Zaloguj się, aby obserwować  
SongoX

FIFA 12 - Kolejny krok naprzód w serii

748 postów w tym temacie

Powiem tak: z jednej strony nowa FIFA niesamowicie mi się podoba, z drugiej ostatnio mnie erm... <szuka poprawnego politycznie słowa> mocno irytuje.

1) Komputer już na zawodowcu to jakiś szaleniec niemylący się w obronie i grający cały czas na sprincie, a do tego perfidnie wykorzystujący wszystkie ułomności gry. Szybko po kilku grach z nim się zniechęciłem i zacząłem grać tylko online.

2) Czy jest opcja umożliwiająca granie np. tylko z graczami grającymi obroną taktyczną? Bo jeśli nie to ja dziękuję za taką zabawę. Niby przy szukaniu gracza jest opcja "sterowanie: ręczne" ale tyczy się to chyba wszystkich asyst. Obecnie trafiam na ludzi, którzy grają jak ja np. w 10. lidze, ale w tej samej lidze trafiam na gości, z którymi nie jestem w stanie wejść w ich pole karne. Wniosek prosty: albo stara obrona daje im taką przewagę, albo są to jakieś cyborgi. Z drugiej strony no sorry, ale ja też we wszystkie ostatnie fify grałem i nagle okazuje się, że jestem kompletnym noobem? Coś tu chyba nie gra...

3) NIE UMIEM DOŚRODKOWAĆ! WTF?! Może mnie ktoś oświecić jak zagrać na PS3 w biegu wrzutkę w pole karne delikatnie na wbiegających zawodników? Bo obecnie przy użyciu klawisza odpowiedzialnego za dośrodkowanie ew. dośrodkowanie + wybieganie mój zawodnik podaje zawsze w jakieś cudaczne miejsca typu 20m przed pole karne za siebie.

4) KARNEEEEE. No bez jaj karne przy obronie taktycznej to jakieś jaja. DELIKATNE wejście po piłkę w polu karnym to 70% szansy na 11stkę, podczas gdy po całym boisku robię sobie wślizgi z każdej strony w każdego zawodnika z piłką lub już bez i sędzia nie robi nic. ARGHHHHH

Te kilka spraw naprawdę powoduje, że mocno się do tej gry zniechęcam, a szkoda bo pewnie ma potencjał, ale nie zamierzam się zmuszać i denerwować, tylko dlatego, że inni mówią, że gra im się OK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Nie zgadzam się z tobą. Wszystko zależy od treningu. Ja gram teraz na klasie światowej z niedaleką wizją legendarnego ( gram ManU)
2) Na online można grać tylko z taktyczną obraną. Wiec to muszą być ogarniacze
3) Musisz lewa gałką dokładnie pokazać gdzie chcesz dośrodkować
4) Spróbuj odpowiednika lt ( z xbox-sa) i wtedy przycisk odbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 16:37, MKRaven napisał:

3) NIE UMIEM DOŚRODKOWAĆ!


Co do dośrodkowań. Wyłącz pełną asystę w opcjach kontrolera. Miękkie wrzutki ładujesz 2x dośrodkowanie (2x []), i pięknie wchodzą bramki głową na wyprzedzenie po krótkim słupku. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś jaja to są. Gram ManCity na zawodowcu. Średnia zawodników to 90 punktów. Obrona jest tak podziurawiona jak szwajcarski ser, nawet normalnego wślizgu nie potrafią zrobić, nie mówić już o faulu bo chyba w tej grze sfaulowanie jest niemożliwe (wślizgiem rzecz jasna). Bramkarze wyciągają nawet najlepsze strzały w okienko, nawet trzecioligowce ze mną grają mecze życia, ich obrońcy zachowują się jak zawodnicy Korei którym grozi odstrzał po przegranym meczu, Cristiano Ronaldo drybluje jak Wawrzyniak w polskiej reprezentacji. A o poziom niżej jest już banalnie łatwo. WTF?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 18:56, MiSiU3112 napisał:

2) Na online można grać tylko z taktyczną obraną. Wiec to muszą być ogarniacze


Czyli złamałem system bo teraz zmieniłem i gram ze starą obroną?

@cubbek
BEZEDURA :P . Miałem zero asysty, teraz włączyłem częściową i mi wchodzą dośrodkowania tak jak wszystkim tym "specom" online korzystających z tego sposobu strzelania goli.

Generalnie EA widzę sama zabija swoje nowinki w ten sposób. Powinien być nakaz gry dla wszystkich w ten sam sposób albo podzielenie na 2-3 większe grupy trudności (w sensie ustawień asyst) rywalizujące tylko wewnątrz, a nie między sobą i by było fair. Teraz natomiast jest sytuacja, że nawet jak chcę grać nowinkami to i tak jestem zmuszony zmieniać na stare rozwiązania i asysty bo motłoch jest głupi i leniwy i idzie na łatwiznę, więc chcąc mieć szansę, muszę grać tak jak i reszta.

Ustawiłem starą obronę i częściową asystę przy dośrodkowaniach i gra znów zaczęła dawać frajdę. Chyba nowinki, które wymyślili przerosły nawet samych Panów w EA Sports.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 17:31, Ecko09 napisał:

Nie wiesz może jak się rzucać bramkarzem przy karnych? ;P


Nie tak jak wcześniej, czyli strzałkami, lecz jeśli grasz na padzie, to analogiem odpowiedzialnym za triki, lub na klawiaturze, klawiszami numerycznymi, czyli 4, 6 oraz 2 i 8 odpowiadają za góra dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos pomysł jak dobrac ustawienia tak w trybie kariery żeby były w niej buty ktore ustawilem piłkarzom, ustawiłem calemu lechowi poznan oryginalne buty z fify przy włączaniu trybu kariery ustawiłem że chce uzywac swoich składow a buty dalej sa takie jakie byly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
A ja mam takie pytanie odnośnie dośrodkowań.
Dlaczego komputer zawsze dojdzie do dośrodkowanej piłki przy ataku na moją bramkę a ja przy ataku na jego bramkę mimo iż dośrodkuję na żądanego przeze mnie zawodnika to i tak do piłki dojdzie obrońca. Nie mogę się do niej tak dopchać jak to robi komputer atakując moją bramkę.
Nie raz już miałem sytuację gdzie grając wysokim mertersackerem przy dośrodkowaniu nie mogłem sobie poradzić z dużo niższymi napastnikami. Dlaczego komputer zawsze jakoś się przepchnie do tego dośrodkowania.

Ustawiania dośrodkowania miałem na częściowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twój problem są dwie odpowiedzi:

1) Bo to komputer ;) .

2) Bo musisz nauczyć się dośrodkowywać w lepszym momencie, przy okazji kazać tamtemu zawodnikowi wybiegać i jeszcze nauczyć się od razu nim dobrze ustawiać, jak tylko Cię przełączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam dość banalny problem. Kupiłem fife 12 na ps3 w pre-orderze i dostałem kod na karty zawodników do Ultimate. Nie wiem jednak gdzie ten kod wykorzystać. proszę o pomoc
Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz przez to przejść ;) . Ja już z większością problemów się uporałem, tj. ustawiłem częściową asystę na dośrodkowania i wreszcie wychodzą, kumpel mnie podtrenował z karnych, a z kompem po prostu nie gram i zaczyna być git :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 17:11, sebinho8613 napisał:

Witam!
Mam dość banalny problem. Kupiłem fife 12 na ps3 w pre-orderze i dostałem kod na karty
zawodników do Ultimate. Nie wiem jednak gdzie ten kod wykorzystać. proszę o pomoc
Z góry dzięki i pozdrawiam



odpowiedź z działu pomocy technicznej EA :]


Należy postępować zgodnie z instrukcjami, wprowadź kod.
1. W menu głównym wybierz zakładkę Online.
2. Wybierz Moja FIFA 12 Online.
3. Wybierz Sklep FIFA 12.
4. W sklepie FIFA, wybierz przycisk "wprowadź kod” widoczny na dole ekranu.
5. Wprowadź kod.
6. Otrzymasz potwierdzenie jeżeli kod został pomyślnie wprowadzony.
7. Przejdź w głównym menu do ULITIMATE TEAM > Sklep.
8. Twoje *Pakiety będą czekać na Ciebie w opcji "Moje pakiety" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować