Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Wars: The Old Republic pojawi się na E3. Na co możemy liczyć?

22 postów w tym temacie

Tylko że Guild Wars 2 zapowiada się na rewelacyjną grę. Nawet dla mnie, czyli dla osoby która od MMO trzyma się z daleka.

Natomiast po TOR jedyne co pozostanie dobre to trailery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STAR WARS: THE OLD REPUBLIC POJAWI SIĘ NA E3. NA CO MOŻEMY LICZYĆ?
Na spektakularną porażkę i koniec BioWare? EA im nie podaruje tych 100mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w skrócie co będzie na e3 dotyczące swtor : http://www.youtube.com/watch?v=W-CTmGpA0Eo

Ja natomiast bardzo czekam na SW:tor i jestem pewien, że BW nie zawiedzie mnie w kwestii klimatu i fabuły, a na tym najbardziej mi zależy. Jeśli jeszcze uda im się stworzyć dobry "end game" to będzie to naprawdę dobra i solidna gra, chociaż nie innowacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 10:41, Growin napisał:

STAR WARS: THE OLD REPUBLIC POJAWI SIĘ NA E3. NA CO MOŻEMY LICZYĆ?
Na spektakularną porażkę i koniec BioWare? EA im nie podaruje tych 100mln.


WTF?! Chłopie co Ty odwalasz? SW TOR to jak na razie jedno z najlepiej zapowiadających się MMO. Jeśli masz dość BioWare po genialnym DA II, bo coś tam to zalecam się dowiedzieć, czy Ci sami goście z BW pracują nad tą grą. Może i EA gdzieś wspomniało że coś im się nie podoba w SWTOR, ale jak dla mnie to była motywacja do pracy, a nie rzucenia projektu. Jak abonament będzie w jakiejś normalnej cenie to na 100% pogram. Oby były same polskie napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guild Wars 2 nie będzie na E3 - to już jakiś czas temu było wiadomo.

"Just like last year, we won’t be attending E3 this year. Instead, we’ll continue to focus on shows that allow us to share Guild Wars 2 directly with gamers." ( http://www.arena.net/blog/arenanets-tradeshow-summer)

Co do ToRa... ja tam nie wiem o co Wam chodzi. Może nie jest innowacyjny jeśli chodzi o gatunek (pomijając niektóre elementy), ale ja tam jestem zadowolona.. W końcu to Gwiezdne Wojny (do tego prezentują się jak KOTOR)... potrzeba większego argumentu? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 10:53, TTTr96 napisał:

WTF?! Chłopie co Ty odwalasz? SW TOR to jak na razie jedno z najlepiej zapowiadających
się MMO.


To, że się zapowiada wcale nie znaczy, że takie będzie. Age of Conan zapowiadał się dobrze, Warhammer Online też, Aion również. I co? Coś o nich już dawno nie słyszałem. No, może o przejściu na mikro w przypadku dwóch pierwszych.

Dnia 05.06.2011 o 10:53, TTTr96 napisał:

Jeśli masz dość BioWare po genialnym DA II


DA2 genialny. Zdecydowanie poprawiłeś mi humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2011 o 10:53, TTTr96 napisał:

WTF?! Chłopie co Ty odwalasz? SW TOR to jak na razie jedno z najlepiej zapowiadających
się MMO.

To, że filmiki fajnie zrobione, to nie znaczy, że gra dobra będzie.
>Jeśli masz dość BioWare po genialnym DA II,
Ja tam nic nie wiem o geniuszu w DA2...

Dnia 05.06.2011 o 10:53, TTTr96 napisał:

czy Ci sami goście z BW pracują nad tą grą.

Nie - inni. I co z tego? Gra i tak nie będzie hitem.
http://www.gram.pl/news_8QneG,e6_Star_Wars_The_Old_Republic_najwieksza_klapa_w_dziejach.html
http://www.gram.pl/news_8QnrG,e1_Star_Wars_The_Old_Republic_nigdy_nie_przyniesie_zyskow.html

Dnia 05.06.2011 o 10:53, TTTr96 napisał:

Jak abonament będzie w jakiejś normalnej cenie to na 100% pogram.

EA i normalna cena... tjaa - jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TOR ma niebagatelną konkurencję, bo WoW-a. Śmieszy mnie, gdy studio takie jak BioWare, które nie ma doświadczenia w prowadzeniu rozgrywki sieciowej na wielką skalę ma manię wielkości i myśli, że może zmierzyć się z takim gigantem jak magnum opus Blizzarda. Samą marką Star Wars i BioWare to studio świata nie zawojuje, gdy okaże się, że to średniak i gorszy klon WoW-a.

Musisz pogodzić się z tym, że wielu ludzi czeka na tę grę nie dlatego, że zapowiada się dobrze, tylko dlatego, że chcą zobaczyć, jak spektakularną klapę poniesie ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 11:01, SamsaraMM napisał:

Co do ToRa... ja tam nie wiem o co Wam chodzi. Może nie jest innowacyjny jeśli chodzi
o gatunek (pomijając niektóre elementy), ale ja tam jestem zadowolona.. W końcu to Gwiezdne
Wojny (do tego prezentują się jak KOTOR)... potrzeba większego argumentu? ^^

Nie. :)
Co prawda w KOTOR walka byla dla mnie trochę taka sztywnawa, ale da się to przeboleć jak będzie dobra fabula i reszta jako tako dobrze sklecone (nie oczekuję cudów) to pogram pewnie ze dwa miesiące.

@TTr96 DA2 nie jest genialny, osobiście uważam, że to dobra gra (po patchu 1.03 nawet mogę się pokusić o slowo, solidna), ale nic po za tym - kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to mnie właśnie zastanawia, czemu ludzie podchodzą do gier w stylu "gra będzie klapą" albo "gra będzie mega hitem" . Dla mnie liczy się to czy JA będę się dobrze bawić przy tej grze. I najprawdopodobniej i SW:tor i GW2 dadzą mi wiele godzin dobrej zabawy.
@Growin
To że gra zapowiada się, że będzie klapą nie znaczy że tak się stanie. To dopiero będzie można ocenić po około (pół)roku po wejściu danej produkcji mmo na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 08:01, Koski napisał:

Tylko że Guild Wars 2 zapowiada się na rewelacyjną grę. Nawet dla mnie, czyli dla osoby
która od MMO trzyma się z daleka.

Natomiast po TOR jedyne co pozostanie dobre to trailery...


Jest dokladnie odwrotnie dla osoby ktora trzyma sie blisko MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 11:33, Valium napisał:

Jest dokladnie odwrotnie dla osoby ktora trzyma sie blisko MMO.


Bo ja wiem ? Staram się być z MMO na bieżąco, jako jeden z dyżurnych haterów Bioware śledzę również temat TOR''a, żeby móc potem wylewać jad, a mimo to niewiele w tej grze zapowiada się dobrze.

Problemem nawet nie jest podejście "Bioware jest złe" i próba topienia gry w błocie, bo Dragon Age 2 było koszmarem. Devsi postawili sobie niełatwe zadanie, połączenie dwóch niezbyt kompatybilnych sposobów rozgrywki: fabularnego z silną narracją i możliwością wpływania na świat i typowego dla MMO, stałego i otwartego dla wielu graczy. Niestety, osoby łamiące NDA i piszące o becie często wspominają o problemie pt. robimy coś, co ma znaczenie w kolejnych flashpointach, ale nie ma znaczenia dla świata. Poza tym, dziwnie gra się ze swoją waifu, kiedy dookoła setki ludzi również ją za sobą ciągną.

Subiektywnie uważam również, że gra ma sporo innych poważnych wad:

-Retcon wszystkiego z KOTOR''a 2

Spoiler

(świątynia Sith Revana, brrr...

), bo Lucasowi nie spodobało się wprowadzenie odcieni szarości,k do jego czarno-białego świata.
-Tragiczna jakość przerywników fabularnych. Jeżeli to co wyciekło może być wyznacznikiem ogólnej jakości, gra będzie gorsza od DA2. 29:30
-Brak skakania, serio, w mmo to jest problem, a biorąc pod uwagę metodę tworzenia lokacji w Bioware, można się spodziewać spacerowania po korytarzach w lasach, na pustyniach, pod wodą i gdzie się jeszcze da. Przypomina mi to jedno azn mmo, Grando Espadia, czy jakoś tak. Tam również jedną z wad były ciasne lokacje, w których można było się poruszać wyłącznie po wyznaczonych ścieżkach.
-Mimo zapewnień Bioware, jest sporo questów typu "zabij 30 droidów". To że podane są w nieco inny sposób, naprawdę nic nie zmienia.
-Każda klasa ma jeden przypisany głos. Dość subiektywna wada, ale w grze reklamującej się pełnym udźwiękowieniem...
-(bardzo subiektywnie) ograniczenia w PvP.
-Mimo zapewnień że "raidy z pewnością będą", póki co gra wydaje się bardziej tworzona pod grę samemu lub w małych grupach. Do tego znaczna część to instancje.
-Grafika nie rzuca na kolana, wszystko wygląda plastikowo, a do tego animacja jest koszmarna.

Wszystko oczywiście wyjdzie po premierze, ale imho albo gra szybko padnie, albo przejdzie na mikropłatności. Nawet fani Bioware czy Star Wars dadzą sobie spokój, jak już wyczerpią wątki fabularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 11:33, Valium napisał:

Jest dokladnie odwrotnie dla osoby ktora trzyma sie blisko MMO.

Niby jak to? Oto mamy tytuł który ma się skupiać na fabule i fabuła ma być jego głównym motywem napędowym, a oparty jest o świat oskryptowany i zamknięty jak w każdym theme-parku. Pytam się więc po raz nie wiadomo już który w odniesieniu do TOR - co gracze mają robić, gdy już skończą zaplanowaną na 200h linię fabularną? Przejść ją inna klasą, ok, sił starczy na może 3 takie akcje u najbardziej zaciętych. Czyli ok. 700-800h i po zabawie. Czy BioWare wyda w tym czasie kolejne dodatki dodające nowe różnie rozbudowane linie fabularne i questy? Patrząc na DLC do ME lub DA śmiem wątpić - a to oznacza, że gra zemrze i pociągnie za sobą licencję na SW :/
Koszty produkcji i promocji szacowane na $200-300mil, taaak... EA już jest zachwycone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od tego, że EA nie potrafi robić gier mmo niestety...
Zajechali licencje która była skazana na sukces - Warhammera, zajadą i SW...
Pewnie początkowy boom i hype będzie straszliwy bo fanów SW wielu jest zaprawdę powiadam ci =)... ale ilu ich zostanie to już inna bajka.
EA nie ma pojęcia jak robić gry mmo oparte o market, end-game, rajdy i to wszystko co gracze chcą w mmo mieć, to jest główna siła napędowa.
PVE i PVP - drużynowo, dobrze rozwiązane jest w 65% tym co napędza każdego mmorpga, reszta to w zasadzie tylko market, craft i inne boczne dodatki.

A w TOR dostaniemy to co napędzało GW czyli względna fabuła...ale to wszystko, reszty mistrzostwa z pierwszego GW tu raczej nie uświadczymy...

I tu pojawia się problem, TOR nie ma jakiś wyraźnych rajdów czy systemu gildii pozwalającego na typową rywalizację [jak i to uniwersum się za bardzo nie nadaje na taki system] i wszystko trafia szlak, skończy się kampania a kolejne mmo zdechnie...

A mogliśmy dostać zamiast TORa w tyle lat pracy rewelacyjnego KOTORa 3 [gdyby BW podeszło do niego z takim sercem jak do pierwszego]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 14:01, Pietro87 napisał:

A mogliśmy dostać zamiast TORa w tyle lat pracy rewelacyjnego KOTORa 3 [gdyby BW podeszło
do niego z takim sercem jak do pierwszego]

Rewelacyjność pierwszego KotORa jest mocno dyskusyjna, tym bardziej jeśli spojrzeć na niego od strony lore... no ale zgoda co do tego, że nawet kolejne pseudo-cRPG w wykonaniu BioWare byłoby lepsze niż MMO. TOR nie ma w sobie niczego co pozwoli mu przetrwać dłużej niż te kilka pierwszych miesięcy - można było próbować robić trudną ambitną grę w stylu sandbox, można było robić kolejny theme-parkowy klon schematu z WoW''a. BioWare wybrało kolejną ścieżkę... zrobi totalne ''nie-wiadomo-co'' łącząc single player z MMO. Niestety obecnie brak im talentu do pierwszego i jakichkolwiek pomysłów na to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z chęcią zagram w TOR''a, przynajmniej stara się być czymś nowym, owszem martwię się trochę o end game i PvP, ale nacisk na fabułę to akurat coś co mi się podoba, choć może to nie pasuje zbytnio do MMO. Ogólnie jednak wstrzymam się (i wam też bym radził) z oceną i słowami krytyki do momentu, aż gra się pojawi. Skąd wy już wiecie, że ta gra nic nie zaoferuje oprócz fabuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2011 o 14:21, CatInABag napisał:

Skąd wy już wiecie, że ta gra
nic nie zaoferuje oprócz fabuły?


Bo wszystkie gry EA z dopiskiem "online" okazują się klapą =)
Masz najlepszy przykład np na WH, APB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować