Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kotick: Battlefield 3? To gra na PC, a rynek siedzi w konsolach

142 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2011 o 00:00, SimplyLucas napisał:

> A teraz leci Degrad -1 za spam.
A to to już czyste [m] ot co

Ok zmieniam na BAN - między innymi za słownictwo... Chcesz się odwołać to istnieje takie coś jak formularz a nie forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 19:43, vegost napisał:

Co do newsa, Kotick patrzy tylko na pieniądze i mam wrażenie że w każdym jego komentarzu
odnośnie BF są tego dowody bo przytacza ciągle wyniki sprzedaży CoD`a. Wątpię żeby ludzie
kupowali tylko dla multi :) CoD to głównie bardzo dobra kampania i pod tym względem BF
go nie wydyma.

Znacie mnie na gramie po części z tego że bardzo lubię CoD`a. Szczerzę powiem że gdy
zobaczyłem zwiastuny czy też dłuższy gameplay na e3, muszę stwierdzić że nie ma w nowym
Modern Warfare 3 tego błysku w oczkach jak w drugiej czy pierwszej odsłonie. Nie wiem
co się stało, ale jakoś uaktywnił mi się w środku dystans z jakim muszę podejść do nowego
CoD`a. Co prawda to mogły by być słabsze urywki gry ,ale wszystko wyjaśni się podczas
premiery. Nie wiem czemu na e3 w gameplayu słyszałem gdzieś co jakiś czas Roach lol2
;d No i pytanie najważniejsze, to jest kontynuacja MW2 ? To gdzie są nasi bohaterowie
Price i Soap ? :D

Powiem Ci co się stało, po pierwsze ekipa która wkładała kiedyś w tą grę swoje serce już nie ma z tą serią nic wspólnego, a cała gra opiera się teraz na wynikach debilnych badań fokusowych (czego ostatnim efektem było Dragon''s Age 2)...

Swoją drogą zanim ktoś pomyśli że to tylko COD, to przecież Guitar Hero też zostało zniszczone, a widzieliście najnowsze Spyro? Tak zeszmacić jedną z najlepszych serii platformówek na PS1? Widać pewnie tak im wyszło z tych "badań", szkoda tylko że gdzie nie wejdę na forum to ludzie nie zostawiają na "Skyladners: Spyro Adventure" suchej nitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 00:05, Blasting_Power napisał:

Swoją drogą zanim ktoś pomyśli że to tylko COD, to przecież Guitar Hero też zostało zniszczone,

A było co niszczyć (CoD)? Bo jeśli idzie o finanse to jest po staremu.

Dnia 09.06.2011 o 00:05, Blasting_Power napisał:

a widzieliście najnowsze Spyro? Tak zeszmacić jedną z najlepszych serii platformówek

A widzieliście nowy Tomb Raider, Tak zeszmacić jedną z najlepszych serii" :chyba przemawia tu nostalgia:)
Idzie nowe, trzeba oceniać na chłodno a nie w porównaniu np z poprzednikiem sprzed półtora dekady.

Dnia 09.06.2011 o 00:05, Blasting_Power napisał:

na PS1? Widać pewnie tak im wyszło z tych "badań", szkoda tylko że gdzie nie wejdę na
forum to ludzie nie zostawiają na "Skyladners: Spyro Adventure" suchej nitki.

A później pójdą do sklepów jak spora część krytyków CoDów:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek nie powiesz, Kotick, BF3 to po BFBC2 następna gra Dice na X360, którą kupię. Od Twojej firmy nie kupiłem nic po MW 2 i nie zamierzam, choćbyś się zes*ał, bo wolę kasę wydawać na lepsze gry, niż na jakieś pomyłki z serii CoD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 22:44, naczelnyk napisał:

Kottick jest dla mnie postacią raczej negatywną, ale cały wątek poświęcony atakom na
faceta, który -było nie było - tym razem powiedział prawdę jest świetnym świadectwem
jakie PC beton sobie właśnie wystawia. Weźcie głęboki oddech i przeczytajcie raz jeszcze:''rynek
siedzi w konsolach''. Tak właśnie jest i wypieranie się tej prawdy czy próba obrażania
graczy CoD tego nie zmieni. Jak i gloryfikowanie DICE, które -wierzcie mi, gdyby tylko
potrafiło trzaskało by kasę jak Kottick.

Nie ważne czy to Dragon Age, czy shootery, zawsze to samo, jęk i larum, wyzwiska i obrażanie.


Biedactwa, z jakim chamstwem z mojej strony się zetknęliście, że uczyniło to was ślepymi
na to, co robicie.

Konsolowy beton widać za nic ma sobie logikę... DICE na pewno by chciało robić taką kasę, każdy by chciał, ale sranie żarem na graczy którzy są oburzeni CoDem, to zwyczajne nierozumienie podstaw ekonomii. Każdy moze zarabiać albo idąc w jakość albo w ilość i są tego różne konsekwencje. W tym drugim przypadku jedną z konsekwencji jest bardzo negatywny odbiór pasjonatów (aka hardcore), z którym trzeba się liczyć, a gadanie "macie go doceniać, bo zarabia kasę" jest jak wmawianie żołnierzom AK w 39'' "macie go (hitlera) doceniać, bo wygrywa wojnę".

Więc zachowaj swoją wadę wzroku dla siebie, bo widać nie rozumiesz że nasz negatywny odbiór jest zwyczajną konsekwencją obrania takiej strategii i ma to być (w mniejszym lub większym stopniu) odstraszacz dla innych developerów, co jest w naszym - graczy interesie. Mało tego robienie inaczej świadczyłoby o głupocie i nie dbaniu o własne sprawy.

Co do tego newsa to nie chodzi o to, że powiedział "rynek siedzi w konsolach" tylko że sugeruje że BF3 to gra tylko na PC.

Ja się zgadzam z Johnem Carmackiem, który ostatnio w wywiadzie powiedział, że poprawna metoda tworzenia gier multiplatformowych to najpierw stworzenie jej pod mocnego PC, a później obcinanie pod konsole. Skoro guru programowania w branży gier twierdzi że tak jest łatwiej i efektywniej dla wszystkich platform, to znaczy że coś w tym jest. Najmniejszy wspólny mianownik to kiepskie rozwiązanie w przypadku multiplatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 23:13, naczelnyk napisał:

Pad nie ma szans, wyszło nawet w testach, są też przykłady w rzeczywistości, a sama anatomia
człowieka na to nie pozwala (dłoń jest szybsza niż kciuk).

----
Tylko jak grają wszyscy padem, szybkość kontrolera nie ma znaczenia, wszyscy mają taką
samą. Wygoda grania jest nieporównywalna natomiast, jest wbudowany siłownik, naciskam
spust - wrażenie używania broni jest dużo lepsze niż na myszce, na której odczucia przypominają
pukanie się w czubek nosa wskazującym palcem.

To rozumowanie jest już w ogóle rozbrajające... Równie dobrze możesz wprowadzić prawo nakazujące każdemu kierować samochodem za pomocą metrowego kija - co z tego że niewygodniej i mniej precyzyjnie, skoro wszyscy kierowcy mają tak samo, nie?

Ludzie od zawsze dążą do precyzji i lepszej kontroli, a to że "sasiąd ma też źle, więc jest ok" w ogóle mnie nie przekonuje. Dla mnie granie na padzie w FPSy jest słabe, z niektórymi Exclusive''ami nie miałem wyboru to jakoś przez nie przebrnąłem, ale nie zmienia to faktu, że to nie ma żadnego startu do myszki. Jeżeli Ciebie zadowalają takie niedoróbki tylko dlatego że inni nie mają lepiej, to twoja sprawa, inni po prostu mają wyższe wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 00:12, zadymek napisał:

A było co niszczyć (CoD)? Bo jeśli idzie o finanse to jest po staremu.

A czy napisałem o finansach? Chodziło mi o jakość gry.

Dnia 09.06.2011 o 00:12, zadymek napisał:

A widzieliście nowy Tomb Raider, Tak zeszmacić jedną z najlepszych serii" :chyba przemawia
tu nostalgia:)
Idzie nowe, trzeba oceniać na chłodno a nie w porównaniu np z poprzednikiem sprzed półtora
dekady.

Co ma do Acti seria Tomb Raider? Tak widziałem i bardzo mi się podoba, mimo że w jedynkę grałem jeszcze bardzo dawno temu. W ogóle jestem bardzo otwarty na innowacje w branży, podoba mi się kontroler do Wii U, podoba mi się zmiana koncepcji w Prey 2, podoba mi się nowy Starcraft, Diablo i wiele innych gier. Zawsze staram się brać poprawkę na nostalgię i porównywać gry na równej stopie (to znaczy nie jak były dobre w dniu premiery, ale jak dobre są w porównaniu do siebie na dzień dzisiejszy).

Ale to wszystko nie oznacza, że mam ślepo brać wszystko nowe za lepsze, bo mimo tego że zdecydowana większość nowości mi się podoba, to w przypadku Spyro (nie wiem może po prostu obejrzyj gameplay?) ta gra postawiona obok pierwszych 2 części Spyro jest po prostu do niczego, jedynie grafika trochę poprawiona (a dokładniej szczegółowość, bo na pysk nowego smoka-protagnoisty patrzeć się nie da). Zamiast platformówki zrobili z tego tępą siekankę.

To samo mogę powiedzieć o serii Crash (pierwsze 3 były świetne, a później szkoda gadać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 00:30, Blasting_Power napisał:

Ja się zgadzam z Johnem Carmackiem, który ostatnio w wywiadzie powiedział, że poprawna
metoda tworzenia gier multiplatformowych to najpierw stworzenie jej pod mocnego PC, a
później obcinanie pod konsole. Skoro guru programowania w branży gier twierdzi że tak
jest łatwiej i efektywniej dla wszystkich platform, to znaczy że coś w tym jest. Najmniejszy
wspólny mianownik to kiepskie rozwiązanie w przypadku multiplatów.

moze Carmack gubi sie w zeznaniach, ale na ostatnim (albo jeszcze wczesniej) quakeconie mowil, ze Rage robia przede wszystkim pod konsole, cale sterowanie jest zaprojektowane z mysla o gamepadzie i ze w studiu uzywaja glownie pada w grze, co do grafiki to mowil, ze wersja na konsole i pc sa praktycznie identyczne poza wieksza rozdzielczoscia ekranu, antialiasingiem itd standardowymi "ulepszeniami" :), moze i najlepsza metoda tworzenia gier multiplatformowych jest robienie pod pc, ale id tego nie robi

"I mean, yes, you can use the mouse for it but it''s critical that the controller be the way that we design the game." lol
http://www.computerandvideogames.com/219925/news/rage-new-details/

jakos nie wierze w to, ze rage nie bedzie skrojony najpierw pod konsole, jak narazie to wszystkie multiplatformowe gry takie byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 01:00, mronoth napisał:

jakos nie wierze w to, ze rage nie bedzie skrojony najpierw pod konsole, jak narazie
to wszystkie multiplatformowe gry takie byly

Wywiad był chyba z wczoraj i mówił, ze popełnili błąd przy początkowym tworzeniu Rage.

http://www.computerandvideogames.com/306236/news/id-softwares-john-carmack-20-minute-video-interview/

Myślę że Rage będzie w dużym stopniu w stanie wykorzystać moc obecnych PCów, które Carmack określił jako "10-razy potężniejsze od konsol".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 01:15, Blasting_Power napisał:

http://www.computerandvideogames.com/306236/news/id-softwares-john-carmack-20-minute-video-interview/

Myślę że Rage będzie w dużym stopniu w stanie wykorzystać moc obecnych PCów, które Carmack
określił jako "10-razy potężniejsze od konsol".


Tylko, jeszcze podowiedział pare słowek o API :)
Nie mniej uwielbiam goscia. Tak dbać o wszystko :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 22:09, naczelnyk napisał:

To czemu wow ma tyle abonentów, jeżeli pctowi gracze to takie bystrzaki?


Fenomen WoWa dla mnie również stanowi zagadkę, kilka razy brałem się za tę grę (triale wychodzące po kolejnych dodatkach) i nigdy nie zauważyłem w niej nic interesującego. Fabularnie tak sobie, grywalność podobnie (chyba, że ktoś lubi grindowanie i po kilkadziesiąt razy powtarzać ten sam boss run), graficznie dno, społeczność chamska... Ale cóż, krewetek też nie lubię, a są ludzie, którzy się nimi zajadają.

Dnia 08.06.2011 o 22:09, naczelnyk napisał:

Abonamencik, mount za 8 dyszek z blizzard store....


Abonamenty w grach akurat były jeszcze zanim nastała era WoWa - vide EverQuest. O Koticku wtedy jeszcze niewiele osób słyszało... A Celestial Mount, czy jak to cholerstwo się nazywało, wywołało dość spore poruszenie w światku WoWowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 00:30, Blasting_Power napisał:


> Co do tego newsa to nie chodzi o to, że powiedział "rynek siedzi w konsolach" tylko że

Dnia 09.06.2011 o 00:30, Blasting_Power napisał:

sugeruje że BF3 to gra tylko na PC.


Otóż to. Poza tym jest chyba ślepy, bo na gameplayach są też pokazywane fragmenty z wersji PS3 (w prawym dolnym rogu jest odpowiedni znaczek). Może o to mu się rozchodzi - bo jakkolwiek BF3 nie byłby graficznie okrojony na konsolach, to i tak wygląda lepiej niż MW3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 22:09, naczelnyk napisał:

To czemu wow ma tyle abonentów, jeżeli pctowi gracze to takie bystrzaki? Coś tu się nie
trzyma kupy.

Bo gra się nam w niego dobrze ?

Dnia 08.06.2011 o 22:09, naczelnyk napisał:

Abonamencik, mount za 8 dyszek z blizzard store....Bobby strzyże was jednakowo dobrze:-)

Za telefon też płacę. EvE, Ragnarok, Everquest, FF Online też mają abo więc nie wiem dokąd z tym zmierzasz? Celestial steed nic daje pozatym że wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prick.
Nie ma to jak siła argumentów :]
Seria Modern Warfare zaczyna iść drogą jaką podążała (albo podąża, bo już nie gram) Fifa. Ten sam szajs ze zmienionym numerkiem. No i odcinamy kupony, hurray!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czcigodny Lordzie, a zarzucisz linkiem do takowego, bo chciałem zobaczyć a nigdzie nie trafiłem? ;) (tj. na ps3)
Dziękuję po stokroć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czcigodny Lordzie, a zarzucisz linkiem do takowego, bo chciałem zobaczyć a nigdzie nie

Dnia 09.06.2011 o 09:25, kodi24 napisał:

trafiłem? ;) (tj. na ps3)
Dziękuję po stokroć :)


Nie mogę znaleźć filmiku z podpisami (bo jest wersja z podpisami i bez), a w pracy mam male pole manewru do rycia po necie, ale znalazłem screeny ze "stop-klatki". Enjoy:

http://gamersheep.com/wp-content/uploads/2011/06/PS3-Battlefield-3-gameplay.png

http://gamersheep.com/wp-content/uploads/2011/06/PS3-Battlefield-3-gameplay-1.png

EDIT:

To ten filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=8pNOxynC1Dc

Tylko to wersja bez podpisow co z jakiej platformy. Ale gdzieś na sieci lata też druga wersja - przeważnie w prawym dolnym rogu jest tam znaczek PC, ale PS3 też się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować