• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Mis3u

Rozciągniete tekstury

Pytanie

Witam,
dwa dni temu kupiłem kartę graficzną Radeon 3850 hd i od tego czasu z nią walczę. Tekstury są jakby rozciągnięte po całym ekranie co uniemożliwia grę. proszę pomóżcie.


konfig:
1Gb ram ddr
Zasilacz 400 W
AtiRadeon 3850 HD 1 Gb ddr2
E5200 2,5 GHz
ASROCK 4CoreDual-SATA2 R2.0 VIA PT880 Ultra Socket 775

20110604232620

20110604232628

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Karta była używana? Niestety, ale na moje oko może być uszkodzona. Mój GF6800GS swego czasu podobnie zaczął się zachowywać.
Może jednak nie wszystko przesądzone.

Karty rozumiem, że nie podkręcałeś? Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki. Nie zaszkodzi też sprawdzenie temperatury, tę powinieneś odczytać choćby w sterownikach Catalyst, w zakładce overdrive. Więcej pomysłów póki co nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Są to tzw. artefakty. Najczęstszą przyczyną jest przegrzewanie się karty. Sprawdź temperatury Everestem bądź SpeedFanem i wstaw screena z programu lub po prostu napisz ile GPU ma stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj też odinstalować aktualne sterowniki i próbuj z nowszymi, a jeśli nie pomoże to ze starszymi. Kieeedyś miałem radka 9200, miałem identyczny problem - rozwiązaniem okazało się zainstalowanie nowej wersji sterowników.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.06.2011 o 09:31, SamFiniszer napisał:

Są to tzw. artefakty. Najczęstszą przyczyną jest przegrzewanie się karty. Sprawdź temperatury
Everestem bądź SpeedFanem i wstaw screena z programu lub po prostu napisz ile GPU ma
stopni.



Tyle że te artefakty występują od początku gry, gdy komputer jest całkiem chłodny. Próbowałem już wielu sposobów włącznie z przeinstalowywaniem sterowników na stare nowe i alternatywne(omega). Karta jest kompatybilna z moją płytą główna jak przeczytałem na stronie producenta lecz testy były wykonywane przy Biosie 1.8 a ja mam 1.3 choć wątpie by miało to wpływ. Zasilacz też wydaję mi się wystarczająco mocny. Jestem w kropce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować