Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Razer 4G Dual Sensor System - nowa optyka, odświeżone Mamba i Imperator

20 postów w tym temacie

"Co więcej można ustalić moment, w którym śledzenie ruchów po oderwaniu od podłoża zostanie wyłączone. Ta cecha myszki jest szczególnie ważna dla grających w FPS. Podczas grania w FPS-y gracze często unoszą myszkę nad podkładką, co umożliwia wykonywanie szybkich, zamaszystych ruchów."

Nie wiem kto tak gra w gry FPS ale na pewno nie ja. :D Jak można odrywać mychę od podłoża?! Swoją drogą przy takiej wysokiej czułości jej odrywanie wydaje się być zbędne bo wystarczy milimetr a postać obróci się 3 razy... :D Jak dla mnie trochę to przebajerowali. ;)

Co do podwójnego sensora to jestem jak najbardziej za! Pozostali producenci też powinni pójść tą drogą. Skończy się problem z podkładkami... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu Philips. Mimo że romans z Avago wychodzi im na lepsze (myszki są precyzyjniejsze), to dalej konsekwentnie brną w te niedopracowane sensory znane z tych samych problemów od pierwszego Lachesis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak padły mi dwa Razery straciłem zaufanie do tej marki.
W pierwszej popsuł się scrool, a w drugiej wspomniany sensor.
Dziękuję za taką markę. Już im więcej nie zaufam i przestrzegam Was przed Nimi.
Teraz korzystam z Steelseries i na razie jestem bardzo zadowolony. Nigdy więcej Razera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 18:56, iRReniQs napisał:

"Co więcej można ustalić moment, w którym śledzenie ruchów po oderwaniu od podłoża zostanie
wyłączone. Ta cecha myszki jest szczególnie ważna dla grających w FPS. Podczas grania
w FPS-y gracze często unoszą myszkę nad podkładką, co umożliwia wykonywanie szybkich,
zamaszystych ruchów."

Nie wiem kto tak gra w gry FPS ale na pewno nie ja. :D Jak można odrywać mychę od podłoża?!
Swoją drogą przy takiej wysokiej czułości jej odrywanie wydaje się być zbędne bo wystarczy
milimetr a postać obróci się 3 razy... :D Jak dla mnie trochę to przebajerowali. ;)


Większość profesjonalnych graczy gra na bardzo małej czułości (rzędu 400 dpi). Obrót o 360 stopni nawet przy obecnych gigantycznych podkładkach jest niemożliwy - stąd konieczność oderwania myszki od podkładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie, tyle czekałem żeby odświeżyli Mambę lub Deathaddera (kabel mi nie przeszkadza) i się doczekałem ;)
6400 DPI to naprawdę dużo... choć i tak dla mnie 4000 wystarczy, ale można poeksperymentować ;)

Razer wie co robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powyzej 1.6k wysiadam. Za duzo precyzji trace :]
Dobrze, ze chociaz ma sie pewnosc, ze sensor nie bedzie swirować.
Jak kiedyś moj A4tech 747 sie posypie, to moze pomysle o Razerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6400 DPI haha no to teraz doje...li. Niech ktokolwiek spróbuje ustawic taka rozdzielczosc i zagrac w jakakolwiek gre. Oprocz gier muti z mozliwoscia robienia wlasnego configa / dostepu do konsoli - taka wartosc jest po prostu niegrywalna. Ja przy 1600 DPI dostaje szalu bo mysz jest zbyt czula nawet przy minimalnych ustawieniach czulosci w opcjach - i tak jest w wiekszosci gier single player.

Marketingowcy Razera nie proznuja - licza sie juz tylko cyferki - szkoda tylko ze poziom technologiczny juz dawno przewyzszyl realne mozliwosci praktycznego ich zastosowania przez uzytkownikow. A reszta bajerow ? Podwojny sensor, regulacja liftoff distance? Ciekawie to brzmi ale zapewne...... tylko brzmi.

Pozyjemy zobaczymy, tylko pewnie wiekszosc recenzji i tak bedzie tendencyjna z nastawieniem na podniete i marketingowa papke - "bo tak trzeba". Dlatego licze na Myszastego, ze ponownie zaskoczy mnie porzadna i profesjonalna recka ktorejs z tych myszek.

Ps. Te ceny sa po prostu cudne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 22:45, Stingerji napisał:

6400 DPI haha no to teraz doje...li. Niech ktokolwiek spróbuje ustawic taka rozdzielczosc
i zagrac w jakakolwiek gre. Oprocz gier muti z mozliwoscia robienia wlasnego configa
/ dostepu do konsoli - taka wartosc jest po prostu niegrywalna. Ja przy 1600 DPI dostaje
szalu bo mysz jest zbyt czula nawet przy minimalnych ustawieniach czulosci w opcjach
- i tak jest w wiekszosci gier single player.

6,4k DPI, fakt, duuużo. Ale nie jest to znowu aż taka gigantyczna przesada.
Po zmianie laptopa, przerzuciłem się z rozdzielczości 1280x720 i ~1,5k DPI na 1920x1080 i ponad 3,5-4k DPI. Ustawienia czułości mam zazwyczaj na wysokim poziomie wszędzie (70-90% pasków) - a nie należę do osób, które ustawiają sobie jakąś "ekstremalną" czułość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że część z was poddaje w wątpliwość sens sensora o rozdzielczości 6400dpi. Ja też tego nie rozumiem. W swojej myszy Creative''a która miała zakres 400-2400 najczęściej używałem 1600. Co już wymagało przyzwyczajenia a i tak w niektórych FPS''ach nie mogłem wyrobić. Każda wyższa wartość była dla mnie zdecydowanie zbyt duża. A maksymalna jaką mogłem ustawić - 2400 to już totalna abstrakcja. Biorąc to pod uwagę ciekaw jestem jak prezentuje się takie 6400dpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 21:06, sinir napisał:

Jak dadzą odświeżonego Deathaddera to może się skuszę na przesiadkę z mojego 3-letniego
DA. ;)

Przecież jest :) Black Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 00:16, PabloSempos napisał:

Ja tam zostaję przy X748 od A4Tech. Dużo tańsza, a genialna i problemów brak.

No i prawidłowo. Ten sam optyk co w starym mx518.
Na marginesie, właśnie ma wyjść następca tego Logitecha tzn. G400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rozdzielczośći 1080x1920, 3000 DPI (i wyżej) jest minimum, naprawdę wielka różnica, zwłaszcza w grach, na 5600 trzeba mieć potężny refleks a przy 6400... wątpie by człowiek wyrobił ;)

ALE, lepiej mieć więcej niż mniej, prawda? No i w tej samej cenie więc ci którzy chcieli kupić jedną z tych myszek od jakiegoś czasu powinni się cieszyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 22:57, Mordant napisał:

6,4k DPI, fakt, duuużo. Ale nie jest to znowu aż taka gigantyczna przesada.
Po zmianie laptopa, przerzuciłem się z rozdzielczości 1280x720 i ~1,5k DPI na 1920x1080
i ponad 3,5-4k DPI. Ustawienia czułości mam zazwyczaj na wysokim poziomie wszędzie (70-90%
pasków) - a nie należę do osób, które ustawiają sobie jakąś "ekstremalną" czułość.


Wszystko zalezy od postrzegania co jest ekstremalna czuloscia, a to z kolei zalezy od tego do czego sie jako gracz przyzwyczailes :D Dla mnie w FPSie robienie obrotu o 360 stopni przy 2 centymetroeym ruchu myszka jest daleko poza granica postrzegania ekstremalnosci jezeli chodzi o czulosc. Nie przeszkadza to jednak mojemu znajomemu grac na takich ustawieniach - i twierdzi ze to akurat. Jedyny problem ze przy rozgrywkach sieciowych aim ma juz zerowy.

A przesada z rozdzielczosciami to juz dawno jest gigantyczna, ale jakie ma to znaczenie jezeli 90% procent osob kupujacych taki sprzet jest swiecie przekonanych ze DPI i czulosc myszki to pojecia rownowazne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować