Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2011: Skyrim przede wszystkim dla konsol, PC dostanie port

240 postów w tym temacie

Dziękuję postoję. Gry schodzą na psy - przystępność... dawaliby jakieś samouczki to ludzie nauczyliby się grać. Tak to gra będzie się sama przechodziła i nie będzie się chciało jej odpalać nawet... ŻENUA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się porządnie, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak zwrócą mi wilkołactwo to będę w stanie wybaczyć dość dużo :-). Bloodmoon miał klimat nordycki a jeśli Skyrim będzie miało taki klimat jak on to uproszczenia w interfejsie i zmniejszoną liczbę statystyk jestem w stanie przemilczeć. Oby ten port był dobry, sterowanie intuicyjne a optymalizacja dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo widać to po gameplay''u, grafika raczej rewelacją nie jest. Dobrze że choć nasz Wiedźmin i Bf3 w przyszłości starają się wyciągnąć coś więcej z drogich kart graficznych czy procków... Reszta to tragedia by wspomnieć tylko jeszcze raz Skyrim wyglądający niczym oblivion sprzed pięciu lat czy Crysis 2 na dx9... Jedyny powód aby nienawidzić konsol, zatrzymują rozwój na kilka lat po swej premierze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart ??

Liczyłem na piękną grę na PC a tu port z konsoli :( Jedno jest pewne NIE KUPIE TEJ GRY !! Jak będę chciał sobie pograć na konsoli to już wolę PSP lub to co nadchodzi PSVita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:13, lis_23 napisał:

> pamiętacie jakieś dobre porty z konsol na PC?

Darksiders


Żeś mnie kurde wyprzedził :P Ale fakt jest faktem, świetny port. Ani razu nie miałem wrażenia, że ktoś mnie w tym porcie olał (jako PC-towca)

Dnia 08.06.2011 o 14:13, lis_23 napisał:

Assassins Creed 1,2,Brotherhood


Nooo....tu już gorzej, ale ok.

Dnia 08.06.2011 o 14:13, lis_23 napisał:

Star Wars TFU


Oj, tu się nie zgodzę. Port na PC działał, jak chciał.


Natomiast co do głównego tematu wątku: no to przynajmniej wiem, że zaoszczędzę bezsensownie wydanych 150 zł. Już Oblivion był jak dla mnie mega-uproszczony, a jeśli tu chcą iść dalej, to dziękuję, niech swoje "dzieło" sprzedają... no dobra, nie powiem, komu, bo się flejm zrobi.

A co do portu z konsol - skoro śmierdzi im kasa bardziej wymagających graczy, w dodatku jeśli śmierdzi im kasa PC-towców - cóż, nie ma sprawy, mojej nie dostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> pamiętacie jakieś dobre porty z konsol na PC?

Resident Evil 5
DMC 4
SF 4
Lost Planet
Gears of War
Jade Empire
KoTOR
Mass Effect

To tak na szybko. Pewnie po przejrzeniu domowej biblioteczki jeszcze bym coś bez problemu znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:13, lis_23 napisał:

Mass Effect


Polemizowałbym. Dwójka chodziła dużo lepiej. W jedynce nie spatchowano bugów graficznych, nie ma ustawień antyaliasingu, postacie wciąż lubią się blokować - zwłaszcza jeśli inne NPC-e stoją im na drodze. Dobrze że chociaż wprowadzili automagiczną "teleportację", gdy gra wykryje zbyt duży dystans między Shepardem a resztą drużyny. ;) Demiurge średnio się popisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, do tej chwili zastanawiałem się czy nie kupić tego w dniu premiery, ale teraz poczekam na recki i opinie innych fanów serii [nie z Ameryki- naszych polskich ;)]. Zdanie o "czającej się gdzieś tam złożoności i graniu łatwo i przyjemnie" totalnie ostudziły mój zapał. Morrowind do łatwych nie należał/należy ale gra jest boska i jak na razie niedościgniona. Oblivion był słaby i nudny [podejrzewam, że "ukonsolowienie" gry maczało w tym palce], a skoro Skyrim jest robiony na konsole i PC będzie miało tylko port, to (nie chcę tutaj być pesymistą) czuję, że będzie równie słaby [albo i gorszy] co Obek.
Obym nie miał racji i w przyszłości pluł sobie w brodę za powyższy flame...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 08.06.2011 o 14:18, Tenebrael napisał:


> Assassins Creed 1,2,Brotherhood

Nooo....tu już gorzej, ale ok.

Nie miałem żadnego problemu z żadną częścią AC na PC

Dnia 08.06.2011 o 14:18, Tenebrael napisał:

> Star Wars TFU

Oj, tu się nie zgodzę. Port na PC działał, jak chciał.

Cóż,tutaj też problemów nie miałem,poza tym ze lepiej gra się na padzie od X360 / dla porównania,AC na padzie jest dla mnie niegrywalny /

Dnia 08.06.2011 o 14:18, Tenebrael napisał:

Natomiast co do głównego tematu wątku: no to przynajmniej wiem, że zaoszczędzę bezsensownie
wydanych 150 zł. Już Oblivion był jak dla mnie mega-uproszczony, a jeśli tu chcą iść
dalej, to dziękuję, niech swoje "dzieło" sprzedają... no dobra, nie powiem, komu, bo
się flejm zrobi.

A moim zdaniem,nie można oceniać gry przed jej premierą,przecież jeszcze nie wiemy,jak będzie ona na PC wyglądać,jak wykonany będzie ów port,jakie będzie sterowanie i czy będą jakieś uproszczenia
tekst o pierwszych wrażeniach z gry:
http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=7495

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Precz z upraszczaniem gier RPG dla dzieci i analfabetów którzy nie chcą i nie potrafią

Dnia 08.06.2011 o 14:13, Molek napisał:

czytać!



Tak na szybko, z gol-a:

"Nie sposób w niniejszym tekście szczegółowo wspomnieć o wszystkich atrakcjach, jakich byłem świadkiem podczas tego pokazu – o jeździe konnej, płynnym przypisywaniu questów do tych podziemi, które nie zostały wcześniej odwiedzone przez gracza, o możliwości obracania przedmiotów na ekranie ekwipunku i oglądania ich z każdej strony, co niekiedy okazuje się bardzo przydatne, o trzystu książkach umieszczonych w grze, które da się czytać strona po stronie. Sporo tego."

http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=7495&STR=3

No ale lepiej być internetowym, nabzdyczonym internetowym napinaczem, prawda ? I rzucić ten słynny tekścior o "analfabetach" i "dzieciach" (zapomniałeś jeszcze o "hamburgerach") wyjątkowo na topie wśród gimnazjalistów, czyż nie :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:24, Vojtas napisał:

Polemizowałbym. Dwójka chodziła dużo lepiej. W jedynce nie spatchowano bugów graficznych,
nie ma ustawień antyaliasingu, postacie wciąż lubią się blokować - zwłaszcza jeśli inne
NPC-e stoją im na drodze. Dobrze że chociaż wprowadzili automagiczną "teleportację",
gdy gra wykryje zbyt duży dystans między Shepardem a resztą drużyny. ;) Demiurge średnio
się popisało.


To nie kwestia portu tylko tego, że sam Mass Effect wyglądał i działał jak średnio udany eksperyment Bioware z Unreal Engine 3 :] Na 360 wrażenia z gry były jeszcze gorsze (te spadki animacji, te doczytywanie tekstur po kilku sekundach, wiedziałem wtedy, ze coś się dzieje).

A sam Skyrim średnio mnie interesuje, żeby nie powiedzieć - w ogóle. Już Oblivion był typowym usypiaczem, wymiękłem po kilku godzinach, bo mnie żuchwa bolała od ziewania. Port nie port - czy to ważne? Akurat w kwestii portów PC zawsze przodował - najpierw porty z Amigi, później porty z konsol. Nic się nie zmieniło. Jak zrobią ten port dobrze, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby był nawet lepszy od wersji wiodącej. Nikt nie marudził, że ostatnie Fallouty też były portami, ale za to jakimi. Poza tym tak jak wspomniał Lordpilot - DX 11 + narzędzia modderskie. Kto grał, ten wie co to oznacza i którą wersję lepiej kupić.
Poza tym Bethesdo - wy tam róbcie nowego Fallouta, najlepiej na nowych silniku od id i dłońmi Obsidiana. To będzie wypas, a nie kolejne słitaśne fantasy dla miłośników elfich metroseksualistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dobrych portów konsolowych dorzuciłbym jeszcze Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay.

Co do samego Skyrim, to poczekam, aż wyjdzie jakaś GOTY i podejdę do niego jak do hack ''n slasha widokiem w FPP. Nie wystarczy dać settingu fantasy, kilku statystyk na krzyż oraz tony żelastwa do noszenia, by gra pretendowała do miana rpg. A twórcy gier nie zgodziliby się pewnie się z tym poglądem, to już nie mój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wszystko jedno na jakiej platformie tworzona jest gra. Jeżeli będzie lepsza od Obliviona to biorę w ciemno. Poza tym Bethesda zapowiedziała pełne wsparcie dla modyfikacji, w dodatku modyfikacje mają mieć takie same rozszerzenia jak w Oblivionie. Co nie uda się Bethesdzie poprawią to zapewne fani. :P Ja na razie nie będę rozpaczał bo nie ma ku temu solidnych powodów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to do widzenia Skyrim! Gratuluję konsolowcom, szczerze. Kolejny raz okazało się, że słupki sprzedaży mają większe znaczenie... Oby to co wyjdzie na PC nie miało consolitis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:24, Vojtas napisał:

Polemizowałbym. Dwójka chodziła dużo lepiej. W jedynce nie spatchowano bugów graficznych

Słynna rozmazana facjata Garrusa...

Dnia 08.06.2011 o 14:24, Vojtas napisał:

nie ma ustawień antyaliasingu

To akurat wada silnika graficznego a nie samego portu.

Dnia 08.06.2011 o 14:24, Vojtas napisał:

postacie wciąż lubią się blokować - zwłaszcza jeśli inne NPC-e stoją im na drodze.

W ME2 też lubią się blokować, ale rzadziej.

Dnia 08.06.2011 o 14:24, Vojtas napisał:

Demiurge średnio się popisało.


Ale to nie oni byli winni tylko Bioware. Ta gra chodziła jeszcze gorzej na X360. Jedynym eksluzywnym bugiem wersji PC były takie kwiatki jak ta twarz Garrusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować