócenie propozycji
:)


O wiele łatwiej znaleźć argumenty do udowodnienia tezy wręcz przeciwnej :)
Ostrożniej byłoby używać sformułowania "film wykorzystujący treści zawarte w WP" zamiast "adaptacja filmowa" czy "ekranizacja" - ale ludzkość uwielbia spijać piankę z sukcesów, głównie nie swoich...
Powodzenia - nie zazdroszczę tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować