Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2011: Skyrim przede wszystkim dla konsol, PC dostanie port

240 postów w tym temacie

"Pomijam już kwestię otwartości na szerszą grupę graczy - z biznesowego punktu widzenia to zapewne dobre posunięcie, ale zagorzali fani TES-a mogą to kiepsko znieść." - pepsi

No właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RE5 - problematyczny port [poprawny w kwestii optymalizacji, ale przed patchem sypał się na kartach ati z tego co pamiętam, był też jakiś problem z DOFem]

DMC4 - optymalizacja ok, ale gra wypadała do windy, na kartach nvidii miała tez problem z Motion Blurrem [trzeba było ręcznie w pliku ini wyłączyć MB do czasu wydania sterów 266.XX czyli w sumie do niedawna], miała też kłopoty ze skalowaniem w SLI, a na wspomniane crashe paradoksalnie pomagał jedynie plik no-dvd exe dostępny na gamecopyworld [czyli nomen omen swego rodzaju "crack"]

Mass Effect - średniawy port w kwestii obsługi dwóch jajek, znów paradoksalnie jedynka na ubber sprzęcie potrafi czasem spadać na 35-40 klatek podczas gdy jej druga część na tym samym sprzęcie nigdy poniżej 60 klatek nie zleci, do tego szpetne tekstury NPC, problem z tekstura twarzy Garrusa itp drobnostki.


Do grona bardzo dobrych portów dopisać można :

Batmana Arkham Asylum - rewelacyjny w optymalizacji, na pojedynczym GTXie 260 byłem w stanie grać w 1440/900 z pełnym physxem w 45-60 klatkach więc wręcz wzorcowo [wszystko max AA x16Q, AF x 16]

Darksiders - kolejny świetny port, aczkolwiek pewne osoby mają notoryczne crashe wchodząc w niektóre obszary

Overlord - jedynka całkiem zgrabna, miała kilka miejsc gdzie animacja lekko chrupała doczytując teren, ale poza tym, wszystko względnie ok.

The Last Remnant - bardzo dobry port, wymagał lekkiego tweakowania pliku ini co by Unreal Engine nie doczytywał szpetnie tekstur w locie, poza tym wszystko inne działa prawidłowo.

Samurai Warriors 2 i Wariors Orochi - dwa bardzo dobre porty.

Street Fighter 4 - kolejny dobry port, wymagał tylko zaznaczania opcji blokady klatek na 60 [przy jednocześnie włączonym v-sync] co by uniknąć denerwujących stutteringów [zwłaszcza denerwujących w multi]

Spider-Man Shattered Dimensions - bardzo dobry port, lekki burak z błędnie wyświetlanymi kanałami alpha na teksturach zdarzyć się potrafił 3-4 razy w ciągu całej gry, głównie na modelu Spidera 2099 w 2 misjach, ale takie pierdoły można pominąć.

Fable i Fable 3 - bardzo dobre porty, co prawda jedynka przed drobnym fixem wywalała na pulpit na końcu gry i nie pozwalała na fre-roaming po zakończeniu ale szybko to poprawiono, trójka też bardzo dobra [aczkolwiek całej nie skończyłem, więc takiej 100% oceny o porcie wydać nie mogę]

Znalazło by się jeszcze trochę starszych i nowszych, ale szkoda miejsce zapychać.


Powiem ci tak - imho nie ma "idealnych" portów z konsoli, nie mniej porty dobre i bardzo dobre są, jak wspomniany Batman który winien być imho wzorem dla ludzi robiących gry multiplatformowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli gra wyciśnie z blaszaka ostatnie soki w wysokiej rozdziale, to może być to nawet port, nie mam nic przeciwko. W sumie, to kupię wersję bardziej dopracowaną :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Port to nic złego, jeśli zrobi się go porządnie.
@lis_23 - TFU 1 to akurat była porażka do czasu wydania gigowego(!) patcha, dwójka to dalej porażka, a wszystkie Assassin''s Creedy działają w letterboksie jak nasz kochany Wiedźmin, do tego ustawienia detali poza AA nie wpływają wcale na płynność gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Morrowind do łatwych nie należał/należy ale gra jest boska i jak na razie niedościgniona.

Chyba sobie jaja robisz - Morrek jak dobry by nie był, to balans miał spieprzony totalnie. Trudny (ale też bez przesady) to był na samym początku, potem już większość wrogów to były "jednostrzałowce", bo bohatera było dość łatwo podpakować. Końcowy boss z main questa dostał ode mnie dwa razy mieczem i padł - i Ty chcesz mi wmówić, że gra "nie należała do łatwych" ;-) ? btw. - Morrek wyszedl też na starego Xboxa - zresztą sporo przedpremierowych gameplayów pochodziło właśnie z tej wersji. Tak tylko wspominam i szczególnie dedykuje te słowa kolegom blaszakowcom wychwalającym ten tytuł pod niebiosa jako esencje dobrego, pecetowego rolpleja :)

@absmak,

Otóż to. Sam poczekam na opinie graczy, bo na Obku sparzyłem się mocno. Jego największą wadą wcale nie był ten nieszczęsny, spieprzony level-scaling, czy znaczniki na mapie (ktore dziś są normą - jakoś nikt się ich nie czepia w innych "hardkorofych" rolplejach ;-)) tylko śmiertelna nuda i powtarzalność. Skyrim ma duzy potencjał, zdaje się Beth zrozumiała co poprzednio nie zagrało, no ale pożyjemy - zobaczymy ;-) Z wywieszonym jęzorem w dniu premiery do sklepu nie pobiegne na pewno, co to to nie. Zresztą w listopadzie to ja pewnie jeszcze będę ogrywał październikowe BF3 i Dark Soul''s. Za dużo dobrych gier w tym roku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:35, Henrar napisał:

Ale to nie oni byli winni tylko Bioware. Ta gra chodziła jeszcze gorzej na X360. Jedynym
eksluzywnym bugiem wersji PC były takie kwiatki jak ta twarz Garrusa.


A propo, właśnie przechodzę ME1 (trzeci raz ;D) i może wiecie jak to naprawić? Bo za każdym razem jak widzę jego facjatę to czuję się zniesmaczony ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak się cieszyłam na tą grę.Miałam nadzieje na grę w stylu Morrowinda.A z takiej zapowiedzi obawiam się że będzie gorzej jak Obek.To już nie ma tego klimatu ech........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:06, sirufok napisał:

Chcieliśmy, by stała się naprawdę przystępna. Wciąż gdzieś tam nadal czai się złożoność,
ale pragnęliśmy sprawić, byście mogli chwycić kontroler i grać łatwo i przyjemnie, by
przeciętna osoba była w stanie to opanować



Dziękuję, do widzenia.



Ta, moje serce dosłownie pękło w tym momencie :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę tylko na mody w tej grze... Przez to gra będzie lepsza na PC, ale jeśli ich zabraknie to złamanego grosza ode mnie nie dostaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"ale pragnęliśmy sprawić, byście mogli chwycić kontroler i grać łatwo i przyjemnie, by przeciętna osoba była w stanie to opanować "
Wystarczyło powiedzieć "robimy grę dla debili" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że mam PS3, jak w rpg kompletnie nie potrafię grać na konsoli. Nie chciałbym, żeby uncharted czy infamous trafiły na pc bo to po prostu typowa konsolowka dla mnie. TES to była dla mnie zawsze gra pod PC. Tak samo GTA i nie byłbym w stanie grać w to na konsoli. No ale jest jak jest, mam nadzieje chociaz, że nie będą robili żadnych utrudnień dla modderów, bo o nich się nie martwię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion był banalny do ogarnięcia, a oni to jeszcze bardziej chcą uprościć ???
Niedługo to do przejścia gry będzie wystarczyło spamowanie LPM i nawet "WSAD" nie będzie potrzebny...
Konsole rlz! x.x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim, już wykreślony z listy zakupów. A więc pozostał tylko SWTOR i Battlefield 3. Mam już dosyć badziewnych konsolowych portów, niskiej jakości tekstur i gier uproszczonych do tego poziomu aby średnio rozgarnięty 10 latek był w stanie spokojnie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mysłałem czy by go kupic ale nie dziekuję postoję!Nie chcem znowu dostac kiczowatego portu konsolowego.Głównie stworzona jest pod konsole dlatego że konsolowcy łykną każda grę nawet te najbardziej kiczowate.Dobry marketing i konsolowiec od razu leci do sklepu i kupuje gre za dwie stówy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 14:30, absmak napisał:

To nie kwestia portu tylko tego, że sam Mass Effect wyglądał i działał jak średnio udany
eksperyment Bioware z Unreal Engine 3 :] Na 360 wrażenia z gry były jeszcze gorsze (te
spadki animacji, te doczytywanie tekstur po kilku sekundach, wiedziałem wtedy, ze coś
się dzieje).


Ale wersja PC ukazała się pół roku po wersji na klocka. Można chyba było coś zrobić, by wyeliminować błędy, do cholery! Po drugie - bugi pozostały, bo ani BioWare, ani wydawcom (MS/EA) wcale nie zależało, by je usunąć, nawet wtedy, gdy ludzie wielokrotnie raportowali kaszaniące się facjaty po updacie sterowników Nvidii. Tekstury postaci poza głowami były koszmarnej jakości - one też zostały, nic z tym nie zrobiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować