Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GOG.com chce pozostać samodzielne

15 postów w tym temacie

Ja kiedy chcę nabyć jakąkolwiek grę, zawsze najpierw zaglądam na Steama, dopiero później szukam w innych systemach dystrybucji cyfrowej. GOG cierpi najbardziej braku tak wygodnej, automatycznej aplikacji do pobierania gier i zarządzania nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bedzie za kilka lat.
Kiedy uzbierają juz praktycznie komplet dzisiejszych klasyków.
Te gry ktore steam posiada teraz, raczej sie nie pozbiedzie.
Wiec jakies starsze tytuly, które za iles lat będa klasykami.
Będą miały sens wylądować na gog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 13:45, Kadaj napisał:

Pewnie dla osób, które dopiero za te ileś lat zaczną grać i będą lubowały się w starociach.
;p


To będą baaardzo niszowe produkty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 13:34, Kadaj napisał:

Ja kiedy chcę nabyć jakąkolwiek grę, zawsze najpierw zaglądam na Steama, dopiero później
szukam w innych systemach dystrybucji cyfrowej. GOG cierpi najbardziej braku tak wygodnej,
automatycznej aplikacji do pobierania gier i zarządzania nimi.


W czym strona internetowa w przeglądarce jest mniej wygodna od strony internetowej w oknie oddzielnego programu? Bo mogę powiedzieć, w czym jest gorsza: nie widzę sensu by pamięć zżerały dwie przeglądarki gdy wystarczy jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten program jeszcze automatycznie instaluje, sam pobiera patche, pokazuje ile mam produkcji gotowych do gry a ile nie, uzupełnia uszkodzone pliki, pozwala robić screeny, a w coraz większej liczbie produkcji przechowuje zapisane stany gry na serwerze. GOG w zasadzie ogranicza się do zakupu i ściągnięcia, później ich już ta gra zupełnie nic nie obchodzi. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 15:01, Kadaj napisał:

Tylko że ten program jeszcze automatycznie instaluje, sam pobiera patche, pokazuje ile
mam produkcji gotowych do gry a ile nie, uzupełnia uszkodzone pliki, pozwala robić screeny,
a w coraz większej liczbie produkcji przechowuje zapisane stany gry na serwerze. GOG
w zasadzie ogranicza się do zakupu i ściągnięcia, później ich już ta gra zupełnie nic
nie obchodzi. ;p

Patche w przypadku gier z GOG w większości już dawno wyszły i są zintegrowane :P

Co to są te produkcje?

Screeny - wow, rewelacja.

Uzupełnianie uszkodzonych plików to fajny ficzer, choć rzadko używany. Miejsce na sejwy mogłoby być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 15:01, Kadaj napisał:

Tylko że ten program jeszcze automatycznie instaluje, sam pobiera patche, pokazuje ile
mam produkcji gotowych do gry a ile nie, uzupełnia uszkodzone pliki, pozwala robić screeny,
a w coraz większej liczbie produkcji przechowuje zapisane stany gry na serwerze. GOG
w zasadzie ogranicza się do zakupu i ściągnięcia, później ich już ta gra zupełnie nic
nie obchodzi. ;p


Steam jest również DRM-em. Czyli dokładnym zaprzeczeniem tego, czym jest GOG. Pojawienie się osobnego klienta niezbędnego do zarządzania kontem GOG, oznaczałby koniec założycielskiej idei DRM-free. To po pierwsze. Po drugie - żaden gracz nie jest pozostawiony samemu sobie - support GOG działa non stop i pomaga przy rozwiązywaniu wszelkich problemów, które przy użytkowaniu starych gier mogą się pojawiać.


Co do samego newsa: Guillame Rambourg akurat nie ma nic do gadania, bo o ewentualnych losach GOG mogliby zdecydować udziałowcy i władze Optimusa (już za chwilę CD Projekt Red). Jeśli będą chcieli go sprzedać, to go sprzedadzą, ale nie sądzę, by się na to zgodzili. GOG to genialna platforma sprzedaży gier CDPR - 100% kasy trafia do nich. W2 jest pionierem, a na nim się z pewnością nie skończy. Byliby cholernie głupi, gdyby GOG sprzedali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 17:42, Vojtas napisał:

Steam jest również DRM-em. Czyli dokładnym zaprzeczeniem tego, czym jest GOG. Pojawienie
się osobnego klienta niezbędnego do zarządzania kontem GOG, oznaczałby koniec założycielskiej
idei DRM-free.

Zdaję sobie sprawę z idei DRM-free, co nie znaczy że mi się owa kwestia podoba. Wolę steamowy system.

Dnia 04.06.2011 o 17:42, Vojtas napisał:

support GOG

Nie miałem na myśli supportu, lecz właśnie brak aplikacji zarządzającej biblioteką gier - co wynika z powyższego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 15:01, Kadaj napisał:

Tylko że ten program jeszcze automatycznie instaluje, sam pobiera patche, pokazuje ile
mam produkcji gotowych do gry a ile nie, uzupełnia uszkodzone pliki


Co do łatek to kolega wyżej już napisał, a jeśli chodzi o ściąganie plików to jest przecież na ich stronie GOG.com Downloader, ktory wspomaga ściąganie plików (sprawdza CRC) oraz wznawianie połączeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako uzytkownik Steam/Impulse/Gog moge smialo porownac wszystkie 3 serwisy
I dla mnie wygrywa GOG! Normalnie podejscie do uzytkownika, zadnych oszustw, uciazliwych zabezpieczen i programow dzialajacych w tle

Steam - denerwuje ze musze miec to badziewie wlaczone w niektorych grach by dzialalo normalnie (Civ5), plus gry zakupione tam nie rusza bez steam''a, jedyny plus to chyba tylko niektóre promocje, prócz tego same minusy

Impulse - moze kiedys bylo cos warte, ale ich downloader pamietam chyba czasy windows me, zabugowany na najnowszych win 7 x64 ma problemy ze sciaganiem, o ile gry bez niego rusza (po wpisaniu serial''a) to też jakoś jestem zmuszony do instalacji i uruchomienia dla aktualizacji gry

GoG.com - nie wiem co powiedziec, łatwe kupowanie lacznie z paypal''em, tanie gry, masa dodatkow procz samych gier (uwielbiam muzyke z gier!), piekny funkcjonalny i szybki interfejs stron, masa zadowolnych uzytkownikow którzy pomogą pozostałym na forum, gry do ściągniecia przez strone i klientem (bez instalacji), czeste promocje i zabawy/konkursy, bez wciskania czegos na sile i przymusu ... nawet Notch, twórca Minecraft'a ma tam chyba z 50-70 gier kupionych na gog.com, ostatnio pokazywał :P

Wg. mnie kazdy sprzedawca powinien byc jak GoG.com dlatego czesc gier kupilem ponownie (np. Fallout 2/HOMM3 mam po kilka sztuk) tylko po to by miec je na gog.com, lacznie mam juz 35 tytułów i czekam na pozostale gry z EA (docelowo EA ma dac do GoG 35 gier z tego co slyszalem). GoG.com narazie działa świetnie i mam nadzieje, że będzie się rozwijał tak dalej jak teraz i bez sprzedaży firmy/marki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować