Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Po pokazie Wii U ceny akcji Nintendo poszły w dół

16 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Wczorajsza prezentacja Wii U wywołała w branży skrajne emocje, od wielkiego zachwytu po kompletne rozczarowanie. Jak się okazuje udziałowcy Nintendo byli w kwestii konsoli bardziej jednomyślni i po wczorajszej konferencji zaczęli wyprzedawać akcje.

Przeczytaj cały tekst "Po pokazie Wii U ceny akcji Nintendo poszły w dół" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć nie jestem fanem ani Nintendo ani japońskiego rynku gier (także mało mnie obchodzą nowa konsola i jej biblioteka gier), to jednak Wii U nie rozczarowało mnie ani trochę - bo o wielkim zachwycie znów nie mogę napisać.
Wielki plus za próbę pójścia dalej, zrobienia kroku do przodu, wprowadzenia jakiejś innowacji, która jeżeli się przyjmie (a myślę, że tak), to za kilka lat znów MS i Sony będą naprawiali swoje błędy przeszłości (Move/Kinect). Choć może to nie taka rewolucja na jaką ją maluję, bo przecież (czy się mylę?) 3DS pozwala na podobne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pomysłów jest fajnych ale to już nie jest takie nowatorstwo jak w przypadku Wii. Nie dziwię się że ceny spadły ale to i tak nie przesądza niczego. Zobaczymy jak pójdzie nowej konsoli na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, takie ustrojstwo kosztować musi. Zamiast normalnego pada to dostaliśmy do rąk tableta z 5 calowym ekranem ? To musi kosztować. Wii U może się znależć tylko u bogatszych użytkowników :) Ja osobiście już odpadam bo znając Polski naród to cena będzie kosmiczna na poziomie 2000 zł ? : ) O ile to w ogóle ma możliwości xboxa czy ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat klasyczna spekulacja, widać więcej uznało, że jednak ta zabawka nie sprzeda się tak dobrze jak klasyczne Wii i wyprzedali część, ewentualnie jakiś duży gracz się wyzbywał akcji. Ale spokojnie, Panowie z Ninny z pewnością zarobią co swoje. Faktyczna ocena wśród inwestorów będzie dopiero po premierze i wynikach sprzedaży a potem wynikach finansowych firmy. Kurcze, może czas spróbować nabyć jakieś akcje Nintento jak zrobili na nie przecenę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 02:34, vegost napisał:

O ile to w ogóle ma możliwości xboxa czy ps3.


Ma nie tylko większe możliwośći graficzne, ale też gameplay''owe.


Poza tym, jak zwykle narzekanie na Nintendo a po roku, dówhc od pojawienia się konsoli, konkurencja zaimplementuje ich rozwiązania w swoich konsolach. Sama platforma Ninny natomiast sprzeda się lepiej niż konkurencja. Tak było wp pzypadku Wii, tak będzie i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeraża inna sprawa. Jeżeli Wii U ma możliwości niewiele przekraczające X360 lub PS3 to niny znowu bedzie w tyle jak Sony i Mikrosoft wypuszczą swoje nowe dzieła? Przecież Wii U nie będzie zaliczana do konsol obecnej generacji. Pozostaje mieć tylko nadzieje że Nintendo będzie o tym pamiętać i da nowej konsolce naprawdę potężny hardware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wielkie rozczarowanie. Jest to jakaś dziwna próba połączenia tabletu z konsolą, a przedstawiony sposób grania jest dla mnie kompletną porażką.

W tej chwili jestem bardzo zainteresowany PS Vita i tak już raczej zostanie. Nie wyobrażam sobie grania na potworku, jakim jest WII U. Już technologia Kinect bardziej do mnie przemawia, a raczej przyszły następca, czyli Kincect 2 (jeśli kiedykolwiek się pojawi), który powinien już coś potrafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 09:21, Henrar napisał:

Poza tym, jak zwykle narzekanie na Nintendo a po roku, dówhc od pojawienia się konsoli,
konkurencja zaimplementuje ich rozwiązania w swoich konsolach. Sama platforma Ninny natomiast
sprzeda się lepiej niż konkurencja. Tak było wp pzypadku Wii, tak będzie i teraz.


Ninny miało już kilka hardwerowych wtop, stawiam, że ta będzie kolejną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 09:37, nerka99 napisał:

> Poza tym, jak zwykle narzekanie na Nintendo a po roku, dówhc od pojawienia się konsoli,

> konkurencja zaimplementuje ich rozwiązania w swoich konsolach. Sama platforma Ninny
natomiast
> sprzeda się lepiej niż konkurencja. Tak było wp pzypadku Wii, tak będzie i teraz.


Ninny miało już kilka hardwerowych wtop, stawiam, że ta będzie kolejną


Dołączam się do tej myśli ;).

Nintendo pewnie stwierdziło, że będzie to niesamowicie sprytne wbić się jednocześnie w rynek bliski tabletom i połączyć go z konsolą. Dla mnie WII U to już nie jest nowatorstwo, ale zwykłe kombinatorstwo, na którym chcą po prostu dobrze zarobić. I może im się udać, w końcu podreperowali swój wizerunek świetnie sprzedając WII.

Ale ten tablet....ech. Trochę to zbyt przekombinowane. Genialna myśl techniczna łączy w sobie prostotę, intuicyjność i rewolucyjność. Tutaj tego zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co Wam chodzi z tym tabletem? o_O W padzie jest najnormalniejszy ekran dotykowy, który teraz dają do każdego ustrojstwa (vide telefony), a Wy reagujecie, jakby to było nie wiadomo co.
Skąd też wiecie jak się tym będzie grało? To, że większe, nie znaczy, że mniej poręczne czy cięższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 11:30, MacJak napisał:

Skąd też wiecie jak się tym będzie grało? To, że większe, nie znaczy, że mniej poręczne
czy cięższe.


Bo widzieliśmy. I nie podoba się, przynajmniej mi. I nie spodoba, i na pewno nie kupię, żeby się przekonać, czy mam rację, czy jej nie mam :P. To tak jak z filmem: czytasz recenzje, oglądasz materiały, trailery i już wiesz, czy film jest dla ciebie, czy nie. Z całą pewnością film N nie jest dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 09:21, Henrar napisał:

Poza tym, jak zwykle narzekanie na Nintendo a po roku, dówhc od pojawienia się konsoli,
konkurencja zaimplementuje ich rozwiązania w swoich konsolach. Sama platforma Ninny natomiast
sprzeda się lepiej niż konkurencja. Tak było wp pzypadku Wii, tak będzie i teraz.

Dokładnie. ;p

20110609125952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 09:21, Henrar napisał:

> O ile to w ogóle ma możliwości xboxa czy ps3.

Ma nie tylko większe możliwośći graficzne, ale też gameplay''owe.


Poza tym, jak zwykle narzekanie na Nintendo a po roku, dówhc od pojawienia się konsoli,
konkurencja zaimplementuje ich rozwiązania w swoich konsolach. Sama platforma Ninny natomiast
sprzeda się lepiej niż konkurencja. Tak było wp pzypadku Wii, tak będzie i teraz.


Dokładnie, a to, że w Polsce Wii nie jest popularne, nie oznacza, że Nintendo jest "z tyłu". Jakbyście chociaż troche pomyśleli jakie zastosowanie może mieć taki, jak to go nazywacie "tablet" to zrozumiecie.

@palpatine mówisz, że Nintendo chce tylko zarobić. To porównaj sobie cene kontrolerów od N, MS i Sony, a następnie kto pierwszy wprowadził kontrolery ruchu? Więc skoro działania Nintendo nazywasz kombinatorstwem to czym są działania Sony i MS? Naprawde, nie przesadzaj juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną refleksję. Nintendo próbuje sprzedać dwa razy ten sam pomysł. Przecież to nic innego jak stacjonarny, powiększony NDS. I myślę że im się to uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować