Zaloguj się, aby obserwować  
SongoX

FIFA 12 - Kolejny krok naprzód w serii

748 postów w tym temacie

Witam! Mam pewien nietypowy problem. Podczas grania na klawiaturze kliknięcie kombinacji strzałka w górę + strzałka w prawo + strzał zwyczajnie nie działa. Próbowałem na wszystkie sposoby i tylko ta kombinacja nie działa. Nie działa również podczas sprintu czy podania, lub dośrodkowania. Mocno to utrudnia grę, a pada pożyczyłem dziewczynie - wiecie może jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 16:25, MKRaven napisał:

Na twój problem są dwie odpowiedzi:

1) Bo to komputer ;) .

2) Bo musisz nauczyć się dośrodkowywać w lepszym momencie, przy okazji kazać tamtemu
zawodnikowi wybiegać i jeszcze nauczyć się od razu nim dobrze ustawiać, jak tylko Cię
przełączy.


No tak już powoli zaczynam łapać dzięki. Wiem że w trakcie lotu piłki mogę jeszcze ustawiać sie strzelającym zawodnikiem, wiem że podania muszą być zagrane w tempo. Jednego tylko nie rozumiem... Jak mam kazać tamtemu zawodnikowi wbiegać? Chodzi o przycisk LB - wystawianie sie/modyfikator ? Mam go trzymać przy wrzucaniu czy wciskać na chwile przed czy jak?

I tak w ogóle to dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no przycisk odpowiedzialny za wybieganie klikaj chwilę przed podaniem :). Jak klikniesz w momencie podania to zawodnik nie zdąży zacząć wybiegać, a jak za wcześnie przed to już z powrotem zwolni, czy wręcz stanie jak będziesz podawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie sterowanie na klawie, nie da się zmienić klawiszy, przez co muszę zupełnie rezygnować ze zwodów (nie mam trzeciej ręki na numpadach) więc wszystkie bramki strzelam z daleka, lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bodajże W. Klawiszem odpowiedzialnym za podanie prostopadłe jeśli zmieniałeś.

PS. Mój problem z klawą nieaktualny. Dokupiliśmy z braćmi 3 pada do X'a i już wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zagrałem dwa mecze ManU vs Chelsea na poziomie legendarnym. Oba mecze były prawie identyczne:
1. 2:2 i w karnych dla mnie po przerwy 2 do 0 dla mnie. Strzelili mi bramiki w 70 m
2. 4:4 i w karnych znowu ja byłem lepszy. Do przerwy 2:1 dla mnie. W 90 min 3:3. W dogrywce pierwsi bramkę strzeliło Chelsea. Wyrównałem w 119 minucie z wolnego Youngiem.
Podsumowując poziom legendarny nie jest taki straszny. Tylko kiedy wysoko wygrywasz nie ma szans aby rywale nie zbliżyli od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem takiej natury, że nie widzę wskaźnika, który pokazuje gdzie spadnie piłka po zagraniu podania góra.. myślałem że to taka opcja w nowej fifie dopóki nie zobaczyłem tego u kuzyna.. Co z tym zrobic? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 08:05, Dark_elves napisał:

Jaką kombinację klawiszy trzeba wcisnąć żeby strzelić bramkę nożycami i z przewrotki?
( Xbox)

Hm. Normalnym strzałem z tego co wiem, jedynie musi zawodnik być odpowiednio ustawiony w stosunku do lecącej piłki.


I się muszę pochwalić przepięknym strzałem w UT
http://www.ea.com/uk/football/videos/ugc/99144726
Niestety w online ciężko o dłuższe powtórki strzałów, więc muszę się zadowolić czymś takim. Dośrodkowanie Navasa, strzał Trochowskiego. Piękne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już sobie troszeczkę w nową FIFĘ pograłem i moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Wkurza mnie jedynie to, że niestety jest podobny problem jak z poprzednią edycją, a mianowicie na kartach Nvidii gra tnie, klatkuje, zacina się etc. Przez to właśnie grałem tylko kilka spotkań w 11, ale teraz w 12 znalazłem sposób na to (granie na niskich detalach...), więc czekam z niecierpliwością na stery.
No OK, ale przejdźmy do samej gry. Już w poprzedniej edycji podobał mi się tryb areny, zdecydowanie lepszy niż trening, można przećwiczyć wiele różnych rzeczy. Licencje nie zawodzą, szkoda, że EA nie "ukradło" licencji na LE i LM PES`owi, bo zdecydowanie by się ona tu przydała. Minus za brak polskiej ligi, ale na szczęście jest patch. Co do trybów, to nie wiem po co jest tryb gry bramkarzem. Nudne to to, i wcale nie satysfakcjonujące. Sam czekałem na to, bo myślałem, że będzie fajnie, a tu niestety padaka. Granie gwiazdą normalne jak zawsze, ale lepiej wykonane w PES`ie, gdzie najpierw musimy pokazać się dobrze na treningu, potem gramy ogony, a później wskakujemy na dłuższy czas do składu. Tu po wybraniu zawodnika i drużyny od razu gramy w pierwszym.
Na uwagę wg mnie zasługuje odnowiony tryb kariery, który jakoś przypomina mi trochę FIFĘ Managera. Fajny zbiór newsów, wieści ligowych i transferowych, które dodają troszkę klimatu grze. Reszta chyba bez zmian, ale jak najbardziej OK.
Przejdźmy może do gameplayu. Jest on świetny i zdecydowanie przewyższa Pro Evo. W podaniach czuć rzeczywistość, gracze przeciwni próbują przechwycić piłkę, a nie stoją jak pachołki. Fajnie, że dodano system kolizji, który dodaje dużo realności, ale widać, że jest jeszcze niedopracowany, bo wiele razy zdarzają się komiczne sytuacje. Fajny jest także motyw z oddaniem piłki oraz to, że nawet i sędziego może trafić piłka. Raz mi się zdarzył fajny unik sędziego przed piłką Wielkim zarzutem i minusem w kontekście Pro Evo jest nadal brak "soczystości" w strzałach z daleka. Pamiętam te piękne bramki z 30-40 metrów od bramki, te piękne, silne, podkręcone uderzenia, które wpadały do bramki. Tutaj takiego czegoś niestety nie ma. Na plus także komentarz, bo ostatnią FIFĄ, w którą dużo grałem była edycja 08 (no i kilka spotkań w 11) i tam komentarz był nudny, bezbarwny. Tutaj widzę dograno wiele nowych nazwisk, ciekawostek (sam nie wiedziałem, że w City grał kiedyś Deyna ), oby tak dalej!
Reasumując nowa edycja to wg mnie najlepsza symulacja piłki nożnej na PC i konsole. Pro Evo niestety odstaje i to widocznie. Ciekawe co wymyślą w kolejnej edycji

Mam też kilka pytań do was:
1. Gram na poziomie Zawodowiec, obecnie w trybie kariery Manchesterem City. Niestety nie za bardzo umiem robić triki, więc czasami stwarzam bardzo mało sytuacji. Macie jakieś sprawdzone, dobre tricki, które łatwo wykonać na ominięcie obrońców/obrońcy? Gram oczywiście na padzie.
2. Czy oprócz tricków można jakoś inaczej ominąć obrońców?
3. Jak dobrze strzelać z dystansu? Wiele razy zdarza mi się tak, że jestem dobrze ustawiony, a piłka mi leci gdzieś 20 m w lewo...

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadło mi osiągnięcie za 50 meczy gwiazdą. Jak to miło, że w tej części nie musiałem już robić tych 500 meczy, tylko 10 razy mniej. ^^ Gdy przypomnę sobie ile ja się w 11 nagrałem moim gwiazdorem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2011 o 09:42, cubbek napisał:

Hm. Normalnym strzałem z tego co wiem, jedynie musi zawodnik być odpowiednio ustawiony
w stosunku do lecącej piłki.

Ok dzięki. Możemy zagrać w Ultimate Team ,bo ostatnio trochę się tym bawię:) Mój GamerTag: lawok88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie ktoś na tyle miły i wrzuci mi na serwer hiszpański komentarz (te dwa pliki z folderu game z rozszerzeniem jeden z .big który waży ok. 300mb i drugi .bh który waży 1kb). Będę bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. może ktoś mi pomóc bo zaraz oszaleję..

Otóż nie zalicza mi zadań w fifie!
myslałem, że to przez antywira i powyłączałem wszystkie procesy (Mcafee) i jak wchodze do gry do dalej mi pokazuje średni poziom zabezpieczeń.. jak to wyłaczyć w cholere??
w Mcafee też ustawiałem, żeby origin i fifa miały pełny dostęp i robię te cholerne zadania po 10 razy i nic... nie zalicza mi po prostu szlag mnie trafi :/

pls halp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować