Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Brink - recenzja

19 postów w tym temacie

SD powinno stworzyć to co potrafią czyli ET2, a jak nie mają praw do nazwy to grę opartą na mechanice ET w czasach współczesnych. Stworzenie czegoś zupełnie nowego jest cholernie trudne. ET QW było już średnie, a teraz poszli jeszcze dalej w wymyślaniu jakiś dziwnych klimatów w słabym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zaznaczyłeś iż chodzi o wersję X, bo w innym przypadku wziąłbym Cię śmiechem (kłopoty z połączaniem w multi). Boty - to jest gra do multi a nie single. Niby gdzie są "mądre" boty? Ocena w wersji PC z mojej strony to 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmiki na youtube które pokazywały jak trzeba było czekać 5 sekund żeby doczytało tekstury w wersji na X...dość żałosne.
Poza tym imo niepotrzebnie twórcy wciskają na siłę boty, tylko po to żeby był podczas gry sztuczny tłum.
Splash Damage się nie popisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się w Brinka przyjemnie pogrywa. Boty nie są aż tak głupie jak autor wspominał, grafika znośna, customizacja postaci mi się podoba. Jednak parkour to rzeczywiście lekka porażka. Jak dla mnie średniak, czyli 7,5/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krotka pilka - X-Box nie jest i nigdy nie bedzie platforma do gry "competetive"... Wiec recenzowanie wersji na X''a i do tego komentowanie gry pod katem multi to jakas pomylka i zwykla niekompetencja autora recenzji (coraz czesciej to spotykana, czego najlepszym dowodem jest recenzowanie gry tak dlugo po jej premierze - zalosc)...

Wersja PC ma u mnie mocne 8+, gra sie swietnie zarowno single (co do glupich botow sie zgodze, ale nie ma gier teamowych z madrymi botami - such thing does not exist) jak i multi (zadnych lagow)...

A X-Boxa to sobie kolego Mastermind zachowaj do Kinecta bo to jego jedyne zastosowanie. Poza tym do gry sluzy PECET!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem tej gry jest silnik. Niestety idtech4 nie daje rady w grach multi. W ET2 na tym silniku graloby sie podobnie.... zreszta chyba Ci ci pisza ze SD stworzylo swietne ET nie pamietaja jak wygladala ta gra w dniu premiery. Dopiero mody doprowadzily ta gre pelnej grywalnosci.

Kolego necxelos jezzeli gra wychodzi na 3 platformy to powinna odpowiednio dzialac na wszystkich z nich. Poza tym kto mowi ze to jest gra competitive only ? Wiadomo ze PC jest najlepsza platforma do grania w FPSy, nie zmienia to faktu ze konsolowcy tez powinni dostac dopracowany produkt. Zreszta o czym my mowimy - tylu problemow z gra PC to juz dawno nie widzialem. Cale forum gry jest zaspamowane tematami o problemach technicznych a niewielu pisze o samej grze :/ Ponadto Brink ma niewspolmiernie duze wymagania sprzetowe do jakosci grafiki.

I zeby nie bylo ze jestem jakims haterem - gra mi sie podoba - niestety nie az tak bardzo jakbym chcial a glownymi powodami są silnik i to ze wersja na PC jest zrownana w dol do konsol jezeli chodzi o rozwiazania w gameplayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh czy kiedykolwiek przestaniecie nadawać suchary o tym, że PC jest jedyną słuszną i najlepszą platformą do grania w FPSy czy tam we wszystkie gry? Te żałosne oceny zostawcie dla siebie. Bo np dla mnie konsola jest lepsza i o kant można rozbić tę waszą teorię.
Ze swoim upodobaniem się nie afiszuję, poza tym wypadkiem kiedy widzę taką gadkę. Po prostu litości.

Co do Brinka. Dla mnie jest OK. Naprawdę trudno dziś o grę gdzie można spokojnie sobie pobiegać i potoczyć pojedynki z przeciwnikiem. Szkoda, że dzisiejsze FPSy promują grę w stylu ADHD, gdzie jedna seria (zazwyczaj parę strzałów) w protagonistę i koniec zabawy. Brink tak nie jest. Prawda mapy nie są najlepsze, ale model rozgrywki jest doprawdy w porządku. I tylko smutek zalewa gdy patrzę jak czołowe media tworzą nieprzyjazną otoczkę tej, bądź co bądź, nie wybitnej, ale fajnej grze. Apeluję, dajcie Brinkowi szansę, zwłaszcza po patchu - da się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 11:21, Chepl napisał:

Ehhh czy kiedykolwiek przestaniecie nadawać suchary o tym, że PC jest jedyną słuszną
i najlepszą platformą do grania w FPSy czy tam we wszystkie gry? Te żałosne oceny zostawcie
dla siebie. Bo np dla mnie konsola jest lepsza i o kant można rozbić tę waszą teorię.

Ze swoim upodobaniem się nie afiszuję, poza tym wypadkiem kiedy widzę taką gadkę. Po
prostu litości.

Co do Brinka. Dla mnie jest OK. Naprawdę trudno dziś o grę gdzie można spokojnie sobie
pobiegać i potoczyć pojedynki z przeciwnikiem. Szkoda, że dzisiejsze FPSy promują grę
w stylu ADHD, gdzie jedna seria (zazwyczaj parę strzałów) w protagonistę i koniec zabawy.
Brink tak nie jest. Prawda mapy nie są najlepsze, ale model rozgrywki jest doprawdy w
porządku. I tylko smutek zalewa gdy patrzę jak czołowe media tworzą nieprzyjazną otoczkę
tej, bądź co bądź, nie wybitnej, ale fajnej grze. Apeluję, dajcie Brinkowi szansę, zwłaszcza
po patchu - da się grać.


Tak, ale Birnk jest nastawiony na grę klanową, a granie na konsoli to zupełne przeciwieństwo gry klanowej.

Dnia 04.06.2011 o 11:21, Chepl napisał:

I kolejny beton. Coraz częściej widzę takich na forach. Widać, cholera jasna, renesans
PC.

Ale ten pan ma rację - xbox nie daje możliwości rozwojowi klanów, tak więc Brink w tym wydaniu traci właściwie połowę wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się z tobą nie zgodzić. Twoje twierdzenie o zupełnym przeciwieństwie jest po prostu wyssane z palca. Nie wiem czy wiesz, ale większości obecnych tytułów (CoD, BF, KZ3, Halo) bez problemu można założyć klan i prowadzić sobie jakieś tam rozrywki. Weźmy sobie na celownik takiego Killzone''a. W sieci postawiona jest strona, na której jest możliwość utworzenia klanu i werbowania nowych członków. Ale pal licho. Przecież te wszystkie gry multiplatformowe opierają się na tym samym! Rozgrywka jest ta sama i wsparcie twórców również nie koncentruje się na tej jedynej platformie. Dlaczego w takim razie klanowe granie nie jest możliwe?
Nie chcę wyjść tu na fanatyka i ślepo walczyć po jednej stronie barykady. Jednak powstrzymajcie się z takimi komentarzami, bo wasze subiektywne odczucia mijają się z prawdą. Dyskutujmy o grach, nie platformach - ile można?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Stingerji:
>Kolego necxelos jezzeli gra wychodzi na 3 platformy to powinna odpowiednio dzialac na wszystkich z nich. Poza tym >kto mowi ze to jest gra competitive only ?

Autorzy mowia, ze gra jest dedicated multiplayer competetive. Nie sledziles zapowiedzi? To sie nie wypowiadaj...

>Zreszta o czym my mowimy - tylu problemow z gra PC to juz dawno nie widzialem. Cale forum gry jest >zaspamowane tematami o problemach technicznych a niewielu pisze o samej grze :/

Wybacz, ale jakos nie zauwazylem. A gram po sieci od premiery (3 wymaksowane postacie, dopasowane pod rozny class-build)...

>Ponadto Brink ma niewspolmiernie duze wymagania sprzetowe do jakosci grafiki.

Nie wiem co bierzesz czlowieku, ale odstaw to... Brink jest najbardziej zoptymalizowana gra od lat, tylko Blizzard tak ladnie optymalizuje... Mam 4-letni komputer, ktory wtedy kosztowal marne 3tysie (stacjonarny), a gra chodzi mi jak zyleta na ustawieniach srednio-wysokich... A na dwuletnim (2,5 nawet) laptopie chodzi mi ladnie na low...

Do Henrar:
>I kolejny beton. Coraz częściej widzę takich na forach. Widać, cholera jasna, renesans PC.

O sobie mowisz kolego? Bo my mamy lepsze procesory, lepsze uklady graficzne i wiecej mozliwosci sieciowych... A do tego mozemy sami dopasowywac ustawienia graficzne gry do wlasnych potrzeb i mozliwosci... A wy macie co? Kinecta... I pare gier, ktore sa wydawane wylacznie na konsole tylko po to zeby konsola w ogole sie sprzedawala... Zeby Gears of War''y, Halo, Heavy Rainy i inne takie byly na PC nikt by nigdy nie kupil konsoli bo za ta sama cene co konsola mialby sprzet wielozadaniowy + gry o polowe tansze...

Do Krzycho:
Nikt nie zapomnial, ludzie w to graja ;) A, ze recenzenci na Gramie maja ostatnimi czasy ciagle opoznienia (recenzji na czas od roku nie widzialem) to inna sprawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wojenka, wojeeenka.
Ja od siebie powiem, że od 1996 roku grywam na PC. Obecnie również na PS3, czasem razem z żoną. Powiem tak: jest dużo ludzi którzy nigdy nie będę grali na PC, bo komputer kojarzy im się źle - z pracą. Granie w shootery siedząc na kanapie i zagryzająca chrupkami ma swoje uroki, pomimo faktu że celowanie padem nijak ma się do celowania za pomocą myszki.
Z drugiej strony PC jako platforma do gier typu wyścigowych czy mordobić leży i kwiczy. Człowiek siedzący przed biurkiem z padem w ręku wygląda po prostu śmiesznie. Z kierownicą podobnie - przecież jak masz dobry sprzęt to ciężko jest wygospodarować miejsce na jego przypięcie do biurka (nie mówiąc o rozmieszczeniu pedałów gazu czy drążka zmiany biegów). Tymczasem siedząc na kanapie tego problemu już nie ma (więcej miejsca).
Reasumując: PC tylko w kwestii FPSów, MMO i strategii ma nad konsolami przewagę. W pozostałych gatunkach (action rpg, ścigałki, mordobicia) wręcz z konsolami przegrywa :/

Zróbcie eksperyment: dajcie kobiecie do wyboru granie na klawiaturze w grę z super multi na PC, czy jakąkolwiek grę coop na pada, na ps3 lub xbox. Obawiam się że PC opada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wojenka, wojeeenka.
Ja od siebie powiem, że od 1996 roku grywam na PC. Obecnie również na PS3, czasem razem z żoną. Powiem tak: jest dużo ludzi którzy nigdy nie będę grali na PC, bo komputer kojarzy im się źle - z pracą. Granie w shootery siedząc na kanapie i zagryzająca chrupkami ma swoje uroki, pomimo faktu że celowanie padem nijak ma się do celowania za pomocą myszki.
Z drugiej strony PC jako platforma do gier typu wyścigowych czy mordobić leży i kwiczy. Człowiek siedzący przed biurkiem z padem w ręku wygląda po prostu śmiesznie. Z kierownicą podobnie - przecież jak masz dobry sprzęt to ciężko jest wygospodarować miejsce na jego przypięcie do biurka (nie mówiąc o rozmieszczeniu pedałów gazu czy drążka zmiany biegów). Tymczasem siedząc na kanapie tego problemu już nie ma (więcej miejsca).
Reasumując: PC tylko w kwestii FPSów, MMO i strategii ma nad konsolami przewagę. W pozostałych gatunkach (action rpg, ścigałki, mordobicia) wręcz z konsolami przegrywa :/

Zróbcie eksperyment: dajcie kobiecie do wyboru granie na klawiaturze w grę z super multi na PC, czy jakąkolwiek grę coop na pada, na ps3 lub xbox. Obawiam się że PC opada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 11:36, Henrar napisał:

I kolejny beton. Coraz częściej widzę takich na forach. Widać, cholera jasna, renesans
PC.


Jeśli chodzi o FPS-y i do tego sieciowe to i ja jestem tego typu "betonem" , i żaden marketingowiec choćby nie wiem jak się starał nie wmowi mi że w tego typu gry gra się lepiej na padzie , to poprostu wierutna bzdura !

A tak na marginesie posiadam też i PS3-ke ale do innych tytułów głównie exclusivów sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie: kocham wojny konsolowcy vs PC-towcy... ;D

Swoją drogą to czekam na jakąś recenzję na PC... bo jednak granie na klocku w strzelanki to co innego. Ja parę razy grałem na PS2 i PS3 raz i jakoś mi nie podchodzi granie w takiego typu gry na konsoli. To po prostu kwestia gustu... a tutaj gra oberwała za te serwery tak więc nie dziwię się, bo gra jest nastawiona na multi, a nie na single.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamknij się necxelos. Jesteś biedny i zazdrościsz innym xboxa. Idź do sklepu i zobacz jakie są gry na to i na to. Co raz więcej producenci robią gry tylko na konsole a na pc nie bo na pc nie zarobią dużo. a komputer nie wynaleziono dla dzieci takich jak ty żeby grały tylko do innych celów. Jak sama nazwa wskazuje konsola do gier. PC SĄ SŁAB
E!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować