Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: FIFA 12 - już graliśmy, jest świetna!

24 postów w tym temacie

Wiktor - przy pierwszych zapowiedziach dwunastki była mowa o tym, że zostaną zmienione stałe fragmenty gry (chodziło im o wolne i rożne), ponieważ te, które są obecnie "są na poziomie poprzedniej generacji" (czy jakoś tak to tłumaczyli:)). W becie było to zmienione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 17:16, akakus napisał:

Kwas - kup jakąś konsolę i Twoje problemy się skończą :P


A już da się klawiaturę podłączyć pod konsole he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącach gry w PES-a 11 naprawdę się zmusiłem i pograłem w Fifę kilka dni na PC, ale nie potrafię przy niej dobrze się bawić. Obrońcy przejmują piłkę niemal za każdym razem gdy chcemy ich minąć. To powoduje, że większość bramek jest po podaniu na dobieg albo po klepce więc są niemal identyczne. Piłkarze strzelają automatycznie w kilka miejsc bramki, bramkarze bronią w kółko w ten sam sposób i gra jest dla mnie bez sensu. Może ten drybling w 12 coś zmieni, ale póki co nie rozumiem fenomenu tej gry i zostaje przy PES-ie gdzie jest dużo miejsca na swobodę i różnorodne bramki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 18:31, milosztor napisał:

Dlaczego karne są złe? Są idealne. Nie są takie proste jak były w poprzednich fifach
teraz możesz uderzyć gdzekolwiek chcesz.


OK, być może użyłem złego słowa. Nie: złe. Ale dość nieintuicyjne. Wolałem poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2011 o 20:35, MozgotrzepPL napisał:

Wiktor - przy pierwszych zapowiedziach dwunastki była mowa o tym, że zostaną zmienione
stałe fragmenty gry (chodziło im o wolne i rożne), ponieważ te, które są obecnie "są
na poziomie poprzedniej generacji" (czy jakoś tak to tłumaczyli:)). W becie było to zmienione?


Nie, nie zostały zmienione. Wszystko - wolne, rożne i karne - było takie same, jak wcześniej. Jeśli coś zmienią, to pewnie pokażą to dopiero na Gamescomie, ponieważ na E3 będzie pokazywana ta sama wersja, w którą graliśmy pod koniec kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Hartus
Nie chcę wszczynać wojny o to co jest lepsze, ale według mnie PES byłby dla mnie odpowiedni gdybym miał jakąkolwiek kontrolę nad strzałami. Mam wrażenie, że w ogóle nad tym nie mam wpływu (może trochę poza kierunkiem), bo raz z tej samej pozycji naciskam przycisk lekko to uderza w bramkę a drugi raz gdzieś w kosmos z niewiadomych przyczyn. Za to w fifie na manualu (bo tylko tak gram) mogę celować gdziekolwiek chcę. Po drugie trochę sztuczne są te faule i odbiory, ale za to wielki plus za dryblingi i poruszanie się ciałem zawodników.

@wiktorcegla
Karne są o wiele ciekawsze. Teraz nie wystarczy liczyć na farta 50/50 albo w prawo albo w lewo (nie liczę środka) tylko trzeba bardziej się przyłożyć do strzałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienią karne na te stare to nie kupuję nowej fify. Nowy system karnych jest świetny. Wystarczy 15 min treningu karnych z aktywną tą okrągłą plamą i mamy wszystko opanowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mnie jedno wnerwiło w ostatnich zdaniach "Wyciąć grę bramkarzem i zapomnieć"... A co jeśli niektórzy w 11 robią karierę bramkarzem??? Czy autor tekstu nie pomyślał, że są tacy gracze? Np. ja, jak nie będzie tej opcji w 12 to nawet jej nie ruszę... Uważam, że ta opcja w 11 jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować