Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_pinio_SGSTB

Kącik "maniaków" Kino domowe, problemy ze sprzętem, jakość filmów, nowości sprzętowe

37 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2006 o 10:44, Lord pinio_SGSTB napisał:

-nie muszę słuchać dookólnego chrupania i mlaskania (co zwykle kładzie
większość filmów w kinie).

Ja to mam spokój. Do kina chodzę tylko na premiery Gwiezdnych Wojen (załapałem sie na remake ST i na NT no i kilka maratonów, dzieki czemu w kinie byłem 11 razy w życiu), a jak wiadomo premiery SW to prawdziwe pielgrzymki, gdzie nie ma mowy o mlaskaniu. Fakt, że mój "celibat" jest trudny do utrzymania i prawdopodobnie już nigdy do kina nie pójdę ale przynajmniej nie mam ani jednego negatywnego wrażenia z kina. Ewentualnie złamię tą przysiegę chodzenia tylko na SW gdy wyjdzie Indiana Jones 4 ale to z oczywistych powodów (Lucasfilm). Chodzenie do kina na byle co, na filmy o których dowiedzialem sie z pierwszej lepszej gazety dwa dni przed premierą uważam za stratę czasu.
Kino domowe to dla mnie na razie coś odleglego, bo mnie nie stać. Mam jedynie TV 25" i odtwarzacz Manta 011, wiec nic wspaniałego ale do oglądania seriali prosto z USA na bieżąco wystarcza. Ale planuję w niedalekiej przyszłości jakiś ampli 5x110 zestaw głosników + woofer 80W. To będzie jakieś 3500 zł, więc nie prędko to sie stanie, bo student ma troche bardziej przyziemne wydatki na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Co lepiej kupić:
Kenwood DVF-3300, KRF-V6100D, HECO Vitas 500, Center2, 200, Sub 20A
Pioneer DV-393-S VSX-516-S S-V325QL
czy lepiej dołożyć i kupić zestaw Harman Kardon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Chce kupic kino domowe,czy bede mogl ogladac filmy z telewizji czy tylko z plyt CD?Prosze o szybka odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę noobowskie pytanie, ale nigdy się tym nie interesowałem...

Czy do każdego odtwarzacza DVD da się podłączyć zestaw głośników 5.1? Jeśli nie, to od czego to zależy? I czy potrzebuję czegoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 21:49, Piotr13PL napisał:

http://[m]

Taki problem z podłaczeniem, nie chce mi sie pisać jeszcze raz tego samego :P


Nie reklamuje tego forum, tylko nie chce pisac tego samego, bo bym musiał dawać zdiecia jeszcze raz... ehh... ale chyba bedę musiał ;] No więc:

Mam kino domowe firmy Sony ma ono wejścia na dźwiek 5.1 zrealizowane tylko i wyłącznie na wtyczkach Chinch. Natomiast odtwarzacz DVD ma wyjście na nieznanym dla mnie gnieździe "5.1 - Ch Audio Output" pokazanym na zdięciu. Gniazdo ma 9 szpilek/ dziurek zreszta widzianych na zdieciu.

Nie wiem jaki to jest standard wtyku/jak sie nazywa, czy przekazuje/przesyła się nim sygnał cyfrowy czy analogowy oraz czy można kupić samą taką wtyczkę bądź gotową przejściówke na wtyczki Chinch.

20071020224920

20071020224925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Serdecznie Potrzebuje Pomocy Mianowicie Posiadam Kino Domowe firmy LG Model DA-3630
I Popsuł Mi się Pilot do niego Pilotu nie da sie naprawic I teraz Wlasnie Moja Prosba o Pomoc czy mógł
by mi ktos znalesc nr. do servisu LG albo Pilot zebym mogl go zamowic Jezeli nie dacie rady firmoewgo to czy jest jakis zastepczy Wiecie O co chodzi Potrzebuje pilota i nie wiem z kad go mam wziąść

Liczę Na Was I dzieki z Góry Pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas odswieżyć tenat ;] Mam kino domowe od samsunga (SAMSUNG HT-THX22R). I mam pytan pytanie. Czy da się tak zrobic (a jak sie da to jak) żeby podczas ogladania TV (założmy TVN, czy HBO) puścić dwięk przez głosniki od kina, a nie przez beznadziejne glosniki od TV ? Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2007 o 00:24, GANGSTERR napisał:

Czas odswieżyć tenat ;] Mam kino domowe od samsunga (SAMSUNG HT-THX22R). I mam pytan
pytanie. Czy da się tak zrobic (a jak sie da to jak) żeby podczas ogladania TV (założmy
TVN, czy HBO) puścić dwięk przez głosniki od kina, a nie przez beznadziejne glosniki
od TV ? Z góry dzieki


Dołączam się do pytania.

Mam jeszcze inne - noobowskie (ale każdy kiedyś zaczyna). Mam odtwarzacz DVD. obsługuje on zestaw głośników 5.1. I tutaj właściwe pytanie. Jakie to mają być głośniki (wiem, że to 5 satelit + subwoofer), ale czy potrzebny mi do tego jaiś wzmacniacz. Czy spokojnie mogę podłączyć głośniki bez niego??

Dzięki za pomoc z góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kino domowe Denon z amplitunerem AVR 1513. Problem polega na tym, że gdy czegoś głośniej słucham, to on automatycznie wyłącza się. Subwoofer dałem na pozycję NO. Ale jak oglądam film i w kolumnach zadudni, to następuje automatyczne wyłączenie. W czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2013 o 21:43, marekl1975 napisał:

Mam kino domowe Denon z amplitunerem AVR 1513. Problem polega na tym, że gdy czegoś głośniej
słucham, to on automatycznie wyłącza się. Subwoofer dałem na pozycję NO. Ale jak oglądam
film i w kolumnach zadudni, to następuje automatyczne wyłączenie. W czym problem?

Wyłączenie czego? Dokładnie opisywać, albo sobie samemu naprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowitym laikiem w tych tematach.
Chcę wymienić swój leciwy już sprzęt (Pioneer xv-dv303) na coś nowszego. Chcę kupić nowy sprzęt. Zestaw byłby używany głównie do oglądania filmów, muzyka to sprawa drugorzędna.
Wiem, że zwykłe filmy DVD oglądane przez odtwarzacz Blu Ray są w znacznie lepszej jakości niż oglądane przez DVD, więc zależy mi na jak najlepszej "konwersji".
Zastanawiałem się też nad możliwością podłączenia telewizora na stałe do kina domowego, mam na myśli oglądanie zwykłych programów z efektami kina domowego (czy należy mieć do tego odpowiedni telewizor, kino domowe?)


Do tej pory mam zestaw 5.1, więc teraz też prawdopodobnie też muszę taki zestaw kupić, aby nie prowadzić kolejnych kabli do większej ilości głośników (rozumiem, że nowe kolumny będę mógł podłączyć do położonych już przewodów?)

Nie wiem jeszcze ile mogę na ten cel przeznaczyć. Oglądałem różne modele na Ceneo, ale ich parametry niewiele mi mówią. Niby zestawy kina domowego można kupić poniżej 1000. Wstępnie myślałem o 2000zł, ale może różnica pomiędzy tymi zestawami za ~1500zł a ~2000zł nie jest tak ogromna i nie warto dopłacać. Nie jestem jakimś "audiofilem", żeby usłyszeć jakąś minimalną różnicę dźwięku.

Proszę o odpowiedzi na moje pytania oraz pomoc w wyborze odpowiedniego zestawu.

Ps. Oto model telewizora do którego będzie podłączone kino domowe.
http://www.redcoon.pl/B448319-Samsung-PS60F5000_TV-Plazmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupilem niedawno projektor do kina domowego Sony VPL-HW40ES, ktorego planuje uzywac glownie do odtwarzania filmow w FHD. Jednak jako fan pilki noznej nie moge oprzec sie pokusie puszczenia na nim kilku ciekawszych meczy tegorocznych mistrzostw swiata. Moze mi ktos poradzic, czego dokladnie bym potrzebowal aby poszedl na nim sygnal z tv we w miare dobrej jakosci? Wystarczy zwykly tuner dvb-s? Posiadam w mieszkaniu tylko gniazdo antenowe (sat) bez zadnych dekoderow itp. urzadzen. Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od odpowiedzi na pytanie, które sam zadałem powyżej blisko rok temu :) W moim przypadku wybór padł na mini kombajn Samsung BD-H8509S. Niczego więcej nie trzeba było. Wbudowany odbiornik sat, do tego blu-ray oraz twardy dysk, z którego korzystam głównie przy funkcji Timeshift (taka "przerwa na żądanie" w czasie której program jest nagrywany na dysk, po czym puszczany dalej z opóźnieniem).

W związku z przemeblowaniem salonu ściana, która dotąd dzielnie służyła nam za ekran, wypada z gry :/ Projektor ląduje zatem na suficie i pora rozglądnąć się za jakimś ekranem projekcyjnym typu Rollo (raczej bez motorka, bo już dość kabli będzie dyndać nam na ścianach). Macie z tym jakieś doświadczenia i moglibyście polecić konkretny model/firmę? Jedyny warunek, to opcja wyboru wielkości m/w 3x2 metry w 16:9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem ze swoim wzmakiem (Denon AVR 3808):
podczas ostatniego użytkowania amplitunera wyłączył się obraz i przestało widzieć podłączone HDMI, po krótkim czasie obraz wrócił, ale zaczął migać. Przełączyłem na inne źródło, sprawa wyglądała tak samo. Chwilę potem na TV pojawił się "kolorowy śnieg" i na wzmacniaczu, na przemian, było widać i nie było widać źródła. Włączyłem radio internetowe, dźwięk jest obrazu nie. Co się posypało i ile będzie kosztować naprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Czy sensowna jest kombinacja średniej klasy wzmacniacza (Marantz PM 8005) z 4 kolumnami (2x Dali Zensor 3 + 2x Dali Zensor 5) jako nieco uniwersalnego systemu audio, tj. zarówno do kina domowego, jak i odsłuchu płyt cd/winylowych?

System ma funkcjonować w pomieszczeniu 4x5 metrów z projektorem rzucającym obraz po dłuższej przekątnej. W kategorii sprzętu ‘audiofilskiego’ spotykałem się dotąd niemal wyłącznie z systemami 2-kolumnowymi (jeśli dobrze skumałem, to z powodu nagrywania płyt z muzyka w systemie dwukanałowym, czyli ze więcej głośników/kolumn i tak nie poprawi efektu końcowego). Jednak z racji wspomnianego zastosowania przy oglądaniu filmów ucieszyłby mnie efekt dźwięku nieco bardziej przestrzennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować